Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lea1333
22. nov 2011

@monika2712 zmiernuje pms pomaha k plodnosti mozu ho jest aj chlapi je to na lepsie spermie a ja som ho brala v decembri a v januari som otehotnela!
http://www.cestykezdravi.cz/co_vedet/gynex_stud...

monika2712
22. nov 2011

@lea1333 pozeram ti stranky, len nikde nevidim ako to mam objednat.. mailom? lebo eshop oni nemaju ocividne.

lea1333
22. nov 2011

@monika2712 poslala som ti to aj ja si ho idem objednat

lea1333
22. nov 2011

@monika2712 uplne dole mas objednat!

monika2712
22. nov 2011

@lea1333 aha jasne dakujem .. este pockam kym pride mrcha a potom objednam.
😉

lea1333
22. nov 2011

@monika2712 ja som si ho teraz objednala...skusim aj to...

tatiana1760
22. nov 2011

ahojte.. ako rychlo ste sa ,,zahojili,,
mna to stale ,,picha-reze,, lekar Vam nepovedal ci sa to nema niecim natierat,?
Dakujem

chrustik1
22. nov 2011

ahojte, baby je to normálne? Dnes som 28 DC a všetky moje klasické PMS miznú, zostáva iba trochu pupákov, tých ale mávam omnoho viac a ten hustý biely výtok (sem tam žltý), nieje ho veľa ale zas ani málo, proste nohavičky mi to vždy zašpiní. No teda vlastne aj zle mi býva ale to je fakt z toho, že mám scvrknutý žalúdok ešte po tomto "tehu bez plodu", ktoré bolo síce krátke no statočne ovracané. Cyklus som mávala tak 31-32 dňový, čakám druhú mrchu. To dokedy tie hormóny budú takto šalieť?

anuska30
22. nov 2011

tak konecne prisla mrcha,uz som sa jej nemohla dockat.Vcera sme mali s manzelom sex po 3 mesiacoch.Asi pomohol sex a to sme si nedavali ani pozor.Missed som mala 17.10.Bolesti v podbrusku strasili uz tyzden.Pisete tu o Gynex,objednam si ho aj ja aby sa mi upravila MS.

lucianak
23. nov 2011

@monika2712 Tak to mne sa dnes snívalo, že som mala malých chalanov dvojičky 🙂 a obliekla som ich do zelených overalov a šup do kočíka a vonku na prechádzku... Juuuuuuuuj, to bol taký pekný sen.... 😔

lucianak
23. nov 2011

@marecek1 Tak už len aby nám to vyšlo 🙂 Ja sa na to teším, aj keď neviem ako to bude potom, ke´d sa jej narodí malý, či sa budeme potom stretávať. Boli sme dobré kamošky na strednej, spolu sme šli na VŠ, no teraz sa zasa až tak často nestretávame, no čas ukáže.... Ale bodaj by to klaplo, to by bolo supiš 🙂

lucianak
23. nov 2011

@tinasc Ale to nemôžeš vedieť, moja. A už berieš tie lieky, alebo len predpokladáš, že ti ich nasadia???

lucianak
23. nov 2011

@lea1333 Ja som tiež brala gynex, ale teraz neviem, či môžem, aj keď viem, že je to čiste prírodná báza.... No asi v decembri začnem, ale radšej to ešte predebatím s dr. No nevidela by som na tom nič zlé.
V decembri začíname opäť snažilkovať. Teraz nám to dr. neodporúčala, nakoľko beriem tie hnusné kortikoidy, ale už sa neviem dočkať 8. decembra 🙂

marecek1
23. nov 2011

@lucianak tak to bol krásny sen 🙂 tiež si viem predstaviť dvojičky, aj keď by to bolo určite náročné, ak by boli také aktívne ako je náš synátor. manželovi pri tej predstave (že dvojičky, už som ho oboznámila aj s menami, aké by mali), vstávali vlasy na hlave 🙂 🙂 🙂

tinasc
23. nov 2011

@lucianak ešte mi ich len nasadia... však uvidím, čo sa bude diať 🙂 a koľko ich už berieš?

lucianak
23. nov 2011

@tinasc Dnes presne 4 týždne, ale fakt zatiaľ očividné nežiadúce účinky. Nechaj sa prekvapiť, možno na tebe nebude ani nič vidieť. ja som mala depky, že budem ako slon, ale nič.... a už len dva týždne a ide sa na vec. Ako dlho ich máš brať??? Ja po 6 týždňoch mám ísť na polovicu dávky predn.

lucianak
23. nov 2011

@marecek1 😀 😀 😀 Tak to určite. Bolo by to omnoho ťažšie ako s jedným drobcom, ale čo už... ja berem všetko. Či to bude jeden uzlík alebo z fleku 2, je to jedno. po tom, čo sa nám udialo.... Aspoň by bola o to väčšia radosť a v našej rodine žiadne dvojky nie sú. Potešilo by isto, ale asi nehrozí 🙂

tinasc
23. nov 2011

@lucianak vieš čo vôbec netuším, koľko ich budem brať, vlastne ani to, koľko to treba brať... som si myslela, že tie 4 týždne budú stačiť... no fakt uvidím...

lucianak
23. nov 2011

@tinasc Zvláštne, že ti nepovedali. Ani v papieroch to nemáš napísané??? Mne jasne povedala, že 6 týž. a počas toho radšej nemáme skúšať. Možno by to klaplo, ale radšej že nie. nech to poriadne preliečim a potm znížiť na polku a pik fraxik do konca tehu.

tinasc
23. nov 2011

@lucianak neviem, lebo o dva týždne idem na nastavenie stimulky, takže tam sa dozviem 😉

lucianak
23. nov 2011

@tinasc Jaaaaaaaaaaj, takže zatiaľ berieš a potom ti povedia. To pôjdeš na umelé potom, že ideš na stimulku?

tinasc
23. nov 2011

@lucianak áno idem na ivf 😉

lucianak
23. nov 2011

@tinasc A to musíš alebo ti odporučili, že takto to bude lepšie či ako? Lebo mňa moja stará dr. tiež chcela poslať, čo sme sa ešte ani nezačali snažiť. že ak do 5 mesiacov neotehotniem, tak ma tam pošle a pritom sa nám zadarilo na prvý šup.

tinasc
23. nov 2011

@lucianak no bohužiaľ nejde nám to, 4x som bola na iui, potom na jednom ivf toto sa skončilo v 11tt kyretom, no a podali sme žiadosť o druhé ivf... takže doktor mi odporučil, že po 4 neúspešných insemináciách sa nepodarilo, tak by bolo lepšie na ivf... no a prirodzene sa nám to nepodarí, lebo mám protilátky na spermie...

lucianak
24. nov 2011

@tinasc No do kelu! Tak toto.... Ale tuším máš dcéru.... Prečo je to také nespravodlivé? 😢 A kedy bude ´dalšie ivf?

tinasc
24. nov 2011

@lucianak áno mám babulku, ale aj tá je z iui... takže prirodzene to nešlo ani tam... no uvidíme kedy bude druhé ivf, dúfam, že v januári 😉

lea1333
24. nov 2011

@lucianak gynex neubilizi ja som si ho hned nasadila po kyrete a hned sa mi upravil cyklus! 😉

kacena85
24. nov 2011

@lucianak ahoj.ako to ide? Tabletky ubudaju?ja som volala gynek.ohladom vysledkov ze mam dojst na konzultaciu 1.12.tak som zvedava co mi povie.uz sa neviem docka najhorsie je to cakanie.robila som si test zatial nic.fnuk jaaj poraza ma.vsade len pocuvam ako je tazko vobec otehotniet.aj kamoska potratila pred viac ako rokom a pol a stalenic.to ja uz budem psych.vrrrr.dufam,ze to tak nebude.mna taketo veci doslovia drvia.akurat koncim v praci.aspin ze idu vianoce.milujem ich.ta atmoska,pecenie,vona ihlicia.skoda ze ma priatel nocnu aj 24 aj 31ale nejak to zvladneme.dufam ze bude uz aj vianocne embryo hehe

chrustik1
24. nov 2011

ahojte
@monika2712 no ako prišla ms?
Mňa dnes začalo tak riadne mrchovsky bolieť brucho, tak konečne dorazí, teda dúfam, lebo to bolí tuším vkuse. Len sa trochu bojím, že ak som nemala ovulku tak či to nieje cysta, tá mi raz spôsobila také bolesti až keď praskla bolo ok.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre