Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
28. dec 2011

@majuska251 tusim usacek79 pisala, ze v zime je viac potratov ako v lete... ach jaj, nic nenarobime... 😖

monika2712
28. dec 2011

Aj mne vravela doktorka, ze zima nie je dobre obdobie na otehotnenie, je malo slnka, malo vitaminov, tak vtedy moze byt aj viac potratov, za to taka jar je vraj najlepsia, ze vtedy su aj zdrave babatka, lebo su v brusku cele leto.

gerdusha
28. dec 2011

@majuska251 ,
ahoj, je mi to luto a viem, co prezivas...aj ja som to 2x za sebou prezila...tu sa da tazko radit, kazda si to prezivame po svojom...mala som potom obdobie, kedy som si povedala, ze uz proste koncim, ze uz to nezvladnem...ale teraz cez sviatky som si znova uvedomila, co chcem...a zmobilizovala som sa...a zacinam znova verit...drzim palce! my zeny vieme byt velmi silne, ked chceme...

poisonblu
28. dec 2011

@monika2712 to je podla mna blbost...svagrina aj kamoska otehu v zime a porodili zdrave dietky..ja som otehu v lete a nedopadla som dobre...podla mna v lete je to horsie, lebo ked si tehu, tak aj tak sa vystavujes napr. slnku, opalujes sa a to babatku skodi....

gerdusha
28. dec 2011

ja som potratila na konci jesene a aj na konci leta...

monika2712
28. dec 2011

@poisonblu aj ja som potratila v juny, ale kvoli inym veciam.. ale pisala som ze otehotniet na jar, nie v lete... to je troska rozdiel, v lete uz je babatko v brusku vacsie, uz len prijma vela ovocia, cerstvej zeleniny, a myslim ze tehotne zeny maju zakazene sa cielene opalovat, takze treba si davat pozor, ja si myslim ze nieco pravdy na tom bude, ale samozrejme je to vzdy individualne.. ale napr viem, ze co bola tema julovky 2012, teda otehotneli na jesen, tak tam potratilo az 11 bab..

lenka369
28. dec 2011

ahoj ja si myslim že je to vec náhody kedy žena potrati či je to v lete či v zime ja som potratila v septembri to bolo ešte take neskore leto. teraz to chceme v januari skusiť znovu. myslim ze v zime je vo vzduchu menej bacilov ako v lete kedže mraz to vštko zabije teda aspon dufam 🙂

poisonblu
28. dec 2011

@monika2712 aha...no co ja viem...ja tomu neverim

poisonblu
28. dec 2011

@lenka369 ale v zime si praveze nachylnejsia na choroby-chripka, prechladnutie...my ideme tiez v januari na to...

bambi2
28. dec 2011

@poisonblu podla mna to blbost nie je, lebo telo potrebuje vit D, v zime ho tolko neni ako v lete... to podla mna vobec skodlive neni. lebo 30 min na slnku denne clovek potrebuje...
ked si zoberes, vies kolko nas z juloviek potratilo?? bolo tam vyse 50 mamiciek a tipujem okolo tych 10 ludi ak nie viac, nesledujem to tak neviem presne povedat... ale je to dost... 😉

bambi2
28. dec 2011

@monika2712 hej a mozno aj viac... takze bude najlepsie asi otehotniet na jar alebo zaciatkom leta...

monika2712
28. dec 2011

@poisonblu 😉 vies co je to jedno, hlavne nech sme znova tehotne, a nech uz donosime a porodime 😉
ja som dnes 11 dc ale ovulka sa nejak nehlasi, tak sa jej asi tento mesiac nechce .. aj ked tento mesiac sa ani neplanujeme snazit, kedze beriem vselijake lieky... a jedna moja dokina mi povedala, ze otehotniem v marci.. tak som zvedava ci sa jej ta predpoved podari 😉

lenka369
28. dec 2011

je to pravda je viac chorôb... ale do jari sa mi už čakať nechce, načakala som sa dost. celkovo tohto roku bolo velmi vela potratou až som tomu neverila ked som sa tu prihlasila že je to vobec možne. nikdy som na tym nerozmyšlala a nemyslela som že sa to može stat prave mne ☹ ale druhy krat to musi vyjsť.

monika2712
28. dec 2011

@lenka369 ano tiez mam pocit, ze bolo vela potratov.. ved sa vravi ze kazde tretie tehotenstvo tak konci.. to je dost vela...
jedna kamoska hovorila s nejakou numerologickou ci takou nejakou tetuskou, nie ze by som tomu extra verila, ale vravela, zevraj rok 2012 bude uspesni prave pre take zeny ako my, ktore potratili alebo sa im nedari otehotniet..
nuz tak dufajme, ze cisla a hviezdy sa nemylia 😎

lenka369
28. dec 2011

@monika2712 tak to dufam aj ja sa už neviem dočkať najradšej by som sa snažila hned... prave včera mi začala ovulka ale radšej počkam ešte na jednu mrchu a potom ideme na vec...sice moja doktorka stale tvrdi že po poloroku ale som uplne v poriadku tak neviem prečo čakať....

poisonblu
28. dec 2011

@monika2712 no celkovo rok 2011 bol nestastny....ja neverim na numerologiu, ale hadam ma ta numerologicka pravdu a nam vsetkym to vyjde 🙂

monika2712
28. dec 2011

@poisonblu ano bol, pre mna najhorsim rokom v zivote.. ☹ tak len dufam, ze uz som si vycerpala vsetko zle, a 2012 uz bude pre mna iba stastny..
@lenka369 pol roka je zbytocne vela, je to zastaraly nazor.. po 2-3 cykloch uplne v pohode.. my sme cakali 3, a aj tak sa nam hned nepodarilo, presli dalsie 3 a stale nic.. 😖

makovicka53
28. dec 2011

Ahojte babule ...ktora z vas bola na hematologickom vysetreni? prave som sa nan objednala svojvolne lenze zabudla som sa opytat na par drobnosti...ci sa ma ist nalacno a neviete co konkretne tam vysetruju v nasom pripade po potratoch?

lillinka01
28. dec 2011

Ahojte babulky, ja sice este medzi snazilky nepatrim, ale na jar zacneme, tak dufam, ze sa vam to vsetkym podri. Som z toho nemilo prekvapena, ake je to zlozite cele. Je vlastne nejaky predpoklad, ze zena potrati? Su na to predispozicie? Drzim palceky.

timmka
28. dec 2011

baby urcite nam to vyjde, ja tiez neverim na numerologicku ale teraz jej verim 😀 😉

bambi2
28. dec 2011

@monika2712 aj ja si myslim, ze to je vela. uplne stacia 2 cykly... moj nazor je taky, ze ak je maternica pripravena, tak otehotnies. ak nie tak nie.. telo vie co robi... 😉

timmka
28. dec 2011

@bambi2 presne tak, ja nebudem cakat ani 2 mesiace, som akurat po cisteni a cakam prvu mrchu a idem opat na umele, dr. povedal, ze naco cakat, ked ma byt tak bude, cudujem sa babam ktore cakaju dlhsie, asi dr. vie co robi

bambi2
28. dec 2011

@timmka presne ani ja necakam, iba som chcela nech sa maternica docisti a preto som cakala na prvu mrchu. ja nevidim dovod nezacat hned, podla mna je to strateny cas. ja som toho vela pocitala na nete a väcsina bab otehotneli hned po potrate, pre tie ostatne co cakali to bolo uz taszie...

monika2712
28. dec 2011

@lillinka01 neda sa to predpovedat... jednoducho ak niekde nastane chyba, tak sa to stane.. da sa tomu zabranit az ked sa zisti nejaka pricina... ale to sa zisti podla mna tak u jednej z piatich ak nie z 10tich, a hlavne lekari neposielaju na vysetrenia po prvom potrate, pretoze su to drahe vysetrenia, takze potom sa stava ze sa to opakuje...

ajka81
28. dec 2011

ja som po prvom potrate čakala 3 cykly a potom sa zadarilo až na 4 pokus, takže 7 mesiacov po potrate 😒 asi telo nebolo pripravene a teraz som otehotnela hneď na prvy pokus ale nedopadlo to dobre 😔 ja si tiež myslim, že vačšie riziko potratov je v zime, ja som mala oba potraty v novembri a to je už vlastne zima a keď som otehotnela v lete, tak všetko bolo ok a narodil sa nam zdravučky synček 🙂

timmka
28. dec 2011

@bambi2 aj ja som citala, dr. v car mi povedal, ze teraz je vyssia sanca na tehu, tak idem do toho, len nech pride mrcha 😠 , nikdy som sa na nu tak netesila 😀 , mala by prist 9.1 😉

bambi2
28. dec 2011

@timmka mne uz skoncila dnes trosku skoro ale nevadi.. teraz uz iba dat na hlien pozor a ide sa na to... uz sa tesim 😵 😵 😵 😵 😵

timmka
28. dec 2011

@bambi2 v dobrom zavidim ☹ , mna cakaju este dva tyzdne, po kolkych dni si dostala mrchu?

bambi2
28. dec 2011

@timmka mne prisla hned o 4 tyzdne. presne na den... to vydrzis, ubehne to ako voda... 😉 a nemas co zavidet, budeme vsetky tehulky coskoro 😉 😵 😵 😵

tinara23
28. dec 2011

@timmka ja si tiež myslím, že kľudne môžeš ísť už v ďalšom cykle na umelé, bola si veľmi krátko tehotná, aby si musela čakať dlhšie. Ja som musela ukončiť tehu na koci 11tt a mne povedali, že po troch mesiacoch môžeme. Mne ms prišla až za 8 týždňov, takže si myslím, že telo si už dosť oddýchlo a asi tiež skúsime.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre