Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

hiva
8. mar 2010

klara....tiez si nemyslim, ze kyret ma nejaky vplyv na moznost otehotnenia... telo potrebuje nejaky cas na regeneraciu ale potom to uz nijak nebrani otehotneniu....ak sa ti nedari 5 mesiacov, odporucam sa zamerat na zistovanie priciny....prvorade co by som ti odporucila je zistit ci mavas ovulaciu....to si mozes zistit aj sama meranim bazalnej teploty....ak mas ovulaciu, potom je na prvom mieste vysetrenie spermii...a ak aj to bude OK, navstivila by som lekara aby zacal s vysetrovanim...ako prve hormonalny profil 😉... ale 5 mesiacov nie je este uplne vela...mozno sa Vam zatial iba nepodarilo presne sa trafit....pokial mas ovulaciu a manzel spermijky v poriadku, je to len otazka casu.....treba byt trpezliva 😉

klara20
8. mar 2010

sisa tak držím palce, aspoň máš pri sebe drobca 🙂
hiva je pravda, ze zatial som nebola u lekára, zisťovať nejaké príčiny, ovuláciu mám, dokonca po začatí užívania sarapisu som mala na ovulačnom teste testovaciu čiarku silnejšiu ako kontrolnú, čo sa mi stalo prvýkrát..., ale ak to tento mesiac nevyjde, určite zájdem za doktorom po radu.

sisa2
8. mar 2010

myslite, ze po 5 mesiacoch snazenia to bude lekar riesit? ja som vsade citala, ze lekari sa zacnu zaoberat hladanim problemu po roku bezuspesneho snazenia. a to mi potvrdili aj v CAR.

sisa2
8. mar 2010

klari dakujem. aj ja tebe, hadam to so serapisom vyjde 😉
a veru, ja uz aspon mam jedneho drobca doma. neviem, ako by som to zvladla, keby sme ho nemali 😔

klara20
8. mar 2010

sisa, no ja to u doktora skúsim, však mi aspoň hádam nejaké vyšetrenia spraví, nie?
je také nespravodlivé, niekto ani dieťatko nechce a má ho, niekto áno, obetoval by tomu všetko a nič. nechápem to a najhoršie keď sa ľudia v okolí začnú vypytovať a vy malé kedy budete mať? no vtedy mi je do plaču 😒

skipppy
8. mar 2010

babule ja uz chcem vediet ako som na tom,jedna mi napise to,druha to a ja neviem co si mama mysliet.Ujo doki mi minuly pondelok povedal,ze mam vysoko sliznicu a do tyzdna pride mrcha,ale zaroven sa zastavil na jednom mieste aja som si tiez vsimla ze tam nieco je,bol to taky tien,tak ja fakt neviem.ja uz chcem vediet ci som tehu.Ked si budem stvrtok alebo piatok robit test,tak budem vediet k comu s amam viac priklonit.Ked bude tmavsia ta ciarka,tak hadam mi aj potom ujo doki povie ANO ste tehu a bije nam uz krasne srdiecko,to by bola pre mna ta najkrajsia veta 🙂

klara20
8. mar 2010

skipy a neopýtala si sa, že čo je ten tienik? lebo napr. ja som na kontrole po kyretáži mala tiež tienik a tam bol predtým hematóm...

skipppy
8. mar 2010

klara20.....vies co nepytala som sa,ani ma to nezaujimalo nejak,ja som si aj myslela ze to bude asi po kyretazi,ale teraz po tom teste,co mi vysiel pozitivne a po tych vsetkych priznakoch,no neviem,neviem.....

skipppy
8. mar 2010

aj ked je pravda,ze aj keby som tehu,tak by tam asi este n ic nebolo vidno

klara20
8. mar 2010

viem, že testy sú ešte potom dlhšie pozítivne, HCG pomaly klesá. a bazálnu teplotu si si merala, že či máš vysokú?

mafynka
8. mar 2010

skippy nezufaj,,do piatku uz nejak vydrzime,,,vsak to je coby dub,,len si pekne davaj pozor,,myslienkami tak,ci onak si nepomozes a nic nezmenis,,,snaz sa mysliet na nieco ine,,aj ked viem,ake je to tazke

skipppy
8. mar 2010

klara20...tak tu som si nemerala,lae v stredu to uuz bude 6 tyzdnov co som po kyrete....najviac ma mätu tie tehu priznaky...

skipppy
8. mar 2010

mafynka.....no budeme musiet vydrzat,ine nam neostava🙂...ved sa snazim aj na ine mysliet,ale vzdy si na to spomeniem,ked ma napne na zvracanie,alebo ma zacne boleit brucho 😀

hiva
8. mar 2010

skippy....neboj....vydrz....viem ze to je tazke, ale uvidis ani sa nenazdas a bude tu piatok 😉... kiez by som si bola radsej do jazyka zakusla 🤐

sisa2 ... mna moj doktor zacal riesit uz po 3-tom cykle....lebo som mala vsetky 3 anovulacne....ale ked mas ovulku, skus to vydrzat alebo skusit ho poprosit o nejake odbery ....

ja ked som isla k novemu doktorovi, tak som ho osalila a povedala ze sa nedari uz rok...a pritom to bolo iba 6 mesiacov 😀 😀 😀 ...ved ti to nema ako dokazat 😉 ...ale ten tvoj asi vie o kyrete tak ho asi tak lahko neosalis 😒

janka0025
8. mar 2010

hehe hiva.....takto balamutiť pána doktora 😎 ...aj ja by som to urobila...no my začíname až v Máji....teraz máme odtučnovaciu kúru s mojim drahým...:D zistil, že sa nezmestí do obleka...
mafynka dúfam, že zajtra predsa pojdeš a hned nám napíšeš....
skippy neboj, ak máš príznaky, tak by z toho mohlo aj niečo byť....uvidíš keď urobíš ďalší testík....

lolittka
8. mar 2010

všetko najlepšie, dievčence k MDŽ 🙂 ...budúci rok už oslavujeme aj Deň matiek!!!!!! 😉
ps: ja dnes oslavujem "na červeno" 😀 ..jednoducho ako pravá žena 😅

hiva
9. mar 2010

caute....lolittka...ja som vcera oslavovala tiez este na cerveno a este k tomu som mala aj narodky 😀 😀 😀

inak s tou oslavou dna matiek o rok ta beriem za slovo 😉 ...musi to tak byt! 😵

janka0025
9. mar 2010

hiva tak všetko najlepšie

kattikina
9. mar 2010

ahoj babenky no ja som bola dnes u doktorky strasne som sa tesila ze uvidim svoje prve babo a tam nic nebolo len prazdna bublinka. bola som uz v nemocnici po vysetreniach a zajtra mam ist asi na kyret a pritom som nemala ani menzes. a strasne sa bojim ze mi tam nieco zle spravia

hiva
9. mar 2010

katti....mrzi ma, ze to zle dopadlo 😔 ...ale co sa tyka samotneho kyretu, nemusis sa vobec bat 😉 ....nemaju ti tam co pokazit 😉 ...v kolkatom tyzdni by si mala byt ako tehu?... ak chces byt kludna, skus si este pred zakrokom vypytat kontrolny USG....ale myslim, ze ked ti ho robili dnes a ak by si mala byt v 10 tt ako mas v pase, tak to by uz babatko urcite museli vidiet 😒 ...zakroku sa neboj....fyzicky ti nic nehrozi....hlavne prajem co najrychlejsie zahojenie dusicky 😉

lolittka
9. mar 2010

hiva, všetko najlepšie k narodkám! 😉
kattikina, myslíme na Teba

skipppy
9. mar 2010

kattkina.....nebojaj sa,vsetko dobre dopadne 😉

sisa2
9. mar 2010

hiva - dodatocne vsetko len to naj k narodkam! a hlavne splnenie toho najvacsieho sna 😵

sisa2
9. mar 2010

kattikina - moc moc ma to mrzi, bohuzial vsetky tu vieme, ako ti je a ako sa citis ☹ nemusis mat MS, ani spinenie, ani bolesti ... co ti zistili? anembryomolu?
samotneho zakroku sa bat nemusis, je to rychle (ca. 10-15 minut), robi sa v narkoze, takze nebudes nic citit a neboli to. velmi drzim palceky a posielam velke fuuu ubolenej dusicky.

ach baby, preco sem musi kazdy tyzden pribudnut minimalne jedna smutna babulka?? je mi z toho do placu, preco sa toto deje?

sisa2
9. mar 2010

skippy ty ako??? kedy to budes testovat?

luga
9. mar 2010

hiva, vsetko naj, naj naj 😉
katikina ☹

hiva
9. mar 2010

dakujem babule....ste zlate....a aj Vam vsetkym dodatocne vsetko naj k MDZ....a hlavne splnenie nasho velkeho sna 😉 😵

jika80
9. mar 2010

hiva - dodatocne vsetko naj 😉
inak mam pocit, ze by mi uz mala dorazit moja prva mrska po kyrete, taaaak sa tesim 😀

kattikina
9. mar 2010

babenky veľmi pekne vam dakujem za povzbudenie. a no sisa2 napisali ze to bola anembryomola

sisa2
9. mar 2010

jika - tak nech uz dorazi! drzim vsetko, co sa da 😉

kattikina - mala som to iste ☹ drz sa, nech to mas rychlo za sebou.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre