Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

vivienkatka
2. feb 2011

@solinkarka ahoj ako sa mas?

solinkarka
2. feb 2011

@vivienkatka a tak stale rovnako...stale cakam na tu potvoru ale akosi sa jej nechce...

vivienkatka
2. feb 2011

@solinkarka neboj pride aj ja som sa jej nevedela dočkat a potom som mala taku silnu ze az , teraz sa snazime o babo ale nejak sa nedari,

solinkarka
2. feb 2011

@vivienkatka teraz prvy cyklus ste zacali snazilkovat??

vivienkatka
2. feb 2011

ano po prvom cykle lekar povedal ze je všetko ok, a podla mna ak sa moje telo nato neciti tak neotehotniem ak je všetko ok tak sa to podari ak je nato moje telo pripravene tak uvidime ,nechcela som cakat zbytocne 3 mesiace poznam taku osobu ktora tiez po prvej mrhe ostala tehu a je zdrave babo 🙂

solinkarka
2. feb 2011

@vivienkatka presne tak to spravime aj my..a preco mas pocit ze sa nedari?

vivienkatka
2. feb 2011

lebo nejak sa neviem uvolnit pri sexe neviem nieco sa stalo a neviem si uzit sex ako pred tym ☹

solinkarka
2. feb 2011

@vivienkatka zacali ste len prvy cyklus tak dopraj si trocha casu...asi myslis stale a to ze? 😒

vivienkatka
2. feb 2011

uvidime chceme ist cez vikend do tatier tak mozno bude lepsie zmena prostredia a urobime si pekny večer ,

myzma
2. feb 2011

@vivienkatka myslim, ze taky strach pozname asi vsetky, co tym uz len raz presli... kazda sme ina... ja som sa potrebovala z toho dostat, prestat sa bat, strachovat, obvinovat sa, ci cokolvek ine... moje telo bolo sice pripravene , ale dusa nie... ja som veriaca, pre mna to malo i iny rozmer... viem, ze Boh prisiel a pomohol mi dostat sa z toho, pomaly, krok po kroku... drzim palce a prajem vsetko dobre

leleh
3. feb 2011

ahojte baby mozem sa k vam pridat? Mne konecne dnes prisla mrcha na 34 den od kyret a zatial je taka v norme. Kyret mi robili v 10 tt a spinila som uz od 6 tt takmer cely cas az to skoncilo ako missed abort ☹ bolo to moje prve tehu po pol roku snazenia...

vivienkatka
4. feb 2011

@leleh Ahoj je mi luto čo sa ti stalo.kazda z nas tu s tym presla tak ti prajem aby si bola čim s kor v poriadku , a držim ti palce pri dalsom tehu.

leleh
4. feb 2011

@vivienkatka dakukujem, aj ja tebe a vsetkym (je nas vela) prajem skore a zdrave tehulkovanie. Uz sa neviem dockat snazenia ale neviem sa rozhodnut kedy zacat, asi po 2 mrchach lebo nevydrzim cakat az 3 mesiace...

mirka321
4. feb 2011

ahojte aj ja sa hlásim, kyret som mala 28.12.10 a mrcha zatiaľ nikde....
už by mohla prísť , aby sme sa mohli pohnúť ďalej....

leleh
4. feb 2011

@mirka 321 uz by ti mala kazdym dnom dojst, mne mrcha prisla na 34 den ale tak ze som nemala ziadne naznaky ze by mala dojst- nic ma nebolelo a ani ziadne zmeny nalad na moje prekvapenie (taka by mohla byt stale).Dufam ze si to na mne nevybije na dalsi cyklus. A kedy sa chystate znova snazit?

vivienkatka
4. feb 2011

@leleh ja som zacaĺa sa snazit po prvej mrche

diorka
4. feb 2011

Ahojte baby, mne dnes dr. pichol vyvolavacku, tak som zvedava, kedy mrcha pride a aka bude 😒

leleh
4. feb 2011

@vivienkatka ja som zmenila doktorku (sukromna zevraj dobra) no a ta nova povedala ze ak sa zacnem snazit skor ako o 3 mesiace ze to urcite potratim, tak ma nalakala 😠 Nechapem ako to moze s takou istotou tvrdit. Ona odporuca cakat ze 3-6 mesiacov , ze aspon tie 3 mesiace. Ja spravim kompromis zacnem po 2 mrche asi.Nenasli mi ani ziadny dovod preco som mala missed- vysvetlili mi to tym ze sa nestretla spravna spermia so spravnym vajickom. Aj ja by som sa najradsej zacala snazit hned ale sa bojim 🙄

majaja86
4. feb 2011

@leleh ahoj... no podľa našich lekárov je ťažké sa riadiť 😒 ... každý káže ináč... mne tiež povedala, že po 3 až 6mesiacoch, ale ak by som otehotnela skôr tak vraj sa nič nedeje...... sami nevedia čo je správne.... ved je toľko žien, ktoré otehotneli hned a je všetko OK.... my sme sa rozhodli snažiť hned po 1mrche pretože bábätko velmi chceme a nič.....už mi prišla aj druhá... takže telo asi ešte nebolo pripravené.... ono ak sa má stať niečo zlé tak sa stane aj ked budeme čakať 6 mesiacov ........ myslím si že je doležité, aby žena na to bola pripravená... občas je však ťažké zistiť kedy to je.... najlepšie je tomu dať voľný priebeh..... to je moj názor.... 😉
Ja som si myslela, že som na to pripravené, že som už psychicky OK a teraz po 2 mesiacoch od kyretu na mna dolieha často smutok.... 😢
Držím prstíky, aby si zvládla rozhodovanie 🙂 a prajem skoré tehuľkovanie 🙂 🙂

leleh
4. feb 2011

@majaja86 ahoj, suhlasim s tebou ze doktori sami nevedia a kazdy radi inak, staci si vybrat co pasuje nam 😉
Dakujem a aj ja nam sickym prajem skore tehu a ktovie mozno sa zadari a budeme tu tehulkovat a tesit sa spolu vsetky v rovnakom case... 😀

solinkarka
4. feb 2011

Ahojte 🙂

zabka1984
4. feb 2011

ahojte dievcata, mna nejak zacina pobolievat v podbrusku, asi vajecniky. Stale tam nieco citim a krize ma bolia uz asi tyzden. Myslite, ze to moze byt nejaka infekcia? Na kyrete som bola 20.1.

leleh
4. feb 2011

@zabka a nerobili ti kontrolne sono, lebo mne robili po 2 tyzdnoch ze ci je vsetko ok.

zabka1984
4. feb 2011

@leleh nie, po 3 dnoch mi robili sono, ale odvtedy nie.

leleh
4. feb 2011

zabka tazko povedat, moze to byt len nachladnutie ale najlepsie bude ak sa poradis s lekarom aby sa ti nieco nezanedbalo...

majaja86
4. feb 2011

@leleh presne tak... my si aj tak vyberieme to čo nám pasuje 😉 🙂 🙂
No dúfam, že sa nám všetkým zadarí 🙂 🙂 🙂 🙂

mimi1111
5. feb 2011

ahojte mozem sa k vam pridat?ja som mala 5 tyzdny tiez kyretaz,tak velmi som sa tesila no bohuzial kratko. ☹

horalka007
6. feb 2011

ahojte, všetkým držím palce. Ja som bola tehotná 17 t a tiež mi robili kyret. Chodím sem pre povzbudenie a všetkým vám aj sebe držím palec, nech sme rýchlo tehotné... Niekdy neviem, čo je lepšie tešiť sa dlho alebo krátko, hrozne to bolí... Inak ja som sa radila s 3 odborníkmi a bolo mi povedané, že je najlepšie počkať aspoň 3 cykli, možno sa to zdá veľa, ale tak vám poviem, je lepšie asi počkať ako potom zažiť ešte raz takéto sklamanie, aj keď sú prípady kedy to vyšlo, aj ja by som najradšej na to skočila hneď, ale jeden z tých lekárov mi povedal, že nech sa dám doporiadku... tak som začala piť alchemilku na posilnenie maternice a kyselinu listovú, tá sa odporúča 3 mesiace pred otehotnením, potom sú šance vyššie, ešte pôjdem na komplexné vyšetrenie, či nikde nie je čo i len maličký zápal. Inak jedna štúdia ukazuje, že 98% žien ktoré sú tehotné hneď po kyret potratili. nechcem nikoho strašiť, ako hovorím niektorým to vyšlo. Viem čo je to tešiť sa 17 t na bábätko a potom nič, osobne by som to už nechcela zažiť a úprimne nepriala by som to ani najväčšiemu nepriateľovi... Tak baby nech zo snažiliek sú čoskoro tehulky, veľa šťastia...

chovancova27
6. feb 2011

Ahojte kočky, ja som bola na kyrete v 10 tt, potom sme počkali 4 menzesy a podarilo sa nám otehotnieť na 1x... a teraz sme v 40 tt🙂) Rada by som Vás všetky povzbudila, viem aký je to hrozný zážitok, smútok a sklamanie, ale treba to nejako prežiť, dať sa fyzicky a psychicky do poriadku, piť veľa liečivých čajíkov na posilnenie maternice, trošku zmeniť životné hodnoty, začať trochu športovať, prichystať telo na príchod bábätka a ide to... ja som toho príkladom🙂 A ešte jedna rada, viem aké je hrozné čakať aspoň na tie 3 cykly, ale vydržte to, stojí to za to... neponáhľajte sa hneď po 1-2 cykloch, aby nenastalo znova sklamanie...Držím Vám všetkým palce

luculka
6. feb 2011

ahojte,,,,

ja som 11 dni po porode,,,,prepustali ma s tým že tam mam este 9mm zrazeninku ale ze je to v pohode,,,

na kontrolnom ultrazvuku este bola,,,tak mi dali injekciu a stredu mam prist na kontrolu,,,ak tam bude stvrtok idem na cistenie

ale som blbec z toho ze mi lekár povedal že bz som mimo kojenia nemala masivne krvacat,,,,
tak ako mi to ma potom odist???
teraz som trosku silnejsie krvacala,,,,kojila som pre 2 hodinami,,,,,
teraz neviem ci cakat do stredy alebo ist na prijem,,,,, 😅

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre