Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

helenka333
20. jún 2011

@ernuska296 Ahoj, viem si to predstaviť, kedže som natom rovnako, niekedy ma to strašne chytí a neviem či začať plakať je dobré, tak radšej vyjdem na vzduch a rýchlo sa zamestnám niečim.

Aj ja som rada, že si tu môžme písať, ved vieme to len mi a nikto iný, čím sme prešli, navzájom sa podržať a podporiť.

No a inak mne sa na dnes snívalo, že som nebola dobre vyčistená a museli ma znovu a ja som to nechcela....tak asi ma aj preto bolelo ráno tak velmi bruško, len aby to ostalo len snom...☹

Držkajte sa 🙂!!!

odrik
20. jún 2011

@myskahryzka333
@helenka333
Ahojte babulky, no to sme tri, ja uz cakam 39 dni a stale nic!!! Uz zacinam byt smutna, lebo sa nemozem tesit na snazilkovanie, ked mrska nechodi!!! Tak drzim palceky, aby sme vsetky mohli skoro ist do toho!!!

katusap
20. jún 2011

Ahojte ....tak ja mam za sebou prvy den v praci a poviem vam, som totalne vystavena, rano som ledva vstala, v praci hned blazinec, kopec zhonu po vikende....bakterie na mna kukali 😀 dnes budem spat jak mimino 😀

katusap
20. jún 2011

@odrik ahoj...nemam po skuskach, este mi ani pozvanka neprisla....a vraj, tento akademicky rok to nestihaju 😠 😠 😠 takze vobec neviem kedy to bude a tym padom sa to nebudem ani ucit, lebo by som to aj tak zabudla kym sa oni rozhybu 😀 😀

odrik
20. jún 2011

@katusap
No super ☹! Nestihaju! Mas pravdu, zacnes sa ucit, ked to bude treba. No teda prace mas az az, tak pekne oddychuj!!! Bakterie si moc k telu nepustaj, tie naozaj nepotrebujes 🙂! Drzkaj sa!!!

digysa
20. jún 2011

@allure08 Prepac, ze tak skoro odpovedam....ohladne toho gynekologa. Asi ti nepomozem, ja nezijem na SK.

katusap
20. jún 2011

@odrik bakterie su moje kamosky 😀 😀 aspon dufam teda...snad na mna nezabudli od aprila a nenapadnu ma

allure08
20. jún 2011

ahojte babulky;))

tak dnesok troska pozitivnejsi;)))wueeej sa tesim;)uz rano som zrusila pre "chorobu" mojho dr. a isla k tomu co brasko vybavil;) ten povedal ze to vobec nie je take hrozne a nemysli si, ze by trebala dalsia kyretaz..cudoval sa ze kto ma cistil pretoze ze ake nastroje pouzivali, lebo asi z toho vznikla infekcia ktoru mam..ale ze ok venujme sa problemu..tak dalej sa cudoval ze som dostala na tento zapal antibiotika iba na 5 dni..tak mi hned nasadil 2dalsich antibiotik a ze kludne mozem do turecka v nedelu a ze piatok este kontrola;))tak sa vytesujem a co som citala na co su tieto nove antibiotika tak tieto som asi mala dostat od zaciatku..su presne na infekciu po operacii , podavvaju sa pri infekciach pri porodoch atd..neviem cim to je..ale uz sa mi dnes spustila znova krv..tak sa tesim ze sa opat cistim;))))sorry ze to tu takto vypisujem..ale som happy..
medzitym mi cez den volal moj dr. a aj smskoval ze nech sa mu ozvem..a ze on ma dovolenku a ze mam prist na crp a vsetku dovolenku zrusit..a ze okamzite by tam byt nastupena bud.tyzden..a ze ak bude crp vysoke tak sestricky ma k niekomu poslu..super ze;DDDuz sa na tom smejem..zacinam mysliet opat pozitivne..a dakujem vsetkym vam strasne ste mi tu vsetky psychicky pomohli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!uz sa len vyliecit;)

odrik
20. jún 2011

@katusap
Tak to urcite nie, "zvieratka" nezabudaju!!! Vcera a dnes som zasa nie moc dobre, je mi smutno a nalada je dolu. Ale to je asi normalne, este sa asi dlho budu striedat rozne nalady a pocity! Snad to vsetko zvladneme!!!

odrik
20. jún 2011

@allure08
Velmi sa s Tebou tesim!!! 🙂 tak sa pekne liec a rychlo vyliec, uzi si nadhernu dovolenku! Oddychuj uz len vsetko dobre!!!

katusap
20. jún 2011

@allure08 no super, zahada vyriesena.....dost odlisne nazory od dvoch gyndosov.....a kedy chces tomu "tvojmu" oznamit, ze u neho koncis a ides inam? to musi byt strasny somar .....ake tabletky si dnes dostala? takze si pekne uzijes aj dovolenku, tak to som moooc rada, drzkaj sa a skoro sa uzdrav

katusap
20. jún 2011

@odrik moja, to je asi normalne, ze sa nalady striedaju...u mna je to rovnako....si ale myslim, ze u teba je to teraz mozno sposobene aj mrchou, kt. ta natahuje.....jaj, keby ti uz prislaaaaaaa .....ja som inak trosku sklamana, nemozem sa dovolat na hematologiu, ani piatok, ani dnes mi to tam nikto nebral...asi maju dovolenku....skoda, ze je to vo vedlajsom meste, by som tam behla, ale takto sa mi nechce, zvlast, ked sa tam objednava

katus193
20. jún 2011

@allure08 to je co za dr som normalne z toho hotova,dost cim si si musela prejst a este ta takto s prepacenim dodrbe ale dobre ze si isla k tomu druhemu,terz uz len pekne vsetko zle hodit za hlavu a doliecit sa aby mohlo prist druhe mimi.Strasne ti drzim palce a peknu dovolenku prajem 😉

katus193
20. jún 2011

Kocky myslite ze ak som po kyrete uz 5 mesiac tak sa mi mohli az teraz urobit nejake zrasty na vajecnikoch?Pretoze tento mesiac ma neskutocne picha vo vajecnikoch dost intenzivne,nikdy predtym som to nemala ☹ Dnes mi prisla mrcha a uz sa chceme zacat snazit takze ani nechcem mylsiet na to ze nieco sa mi tam vytvorilo.Mala ste s tym niektora problem?

odrik
20. jún 2011

@katusap
Dakujem zlatusik, veru, veru, ja viem, ze to je tou mrskou! Tak by som ju potrebovala k psychickej pohode! A urcite aj k fyzickej! Ale viem, ze niektore zienky cakali aj 50 a viac dni, musim prestat na to mysliet a v pokoji pockat, vyriesit si kontrolu. Mrzi ma ta Tvoje hematka, bud maju dovolenku alebo tolko prace, ze sestricka uz ani nezdviha telefon. Aj to sa stava! Ked som tam bola ja, sestricka ani nemohla zdvihnut, pretoze isiel pacient za pacientom, kazdemu odobrat krv, vypisat papiere... Tak verim, ze sa tam skoro objednas! Tak sa drzkaj, vela stastia!!!

katusap
20. jún 2011

@odrik no dufam, zajtra budem skusat znova ....a tebe drzim pazure 😀 nech uz mrcha mrchava pride

odrik
20. jún 2011

@katusap
🙂 🙂 🙂

majuska251
20. jún 2011

Kocky dnes som bola po mesiaci a pol v praci...strasne to bolelo...uz vo dverach ma cakal sef s tym ci som uz v poriadku a bla bla....a ze aj tej aj tej sa to stalo..take uprimne slova...potom dochadzali dalsi kolegovia a kolegyne aj taky ktory vedeli a aj ktory nevedeli co sa deje..slzy mi stekali strasne dole licami..bol to hrozny pocit mala som strasnu nechut tam zostat a ist domov.....
..zrazu okolo som od kolegyn zacula ze nejaky znamy co ich pozname sa im stalo to iste...boze svet sa asi zblaznil...
...ked padla mala som strasnu chut vypadnut von niekde s malym.
sla som von a na porazenie zas okolo mna tehulky kociare..pridem k brane ze idem domov a mrknem na susedu co som ju dlhsie nevidela a zas brusko...
vtedy som myslela ze sa svet zas zblaznil....vsade radost vo mne smutok....
............................
kazdy den cakam na ten menzes ktory som tak nenavidela a pocitam ze dnes by som vosla do krasneho 12 tyzdna ale je to len pocit prazdnoty .....
takyto bol dnes den po PN nemam chut ist ani zajtra do prace a uz vobec ale musim....

odrik
20. jún 2011

@majuska251
No zlatinko, dnes mame viacere strasny den, ja aj vcera! Mam pocit, akoby sa mo to dialo naschval! A mrska nechodi uz 39 dni ☹!!! Akoby niekto tam hore skusal kolko vydrzime! Ale vies co, urobila som kuk som do temy zemrelo mi dite ( to som nemala) a to su naozaj, naozaj strasne smutne pribehy, a tak som si povedala, ze to su skutocne bolesti a rany od zivota!!!

lenkasop
21. jún 2011

majuska251....moja drž sa, ja som mala skoro taký zážitok po 1MA, úplne ťa chápem, chodievala som sa na WC vyplakať ☹ Naozaj neviem, prečo sme takto skúšané. ☹

Katuskap.....vidím,že aj ty si bola v práci, ako učenie, darí sa?

Odrik.....neboj sa mrška dorazí, najhoršie je, že naschvál nechodí,kd ju tak veľmi očakávaš. Teším sa na september, ale určite aj na leto - oddych a hlavne príprava na snažilkovanie a následná úspešné tehu. Tentokrát nám to určite vyjde. Tiež som raz mrkla do tej témy, naozaj je to hrozné, ich smúto je neopísateľný, a naše problémy......veď si to dobre napísala.

odrik
21. jún 2011

@lenkasop
Ahoj moja!!! Dakujem! Tak sa spolu budeme tesit na plodnu jesen 🙂 !!! No a potom vsetky na uspesne tehulkovanie!!! Krasny den 🙂

shania31
21. jún 2011

@odrik
Ahoj moja, citam, ze mrska nechodi- snad najblizsie dni dorazi 🙂
ak by nahodou 4-6 tyzdnov po kyrete nedorazila, skus radsej zbehnut k lekarovi, nech sa pozrie, ci vsetko ok

eviq
21. jún 2011

@majuska251
@lenkasop
ahojte, trošku som vás čítala a mne bolo v práci tak isto, len mne to ešte okorenili niektorí kolegovia s tým, že "museli sme za teba robiť", "mala si nastúpiť hneď po návrate z nemocnice" a potom sa akože náhodou na obede začali rozoberať bábätkovské témy, ktorá kolegyňa má aké deti, aké boli bábätká, čo robili.....takže keď máte kolegov, ktorí s vami súcitia a sú k vám dobrí, tak je to vždy lepšie ako keď vidíte, že vám niekto nepraje....tak sa držte, nech je to už skoro v poriadku 🙂

myskahryzka333
21. jún 2011

@allure08 ahoj tak to je super informácia.. Teraz si už len pobaliť veci a smer dovolenka, ktorú si poriadne uži🙂

odrik
21. jún 2011

@shania31
Dakujem zlatusik, veru, veru, nechodi! Urcite sa zastavim za lekarom. Pockam este do konca tohto tyzdna, a ked do pondelka nedorazi, budem telefonovat nech ma skontroluje! Lebo nalada klesa, klesa a klesa, pretoze sa samozrejme oddaluje snazilkovanie a vobec sa necitim vo "svojej kozi"! A Ty co nove???

saska02
21. jún 2011

Ahojte, som po MA v 21tt-v nedeľu boli tomu 4-týždne. Od včera mi začali silné bolesti v podbrušku, poobede som začala silno krvácať, dnes to pretrváva. Už ako tak sa psychicky dostávam zo straty malej, očakávala som mrchu, no som prekvapená, pred tehotenstvom takto silno nikdy nekrvácala a nemala takéto bolesti...
Stretli ste sa niektorá s tým, že ste mali silné krvácanie po kyrete?

eviq
21. jún 2011

@saska02 ahoj, ja som práveže mala po kyrete slabšiu mrchu, ale je pravda, že som ho mala skôr. nechceš sa radšej ísť dať skontrolovať k lekárovi?

martinka13
21. jún 2011

Ahojte Tiez sa k Vam pridavam Mame za sebou velmi tazke obdobie, ako nakoniec kazda z Vas co ste tu Dnes je to tyzden, co sme prisli o nase dievcatko v 21tt tehotenstva Zistili nam trizomiu+ este kopec dalsich veci nezlucitelnych so zivotom Teraz sa ako tak davame dokopy Najviac sa ale bojim, ze ci sa to nezopakuje aj nabuduce Preve tehotenstvo som mala absolutne bezproblemove Teraz sa lekari cudovali, ze to neskoncilo este v I.trimestri samovolne Radsej kiezby bolo Aspon by som nevidela a nepocula tie hrozy Mate niektora podobnu skusenost? Myslim tym prve zdrave babo, potom taketo nestastie a pripadne dalsie uspesne tehotenstvo Chceme si dat tak pol roka rekonvalescenciu a potom znova zacat pracovat na babu Bojim sa uz teraz, ci to dobre dopadne ☹

shania31
21. jún 2011

@saska02
Ahoj, niektori lekari zvyknu upozornovat, ze po kyrete zvykne byvat prva mrcha dost silna a bolestiva, je to individualne.
Ja som mala take krvacanie ako vzdy, ale bolesti zato priserene 😖
Kedy ti povedali, ze mas ocakavat prvu mrchu? po 4-6 tyzdnoch?

shania31
21. jún 2011

@martinka13
Ahoj, je mi luto, ze sa to stalo aj tebe- o to viac, ze v 21 tt 🙄
Poznam viacere zienky, ktore prve tehu bez problemov a potom nastane pri dalsom problem.
Nezamyslala si sa absolvovat geneticke vysetrenie? Vsimla som si totiz, ze prveho mas chlapceka a toto bolo dievcatko

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre