Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

barushkaaam
12. dec 2011

@monika2712 praveze som ju nepila ☹ lebo som nevedela ci smiem ☹ tak teraz si idem hned urobit jednu salku 🙂

lululka555
12. dec 2011

@makovicka53 my sme uz boli a v pondelok ideme po vysledky...daj si vysetrit aj trombofilny stav

makovicka53
12. dec 2011

@monika2712 vsak ja viem...ale pudy ta nepustia a navyse ked mi nic nie je ani nespinim tak nevidim dovod...len ma stve ze nas guma sklamala na plnej ciare...otehotniet nemozem pretoze ovulka asi nebola..a inekciu snad nechytim ..

makovicka53
12. dec 2011

@lululka555 ahaa a to kde vysetruju tiez na genetike?to si im povedala ty ze chces aj to vysetrit?...kde ste boli na genetike v ktorom meste

lululka555
12. dec 2011

@makovicka53 my sme boli v NR,ale bolo to tam hrozne akoze,sestricka mala asi 70 rokov ak nie viac...a tu trombofiliu mi doporucila hematologicka,posielala nas do Martina na to,ale v Nitre mi doktorka povedala,ze nam to vysetria oni... na vysledky sa caka 2 mesiace...na hematologii si uz bola? mna asi cakaju injekcie kazdodenne ked otehotniem,aj ked vysledky som mala v norme 🙂

makovicka53
12. dec 2011

@lululka555 ahaa no to ani ja nemam rada tie stare sestricky...nie nebola som na hematologii ale mne to doktor ani neodporucil...len spomenul genetiku ...a ta hematologia je naco dobra co sa tam vysetruje...pocula som o tom ze sa aj to vysetruje ...musim sa opytat dr.

lululka555
12. dec 2011

@makovicka53 tam sa vysetruje krv...to si daj ako prve urobit...mna tiez nikde neposielal doktor a to som uz po dvoch MA,ja som sa vsade pytala sama...uvidim co bude teraz v pondelok za vysledok na tej genetike...a kde idete vy na genetiku???

makovicka53
12. dec 2011

@lululka555 ahaa a tam treba odporucanie od gynekologa ci mam sama naklusat na hematologiu a pytat sa vysetrit.tam vystruju len mna c aj partnera na hemato....ja som tiez po 2 MA...neboj bude dobry musi byt...my ideme do MT mame to najblizsie...

lululka555
12. dec 2011

@makovicka53 ja som sa tam objednala, ale mala som aj od mojho gyn.papier co je vo veci,to som len ja bola bez manzela...vysledky boli asi o tyzden...ak chces pozriem ti cislo kde vysetruju tu trombofilu a poslem ti ho,lebo tam sa tiez dost dlho caka v tom Martine na to...aj 2 mes

monika2712
12. dec 2011

@makovicka53 no ide prave o tu infekciu.. nuz ale ked ste museli.. my sme mali prvy az po prvej mrche, cize asi po 7mich tyzdnoch... clovek ked musi tak vydrzi.. a radsej tak ako riskovat daco..

makovicka53
12. dec 2011

@lululka555 ...normalne mam z toho chaos...nejak vela je toho...a tu hematologiu robia vsade?ci tiez len v urcitych mestach...skocim za gyndosom v januari ak treba to odporucanie...a ta trombofilia to nie je zrzanlivost krvi nahodou?skus pozret si zlata dakujem 😉

marecek1
12. dec 2011

@barushkaaam alchemilku môžeš.. tiež som po kyrete pila ženské čajíky, ktoré ju obsahovali, má čistiace účinky na ženské veci, na zápaly, úpravu cyklu.

makovicka53
12. dec 2011

@monika2712 ...vies ono nebudem vysvetlovat, preco za akych okolnosti....ale tak stalo sa 🙂 ...obdivujem ta ze ste vydrzali ...pr. u nas by to nebolo len 7 t ale prirataj k tomu dalsie 2 mesiace...bola som totiz na rizikovom a nemohli sme ako som sa dozvedela ze som tehu 😉

lululka555
12. dec 2011

@makovicka53 poslem IP

monika2712
12. dec 2011

@makovicka53 no tak to aj u mna bolo tym padom aj dlhsie, kedze naposledy sme mali ked som bola asi v 4tt.. a na kyrete som bola v 8tt.. takze . 12 tyzdnov bez.. vies, co nespravim pre vlastne zdravie? mimo ineho som mala mesiac a pol tazke depresie, takze mne to nechybalo a manzel mal pre mna pochopenie.. takze vydrzat nie je umenie.. ved sme ludia nie zvieratka 😉 a ked tak, manzelovi sa da pomoct aj inak, keby velmi musel 😀

monika2712
12. dec 2011

@makovicka53 ale jasne, je to kazdeho vec.. blbe je skor to ze ta guma vas zradila.. tak dufam, ze z toho nebudes mat ziadne komplikacie.. vies ono aj spermie mozu preniest nejaku infekciu.

barushkaaam
12. dec 2011

@marecek1 dakujem za radu 😉 inak co nove u teba? 🙂

makovicka53
12. dec 2011

@monika2712 dufajme ze nie 😉

marecek1
12. dec 2011

@barushkaaam nič nové na svete. tento mesiac to zasa vyzerá, že nič, takže som trochu sklamaná, ale prežijem to, nepokazím si predsa Vianoce, aj keď som dúfala.. no čo už.

kaculiatko88
12. dec 2011

@lucianak Prečítaj si v návode. Viem, že hrejivý zázvor by sa nemal čo sú od Strepsils.

Tak už máme výsledky z hematológie. Máme hyperkoaguláciu /poruchy zráženia krvi s nábehom na trombózu/. Tabletky nám zatiaľ nedal. Vo štvrtok idem ešte na jedne odber, že pre istotu. A zase čakať na výsledky 2 mesiace. Mňa asi porazí. Poradil mi, aby som do vtedy neotehotnela " pre istotu". A keby aj náhodou tak budeme brať lieky a pichať injekcie. Som normálne nervózna.

tinasc
12. dec 2011

@monika2712 no to asi by bolo fakt veľa, toľko grepov vytláčať 🙂 neviem kedy mi chodí ovulka, niekedy okolo 12 niekedy od 14dc... 😉

monika2712
12. dec 2011

@tinasc tak zacni 8-9 pit, to by malo stacit.

monika2712
12. dec 2011

@kaculiatko88 jeeejda moja tak to mas jak lucia tu tiez.. ona ma tusim daco podobne.. ach jaj. no kto vie co este mne raz zistia ked nahodou budem mat nejake taketo vysetrenia..

kaculiatko88
12. dec 2011

@monika2712 no čo už. Aspoň som bez liekov zatiaľ. A o tehotenstve môžem, len zatiaľ snívať. Niekto má aj to čo nechce a niekto chce len niečo malé, a nemôže mať. Normálne mam dnes debku.

lucianak
12. dec 2011

@marecek1 No prosíííííííím a už je tu ďalšia??? Ty si tiež o tom počula??? Asi je to fakt pravda 🙂

lucianak
12. dec 2011

@tinasc Hmmm, tak ja to asi fakt vyskúšam. Aj mi to trochu bodne pri tom nachladení. A možno dopomôže ovulke. Ale čo ak už ovulka bola??? Lebo 2x v mesiaci asi nebude, čo? 😀

lucianak
12. dec 2011

@chrustik1 No hrdlo už nebolí, papám skorocelové pastilky. Sú síce humusácke, ale zrejme zabrali. Ale tak preventívne zajtra ešte pocmúľam. Už ma trápi iba upchatý nos. Čítam na nete nejaké babské recepty, aby som sa nemusela dopovať liekmi. Max nejaký celaskon.

lucianak
12. dec 2011

@solinkarka Wau, tak to je povzbudzujúca odpoveď. Vďakaaaaaaaa 😉 A držím palce o mesiac 🙂

lucianak
12. dec 2011

@kaculiatko88 Radšej si naštudujem na nete čo môže a čo nie.
Z toho si nič nerob. Dobre, že si bola na tej hematke. Presne preto sme aj prišli o naše miminá. Ale keďže sa na to prišlo, bude sa to riešiť a všetko bude OK. ja som si dnes pichla piaty fraxik a je to vpohodke. nejako som sa s týmto zmierila a teším sa na tehu 🙂 Aj ke´d si ho budem musieť pichať až do pôrodu, pretože tiež mám trombofiliu, hustú krv, cez ktorú sa bábu nedostávali živiny. tak fraxikom sa preriedi a mimi dostane všetko potrebné.
Už nech mi len odíde tá nádcha.

tinasc
12. dec 2011

@lucianak tak skús až od ďalšieho cyklu...a možno vám to už medzitým vyšlo 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre