Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katkarv
10. apr 2011

@mimi1111 ked neprejde skocim v utorok k dr.Ale nejak chvilkovo ma to boli,nechapem.Robila som si test ale vysla tam ciarka az rano a test som robila vecer tak je to zrejme negat.

nany100
10. apr 2011

@zabka1984 to je super...hneď myslím pozitívnejšie 😉 ...tak sa opatruj a aj fazuľku 😉
@solinkarka
@vera_t ja mám takú ms, že 1 vložka na deň mi stačí...skoro nič...tak tento mesiac ani ja tomu veľmi šancu nedávam, ale aspoň už môžeme normálne snažilkovať a nemusíme si dávať pozor 🙂 ...dr. predsa povedal, že po prvej ms môžeme 😉
@mimi1111 ja tiež alchemilkujem a beriem aj kys.listovú 😉

zabka1984
10. apr 2011

@nany100 dakujem, aj ja budem drzat palce, aby to co najskor vyslo!

margetakuska
11. apr 2011

ahojte bojovnice, dávno som tu nebola, pretože som si myslela, že lepšie to zvládnem sama ako na tomto fore pretože pohľad na bábätká a brušká mi nerobili dobre ale ja sa asi zbláznim takže sa opäť k vám pripájam.. ja som absolvovala kyretáž 25.februára v 11tt a 30 marca som dostala ms. ale takú silnú že som musela chodiť na wc každú pol hodinu ak nie viac a trvala 9 dní... som zvyknutá na silné 7dňové ale táto ma teda prekvapila 😉no ja už by som sa najradšej snažila hneď teraz joj ale môj manžel je odcestovaný a vráti sa až o mesiac odišiel týždeň po kyrete takže som sa z toho dostávala sama a poviem vám bolo to hrozné a niekedy ešte aj je no teraz sa sústredím na to keď sa vráti a začneme sa na novo snažiť je mi jedno že lekár povedal že máme počkať 6mesiacov... niekomu sa nepodarí ani potom a dakomu hneď po 1.ms takže ideme do toho 😵 a dúfam, že úspešne pijem alchimelku, papam vitamíniky takže uvidíme a veríme.. držím vám päste a gratulujem tým, ktorým sa už zadarilo 😉

slavka96
11. apr 2011

@vera_t Mne v nemocnici povedal doki, ze mozme aj hned, ze telo samo vie kedy je pripravene. Urcite som chcela pockat na prvu mrchu aby som vedela, ze ci je vsetko o.k. Este chcem ist k mojmu dokimu na kontrolu a uvidime co povie. Ale vsetky by sme chceli samozrejme hned.

slavka96
11. apr 2011

@margetakuska Ja som sa tiez foru vyhybala, ale tu sme kocky vsetky s rovnakym osudom, tak je to lepsie. Telo sa ti cisti, to je dobre znamenie, ja by som mozno este pockala jednu radsej. A cajik je super, ja som si uz nan zvykla aj ked mi nechutil. Ale co neurobit pre dalsie tehu, ze? Treba verit, ked sa to podarilo podari sa zas a bude to o.k. Vidime sa coskoro v inom fore, nie 🙂

mimi1111
11. apr 2011

@katkarv akoze si mala dve ciarky???dobre to chapem?

mimi1111
11. apr 2011

@nany100 ja beriem femibion 800

margetakuska
11. apr 2011

@slavka96 tak to teda dúfam, že sa stretneme už v inom fóre 😉 mne ten čaj nejak nevadí ale už som si odvykla ho piť ale znova začnem 🙂 mne nič iné neostáva ako počkať ešte jednu mrchu pretože môj manžel sa vráti až 11.mája ☹ 😉 to akurát vychádza tesne pred plodnymi dničkami, myslím, takže nám to hrá do karát a už len uvidíme či sa podarí 😵 držme si navzájom palušky 😅

katkarv
11. apr 2011

@mimi1111 ano ale az po 12tich hodinach tak to neberem ako pozitivne

katkarv
11. apr 2011

@slavka96 no my sme skusali hned ale este stale nic a to som uz mala 3krat mrchu

mimi1111
11. apr 2011

@katkarv preco???ja som testovala a tiez mi ukaal rano ciarku a urobila som o par dni a bola som tehu kiez by ti to vysloo 😉 ja verim ze si

vera_t
11. apr 2011

@slavka96 dakujem ti a veru brala by som ak by som otehotnela okamzite a stastne po com tuzime vsetky co sme tu 🙂

tatiana77
12. apr 2011

@katkarv a ta cysta sa da zistit na ultrazvuku? lebo obcas mam aj ja bolesti krizov a obcas ma bolievaju vajecniky, ale to hlavne po ovulke...a krize ma bolia asi, ked zdviham malu...uz zacina byt tazka....bola som u doktora a robil mi ultrazvuk a nic nehovoril....drz sa!

katkarv
12. apr 2011

@tatiana77 ano tu cystu pekne vidno na usg.Uz mi bolesti presli,neviem co to bolo 😒

katkarv
12. apr 2011

@mimi1111 no nechystam sa testovat,az v nedelu,to budeme mat prve vyrocie svadby a druhe vyrocie prveho rande.Takze pozit test by bol ten najuzastnejsi darcek pre nas 🙂

lea1333
12. apr 2011

@margetakuska ahoj no ja som bola na kyrete 18.3.2011. a mrcha stae este neni ale som vyhadzana ako pubertak ja som od zakroku stale na konikovy mne to pomahalo tiez som podstupila kyret v 11tt ale babo zodpovedalo velkosti 7tt tak ze tam bola niaka porucha teraz chodim po doktoroch a vymenila som vsetkych!tak sa tesim aj ja na nove tehu a aj sa pripravujem na to!
A INAK BABY KOLKO PO ZAKROKU STE DOSTALI MRCHU???

lea1333
12. apr 2011

@vera_t NO ONO ZALEZI AJ V KTOROM tt si potratila cim mensi tt tak sa da skor a ked ty si bola v 22tt tak si daj pauzu aspon tych 5mes lebo ono sa s toho musi pozviechat maternica aj sliznica obnovit je toho vela ale tiez to je len moj nazor najlepsie ti odpovie gynekolog!!!drzim palce

lea1333
12. apr 2011

@mimi1111 nezufaj je vela bab co ostane tehu hned po prvej mrche ale aj vela bab co ostane do pol roka na 100percent tak hlavu hore usmev a mysli pozitivne a to pride!!!uvidis a potom sa vsetky zideme v jednej skupine!!!! 😀 😀 😀

nany100
12. apr 2011

@lea1333 ja už ms akurát mám, ale strašne slabučkú, stačí mi slipová vložka...prišla presne po 28 dňoch od kyretu, v sobotu ráno...a dnes je to presne mesiac od kyretu ☹

lea1333
12. apr 2011

@nany100 aj ja budem mat v piatok mesiac od kyretu ☹ ale ja som bojovnicka tak sa nevzdavam a teraz sa uz tesim na druhe babo!a vy kedy sa zacinate snazit?

nany100
12. apr 2011

@lea1333 predvčerom sme začali 😉

lea1333
12. apr 2011

@nany100 tak drzim palce!a tak hned sup na to?ja sa bojim chcem si dat najprv upravit lieky a potom cez leto az na to chceme supnut a mozno nevydrzime!!!a ked hned po prvej mrche tak je tam niake ryziko?no ja to nestihnem hned po prvej my tak najskor po druhej

nany100
12. apr 2011

@lea1333 ja som zdravá, dr. mi pri kontrole povedal, že je všetko ok, zahojené...vajíčkovody funkčné a vajíčka že čakajú 😉 ...aj vzhľadom na môj vek mi odporučil začať hneď po prvej ms 😉 ...že nie je dôvod prečo nie...tak sme začali, ale netvárim sa, že snažilkujeme...jednoducho nebudeme používať žiadnu ochranu...pokiaľ je telo pripravené, tak by nemalo byť žiadne riziko...ak hej, tak sa tehotnosť neujme...a tým že som bola len v 10tt, tak sa to asi rýchlo zregeneruje 😉

lea1333
12. apr 2011

@nany100 aha jasne ked ti to doky úpovedal mna este ani nepozeral lebo sme cakali na histologiu a teraz tam idem 20teho tak som zvedava a mne povedal ze az po 3mrchah mozme zacat! ☹ ale ak bude vsetko ok a budem mat uz dobre lieky tak pojdeme do toho hned vies ako ti strasne drzim palce?strasneeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 😀

nany100
12. apr 2011

@lea1333 ďakujem podobne...prajem to tebe aj ostatným babám čo majú za sebou toto ťažké obdobie ☹ ...a mne vravel môj dr., že nemusím ani o výsledky volať, že tam nikdy nič nenájdu, že v tomto skorom štádiu len povedia, že to bolo potratené a pokiaľ by to bola toxoplazmóza, tak by mi volali z hygieny, že to robia tie rozbory tam 😕

margetakuska
12. apr 2011

@lea1333 tak to si na tom tak ako ja, tiež som bola v 11tt ale bábo bolo len na 7tt, ja som ležala týždeň v nemocke lebo som začala špiniť, ževraj bolo vsio ok len to že zodpovedalo len 7tt tak si ma tam nechali, nič mi nerobili, žiadne vyšetrenia ani krv nebrali, nič a potom v piatok keď som už bola zbalená, že idem domov lebo už som 3dni nešpinila, tak mi na kontrolnom sone povedali, že už mu nebije srdiečko a že treba ísť hneď na kyret......a podľa veľkosti som zistila, že muselo prestať biť už hneď v pondelok, pretože sa veľkosťou vôbec nezväčšilo ☹ no ale pomaly sa z toho dostávam... 😉 kam chodíš na vyšetrenia? poslať ťa dr? alebo si sa ty rozhodla? ja neviem môj dr. mi doknca hneď dal kotrolu podľa potreby čiže po prvej mrche po kyrete som tam nemala ísť, a ani som tam nebola, takže nechápem a neviem aké vyšetrenia by som si mala dať spraviť... poradíš? no a ja som mrchu dostala po 5týždňoch od kyretu a riadne silnú som síce zvyknutá na 7dní silnej ale toto bolo 9dní a extrasilnej 😖 každú pol hodinu na wc 😠

lea1333
12. apr 2011

@margetakuska no sme na tom uplne rovnako!ani mne nerobili vysetrenie a dokonca len teraz som dostala do ruk histologiu a 20teho idem lekarovi tiez som chcela geneticke testy aspon ale povedal mi ze je to strasne drahe lebo to poistovna hradi az po druhom potrate co my uz urcite nebudme potrebovat!!! 😉 a preco si tam nebola sak ta musi skontrolovat ?na ult. ci je v pohode maternica a tak dalejja som zmenila neurologicku lebo este ku vsetkemu som aj epilepticka tak ze pan bozko sa na mne uz dost vyriadil!!!niekedy uz nevladzem ale tesim sa na to ked budem vidiet zase naseho drobca na ult 😉 😉

margetakuska
12. apr 2011

@lea1333 no tak histologiu som už dostala no ale tam ti nikdy nič nezistia kým si v takom malom tt... u dr. som bola týždeň po kyrete lebo som začala strašne krvácať ja som si myslela, že je to už mrcha ale nebola, nemala som stiahnutú maternicu, v maternici som mala krv, robil mi utz a vravel že vsio ok po kyrete, teda kyret mi urobili dobre len teda to že som tam mala krv, tak mi pichol injekciu na stiahnutie maternice a keďže to bol piatok povedal, že ak neprestanem krvácať tak mám ísť na pohotovosť ale ja som už nekrvácala tak som nikam nešla a potom mi povedal kontrola podľa potreby takže v podstate ma po kyrete skontroloval no ale aj tak chcela by som nejaké vyšetrenia ale neviem aké a on povedal že to sa jednoducho stáva a nič viac... no a aj ja chodím ku neurologičke ja síce nemám epi. ale mám neurogennú tetániu takže tiež paráááda 😠

lea1333
12. apr 2011

@margetakuska tu chorobu nepoznam!!!vies teraz ti nespravia ziadne vysetrenia lebo ako si napisala to sa stava a ty beries niake lieky?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre