Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

shania31
23. jún 2011

@helenka333
Ahoooj, no takmer 6t po kyrete by si uz mohla mat HCG negativne
ja 2 a pol tyzdna po kyrete som mala HCG 2,6 a na teste ani ducha...
Hormony sa vyplavia prvou mrchou?? to som este nepocula

odrik
23. jún 2011

@helenka333
@shania31
Ja si tiez myslim, ze uz HCG nezohrava po 6 tyzdnoch ziadnu ulohu. Ak by bol test pozitivny, tak uz novou tehotnostou. Majte sa krasne, ja cakam na mrchu!!!

shania31
23. jún 2011

@odrik
Hm, stale nedorazila? asi telicko zrejme bojuje aj s chorobu (myslim, ze anginu si spominala), tak to trosku asi "skomplikovalo"

noja2210
23. jún 2011

ahojteee...mne sa ten cas neskutocne vlecie...ja uz chcem aby som zavrela oci, otvorila a boli vianoce a ja so mala v brusku krasnucke zdrave babatko...

inak...tyzden po kyrete som zacala krvacat...dufam, ze to je ok...

noja2210
23. jún 2011

@odrik, skore vyliecenie!!!! a rychlu mrchu!!!!

noja2210
23. jún 2011

@helenka333 sup spravit testik....a nech sa podari, ved to je jedno kedy ked sa citis dobre...

odrik
23. jún 2011

@noja2210
Dakujem pokladik!!! 🙂 z toho sa uz nevyliecim ☹, ale urcite mi liecba pomoze!!! No a mrsku by som uz naozaj rada privitala, okna a dvere mam pootvarane a nic! No ved ona sa ukaze 🙂! Vsetko dobre Ti prajem!!!

katusap
23. jún 2011

@ernuska296 ahojky....ja osobne som o tom lanovom oleji este nepocula 😕 😕 😕 takze si ma celkom prekvapkala, ze naco je to aj dobre 🙂 co sa tyka tej ovulky...ja si robim ovu testy a BT meriam len tak ...teda hocikedy cez den a nie tak ako by sa malo - teda rano, po minimalne 6 hod.spanku, prv, nez vstanes z postele.....ale aj tak mi to vychadza .....teda zhoduje sa mi grafik BT a ovu testiky

katusap
23. jún 2011

@odrik mojaaa, kde ta tvoja mrcha zabludila? mala si jej dat GPS aby trafila k tebe 🙂
@noja2210 ano, ano....aj ja chcem uz Vianoce a babatinko v brusku

noja2210
23. jún 2011

@odrik tu anginu som myslela...to ostatne...aspon vies ze mozes aspon kusocek ovplyvnit liekmi...vsetko ostatne je uz len osud...ale budem drzat prsteky....70% je viac ako 50, takze to je dobreee....

ernuska296
23. jún 2011

@helenka333 awojky ved skus si urobit testik a uvidis hmm? 🙂 som zvedava tusim aj za teba xxiix, ty si v novej praci vsak? zeby zaucinkovala hned ta tehu stolicka co si spominala?🙂))) no to by bola akaaa bomba🙂))

odrik
23. jún 2011

@katusap
Vidis🙂!!! Ze mi to nenapadlo!!! Vsade uz dnes montuju GPS a ja trdlo mrske nie!!! Ale co som mohla tusit, ze ju budem potrebovat, ved som sa tesila, ze ju 9 mesiacov min. neuvidim!!! Tak je asi chuda pomylena, najprv ju poslem na 9 mesiacov prec, potom ju zasa volam spat! Tak si ona hovori, ze henten odrik z Trnavy nevie, co chce!!! Krasny vecer!!! A za vsetko dakujem!

odrik
23. jún 2011

@noja2210
Nooo prepac, som to zle pochopila!!! Ano z anginy sa vyliecim, zajtra ostavam domka v posteli, lebo teplotka stuuuupa a stuuuupa. A cez vikend musim vyzdraviet, v sobotu ideme cela rodinka do amfiteatra na Pribeh z ulice 2, tak musim byt fit. Mojho syna trenuju tanecnici Pastelkaci, tak si ich ideme pozriet. Tesim sa, tak sa idem liecit. A tu inu chorobku aspon budem udrziavat pod kontrolou! Dakujem moja, drzkaj sa!!!

katusap
23. jún 2011

@odrik Nemas mi vobec za co dakovat, jasne? my sme dnes grilovali....bolo super...pekne s celou rodinkou, aj sestra s detmi prisla,tak som sa super odreagovala.....a teraz nadherne prsi, bude sa dobre spinkat....takze ja idem smer postielka...zajtra konecne piatok, uz sa neviem dockat vikendu....papa a dobru noc

odrik
23. jún 2011

@katusap
Dobru nocku a jasne!!! Krasne sa vyspinkaj! Ja sa zajtra domka liecim a v sobotu musim byt fit, lebo ideme cela rodinka do amfiteatra na Pribeh z ulice 2 a moc sa tesim!!! Aj tu krasne prsi a my mame spalne hore, takze nam dazdik klopka na strechu a to je krasne zaspinkavanie🙂!!! Vseto dobre, ozveme sa si!!!

myskahryzka333
24. jún 2011

@helenka333 Ahoj moja...takkk, že by sa pošťastilo? jóój to by bolo neuveriteľne kráááásne. samozrejme, že by som sa moc tomu potešila. Však dúfam, že dáš info čoskoro 🙂
No a ja stále čakám na mrchu a stále nič..už aj bolesti vyše týždňa sú...a nič..sa nemúže nejako rozbehnúť...dak dúfam, že sa umädri a rozbehne.
odrik - prajem skoré uzdravenie , myslím tú angínu a to čo Ti zistili ma veľmi mrzí, ale aspoň vieš príčinu a nabudúce ver, že sa to podarí dotiahnuť do úspešného konca, moc Ti to prajem..

No a nás čaká pekný vikend dúfam. Naše krsniatko oslavuje prvé narodeninky. Takže poschodová torta objednaná a všetko na párty pokupované a v nedeľu sa oslavuje.
Tak Vám babuľky prajem krásny víkend 🙂

katkarv
24. jún 2011

baby HCG je potvora,ako som tu uz pisala,kyret mi bol robeny v 11tt 16.12.2010 a 7.2.2011 som mala HCG este 53 co je takmer 8tyzdnou takze na tehu testy po kyrete sa neda spolahnut.Ak mate podozrenie na nove tehu treba ist k lekarovy nech zisti ci stupa alebo klesa.

helenka333
24. jún 2011

@shania31
@odrik
@noja2210
@myskahryzka333
@katkarv
@ernuska296
Ahojte kočky, no nejak tento rok máme hrozný s mužíčkom. Predstavte si, že naš psík čakal maličké už bruško ťahalo po zemi a sme si mysleli že na dnes ráno budeme mať šteniatka, keďže už nevládalo ani chodiť, a mi ráno o 5.00 ideme sa rýchlo pozrieť, tak som sa tešila a náš psík zomrel ☹ a šteniatka ešte v ňom tiež ☹ prečo?????????????????????som sa pýtala sama seba, prečo také nešťastie nás tento rok postretlo? Ani maličké bábo naše krásne ani šteniatka ☹!!!.....................
No to že hormony sa vyplavia prvou mrchou som niekde čítala, ba dokonca že môže byť že aj po mrche ešte je test stále pozitivny, tak ako to spomenula aj katkarv po 8 t. že HCG mala vysokú takže asi je to opäť u každej z nás iné. Dnes mám 40 dní po, tak ešte počkám tie dva týždne určite. Asi si dnes kúpim test, no a uvidím, síce bolesti občas mám, ale nejak tá mrcha nechce prísť ☹ ....a žeby tá plodná stolička zafungovala? sedela som tam zatiaľ jeden deň, už som zase na starom mieste, od júla idem na nové, len tam občas chodím sa zaúčať, no ale možno aj ten jedeň deň pomohol 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
A kočky, držte palčeky maličkej mojej krstnej dcérke, v pondelok ide s nou sestra do BA na operáciu srdiečka, moja malá zlatunka, má len 4 mesiace, tak mi je smutno, že také maličké musí presť všetkým hrozným, čo si nezaslúži ☹ Dala by som za ňu život!!!
Držkajte sa a tým, čo nedošla mrcha, prajem rýchlu mrchu čím skôr a úspešné snažilkovanie a koľajničky na testíkoch čím skôr 🙂 Krásny víkend prajem!!!

katkarv
24. jún 2011

@helenka333 to je mi luto ze tvoj psik to neprezil.Malinkej neterke drzime palceky,nech vsetko dobre dopadne a nech sa skoro uzdravi.Ja som si tiez robila testy ale aj krv mi brali.Na testoch bolo vidiet ako slabnu,ze klesla hcg,tak snad tebe budu tmavnut 🙂

odrik
24. jún 2011

@helenka333
Pokladik, je mi to vsetko velmi luto!!! Neviem, co sa mohlo psikovi stat, mozno by veterinar vedel odpoved. Neboj, operacia malinkej urcite dopadne dobre 🙂, detski kardiochirurgovia v BA s tym maju bohate skusenosti!!! O chvilu ju mate doma zdravunku ako repka!!! drzkaj sa moja!!! Mrska ci robi s nami co chce, mna este tiez nenavstivila!!! Ale na Teba mozno zafungovala ta stolicka, no ved uvidis!!! Aj Tebe krasny vikend, oddychni si!!! Ozvi sa🙂

katusap
24. jún 2011

@helenka333 ahoj moja....juj, az mam husiu kozu ako si precitala tvoju spravicku....chudatko malicke, co sa mohlo stat....snad veterinar ujasni....mozno nemohla krpcekov vytlacit, asi bol treba cisarsky rez....strasne mi je to luto, ja milujem zvieratka a najma psikov....ja by som asi neprezila, keby sa mojej nieco stane ☹

odrik
24. jún 2011

@katkarv
Ahoj moja, to je naozaj zaujimave, to by som vobec necakala. Ja uz 42 dni nemam po kyretazi mrsku. A teraz premyslam, ci prave hladina HCG nemoze ovplyvnovat aj toto? Ktovie aku hladinu mam teraz po 6. tyzdnoch? No som zvedava, kedy mrska dorazima aka! Moc Ta pozdravujem! Krasny vecer! 🙂

katusap
24. jún 2011

@odrik ja som si tyzden po kyrete robila tehu test....a mala som kolajnicky...aj ked testovacia bola asi tak polovicne silna oproti kontrolke...takze predpokladam, ze keby som ho ocurala teraz, bude bielucky ....jaaaaa proste cakam mrchu buduci utorok, najneskor v piatok ......ale si fandim, co?

odrik
24. jún 2011

@katusap
Urcite pride!!! Urcite!!! Spolahni sa!!! Ja uz mam lieciky, zatial take neskodne! Pani primarka bola uplne neskutocne skvela, dohodli sme sa na vsetkom. Mam sice tu najzavaznejsiu formu trombofilie a musi sa vysetrit aj Šimonko a moja milovana sestricka, ale vyzera to so mnou celkom dobre. Kedze ani nefajcim, netrpim obezitou, vela sa hybem a zlatou strednou cestou sa stravujem, malo by to byt dobre 🙂! Este budem mat nejake obmedzenia, lieky a pravidelne kontroly a odbery, ale to nevadi!!! Tak verim, ze aj u Teba vsetko dobre dopadne a budeme spolu tehulkovat USPESNE!!! a do konca koncateho!!!

katusap
25. jún 2011

@odrik Ja som tiez zvedava, co mne zistia, ale nech to bude cokolvek tak dufam, ze mi to nebude branit v tom mat babatko. Ale vies co je zaujimave, ze maleho si vlastne donosila bez problemov. Ci nie? Okrem toho dramatickeho zaciatku co si mala. 😒 A inu moznost, ako dalsie uspesne tehulkovanie si ani nepripustam. Neboj, budeme si tu ukazovat nase bruchales o chvilu a predbiehat sa v tom, kt. viac pribrala 😀

odrik
25. jún 2011

@katusap
Tak na to sa strasne tesim!!! Mas pravdu, pri Simonkovi bol komplikovany len prvy trimester, ten som teda odlezala v nemocnici, ale potom uz bolo dobre. Uzivala som len lieky proti krcom v dolnych koncatinach a vitaminky pre maminky, ale inak nic 🙂! Drzim palceky nech vsetko dobre dopadne!!! Aby sme si na Vianoce pri stromceku posedkavali s babatkami v brusku a v lete uz vozili babulka v kociarikoch najpysnejsie na svete!!! Krasny den!!!!

majuska251
25. jún 2011

@katusap ja som tyzden bola v praci v prve dni to bolo hrozn epotom sme sa aj narehotali..moj svet sa kusok zmenil ale len do piatku ked som si zas zaspominala ze bol to 3 tzyden po kyrete..prisla som domov z prace a bola som strasne nervozna...ze chcem uz cim skor menzes....
..ale hned v druhy den v praci som oznamila ze idem o mesiac na dovcu a zrazu moj ,,mily,,sefko jasne moja chod ja to to schvalim..a bla bla...lenze uvidime co bude v ten den d..
ale pocula som strasne nepekne veci ze rozpraval...ale to mu vytmavim neskor....ked sa ukludnim..povedala som is ze nema zmysel sa rozculovat...
ale asi bolo dobre ze som sla do tej prace cas ide rychlejsie a teraz cakam len na ten den kedy dostanem menzes a uz tusim ze to bude v tom case ked budem ist na dovolenku..
DRZIM TI PLACE V PRACI...ber to jednym uchom dnu druhym von a nech si kazdy hovori co cche ...a ako sa hovori na kazdeho pride ..pekny vikend

katusap
25. jún 2011

@majuska251 Ahoj, no ja mam za sebou tiez prvy tyzden v praci....a presne ako pises...prve dva dni boli strasne, ale potom uz celkom fajn. Ked pracujem, nemam cas na to mysliet az kym neuvidim pri mene pacienta rovnaku diagnozu....vtedy mi az stisne srdce. Predtym som si to vobec nepripustala, ale teraz, ked viem, co ta zena preziva, tak to znova prezivam. Ale je to uz lepsie. A tiez sa uz neviem dockat mrchy. V utorok to uz budu 4 tyzdne tak dufam, ze buduci tyzden ku mne uz zavita. Asi sa mi potom dost ulavi. Mam pocit, ze to bude taka bodka za tym vsetkym. Aj ked....mam uz za sebou nejake vysetrenia, najnovsie mam infekcnu mononukleozu, ale nie v akutnom stadiu. Vobec to nechapem, kedze som nebola uz hrooozne dlho chora. A je zvlastne, ze v mojom veku by to prebehlo bezpriznakovo. Takze som zvedava, na co dalsie mi este pridu. Pekne si oddychni cez vikend, nech mas dostatok sil do dalsieho prac. tyzdna. papa 🙂

odrik
25. jún 2011

@majuska251
Ahoj moja, ja viem, co prezivas, ja som tiez coraz nervoznejsia. Potrebujem uz mrsku, nech tuto kapitolu zivota nejako aspon telesne ukoncim. Uz 43 dni na nu cakam a nic ☹ ! Asi musime byt este aj teraz trpezlive, akoby sme toho nemali dost. Tak uvidime babulky, kedy budeme moct tu bodku urobit a zacat dalej! Vsetkym nam velmi, velmi drzim palceky!!!

noja2210
26. jún 2011

cafte babuldyyyy....tak ja ma za sebou prvy vylet "medzi ludi"
boli sme super kamosom na svadbe...no co vam poviem...strasne som sa bala...ale nakoniec to dopadlo fajn...nebola to dokonala zabava (teda pre mna, lebo vsetko bolo dokonale), ale nebol to ani taky horor ako som si myslela...dokonca som si aj zatancovala, a smiala sa...takze celkovo to hodnotim ako dobry napad, hoci mam veru k mojej "starej povahe" este dost daleko...
akurat, ze kurnik...uz 4 dni krvacam...a vcera pri "fyzickej namahe" = tanci aj dost silno...myslite, ze to je ok? ja som totiz verila, ze slabucke spinenie par dni po a nic je super...ze dr nam po 2 tyzdnoch povie, ze vsetko zahojene a ide sa na to...ale takto mam obavy....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre