Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

micicka
15. dec 2009

janirea, tuším si písala, že genetika ti nevyšla veľmi dobre. mne rovnako, mne ako prvé robili genetiku a tam mi vyšlo niečo zlé, tak pôjdem ešte na hematológiu, aby to presne vyšterili, čo to je vlastne

gabi.ta
15. dec 2009

dakujem micicka
skusim si to vybavit nech mam aj ja pokoj na dusi...

lu.lu.
15. dec 2009

ufff, normalne ma zamrazilo, ked som si dnesne prispevky precitala 😢

ahojte gabi, eviq, cukor- vy to mate uz za sebou druhykrat? to je hrozne smutne 😔 preco lekari neposielaju na vysetrenia uz po prvom raze, ked je dost caste, ze sa potraty opakuju?? asi je pre nich lacnejsie usrobit kyret 2krat ako dat vysetrit pripadne priciny potratu 😠

gabi- vysetrenia- je to hlavne hematologia, infektologia, endokrinologia, imunologia.....

ivanap6
15. dec 2009

gabi, všekty vyš. tu baby popísali, celkom dobre to zhrnula zuztek, tak ju len kopírujem:

"dievacata, odporucam pritlacit na doktora, aby vam urobil vysetrenia, lebo po 1.potrate to bezne nerobia, ale ja som to uz 2.krat zazit nechcela a okrem toho mam uz vyssi vek (29), takze casu je malo... 🙂
teda mal by vam dat listok na vysetrenia: imunologicke (serologicke vys. na rozne virusy a bakterie + imun.poruchy - antifosfolipidovy syndrom), hematologicke (trombofilicke stavy), geneticke (mutacie v alelach, napr. pre zrazacie faktory) a spermiogram pre partnera. Moja doktorka na imunolke mi dala vysetrit aj rozne hormony, tym odpada behanie na endokrinologiu, a chcela mi dat vysetrit aj trombofilie, ale to som uz bola objednana na hematke, takze ist na alergo sa fakt odplati, najlepsie ak ste tam uz chodili aj predtym, napr. na vakciny, vtedy mozno ani nepotrebujete papier z gyndy a fakt vam vela veci vysetria"

je tam toho ale viac, ja som po prvom MA, so mnou sa tiež niekto nechce zaoberať ☹

micicka
15. dec 2009

gabi skús povybavovať, keď na nás naši dr. kašlú, čo narobíme. musíme sa teda samé o seba postarať 🙂 aj keď ja veľmi nerada chodím po lekároch a tiež mi trvalo dva mesiace, kým som sa konečne k nejakým krokom odhodlala, ale budem spokojnejšia, aj keď báť sa budem už stále ☹

gabi.ta
15. dec 2009

diki lulu
endokrinologiu mam za sebou uz davno...to beriem lieky...euthyrox...a tie ostatne ...idem na to...
dufam ze to bude ok a do tretice to uz vyjde...

gabi.ta
15. dec 2009

baby dakujem vsetkym za radu...vidim ze naozaj sa oplati ist na taketo forum...dozviete sa tu vela veci a hlavne sa podelite o pocity...super fakt ste mi pomohli

lu.lu.
15. dec 2009

drzim ti silno palceky gabita, musi to byt pre teba hrozne tazke obdobie.... ja som po prvom potrate a bol to doteraz najhorsi zazitok mojho zivota, tak si viem predstavit, ze dva ta zlomia 😔

myslim, ze tie vysetrenia ti aspon trosku psychicky pomozu, trosku ta ukludnia,ked budu v poriadku...musis byt silna 😉

micicka
15. dec 2009

veru gabi, hlavne sa podelit o pocity, lebo tie sú najťažšie a tu sa človek z toho môže aspoň vyrozprávať, podeliť sa so svojim smútkom s niekym, kto vie o čom je reč, lebo veľa ľudí nerozumie, čo sa vlastne stalo. keď mám pravdu povedať, ani ja som doteraz v podstate nevedela čo je to potrat - teda čo sa psychiky týka. ako sa hovorí, kto nezažil, nevie čo to je, ale radšej nech to ani nikdy nevedia.

gabi.ta
15. dec 2009

v to pevne verim...a aj v to ze sa to fakt uz na 3 krat podari...naozaj uz iba ta viera mi zostala ze budem raz mat baby...

micicka
15. dec 2009

gabi, veď sa vraví, že do tretice všetko dobre 😉 bohužiaľ až do tretice, ale to už bude určite ok. len si povybavuj vyšetrenia, aby si vedela, kde je prípadne problém.

už aby niektorá z nás priniesla pozitívnu správu a postupne budeme odtiaľto prechádzať do inej témy a to pozitívne navnadí aj ostatné z nás 🙂

gabi.ta
15. dec 2009

😉 😉 diki micicka...mas pravdu uz aby sme boli odtialto von...drzim nam vsetkym palce

lu.lu.
15. dec 2009

gabi.ta, kedy sa chcete zase pustit do snazilkovania? asi co najskor,ze? ja sa bojim, aby sa to nezopakovalo, ale zase ten pocit, ze ti rastie novy zivot v brusku, za ten strach stoji........

gabi.ta
15. dec 2009

ja naozaj co najskor...ved uz mam 32, uz len cakam na prvu menstr. potom na prhliadku a asi nebudeme cakat...ved hovori sa ze maternica ti prijme plod ked je na to pripravena...tak uvidime kedy sa podari...po prvom potrate sa podarilo az o rok tak teraz dufam ze to bude rychlejsie...

marion
15. dec 2009

☹ Ahojte babenky. Mne robili kyret 17.8., teda uz budu 4 mesiace. Uz sme sa aj pokusili pracovat na tom, ale vobec nie som psychicky na tom dobre. Nejak stale nenam cistu hlavu. Velmi tuzim byt opat tehu, ale uz mam aj obavy ze co ak zase bude MA. 🙂 🙂 🙂 Viem ze vacsina z Vas ste pracujuce, tak mozno cez den na to nemate cas mysliet, ale ja som este na MD so synom, tak ma cas na to mysliet. ☹ Tak mi poradte ako na to nemysliet. Uz som aj chcela ze nejdeme skusat pojdem do roboty, ale tym sa to zase oddiali...tak neviem

gabi.ta
15. dec 2009

ahoj marion
ja som na to myslela stale a este aj myslim...a to som sa preto dala vypisat do roboty ale poviem ti ze to bolo horsie...teraz to trochu preslo...a ty sa neboj ono ja viem ze je to tazke ale uz mas doma dietatko tak to nech ta drzi silnu...

lu.lu.
15. dec 2009

super gabita 🙂 , tak to sa stretneme zaciatkom buduceho roka vsetky v novej, pozitivnej, uspesnej, tehulkovskej teme 😅

ahoj marion 😉 my sme si chvilu pisali v inej teme( ohladne krcka maternice),ty si tiez po potrate? 😔 .... ja tiez nepracujem marion a dost casto nad tym rozmyslam, ale to by si myslim, aj keby si bola v praci....mne pomohol cas a tiez tu kocky na koniku 🙂

ja sa tiez obavam, ze sa to zopakuje, ale strachu sa treba postavit, inak sa nedockame toho krasneho pocitu, ked budeme drzat nase krasne zdrave babatko 😉

gabi.ta
15. dec 2009

baby nemyslite na to ze sa to znova stane...to vam nepomoze , je to stresujuce a to naozaj nepotrebujete
ja viem ze sa to lahko hovori,zazila som to ale chcem byt znovu tehotna aj ked sa samozrejme bojim...budme silne a vyjde to nebojte sa

janirea
15. dec 2009

ahojte,,,uz som spat,,,dnes je nejaky nafigu den
micicka,,,a kedy ides na tu hemato?,,,ja v pondelok
mne iba sestricka zhrnula, ze je problem v zrazani krvi,,,ale ze by to mali poriesit len B12 injekcie + listovka, ze tam som absolutne pod hranicou,,,a to sa cudujem pretoze uzivam poctivo kazdy den femibion 800
,,,ale mam boja na tu hemato,,,ale aspon budem vediet

baby, fakt, aspon tu hematologiu si vybavte,,,da sa tam vela zistit a dost casto prave tu pramenia problemy,,,,mna by ani vo sne nenapadlo, ze by nieco nebolo v poriadku a kedze som po prvom MA, tiez o mna nikto nezakopol dobrovolne,,,,,,tak drzim palceky aby sa vam tie vysetrenia podarili

marion ahoj,,,je to trosku lepsie, ked sme v praci, ze clovek si nemoze dovolit rozmyslat a rozcitliviet sa,,,ale ani tak nemame vyhrate,,,ta zla nalada a spomienky chytia potom, ked najdu "spravny" cas
Mne velmi pomaha aj toto forum, vyrozpravat sa, vystazovat sa 😅,,,,ked depka utoci,,,a potom je aspon trochu lepsie

gabi.ta
15. dec 2009

lulu uz sa tesim na tu novu temu... 😉

lu.lu.
15. dec 2009

ak mas gabi.ta nejaky napad na novy nazov, sem s nim 😉

janirea- ja idem dnes poobede volat o vysledky hemato, tak som zvedava, co povedia......B12 a listovka- to nie je take zle, hmmm?drzim palceky 😉

janirea
15. dec 2009

lu.lu,,,drzim palce, aby boli na jednicku,,,,
no mna zacala hned strasit, ze ide o poruchu kde moze vzniknut razstep,,,atd,,,no skoro ma trafilo,,,som jej povedala, ze nie po telefone, ze potom osobne radsej,,,,,, 🙄

lu.lu.
15. dec 2009

boze, marion, uz si spominam.... si vtedy pisala, ze si o babatko prisla 😢

lu.lu.
15. dec 2009

janirea, "milujem" takych "milych, povzbudivych" lekarov 😠 .... razstep asi koli nedostatku K. listovej? tento femibion je asi najlepsi co sa tyka dostupnosti a vstrebania k.listovej a este ked dostanes extra davku na predpis, tak to bude ok, neboj 😉 .

lu.lu.
15. dec 2009

janirea- tebe toto zistili z genetiky krvi? preco ta posielaju aj na hematologiu? na nejake podrobnejsie vysetrenie? 😕

janirea
15. dec 2009

lu.lu,,,,no ved prave,,,vybafnu na teba tu najhorsiu moznost,,,,,to je zrejme schvalne, aby si sa nic nepytala navyse, tak ta rovno zabiju prvou poznamkou 😠
ano, kvoli nedostatku,,,,,musim sa popytat, ked tam budem,,,,,ale nechapem, lebo 3 mesiace, kazdy den 1 tbl uzivam 😕

fugu77
15. dec 2009

dievcata, dakujem vam vsetkym za rady. budem zrejme musiet zatlacit na svojho gyn. lekara v piatok. zajtra idem do nemocnice na kontrolu a po vysledky z histologie. drzte mi prsty. budem aj ja vam.

janirea
15. dec 2009

lu.lu,,,ja sa musim popytat lebo uz zacinam byt z toho blbec

ja som ani nevedela, ze nejake taketo vysetrenie mi dala robit moja gyn,,,,,dnes som sa pytala sestricky, ze o ake vysetrenie vlastne islo,,,a ona, ze predsa "geneticke krvi, ktore trvalo najdlhsie" tak som zostala ako puk,,,lebo ked som tam bola, tak som sa presne pytala, ze co vsetko sa bude vysetrovat a spisala som si to na papier, aby som potom vedela ustriehnut si vysledky,,,,,no a ona na mna este toto vybalila,,,,,,,,,,,,,a v tych vysledkoch je odporucenie na podrobne hemato vysetrenie kvoli zrazanlivosti krvi,,,,,,,,tak asi tak

lu.lu.
15. dec 2009

kedy tam ides? ja sa tiez chystam k lekarovi buduci pondelok a asi si musim vsetky otazky napisat na papier, tolko ich mam....

janirea
15. dec 2009

fugu,,,drz sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre