Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

rena
6. jan 2011

@solinkarka urcite chod radsej na kontrolu ak to neprajde a asi este ta nekontroloval lekar po zakroku co

solinkarka
6. jan 2011

@lucka1987 to uz radsej na pohotovost lebo moj doktor..radsej nekomentujem

solinkarka
6. jan 2011

@rena nie nevysetril ma

marikac
6. jan 2011

@solinkarka nebude to maternica? dostala si injekciu na stiahnutie maternice?

rena
6. jan 2011

@solinkarka ani mna to nic ak budes mat bolest tak chod ku lekarovi a povedy ci ti nemoze dat aj nejake antibiotika aby si nemala zapal ved predsa to bol zakrok

solinkarka
6. jan 2011

@marikac ked som sa zobudila po narkoze tak mi cosi pichli ale co to bolo netusim iba povedala ze z nej mozem krvacat

marikac
6. jan 2011

@solinkarka tak ti ju asi pichli, mne nie. musela som si pre nu dojst za mojou gyn.. 😠

rena
6. jan 2011

@solinkarka a ked ste boli na kyretazi tak vas pustili v ten den domou alebo az na druhi ja ked som bola 1 krat tak ma nechali az do 2 dna a tiez davali injekcie az 4 a teraz ked som bola 2 krat tak mi nicn nedavali tak nechapem

p3tra11
6. jan 2011

@solinkarka mal by ta vysetrit, a najma ak mas bolesti...na mojom prepustacom liste stalo: kontrola do siedmich dni u gynekologa...doky mi sam povedal, ze staci, ak pridem, ked prestanem krvacat, ale ja som musela ist hned, to som ti uz pisala, kvoli tym bolestiam...takze antibiotika a silne tabletky a kvapky od bolesti mi naordinoval a urobil mi ster...tie tabletky od bolesti boli dobre, bolesti presli...na dalsiu kontrolu som sla po dobrati antibiotik, uz boli aj vysledky zo steru hotove, doktor bol spokojny, a ja tiez...
inak, ak nie si spokojna so svojim lekarom, tak ho cim skor zmen...aj toto je moj druhy lekar (ku prvemu som prisla s tym, ze ma bolia prsia - nemohla som si ani podprsenku obliect) tak mi predpisal homeopatika, bral mi krv, a ked som sa ho spytala, ci nemozem byt tehotna, tak povedal, ze mam ocurat papierik .. doslova... no ale to nebol prvy pripad, kedy bol ku mne dost drzy a uz mi to liezlo na nervy...tak som odisla a tento je super...uvidime, co donesie este cas...

adikad
6. jan 2011

@juriva tiez pijem alchemilku, na zákrok som bola 16.12.,po mrche mam prist na kontrolu, a tiez ma cakaju nejake vysetrenia 😒

p3tra11
6. jan 2011

@rena ja som na zakrok prisla rano, nikto nic nepovedal, co sa bude diat: len aby som si obliekla koselu...po dvoch hodinach sedenia na posteli ma zobrali pod narkozu (zakrok trval zevraj 5 minut) a po hodine prisiel doktor, spytal sa, ci som uz stala na nohach a poslal ma domov... ziadnu injekciu som nedostala...o jednej som bola uz doma... :(

adikad
6. jan 2011

@rena mne to robili vo stvrtok a az v sobotu ma pustili domov. Nechali si ma tam koli HCG ci mi klesa.

rena
6. jan 2011

@p3tra11 aj ja som tam tak dlho cakala a nechapem asi si boli vedomi toho ze my zle spravili kyretas tak asi preto si ma tam nechali.a v stredu ked som tam bola tak som uz mala dost a povedala som nech ma beru hned rano nech ma nenechaju cakat tak ma hned vzali a o 14 ma pustili domou

rena
6. jan 2011

@adikad a to hcg to akoze co ti klesalo asi som blba ale neviem

adikad
6. jan 2011

@rena Mali podozrenie na mimomat. tehotenstvo kedze na ultrazvuku som v maternici uz nic nemala, tak mi kontrolovali hcg ci klesa po kyretazi. Ono neklesne naraz, ale kazdy druhy den by malo klesat.

rena
6. jan 2011

@aha tak to som nevedela ale som uz mudrejsia dakujem

adikad
6. jan 2011

@rena ani ja som to predtym nevedela 🙂 , myslela som si,ze ked potratim, tak automaticky sa mi vyplaví hcg.

juriva
6. jan 2011

@adikad ja 8.decembra a po mrche ani stopy🙂 aj ja mam ist po mrche za starym a ideme sa vysetrerit.Mozno zistia,ze som z inej planety a uz to bude vonku🙂

solinkarka
6. jan 2011

@juriva este mas cas na mrchu 😉

juriva
6. jan 2011

@solinkarka co myslis kedy?Nech si zariadim buduci vikend 🙂snad ma to tam neslahne,pretoze viem co je to uz.

solinkarka
6. jan 2011

@juriva neviem mne moj doky povedal ze od 4-6tyzdnov by mala prist 😉

adikad
6. jan 2011

ja mam teraz 3 tyzdne od zakroku,tak na buduci by aj mohla dôjst 😉

diorka
6. jan 2011

ahojte baby, mna zajtra caka kontrola, tiez si musimna papierik napisat, co sa mam pytat 😅
inak, baby, tie, co ste boli na cisteni uz davnejsie, dodrziavali ste 4-6 tt sa nekupat, len sprachovat? a se

evka1984
6. jan 2011

ahojte som tu nová ale chcela by som sa k Vám pripojiť... 21.12. som bola na kyretáži - zamlknutý potrat. Bábo od nás odišlo v 8tt a ešte 3tt som ho nosila v sebe a nevedela som o tom. V 11tt mi to doki oznámil jednoduchým "nie je tam akcia" počas bežnej kontroly a skoro som odpadla kedže som nemala žiadne príznaky ani bolesti. Aj doki sa čudoval že ma ani bruško nebolelo ani nič... ☹

@diorka ja som sa už 2 týž po kyrete kúpala, doki mi nepovedal že kolko sa nesmiem len to že sa nemám. Ale keĎže som prestala špiniť tak som sa rozhodla že to na chvilu skúsim a nič sa nestalo... teda dúfam.

diorka
6. jan 2011

@evka1984 Evi, ja som bola 17.12 a tiez 3tt predtym bolo vsetko ok, srdiecko bilo a o 3tt uz nie ☹ tiez som nekrvacala, nic ma nebolelo, brusko mi rastlo, zle mi byvalo, stale som zvracala, cize pre mna to bol strasny sok
ja idem zajtra na kontrolu, tak som zvedava, ze co ...

zuzzuli
6. jan 2011

ahojte, pripajam sa k vam kocky ☹ 21.12. som bola na svojej uz druhej kyretazi (dovod MA) v priebehu roku a pol.
pred dvomi dnami som bola na kontrole a lekar mi dal antikoncepciu, zevraj potom lahsie otehotniem... riesil to u niektorej z vas takto vas lekar? lebo ja osobne by som ju velmi nechcela brat , ale ked mi to odporucil ....
a co sa tyka kupania, ja som sa po prvom kyrete kupala asi po 3 tyzdnoch normalne vonku v bazene (nakolko to bolo v lete) a nemala som ziadne problemy 😉 takze si myslim ze ak nekrvacate tak by nemal byt problem

diorka
6. jan 2011

@zuzzuli ahoj zuzi, ja som uz mala tiez 2x MA, prvy v 2006 potom rok nam trvalo, kym som otehotnela a teraz zasa ☹
robili ti aj nejake testy? ja idem zajtra na kontrolu, tak ak bude vsetko ok, co si myslim, ze ano, krvacala som len 8 dni, nic ma neboli, tak uz sa chcem kupat, lebo mne v nemocnici povedali, ze 4-6 tt nesexovat a nekupat sa

zuzzuli
6. jan 2011

@diorka praveze mi nerobili ziadne testy, ani nic :( bola som na kontrole pod dvoch tyzdnoch, ma ani nevysetroval lekar, a povedal ze sa mam prist ukazat tak o dva mesiace... tak neviem ci potom budu nieco riesit alebo nie 😒

rena
6. jan 2011

@zuzzuli ahoj podla mna antibiotika su dobrelebo nedostanes zapal.ja keby som nebrala antibiotika tak neviem ako by to dopadla lebo pribehu 2 tyzdnou som bola 2 krat na kyretaz.

solinkarka
6. jan 2011

@evka1984 presne ako ja mne to zistili v 10tt s tym ze som mala hnedy vytok..no potom sme zistili ze to bola stara krv lebo uz odislo pred 2 tyzdnami a ani som o tom nevedela 😢 kedze neboli ziadne tazkosti ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre