Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

desmodka
28. feb 2009

janka ja som bola 11.2.mrchu som nedostala a aj sa ma doki pytal ci nekrvacam, bo ze skoro po zakroku to nie je dobre znamenie... tak ja neviem...
v pondelok si to radsej over...

jarka4982
1. mar 2009

Ahojte baby.Mne robili zakrok 17.02. a vcera som tiez zacala krvacat.Vyzera to na MS,lebo mam aj vsetky priznaky.Aj prsia ma bolia aj ladviny aj chrbat...uplne vsetko ako pri MS.Mozno sa to len hormony pohravaju s telom....neviem.Ale mna po zakroku nic ani nebolelo a zeby teraz zacalo 😕 Bolo by super keby to uz bola mrcha.Inac,teraz som niekedy aj mala dostat mrchu...Neviem....V stredu idem za mojou gyn. a uvidim co na to vsetko povie.

janulcek
1. mar 2009

Jarka a jankageo gratulujem k mrche...ja ešte nič.v stredu do bude 8 tyž.. ☹ ☹ 😠 😠

desmodka
1. mar 2009

baby a nie je to skoro na mrchu??? ja som v tom nevyznam len sa pytam.... mozno to tak ma byt.... u mna to budu v stredu 3 tyzdne a doki mi povedal ze skor ako na konci marca ju nemam ocakavat... no tak to som zvedava

jarka4982
1. mar 2009

Desmodka,ja fakt neviem.Uvidim co mi povie v stredu gynekologicka 😒

jankageo
1. mar 2009

jarka, to nam vychadza uplne rovnako. JA som bola 16.2. a dostala som v piatok vecer. Ale tiez som nad tym rozmyslala, ze je to priblizne cas, ked by som MS mala (keby som nebola otehotnela). JA idem v pondelok na kontrolu do nemocnice a v utorok k mojej lekarke. Tak som tiez zvedava. Dam vediet.

janulcek
nebola si zatial na kontrole?

jarka4982
1. mar 2009

Jankageo,daj potom urcite vediet!
Ja zajtra idem do nemocnice,ale len pre tie vysledky z hystologie....

jankageo
1. mar 2009

uz aj ja budem mat zajtra vysledky (teda aspon by som mala mat) tak ti tiez dam vediet

twiti
1. mar 2009

jeeeeeeej jarka jankageo tak vy uz mate mrchuuuuuuuu juuuuuuj to vam zavidim 🙂
Janulcek tak my sa jej asi nedockame ja uz budem mat v pondelok 5 tyzden a tiez nic ☹ dokeluuuu.
jarka jankageo tak kedy ste potom boli na zakroku ked uz mate mrchuuu.
Mne to akosi nejde do hlavy,ja som mala hystologiu vporiadku akurat som bola na hcg dva krat lebo prvy krat som ho mala mierne zvyseny 🙂 zajtra budem volat o vysledky z tohto druheho odberu 😉 To je super ze uz mate mrchu aspon sa budete moct skor snazit. Janulcek tak uz sme tu ostali len my ☹ co tak dlho cakameeee

jankageo
1. mar 2009

twiti,
ja som bola na zakroku 16.2. Takze necele dva tyzdne. Ale ja musim cakat na vsetky vysledky, ist na hematologiu a pod. A az potom sa mozeme snazit. Lebo vraj keby sme sa tretikrat pokusili, mohlo by to skoncit tiez zle. Asi bude niekde vaznejsi problem. Vraj.........tazko povedat.....tak si radsej pockame na vysetrenia a musime cakat tak, ci tak 🙂

jarka4982
1. mar 2009

twiti,ja som bola na zakroku 17.02. ale uvidim co povie moja lekarka v stredu.Mozno toto ani nie je mrska,ale sa len docistujem.Fakt neviem.Uvidim.Ja ani neviem ci ma bude posielat na nejake vysetrenia kedze sa nam toto stalo len raz.Vraj sa posiela po dvocgh alebo troch potratoch.Ale ja by som mala vacsi pokoj keby mi nejake tie vysetrenia aj spravili aby som nemala strach znovu otehotniet 😒

twiti
1. mar 2009

Tak tak ja som tiez toho nazoru,mohli by nas niekam poslat,lebo teraz budeme mat strach staleee 🙂

jankageo
1. mar 2009

jarka,
moja kamoska ma jadneho chlapceka, druhe tehotenstvo skoncilo potratom a teraz ma druheho chlapceka z tretieho tehotenstva.
Ak mas jedno babatko, myslim, ze by si nemala mat obavy. Ale lekara sa opytaj, nech mas pokojne svedomie, ze robis vsetko, co sa da. 😉

jankageo
1. mar 2009

Telefonovala som pred chvilou s kamoskou, ktora bola tiez na kyrete a lekarka jej vravela ze moze cakat MS do dvoch tyzdnov. Zaujimave, nie?

jarka4982
1. mar 2009

Asi kazdy lekar ma iny nazor 🙂 Nevadi,len nech je s nami vsetkymi do buducna uz vsetko v poriadku...a bude...musime len verit!!!

janulcek
1. mar 2009

Dobry večer babule.Som sa dozvedela smutnu spravu od mojej kamošky.Jej kamaratke zomrelo v piatok v noci v brušku babatko v 9.mes. ☹ ☹ ☹ ☹ /poznala som aj ja tu dievčinu/.Hrozne.Som zase zo všetkeho taka znechutena.Je mi to strašne luto.Zas ma to posunulo o krok spet,takato informacia.Vyvolava to vo mne strach...obavy...Ja viem že človek to nemusi hned brat na seba,že aj mne sa to stane...ale je to horzne.. ☹ ☹ ☹

lucka33
1. mar 2009

janul to je hrozné 😢 😢 😢

janulcek
1. mar 2009

že??!!!ja som normalne dnes v noci kvoli tomu nespala..Strhavala som sa zo sna. ☹ vzalo ma to a myslim že hlavne kvoli tomu čo som si aj ja prežila... ☹ Je mi jej strašne luto..

jarka4982
1. mar 2009

Janulcek,aj ja som poznala jednu babu ktorej pred porodom zomrelo babo.Ona mala nejaky virus,ktory babo zabil.Bolo to hrozne,ale oni sa z toho dostali....Clovek musi len verit ze vsetko bude na buduce ok a nesmies si hned zamyslat ze sa to aj tebe stane.Mysli ze s tebou to bude uolne inak...ty si si tvoje uz vytrpela....po dazdi dochadza slnko.....ja som v mojom zivote zazila velmi vela smutnych a stresujucich veci....takych ze si mnohy nevedia ani predstavit....ale za kazdym prislo aj slniecko!!!!Na to nezabudni!!!

janulcek
1. mar 2009

Vzalo ma to,ale to prejde..

jarka4982
1. mar 2009

Aj ja si zoberiem k srdcu kazdu taku vec o ktorej sa dozviem...proste som taka osoba.

jarulai
2. mar 2009

dobré ránko, dievčatá 🙂

janulcek, to je hrozné ☹ ☹ ☹ aj mna takéto veci vždy zoberú, skoro som plakala, ked som si to prečítala ☹ ja tiež poznám babu, ktorá svoje prvé bábo porodila mrtve. kázali im minimálne rok počkať a ona bola za pol roka znova tehotná a už má odvtedy dve krásne a zdravé detičky. v priebehu 2 rokov sa jej narodilo aj to druhé. aj ked sa stávajú aj takéto strašné veci, život ide dalej. ja viem, mne sa to lahko píše /keby sa to stalo mne, nechcelo by sa mi ani žiť/, ale treba sa s tým vyrovnať. nemysli hned na to najhoršie, tebe sa to určite nestane 😉

janulcek
2. mar 2009

Dobre ranko babeny...Novy tyž.a ja bez MS... 😠 Ozaj,chcem sa spytat,či nemate nejake skusenosti,alebo nepoznate niekoho kto po potrate začal aktivne športovat.Ci je to problem,ked som ešte nedostala?????Chcem začat/už oddnes/chodit do fitka..A doktora nemam v ambulancii dnes až zajtra,tak mu nemožem zav.a spytat sa ho.

jarulai
2. mar 2009

ahoj.kolko týždnov si od zákroku?už si nepamatám - je nás tu tolko, že strácam prehlad. ja som tiež začala nový týžden bez mrchy 😠 a už ma to čakanie nebaví. vy poctivo abstinujete, alebo by si mohla byť aj znova tehu? ak sa teda možem opýtať 😉
s tým cvičením ti neviem vobec poradiť - nepoznám nikoho takého. ale ten jeden den kým dojde tvoj doki, by som počkala a spýtala sa jeho 😉

janulcek
2. mar 2009

V stredu bude 8tyž.od zakroku 😠 😠 .Neabstinujeme..Len použivame ochranu.Prešlo 6 tyž.tak sme to už skusili a v pohodke.

jarulai
2. mar 2009

no ja budem mať štvrtok 6týždnov po, ale ešte sa bojím. ja radšej počkám, čo mi povie doki a potom skočím na mužíka 😀

jarka4982
2. mar 2009

Ahojte baby,uz mam tie vysledky z hystologie...a je vraj vsetko v poriadku...uvidim co mi este navravi moja gynekologicka.

jarulai,myslim si ze na muzika uz po tych 6 tyzdnoch mozes skocit.Nam v nemocke hovorili,ze treba dodrzat sestonedelie a potom pokracuje normalny zivot.

janulcek,co sa tyka cvicenia...tiez nam hovorili ze po zakroku treba dodrzat 10 dni kludovi rezim..potom si to 6nedelie davat pozor.Tak ze moj nazor je ze uz mozes zacat cvicit.Ale pre istotu by som sa aj s lekarom poradila 🙂

jarulai
2. mar 2009

jarka, vdaka. možno do toho štvrtka ma aj tá moja mrcha nájde 😉 no uvidíme

inguska77
2. mar 2009

ahojte dievcata prosim vas o pomoc mala by som ist na kyretaz zo zdravotnych dovodov je to moje tretie dieta a dve som mala na cisarsky takze nemozem si nechat s uvedenych dovodou bojim sa ist na kyretaz z dovodu v 2001 mi robili kyretaz ale tak zle ze to mi len pichli injekciu asi len na znecitlivenie alebo neviem a vsetko som citila nechci te vediet tu bolest je to strasne vsetko zaziva preto sa bojim a chcem sa opytat ci to je anestezia s maskou na tvari ze celkom spim? dakujem vam za odpoved

jarulai
2. mar 2009

inguska ☹ mne dali anesteziu do žily na predlaktí, nebolo to s maskou, ale bola celková, všetko som prespala. ani ma neintubovali, neviem, či to robievajú pri takýchto krátkych zákrokoch. drž sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre