Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mata_ba
22. máj 2012

@svintekova hm,to ano..ale uz by som to nechcela zazit..uz som mala vselico,ale toto bola hadam najhorsia bolest..aj brucho,aj krize..ale uz bude dobre..

@bambi2 a nemala si raz aj kyret?hm..klobuk dole..drzim ti paste..a ani ja sa nevzdavam 🙂 no naozaj verim,ze to bolo prvy aj posledny krat...teda dufam.. 😉

bambi2
22. máj 2012

@mata_ba kyret som nemala, to bolo to posledne co mi ku stastiu chybalo... 😖 bola som rada, ze som nemusela a vyslo to oba krat same.. nie je nic horsie na svete ako zbytocne zasahy do organizmu. telo si vsetko pamäta... a preto, opatrne s nim zaobchadzat a treba doverovat prirode!!!! 😉 inak prvy krat to nebolo take hrozne, druhy krat som myslela, ze je po mne 😀 ale prezila som nastastie... 🙂 a ideme znovu na vec 😉 😵 😵 😵

trish22
22. máj 2012

@bambi2 ahha, chápem. Aj som si myslela. 😒 Tie vyšetrenia mi môže spraviť aj obvodná? Alebo ma na ne môže poslať aj obvodná? Či to musí byť gynekológ?

bambi2
22. máj 2012

@trish22 no myslim, ze ta moze odporucit aj obvodna ale myslim, ze by bolo lepsie keby ti dal papier gynekolog. mal by napisat do spravy diagnozu a co treba vsetko na rozbor...

ja som u endokrinologicky bola. tam som nepotrebovala papier. ale ja som mimo sk. HP mi robil na gynde, chodi sa tam cez 2az 5 den cyklu. a este na hematku, tam mam termin az 15 augusta, to uz budem davno tehu 😀 😀 😀 a na genetiku a imunologiu kaslem.. to neni take podstatne si myslim...

trish22
22. máj 2012

@bambi2 ďakujem pekne za radu teda. no uvidím ako sa budem cítiť po prvom ms. Ja už mám jedno zdravé dieťa doma, tak hádam to nemôže byť také zlé. Ked mi to znovu nevyjde tak to asi potom začnem riešiť. Uvidíme. 🙂 Ale ja si myslím, že čoskoro budem znovu tehu 🙂 Znovu budem mať doma letné babätko 🙂

evakva
22. máj 2012

@kikaneu Mne lekarka povedala, ze sa to stava casto. Vraj kazde druhe tehu konci MA. Ja sama som sa vypitala na hematologiu, kde mi urobili test na trombofilii a zakladnu genetiku. Aspon nieco. Nic mi nenasli. Tak snad na buduce bude uz dobre

bambi2
22. máj 2012

@trish22 ved aj ja mam jedno zdrave dieta a ktoby to povedal... a pritom dbam o zdravie, zdravo sa stravujem, nepouzivam ziadnu chemiu, cukor nejem vobec, proste vsetko iba prirodne. viac ako robim sa uz naozaj robit neda... pri prvej som sa velmi nezdravo stravovala, pila som vsetko do radu, teda okrem alkoholu, teraz iba cistu vodu, robila take veci co by som teraz urcite nerobila a nic.. a teraz????!!! prd velky!!!! 😠 😠 😠 😠

svintekova
22. máj 2012

@mata_ba ved aj ja moja dúfam,že to bolo prvý a poslednýkrát. Musíme mysliet pozitívne 😉 i ked občas ma napadne kadečo.

trish22
22. máj 2012

@bambi2 uff, to som nevedela. Vidíš aká som blbáááá! Ja robím všetko tak ako predtým, normálne sa stravujem a tak. No som veľmi zvedavá či sa nám to ešte podarí. Budem jesť ten Femibion naďalej a kúpila som si aj Macu a tak. Dúfam, že to bude o.k. Ak nie, tak pôjdem po vyšetreniach.
Inak ja mám z toho dobrý pocit. 🙂

bambi2
22. máj 2012

@trish22 nie si blba... ale je to nespravodlivost.. clovek robi vsetko preto a nic z toho... 😖 to nepotesi... ☹ ale ja verim, ze teraz to vyjde!!!!!! ja byt tebou by som skusila reflexnu masaz chodidiel.. ja robi teraz a chcem ist este na nejaku masaz co podporuje pocatie... tak uvidime...

trish22
22. máj 2012

@bambi2 tak to vyskúšam. počula som že robí zázraky. tak hádam zázrak sa stane aj u nás. 🙂

chrustik1
22. máj 2012

@kacena85 nebooj, bude biť srdiečko aj menšej, veď koniec koncov ani keď si bola na pohotovosti ešte nebolo vidno druhý vačok a bum je tam aj s bábätkom, je proste trošku menšie 🙂 Ale super správy naozaj, len sa staraj o seba a drobčekov a fakt pichania a bolestí sa neboj, teraz to isto dotiahnete do úspešného konca 🙂 😵 😵

@monika2712 veru ešte nevieme, k dr. idem v pondelok, tak hádam sa trochu ukáže, čo som sa pýtala ešte v 15tt tak to vyzeralo na dievčatko ale to bolo veeeľmi skoro, uvidíme čo povie dr. teraz. Ja sa úprimne na dievčatko cítim ale ktovie, možno len falošné pocity a tam dole je aj malinký pinďúrik 🙂

kikaneu
22. máj 2012

@evakva fúha, až toľko veľa?
@trish22
@bambi2 neviem, asi mám potom lekárku z inej planéty.....bola strašne skormútená z toho a sama tie vyšetrenia navrhla, mne by to ani nenapadlo
inak baby, môžem aj krvácať normálne? lebo cez deň bolo len slabučké špinenie, ale k večeru kŕče ako pri mrche a červená krv....hm?

evakva
22. máj 2012

@kikaneu Presne, tak vela. Inak je to sposobene aj tym, ze zeny teraz velmi skoro zistia, ze su tehu a aj napriek tomu pride menzes. V minulosti neboli take moznosti. Treba verit, ze nabuduce sa podari a vsetko bude OK 😉

kikaneu
22. máj 2012

@evakva no neviem, mne sa to stalo v 11tt+6, takže nie tak skoro......verím, silno verím a prajem to všetkým babám, čo sú tu

chrustik1
22. máj 2012

@mata_ba ahojky, ja mám za sebou už všeličo, prvé tehu bolo bez problémov, začala som rodiť prirodzene, nakoniec som skončila cisárskym, takže viem aj čo sú to kontrakcie aj čo sú bolesti po sekcii. Potom neúspešné tehu, potratila som sama prirodzene, ale keďže zo mňa nevyšlo všetko tak ma dočisťovali kyretom. Tak viem porovnať aj bolesti a všetko. A musím ti teda povedať, že bolesť fyzická teda tie kontrakcie pri potrate aspoň u mňa to bolo nič v porovnaní s kontrakciami pri pôrode, zato tá bolesť duše to sa porovnať nedá. Pri potrate vieš, že zrazu bude prázdno, naplno si uvedomíš, že je koniec, úplne iné ako pri pôrode tam keď to skončí držíš v náručí to najúžasnejšie stvorenie na svete! Tiež taký kyret to nieje nič oproti sekcii, keď sa preberieš po kyrete tie bolesti to je nič, v podstate akoby ani neboli, po cisárskom to je horšie ale zato tá psychická bolesť po kyrete je tisíc násobne horšia ako po sekcii. Potrat si zvládla super, u mňa trval asi dve hodiny, teda tie najhoršie bolesti keď to šlo von a neboj, už bude len dobre a nabudúce už na konci tých bolestí budeš držať v náručí uzlíček šťastia 😵 😵 😵

evakva
22. máj 2012

@kikaneu Tak tvoj pripad to nie je, ale casto sa potraca do 7tt a to v minulosti zeny ani nevedeli, ze su tehu. Tiez prajem vsetkym tu stastne a uspesne tehu ukoncene porodom a drobcekom (pripadne i viacerimi) v naruci

mamisa
22. máj 2012

Nedá mi to ale musím. Dievčence nevzdávajte sa !! Ja som potratila chlapčeka v 20 tt. Dva týždne som ležala napojená na infúzky ale bohužial nezachránili ho. Dodnes neviem prečo sa to stalo !! Myslela som si že zomrem od bolesti. Ale do roka sa mi podarilo znova otehotnieť. Tešila som sa ale potichúčku lebo som hned začala krvácať na pohot. kde som bola asi 3x mi povedali že tam nič nieje že asi som potratila znovu lebo nebije srdiečko .Ale neviem prečo mala som taký pocit že to nieje pravda a kyretáž som odmietla . Doktor si určite myslel že som sa zbláznila! A po týždni som bola u svojho gyndu na kontrole a ten mi s úsmevom ukázal ako krásne bije srdiečko . Musela som do konca tehu ležať celý čas poctivo , dokonca som bola aj niekolkokrát v nemocnici raz celý mesiac lebo mi museli robiť aj cerklage/zašívať krčok/ ale všetko som vydržala neviem ako ale stal sa zázrak mám doma krásnu princeznú . Strašne som za ňu vdačná bohu a jasné že aj môjmu mangelovi čo sa o mňa tak super staral aj s mojim synáčikom a to mal len 5ročkov . Som sa rozpísala , ale musela som ...držím palčeky dievčence
😵

bambi2
23. máj 2012

baby ja som uz od pol 4 hore.. nemozem spat.. prisla som na par veci ktore treba zmenit... 😖 tak objednavam... 😠

poculi ste niektora o acai beeren?? 😕 😕 😕

bambi2
23. máj 2012

no po vcerajsom veceri ma vsetka chut presla... ☹ takze ideme sa detoxikovat.. objednala som manzovi chlorellu, acai beeren a zeleny jacmen... pekne ho dam do poriadku... teda skusim... a idem zmenit trocha aj hniezdocko lasky, musim tam urobit zmenu.. toto nikam nevedie... 😠 😠 😠

kikaneu
23. máj 2012

dievčatá, zas mám otázku 😒 poraďte, je normálne ak včera večer zo mňa vyšiel kusisko sliznice? som si myslela, že keď to vyčistili, tak by už nemalo, alebo sa mýlim?

trish22
23. máj 2012

@kikaneu ja si myslím, že je to dosť možné. hlavne ked máš silnejšie krvácanie.
ja som mala špinenie viac ako 10, ale krv som mala iba prvý deň-toho bolo dosť a potom to už bolo slabšie, niekedy som aj prestala špiniť.
včera sme mali sexík a dnes som tiež našla trošku krvy na nohavičkách. ☹

kikaneu
23. máj 2012

@trish22 práveže som nemala, iba hneď v nedeľu po zákroku, potom už len občas krv, väčšinou len hnedé špinenie....a včera podvečer také kŕče a potom toto, normálne som sa utrela a zoastala som vyvalene pozerať, až som manžela zavolala, ten hneď, že či ideme na pohotovosť......ale ja už nechcem tých doktorov v nemocnici ani vidieť 😠 och, moja, dúfam, že to len z toho sexíku, že to nebude nič zlé 😒

maria1610
23. máj 2012

Dievčence, my sme o nášho anjelika prišli minulý týždeň - už som bola v 11 tt, dnes mi prišli výsledky z histológie - u nás bola príčina potratu parciálna mola hydatidosa - stretli ste sa s tým niektorá??? Inak medzi inými odporúčaniami máme aj "nepokúšať sa minimálne 1 - 2 roky o ďalšie dieťatko" 😒 😒 😒

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu je to divne. Oni totiz skrabu naslepo, nevedia ci vyskrabali moc, malo alebo akurat. Moze aj to byt, ze ta zle vycistili.. To sa velmi casto stava.. Nebola si u svojho dr. na kontrole?? Alebo kedy sa chystas, co ti povedali??

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 povedala mi, že po prvej menštruácii mám prísť....to sa mi zdá dosť dlho....nie? čo robiť?

trish22
23. máj 2012

@kikaneu podla mňa môže byť tiež to, že ťa zle vyčistili a teraz ten kúsok vypadol. ja som bola na kontrole 5 dni po kyrete. Mala som v papieroch, že mám prísť do 7 dní na kontrolu. A aj bolo dobre, že som išla, lebo som bola potom kľudnejšia.

@maria1610 je mi to strašne luto 😔
až tak dlho máte čakať? to sa mi nejako nezdá. 😖 podľa mňa je to veľa. a ako to vidíte vy?

kikaneu
23. máj 2012

@trish22 a dočistí sa to samo? lebo ja už to znovu podstúpiť nechcem 😒 ☹ asi skočím v piatok k lekárke, nech sa mrkne

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu neviem ale zda sa mi, ze zeny chodia aj skor na utz ci ich dobre vycistili.. Hadam ti niektore napisu co a ako.. Tiez to je podla mna dlho. Po prirodzenom je to ine, maternica sa docisti pri prvej mrche. Po kyrete by uz podla mojho nazoru nemalo nic vychadzat..

kikaneu
23. máj 2012

@bambi2 toto celé je ako zlý sen.....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre