Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

jarulai
25. feb 2009

jankageo, ja som tiež doteraz ani netušila akú mám krvnú skupinu. a to som sa narodila v 81. a nezistovali mi to nikdy. to som asi musela dojsť do nemocky s hroziacim potratom aby mi niekto zistoval krvnú skupinu ☹ 😠

twiti
25. feb 2009

jarulai podla mna vtedy to nieje nebezpecneeeeeeeeee,ale neviem to 100% 🙂
Ale este sa vratme k tomu hcg, neviete ako dlho trva kym sa to urovnaaaaa?
Ja budem musiet zajtra u sestricky zistit o tom co najviac. 🙂
Nechapem preco vam to ani jednej nebrali ☹

jankageo
25. feb 2009

manzel je tiez darca, tak vie.......ja som menila gynekologicku, mozno bol problem aj troska v jej pristupe......tak sa vytesujem z novej lekarky, ktora je uzasny clovek, stale ma ubezpecuje, ze vsetko bude ok.....a zacali sme robit vsetky mozne vysetrenia, ktore mi mozno - alebo aspon polovicu mala urobit po prvom potratu uz prva lekarka....keby kazda pacientka/pacient odisiel od lekara/lekarky s ktorym nie je spokojni, ostali by bez pacientov.. bolo by to fer, nie? Aj ked verim tomu, ze je kopec pacientov, ktori vymyslaju, ale aj tak myslim, ze my tu sme super pacientky, vsak?

janulcek
25. feb 2009

Tak baby,aku musi mat teda žena????Neg.alebo pozitiv.???????Už mam z toho hokej. 😖 😖
Aj ja viem že sa krvna skupina zistuje na zač.tehotensva.

jankageo
25. feb 2009

twiti
bud pokojna, podla mna to je iba dobre, ze ti brali krv na kontrolu hcg. Mozno sa chcu iba ubezpecit, ze cistenie dopadlo dobre....myslim si.....
Citala som tu, ze niektore dievcata si po kyrete zistoval hcg tehotenskym testom, ale neviem, ci je to potrebne....opytaj sa sestricky, mozno ti povie viac a das nam vediet 🙂

twiti
25. feb 2009

Urcite zajtra dam nejake info 🙂 Budem sa snazit zistit co najviac.
Janulcek podla mna ma mat zena pozitiv 🙂

lucka33
25. feb 2009

aj ja som to už počula, že si niektoré robili tehu test po kyrete, a slabo pozitiv. ho mali ešte 6 týždňov po kyrete... Ja som to neskúšala, mne ani krv kvôli hcg nebrali, len v nemocnici pred operáciou

jarulai
25. feb 2009

jankageo, jasné, že sme ...a všetky 🙂
ja som tiež odišla od mojej gyndošky, lebo som nemohla dlho otehu a ona len že:skúšajte dalej. ani žiadna snaha pátrať po príčine 😠potom som prešla k tomuto a ten mi hned zistil prečo je to tak a po 9mesiacoch, čo som k nemu chodila, som už aj bola tehu 🙂no a ten prístup sa nedá porovnať. tento je vždy milý, vypočuje, vyšetrí poriadne, vysvetlí všetko okolo. ale tá predtým? ani ma nepozrela a spoza stola predpisovala hned lieky. nejaké vyšetrenia, kultivácia alebo nebodaj cytologia u nej nehrozili

jankageo
25. feb 2009

janulcek

Podla mna problem je, ak ja matka negativna a otec pozitivny - vtedy je riziko, ze babatko moze mat negat. Ale nemusi....to pisala jarka4982 na strane 27....

a nasla som...ze....
Dokonca ani to nie je problem ked matka je Rh poz. a otec Rh negat. Nevytvara protilatky, len v opacnom postaveni.

takze tak

jarulai
25. feb 2009

janulcek - pozitív, pozitív

lucka33
25. feb 2009

presne tak, ked má matka negatív, tak potom je ohrozená - ale len vtedy, ak je dieťa pozitív. Vtedy sa podávajú tie protilátky. Čiže treba byť obozretný vtedy, keď je žena rh neg.

janulcek
25. feb 2009

Twiti zisiti aky je to problem ked je to hcg stale zvyšene a daj vediet.Dikes!!!
Mam teda pozitiv.krvnu skupinu.V nemocke mi to hovorili ako to ma byt,ale ja som to už zabudla.
Zenušky dnes mame sviatok 😀 😀 😀 😀

jarulai
25. feb 2009

janulcek a nemajú dneska sviatok muži? 😀 😀 😀 no uznaj - ktorá z nás je škaredá 😉
inak, moja kolegynka má práve dnes aj narodky, tak tá sa ani nemože uraziť 😀 😀 😀

janulcek
25. feb 2009

😀 😀 😀 super!!!Ta tvoja kolegyna to vyhrala!!! 😀 😀 Ale jasne,my sme najkrajšie.To sa mi manžel vždy posmeškuje na škaredu stredu,že mam sviatok.Dnes mi to určite pripomenie sms-kou,lebo je na tyž.v At.Idem robit šišiky.. 😝

jarulai
25. feb 2009

že 😀 aj ja hovorím 😀 mne to mužík nestihol povedať - som ho včera predbehla 😀 😀 😀 a dnes bol ráno nešťastný z toho, že musí ísť zase na týžden do roboty, tak ho to ani nenapadlo
jéééj, aj u nás boli na obed šišky 🙂

lucka33
25. feb 2009

janul - hádaj akú mám ja krv.skupinu!!! 😀 😀 😝

jarulai
25. feb 2009

lucka, nie ste vy s janul nejaké dvojičky alebo čo? 😀 😀

lucka33
25. feb 2009

jaru ja už neviem, stratené dvojča??? žeby? 😉

jankageo
25. feb 2009

my sme mali sisky v pondelok - fasiangove

jarulai
25. feb 2009

ktovie, lucka 😀 ale možte si s istotou povedať, že ste rovnaká krvná skupina 😀 😀 😀

lucka33
25. feb 2009

jaru -tak to áno, ja som to tvrdila hneď od začiatku, ale nevedela som, že je to aj doslovné 😀
janula a ty kde si moja???

jarulai
25. feb 2009

janulcek robí šišky. musíme ju chvílu nechať aby jej nezhoreli 😉 😀

janulcek
25. feb 2009

Sišky hotove..ešte idem dpravit sneh,kotry tak či tak neviem,vždy to dodrbem a zožeru ho svinky. 😀 Hej Lucka jasne že sme dvojičky,len ja som narodila o tri roky skor,teba si tam mamina nechala dlhšie. 😀 😀 😀 aby toho nemala vela naraz z dvomi 😀 😀 😀 aj ty maš nulku pozitiv.???aspon,ked sa mi niečo stane,budem vediet kto mi može darovat krv.Poviem že mam dvojičku,sice o tri roky mladšiu,ale mam.Ciže sme doslovne rovnaka krvna skupina!! 😀 😀 😀 😀 😀

janulcek
25. feb 2009

Inak,večne ked varim obed,tak sa tu zasedim a bud mi niečo prihori alebo vykypi.Dnes som tu bola tak dlho,až sa mi vyvarila voda zo zemiakov na šišky a prihoreli mi 😝 😀 😀 😀 To keby vedel moj muž,tak ma doriti nakope.Ešteže nie je doma.Ved on vie že tu presedim cele dni,ked pride dom,tak sa na to jeduje.Niekedy ma chape,niekedy nie...

jarulai
25. feb 2009

janulcek, ty si šikulka. ale jedlo by ti malo prihorieť iba ak by si sa s mužíkom pozabudla v kuchyni pri seksíku - to nevieš 😀 😀 😀

domka28
25. feb 2009

...nestacim citat co ste o tych skupinach krvi popisali 😀
...v piatok idem k dokimu a spytam sa...

jarulai
25. feb 2009

domka a potom hned šup na koníka a informuj nás 😉

jankageo
25. feb 2009

jarulai
hned sup na konika, to sa mi paci? 😅 😉

jarulai
25. feb 2009

jankageo, na čo ty asi myslíš 😉 až teraz mi došlo ako blbo to asi vyznelo, že 😀 😀 😀ale snád chnápete, nie?

domka28
25. feb 2009

no jasne ze dam vediet...no tusim uz som zavisla...ale aspon si ma clovek s kym pokecat ked je doma na PN...a pomaha to ked viem ze nemam sama take problemy...aspon sa tu vieme podrzat...a to clovek potrebuje.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre