Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

barushkaaam
1. dec 2011

@marecek1 a odkial viem, ze ci som mala spontanny potrat, ci MA? ja som myslela, ze je len spontanny, ze sa to viac nerozlisuje....mne ked som bola na tej druhej kyretazi, tak dosli vysledky z tej prvej a doki mi vravel, ze pricina bola, ze v tom embryu sa vytvoril zapal....neviem ako to vysvetlit, prosto priamo dnuka, nie nikde v maternici ci inde...
tie lieky by mi nevadili, ani to sono...len mam panicky strach, ze sa to zopakuje.. ☹ kokos, to by som si uz nadocista vybavovala pobyt na psychiatrii ☹ ja sa nezdam, ale som strasne citlivy clovek a vela veci ma rozhodi ☹

bambi2
1. dec 2011

@barushkaaam spontanny je, ze ti nemuseli umelo prerusit tehotenstvo... telo sa toho zbavi same... oni cistili vsetko u teba alebo nieco vyslo same von?? lebo u mna vyslo vsetko same von a telo nechavam same docistit. dopomaham mu tou alchemilkou, dufam, ze to pomoze...

marecek1
1. dec 2011

@barushkaaam nie som lekár, takže neviem, či ti to vysvetlím úplne správne, ak nie, tak ma tu kočky opravia: ja osobne som mala MA - bábätku nebilo srdiečko, takže mi museli urobiť kyretáž bez toho, žeby som krvácala ako ty - keď krvácaš, a v podstate bud z teba vyjde všetko samo, alebo ťa dočistia, tak vtedy je to spontánny potrat.

poisonblu
1. dec 2011

@barushkaaam toto som nasla na nete: Missed abortion alebo zamĺknutý potrat je jednou z foriem spontánneho potratu. Rozdiel oproti bežnému potratu je v tom, že sa u ženy neprejavuje krvácaním a bolesťami podbruška, teda príznakmi vypudzovania potrateného embrya z maternice. Príčin môže byť niekoľko. Zo strany matky (napríklad hormonálne príčiny, malformácie maternice, zápaly, imunologické faktory, poranenia maternice a podobne) a tiež zo strany embrya. Tie sú z hľadiska zamĺknutého potratu významnejšie. Ide najčastejšie o abnormality v genetickej výbave.

inak si precitajte, nazor lekara: http://tehotenstvo.rodinka.sk/ked-sa-nedari/nep...

barushkaaam
1. dec 2011

@bambi2
@marecek1
@poisonblu
dakujem baby, z toho co ste popisali som ja mala ten spontanny potrat. Lebo pri prijme mi doktor povedal, ze vidi gestacny vacok a ked som o den neskor zacala krvacat, tak som na gatkach na vlozke mala take uplne ze kusy krvnych zrazenin....ale aj tak ma museli cistit, lebo tam asi nieco ostalo....a doktorka, co si zase robila sono mi vravela, ze gestacny vacok uz nevidi....
a este raz sa ospravedlnijem za tu moju prvu spravu dneska, ale je to este velmi cerstve a stale to velmi boli 😠 aj ked sa na to snazim nemysliet, tak obcas to na mna dolahne...

marecek1
1. dec 2011

@barushkaaam vôbec nemáš dôvod sa ospravedlňovať, je mi jasné, že ti je momentálne veľmi-veľmi smutno, a že ťa bolí tá strata,.... a je lepšie, ak sa vyrozprávaš, aspoň trošku sa ti uľaví, akokeby si tú bolesť mala dusiť len v sebe..

marecek1
1. dec 2011

@poisonblu vďaka za článok.

barushkaaam
1. dec 2011

@marecek1 to je pravda...mne je vzdy lepsie, ked sa z toho vypisem alebo vyrozpravam....dneska idem s kamoskou von, tak snad sa trocha rozptylim....

bambi2
1. dec 2011

@barushkaaam neboj, nabuduce to vyjde... a nie tak ako tvrdi tvoja kamoska ale tak ako to chces ty!!!!!!! 😉

kukucg
1. dec 2011

@tinasc
@poisonblu baby ono ani tak nejde o to ze po ovu by sa nemala pit, ide o to ze sa nesmie pit na zaciatku tehu, ak si vsimnes aj tam pisu ze po prvom trimestri v tehotenstve, preto napriklad ja pijem do ovu, potom nie lebo vsak mozem byt tehu a ak nie som a dojde mrcha tak pokracujem zas do ovu 🙂

barushkaaam
1. dec 2011

@bambi2 toto si potrebujem stale opakovat, aby som si to vsugerovala a tak aj bolo. Asi si to napisem na male papieriky a oblepim tym cely barak 🙂

bambi2
1. dec 2011

@barushkaaam kolko deti ma ta tvoja kamoska co ti to povedala??

barushkaaam
1. dec 2011

@bambi2 o prve prisla bohuzial rovnako ako ja ☹ rovnaky priebeh ☹ teraz je tehu, 17 tt....,mojej najlepsie kamosky sestra tiez potratila, tiez rovnaky priebeh ako u mna (najskor male spinenie a potom sa zo mna vyliala doslova masa krvi) a ona tiez brala lieky, ked bola tehu...teraz ma zdraveho 1,5 rocneho synceka Davidka 🙂

bambi2
1. dec 2011

@barushkaaam ono väcsionu to druhe tehu po potrate byva bezproblemove... 🙂 neboj, bude take aj tvoje, moje, nase.. uvidis... v septembrovkach, oktobrovkach alebo v novembrovkach sa stretneme 😉 😵 😵 😵

zuzananina
1. dec 2011

@bambi2
@barushkaaam moja aj ja som brla lieky po prvom potrate teraz pri tom druhom automaticky mi ich dal doktor..... a ako vraví bambi2 stretneme sa v septembrovkach, oktobrovkach alebo v novembrovkach. len musime si veriť vsetky🙂

barushkaaam
1. dec 2011

@bambi2 ze v novembrovkach...ja som novembrova....to by bolo ake supis, keby som si na 27 narodky nadelila babo 🙂 jaaaj ja chcem taky darcek, to mi staci nic ine nechcem....

bambi2
1. dec 2011

@barushkaaam mysli na tie krajsie veci a uvidis, ono si to tymi myslienkami privolas 😉

@zuzananina tomu ver, zachvilu budeme vsetky v inej teme 🙂 ja uz sa tesim... 😵 😵 😵

zuzananina
1. dec 2011

@bambi2 ja verim tomu a pevne teraz už som sa rozhodla 🙂))

kacena85
1. dec 2011

@lucianak ahoj, dnes som bola po vysledky hormon.testov, zial ziadna slaava, ze mam vysoky testosteron a nizku hladinu progesteronu :( a ze pokial nemam este stale menzes tak budem musiet ist na hysteroskopiu, ze mi kuk ci tam nemam zrasty. vysla som von ak obarena, slzy na krajicku, ako som bola na kyrete som povedala, ze viac tam nechcem uz ist a naaa nech sa paci.dosla som do nemocnice na objednanie, doktor sa ma pytal, ze co preco za co a tak som mu povedala, on na mna pozera ze a na co potrebuje takyto zakrok?keby ste tam mali zrasty a mali menzes tak mate krv v maternici, som kuk jak puk nanho.mnaaaa uz porazi, co doktor to iny nazor.jeden povie tak jeden tak. tak neviem co teraz, objednali ma na februar akoze ironia, presne pred rokom som tam bola koncom mesiaca na kyrete.jaj dnes mi strasne. som povedala ze skusim cokolvek na svete len nech mi tie kramy dojdu, a doktor este na prijme ze toto je uplne zbytocny zazrok vam treba dat tabletky na hormony.no co akoze maaam teraz robit???toto je normalne?prosim ta od rana tu hladam co si mi pisala ze mam pit na privolanie menzesu a neviem to najst...napises mi to este raz pls. a ty ako?

bambi2
1. dec 2011

@kacena85 skus vymenit doktora... lebo ako pises, co doktor to iny nazor. na to si treba v dnesnej dobe zvyknut. ja predtym ako sa do niecoho pustim, si vsetko nastudujem na nete... lebo dr. sa niekedy naozaj nic nedozvies... 😖

anuska30
1. dec 2011

@barushkaaam ahoj.prosim ta pises ze budes uzivat po potrate lieky,mozes mi povedat ake a naco?? ja budem mat 17.12. druhy mesiac po potrate a minuly tyzden v piatok som bola na krv a teraz v pondelok na ster a vraj za 2 tyzdne budu vysledky som zvedava a aked bude vsetko ok tak uz nechcem cakat a zacneme sa snazit.Dufam,ze uz to bude ok.

zuzananina
1. dec 2011

@anuska30 ahoj prepac ze sa miesam mne dal po potrate hned ako zistila ze som tehotna Duphaston a kyselinu listovu ale tu som uzivala este pred otehotnenim

anuska30
1. dec 2011

@zuzananina ahoj.ja som teraz po potrate zacala brat kyselinu listovu,vitamin E a beriem aj maternu ktoru som si kupila ked som otehotnela.Dufam,ze neni toho vela.Ako citam ty si mala 2x potrat ? Zistili ti preco,lebo ja cakam na vysledky a potom uvidim co bude dalej.Ty si mala kedy potrat? V pondelok idem na folikulometriu tak som zvedava,dufam ze aspon ovulka bude aj ked teraz z toho nic nebude ale hlavne aby prebiehala a po druhej mrche by som chcela aby sme sa zacali snazit.

bambi2
1. dec 2011

@anuska30 ahoj vies mi nahodou povedat ako to je s ovulkou teraz po potrate?? to krvacanie sa berie ako normalna mrcha, takze by mala aj ovulka prist niekedy predtym nez pride prva mrcha? ci este nebude az po prvej mrche??

zuzananina
1. dec 2011

@anuska30 tak prvy som mala 10.9.2010 a druhy 23.11.2011 pred tyzdnom som mala tak je to aj u mna cerstve ja idem zajtra k doktorovy tak som zvedava co dalej v nemocnici mi kazali sa pytat na genetiku a aj partner a potom sa uvidi co ako ako cakam na vysledky s histologie ale tie nepovedia nic ako aj pred tym tak isto..... ja beriem len vitamíny nejake a su tam obsiahnute aj tie co mas ty poradili mi aby som si a imunitu zvýšila.... a v kolkom tyzdni si potratila ja oba v 8tt ale prve bolo ako zamĺknutý potrat (MA) a druhe spontanný ....

anuska30
1. dec 2011

@bambi2 ja som mala po potrate bolesti v podbrusku a to vychadzal cas ovulky a lekar mi vravel ze to moze byt ale vraj malokedy sa to stava tak neviem.teraz idem po prvy krat v pondelok na folikulometriu to budem mat 14 den tak dam vediet co mi povedal.ja som po potrate krvacala asi 3-4 dni ale to sa pocita ako menst. prva ale asi nie.

bambi2
1. dec 2011

@anuska30 ja smo krvacala do utorku, vcera nic az vecer spinenie, dnes cely den nic a teraz vecer nieco este vyslo... malo ale je to vonku 😵 😵 😵 zeby zabral alchemilkovy caj?? lebo ja som nechala telo nech sa same vycisti...

anuska30
1. dec 2011

@zuzananina podla menst.som bola 10tt ale lekar vravel ze 8tt/asi podla ultrazvuku/ale na prijme som udala 10tt lebo moj lekar tam nic nenapisal.mas dve deticky a tie si mala bez problemov a teraz si 2x potratila?a povedali ti cim to moze byt?? Inak nam nebilo srdiecko. a ako to je s tou genetikou.takze mne ked brali krv a stery tak by som sa mala pytat este na genetiku?, budem sa musiet opytat lekara.Inak napisem jednemu aj tu na nete gyn. nech mi poradi ci treba genetiku.A ked uz s manzelom mate deticky tak aj tak ju treba?

anuska30
1. dec 2011

@bambi2 ja ked som dostala prvu mrchu tak nebola moc silna ale ani slaba,mala som ju silnejsiu ako inokedy.

bambi2
1. dec 2011

@anuska30 a kedy si ju dostala?? ja dufam, ze moja maternica sa spamäta a pride nacas... 😀 alebo nepride vobec lebo budu // 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre