Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

narciska77
28. jún 2009

Ahoj, ja som mala prvy menzes po potrate asi jeden den, to bolo vlastne len spinenie ,ani som o tom nevedela ,ale dr. povedala ,ze to mohla byt MS pretože po vyvolavacke som nedostala a pomohol mi az Norethisteron a to uz je MS taká ako má byt.Túto preto povaťžujem už za druhú MS.Takze u Teba to bol asi tiež menzes to spinenie.Ja som potratila 28.4. skoro ako Ty.

tittika
29. jún 2009

ahoj narciska , uz som volala doktorke, pojdem na sono a uvidi sa, dufam ze bude vsetko OK 😔 zeby som uz mala 3ti menzes po kyrete? no bodaj to by mi aspon rychlejsie ubehlo tych 6 😒 tolko mam v odporucani pockat so snazenim 🤐

fatimuska
27. júl 2009

ahojte, mne robili kyret 24.7.2009, akurád na moje narodeniny,v nemocnici som ležala 16 dni, len som 1 deň jemne špinila, pre istotu som šla do nemocnice, každý druhy den mi brali HCG, este v 7 tt nebolo srdiečko, zrazu mi pomaličky začalo jemne klesať, srdiečko už bolo a potom to klesalo a zistili ze sa prestalo vyvíjať, nekrvácala som ani nešpinila, bola som v 9tt, strašne je mi ľúto, po prečítaní som zistila, že veľmi veľa žien niečo podobné zažilo, nech už prejde aspon pár mesiacov a chceme začať opäť, len ten strach:(

bettynka222
27. júl 2009

ahoj fatimuska, mne sa nieco podobne stalo koncom marca. problem bol ten, ze tehotenstvo sa po kyrete vyvijalo dalej, aj hcg rastlo, aj som vracala a prsia ma boleli a dva tyzdne po kyrete som zacala znova krvacat. krvacala som dalsie tri tyzdne pocas ktorych hcg striedavo klesalo a stupalo....takze som si uzila 6 tyzdnov trvajuci potrat 😒 takze si viem predstavit co prezivas... ☹ neboj, nam sa to uz nestane. teraz to mas velmi cerstve, ale uvidis, ze casom sa to zlepsi a aj strach odide. robili ti nejake testy, vies aspon pribliznu pricinu?

lubkabb
27. júl 2009

Ahoj fatimuska, aj ja som si prežila to isté - v nemocnici som ležala 9 dní. U mňa to bolo o to horšie, že to bolo naše prvé dieťatko. Ale ty sa podľa mňa vôbec nemusíš báť, u teba je minimálna pravdepodobnosť, že sa to bude opakovať, keďže už máš doma synčeka. Takže počkaj, koľko ti dr. radia a môžte sa snažiť. My sa môžme koncom augusta. Už sa teším aj sa veľmi bojím.

Ahoj bettynka - už som ťa tu dlhšie nevidela 😉

mayyyyka
27. júl 2009

Baby...chcela by som sa opytat...pred 6 dnami mi lekar na zaklade ultrazvuku povedal..ze nie som v 6 tt...ako podla menzes by som mala byt ale v 4tt a 3 dni...dost som sa zlakla ze ide o missed abort...pretoze mi nejde do hlavy jak pocitam tak pocitam :(( ale pred dvomi dnami som zacala mat normalne tehotenske nevolnosti a opat ma zacali boliet prsia...co m tiez vydesilo ked ma prestali z nicoho nic boliet...a teraz ma opat bolia ako sialene a su naliate...ja by som len chcela vediet...keby som naozaj prekonala missed...mohla by som potom este dostat tehotenske nevolnosti a naliate prsia????? citim sa ako keby som cely den cestovala na lodi tak mi je zle :((

bettynka222
27. júl 2009

ahoj lubiiii. som tu nebola, lebo som dovolenkovala. ale uz som ti napisala do nasej temicky 😉

mayka no s tymi tehotenstvami to je zlozite...ako som pisala vyssie, ja som potratila, dva tyzdne som spinila, vobec mi nerastla sliz ica a potom zrazu styri dni pred kyretazou zacala rast a po kyrete som znova dostala nevolnosti,a j tie prsia aj hcg rastlo...ja sa v tom uz sama nevyznam. je ozne, ze to co prezivas je nasledok toho potratu, ale moze to byt aj dalsie tehu...milovali ste sa tak dva az tri tyzdne dozadu?

mayyyyka
27. júl 2009

jj milovali sme sa stale...ale ja v tom mam uz riadny mis mas :( no ja bola tera na sono minulu stredu a vlastne mi len povedal ze je to o 10 dni mensie ako ma byt... no a pred dvomi dnami mi zacali tie nevolnosti...ale jak pocitam tak pocitam uz ma z toho boli hlava :(((

bettynka222
27. júl 2009

mayi ale ved si mohla mat ovu neskor predsa. to sa sice pocita od poslednej ms, ale predpoklada sa, ze ovu bola na dvanasty DC. ale vacsina bab ma ajtak ovu neskor...ja napriklad teraz po potrate az na nejkay 23 DC...takze este nic nemusi by tstratene 😉 pekne vydrz a ziadny stres, oki? daj si mliecko, alebo nieco co ta upokojuje a chod pekne spat. vsetko bude tak, ako ma byt. ked sa budes stresovat, nic tym nevyrieis ani nezmenis. ak si tehu, budes tehu aj dalej, ak nie si a ide o nasledok kyretaze, tak stresom to tiez nezmenis. pevne nervy ti prajem. a chod uz spinkat 🙂

fatimuska
29. júl 2009

bettynka222
niečo podobné ako si mala Ty, že aj po kyrete jej stúpalo HCG, tak jej zistili že mala tzv. molu
mne po kyrete HCG momente kleslo, nebolelo ma nič, ani prsia ani nevolno, len mi po operácii primár povedal, že mám zakrivenú maternicu..ako bumerang..že sa na to dnes ešte pozrie,,,mimi poslali na hystológiu, o 2 týždne majú byť výsledky, ďakujem za povzbudenie

bettynka222
29. júl 2009

no vidis fatimuska, tak uz aj prisli na pricinu. ono ked je maternica inak naklonena alebo ma iny tvar tak byvaju trosku problemiky kym na to pridu. ale ked to uz vedia, tak si na teba posvietia 😉 hmmm, ale u mna to vraj bolo dalsie tehu, lebo den predtym ako som zacala potracat (a zakazali nam sex) sme sa milovali a presne to sedelo. a este miaj vznikla dalsia folikularna cysta na opacnom vajecniku ako predtym, takze ovu urcite prebehla...no ale ajtak by to druhe tehu nebolo dobre po tej anesteze a stresoch. ja som mala z tej zakrokovne taku traumu, ze babo by sa ajtak zlaklo 😒 a navyse mi zistili trombofiliu, takze teraz si na mne uz tiez posvietia 😀

fatimuska
29. júl 2009

no tak to Ti našli toho požehnane,,,dnes mi primár na tu maternicu povedal, že takú som mala aj pri prvom tehotenstve a to bolo úplne ok, že sú rôzne tvary, že počkať 2-3 cykle a môžme začať opäť🙂

bettynka222
29. júl 2009

no vidis, takze ked to vyslo s tou maternicou raz, vyjde zase. ja mam kopec kamosiek s naklonenymi maternicami a vacsina z nich je tehotnych alebo uz ma deticky 😎

fatimuska
30. júl 2009

včera som pozerala Dr. House..a operovali tam 6mesačné mimi v brušku...och joj

desmodka
30. júl 2009

ahojte baby..... zienky co ste potratili na zaciatku roka /janulcek, twiti, jarulai, jankageo............../ co je s vami???? ako sa mate?? prosim ozvite sa 😅 😅 😅

inak toho housa som videla aj ja... aky dojak ked to mimco ho chytilo za ruku.. tie prstoky

zlatysrsen
30. júl 2009

Ahojte dievčatá,donedávna som si myslela,že tehotenstvo je spojené len s peknými stránkami. Ale mýlila som sa. Pred dvomi týždňami som sa vrátila z kyretu... Čítala som si veľa vašich článkov, veľa vašich skúseností, názorov... Medzi iným ste sa "zhovárali" i o istej bylinkárke, liečiteľke z Vrbového. Bývam neďaleko Vrbového a kontakakt na túto pani sa mi podarilo zohnať. Ja sa k nej tiež chystám. Ak Vám týmto kontaktom pomôžem, budem šťastná spolu s Vami!

http://www.vedomie.sk/lliecitel/16/liecitel-vrb...

jajka.20
31. júl 2009

ahojte baby chcem sa pridať. zistila som že som tehotná som teraz v 6tt ale doki povedal že je to pre mna rizikové pretože som prvý pôrod mala cisarák a že je to ešte skoro- som 8 mesiacov po. a že maternica nie je zahojená po reze. poradil mi aby som uvažovala nad prerušením. som ohrozená ja a čiastočne aj bábo. teraz vôbec neviem čo robiť. a v pondelok sa musim rozhodnuť. poradíte mi prosim ??? ☹

bettynka222
31. júl 2009

jajka to je hrozne. ja vobec neviem co ti mam poradit. ved ist na potrat, to sa prieci mojmu zmyslaniu aj viere...al ena druhej strane ked si predstavim to riziko.....ach ☹ moja ale ved si len v 6 tt...vies kolkym z nas sa prihodil samovolny potrat...ako znie to sice hrozne, ale ved do 12 tt sa moze vraj prihodit vselico. ale zase spoliehat sa na to, ze to odide samo je asi blbost.
a vy ste si nedavali pozor alebo co? ci vas to nenapadlo, ze to je este nebezpecne? ach moja je mi to velmi luto.....ked zena babatko chce, nie a nie prist a ked je to prave najnevhodnejsie, tak vtedy sa objavi... 😔

bettynka222
31. júl 2009

srsnik a y si za nou uz bola? lebo ja som sa dnes chystala... 🙂

cukor
31. júl 2009

jajka.....ked ta môzem upokojit....tak poznám pani ktorá po cisaráku otehotnela po 9.mesiacoch a narodilo sa jej zdrvé dieta a aj ona to zvládla.....a boli to 70. roky a medicína určite nebola na takej urovni ako teraz.....bud kludná.....príroda to stale zariadi tak ako má.....hlavne si ver a bude dobre 😉

janula18
31. júl 2009

jajka, kamarátka asi pred tromi rokmi tiež takto isto otehotnelo tesne po cisárskom a nemala žiadne problemy a dnes ma dve krásne dievčatka

vika34
31. júl 2009

jajka chod sa poradiť aj s iným doktorom,ale viem,že by sa nemalo tak skoro po cisaráku otehotnieť,ale nebudeš ani prvá ani posledná a ked ti píšu babi,.že poznájú,ženy čo boli na tom ako ty ,tak nad potratom by som teda neuvažovala,skús nha nete napísať priamo nejakému gynekologovi o radu,mysím,že na stránke bábätko,alebo mama a ja ,alebo tak nejak sa to volá

brisilda
13. aug 2009

jajka 8.m po cisarskom porode je naozaj velke riziko mat dalsie ☹ pocas tehotenstva mozu nastat komplikacie a moze sa ti otvorit rana po cisarzkom ☹ nemas to este zahojene lekari odporucaju mat dalsie dieta po cisarzkom az po 3 r. a asi vedia preco.Je mi divne, ze ta na to nikto po porode neupozornil 😖 teraz stojis naozaj pred velmi tazkym rozhodnutim ☹

majsan
13. aug 2009

jajka moja kamoska rodila 3 krat na cisarak a nepreslo ani rok a cakala dalsie mala vsetky 3, 1 za druhym a su vsetky krasne a zdrave

misax1
14. aug 2009

Ahojky ja som tu na fore nová.Minulý týžden mi robili kyretáž a chcela by som sa spýtať ako dlho by som mala mať špinenie?Ako dlho by som sa nemala kúpat?Neviem vobec pretože s prvým tehotenstvom som nemala vobec žiadne komplikácie.Na všeliakých forach som čítala rozne info aj ako dlho po kyretáži sa nepokúšať o dalšie dietatko......takže som z toho trošku v rozpakoch každý vraví niečo iné..zatial vám velmi pekne dakujem za info Miša

krish
14. aug 2009

ahoj Miša. ja som bola na kyrete vo Februari. spinila som tak asi 5-7 dni potom to prestalo a normalne na 28.den som dostala mrchu. silnu a bolestivu. a kupat? mne povedali ze 3 mesiace.

ale tiez vsetko je to individualne. mne teraz ubehlo 6 mesiacov tak sa ideme pokusat o dalsie mimi-snad sa podari a dotiahneme to do stastneho konca. drzim silno palceky. 🙂

bettynka222
14. aug 2009

misa suhlasim s krish. ja som mala kyretaz v marci, ale u mna sa to dost skomplikovalo a krvacala som az do maja (rovnako dlho mi stupalo hcg). nekupala som sa do jula (aj to iba v mori na dovolenke) ale zvykla som si na sprchu, tak v otm aj pokracujem. snazilkovat este ensmieme, lebo kvol ikomplikaciam po potrate sa mi rozhdzali hormony. na tvojom mieste by som pockala, lebo ty ze sa to budes snazit urychlit nic nevyriesis. ja osm tiez na to hccela ist hned po odkrvacani, ale teraz viem, ze by ot nebolo dobre. organizmu vraj trva pol roka kym sa hormonalne spamata. niektore baby vsak zakaz neposluchli a maju zdrave deticky, ale mnohe aj potratili....rozhodnuti eje na tebe...

misax1
14. aug 2009

baby dakujem za info som velmi rada že som sa dostala na toto forum... 🙂 len teraz neviem čo spraviť mám íst 21.8 na dovču k moru ..tak som sa tam tešila ale ked sa nebudem moct kúpat tak neviem .....

krish
14. aug 2009

Miška ja by som sa nekupala. urcite nie. mozes dostat lahko daky zapal alebo nieco a bude zle. 😅 aaaaaaaale teraz mi napadlo-existuju take tie vazelinove tampony na kupanie. skus sa spytam gyndoša co on na to.

misax1
14. aug 2009

Oki skúsim sa ved ešte k nemu idem tesne pred dovčov......tak sa spýtam 😉 a ešte ma napadlo môžem teraz počas špinenia používat normálne tampony...?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre