Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
28. jún 2011

@martinka13
Ahoj pokladik, ja som tiez po dvoch tyzdnoch zacala na 1-2 dni malinko krvacat, ale potom sa to zastavilo. Mrska to nebola. No a cakam na nu uz 46 dni a to uz sa mi nepaci! Zajtra idem k lekarovi, uvidim, co bude! Tak aj Ty uvidis, ako sa to vyvinie. Moze, a nemusi, to byt mrska potvorka, daj vediet. Drzim palceky!!!

nikolaaa777
28. jún 2011

ahojte v 12 tyzdni som prisla o babatko prestalo mu byt srdiecko (miseed aborotion) bolo to 16 juna a hned den nato som podstupila cistenie maternice...krvacala som iba v ten den po zakroku a pootm vsetko v poriadku a 5 dni nato ma bolelo brucho tak som isla k lekarovi a zistil ze mam zle vycistenu maternicu ze mi tam este nieco zostalo a aj niake zrazeniny.... zacal mi davat inekcie aby som sa sama docistila ...uz mam 3inekciu za sebou a zatial som vobec nekrvacala tak mi zobral krv a uvidim lebo ked budem mat infekciu tak budem muset ist znova na cistenie tak som sa vas schcela spytat ci mate niektora podobne skusenosti lebo ja sa toho bojim uz som stoho zufala....hrozny sok bol premna prist o vytuzene dietatko a teraz do toho prisli aj taketo problemy.... ☹ uz cchem byt konecne fit a po par mesiacoch sa pokusat znova...Pa

shania31
28. jún 2011

@nikolaaa777
ahooj, ja som tiez bola zle vycistena (aj histologia to potvrdila), ale mne 2 dni po kyrete odisli zvysky spontanne doma, nemuseli ma uz znova cisit, ani nic obdobne

katusap
28. jún 2011

@ernuska296 joooj, ked mne vino nechutiiiii....budem cakat a cakat..snad do nedele pride , fesanda jedna 😀

katusap
28. jún 2011

@nikolaaa777 ahoj...mrzi ma, co sa stalo ☹ stale tu niekto pribuda....ja osobne nemam taku skusenost, ale jedna babulka tu mala zo zleho vycistenia velke bolesti a teplotu, riesili to tusim tiez injekciami a aj antibiotikami...drzim ti palceky, aby vsetko dobre dopadlo

katusap
28. jún 2011

Babulky moje ....mam jednu otazocku na Vas....mate aj vy po kyrete take velke brucho? Vsak ja ho mam take velke, ako by som bola stale tehu ☹ nechapem tomu, ani vela nejem ....moze to byt tym, ze cakam na mrchu? Lebo mi to neskutocne vadi, vsak mi vytrca spod tricka , pomoooooc 😠

kajuska09
28. jún 2011

@nikolaaa777 ahoj, viem ako sa citis, ja som mala uz dva potraty, tiez v 12.tyzdni ☹ to co mas ty, ze Ta zle vycistili mala aj kamoska, je to strasne, nechapem ako sa to moze stat. Oni maju cistenia kazdy den ako na beziacom pase, tak im je to asi uplne jedno ☹ je to hrozne. Drzim palce aby si sa rychlo zotavila...

katus193
28. jún 2011

@katusap ja som po kyrete 5 mesiac a este som sa toho brucha nezbavila 😠 ja ho mam tiez ako v siestom mesiaci,stale je take akoby nafuknute a niektore nohavice ani nezapnem ☹ hlavne oblubene

noja2210
28. jún 2011

@katusap ahoj, mne po kyrete isla vaha dole, ale brucho ostalo nafuknute a tiez vytrcaa...vrrr...ale myslim, ze to je hormonmi....tou mrchou potvorskou by sa to malo vyriesit....dufam....

katus193
28. jún 2011

kocky inac zivot je taka svina,ze my co by sme dali cokolvek za babo tak sa nam nedari a take zeny co si nezasluzia byt tehotne tak nemaju problem.Dnes som bola na kupku,bolo 33 stupnov a tam tehotna zena medzi 7 a 8 mesiacom vycapena na priamom slnku priamo cez obed a cigaretu tahala jednu o druhej,mne je normalne na grc z toho ked take nieco vidim,normalne by som ju prefackala aby sa spamatala

katus193
28. jún 2011

@noja2210 no neviem ci to mrcha vyriesi,mne ostalo take a neviem sa ho zbavit a presne od kyretu mam take nafuknute

noja2210
28. jún 2011

@katus193 no to je fakt na facky...vrrr...

mna dnes z uz po vikende z relativnej psychopohody dostala moja "oblubena kolegyna" sa vratila po dovolenke, tak som sa je proaktivne spytala, ze ako sa mali...a ta koza mi zahlasi, ze "az budes mat raz vlastne deti tak ti poviem" no co vam poviem...keby sa dalo vrazdit pohladom tak mam dnes problem 😠 😠 😠

noja2210
28. jún 2011

@katus193 no to si ma nepotesila 😉 😉

katus193
28. jún 2011

@noja2210 to je riadna krava ta tvoja kolegina 😠

katus193
28. jún 2011

@noja2210 ja som si tiez myslela ze to robia hormony ale tak uz po 5 mesiacoch by sa to malo upravit nie 😒 Inac ja nosim aj tehotenske nohavky lebo mi sedia super a vsetky co mam take letne tak nezapnem koly tomu bruchu ☹ a tie tehotenske su take ze su ako normalne nohavice

katusap
28. jún 2011

@noja2210 @katus193 no babky, takze nie som jedina 😠 no je to otras, tiez nemozem nosit svoje oblubene nohavice....ja mam vsetko vacsinou bedrove, takze ich zapnem, ale vyzera to nechutne ked mam take badoro ☹ takze som si musela kupit vacsie nohavice ...je to otras, co vam budem hovorit, vsak to teda aj vy poznate ....odkedy neberiem HAK tak moja telesna schranka ide dolu vodou, pribrala som, no otras....mne bolo s tymi pilulkami taaaak dobre, je to fakt pohodlna vec, akurat sa mi zacali robit nepekne zily 😠 ale mam pocit, ze kym som ich brala, ze tie umele hormony mi udrzovali vahu, pri mojich 175 cm som vazila 7 rokov rovnako - od 57 do 60 a to som si uz pripadala tucna....baby pomoc, teraz mam skoro 67 kg a som z toho strasne nestastna, lebo ani vela nepapam a nejde to dole, poradte mi nieco....nejako extremne nemozem sportovat zo zdrav. dovodov ....takze ak mate niektora dobru radu, rada vyskusam 😉

noja2210
28. jún 2011

@katusap ja som tento rok uplne zmenila stravovanie a velmi mi to pomohlo...od januara do marca som prirodzene schudla 7kg a teraz sa snazim to udrzat...a fakt stacilo malicko...jest 5x denne, doobedu uhlohydraty a vecer bielkoviny, takze som si to podelila - ranajky normalne, desiata ovocie, obed polievka a priloha so zeleninou, alebo palacinky alebo hocico bez masa a na veceru mliecne vyrobky, vajcia, maso a zelenina...

katus193
28. jún 2011

@katusap ja mam tiez vsetky nohavky bedrove ale ani ttak nezapnem ☹ mam velkost 38 a teraz to vyzera ze prejdem na 40 otras.Tiez som mala vahu vzdy 57 max 58 a teraz mam 63 a este pred dvomi rokmi som mala 52 ale vyzerala som nechutne,bolo mi vsetko velke a priatel bol hotovy ze som strasne chuda stale ma vazil ze musim pribrat 😀 a teraz sa obavam aby to nebolo uz opacne ze mi raz povie aby som nieco zacala robit.Ked nemozes cvicit tak si daj delenu stravu staci mesiac a uvidis ako ti pojde dole vaha.A ziadne biele pecivo

katusap
28. jún 2011

@noja2210 fuha, tak to je parada, bola by som stastna, keby som nejakych tych 6-7 kg dala dole do toho septembra, aby som do dalsieho tehu isla s povodnou vahou a nie s nadvahou ☹ urcite to skusim....teda tak papat ako si napisala a som zvedava, ci sa dostavia vysledky....a aj si sportovala? a po akej dobe od takejto zmeny stravovania si zacala chudnut?

odrik
28. jún 2011

@katusap
Jejda, aj ja mam strasne brucho a este som aj pribrala asi 2 kg. Hnevam sa, ale nic s tym asi neurobim. Ved vobec nejem viac, dokonca teraz ovela menej, jem vela zeleninky a ovocia. A to som si uz 10 rokov drzala svoju hmotnost. Ale zjavne hormony nie su este na poriadku. Zajtra rano idem k lekarovi, uvidim, co mi povie, ved 47 dni nemam mrsku! Drzkaj sa pokladik, dam vediet!!!

katusap
28. jún 2011

@katus193 joj, to pecivo....to bude u mna najvacsi problem vyradit...zboznujem biele rohliky, no ale budem si musiet zvyknut zit bez nich ... myslis, ze sa da dodrzovat delena strava aj ked manzelovi musim varit normalne? myslim tym, ci to nebude prilis zatazujuce a hlavne aby som zbytocne neminala vela peniazkov

katus193
28. jún 2011

@katusap prave ze este usetris 😉 nieje to narocne ja to robim tak ze napr. urbobim zelen.salat a bud k tomu maso a je to aj mm a ked tvoj nechce salat tak jemu urob normalne prilohu alebo zase naopak urob si salat a k tomu len prilohu ale musis vynechat to biele pecivo z toho sa velmi pribera,elena strava je super je to dobre aj pre organizmus a je to zdrave a dobra priprava pre mimi 🙂 a vecer tiez len nejake ovocie ,len to treba dodrziavat a pojde ti vaha dole uvidis.Moja mamina sa tak stravovala cely mesiac a zhodila nejakych 6 kg a vyzerala super fakt to bolo vidiet

noja2210
28. jún 2011

@katusap chodila som 2x do tyzdna tancovat salsu na take cca 2 hodinky...ono tie kila isli tak na preskacku...najskor hned...to som brala ako odvodnenie, potom chvilu nic, potom zase skokom...ale tak ci tak to spravilo jednu konfekcnu velkost fakt takmer bez namahy...tak nedam na to dopustit :D

katusap
28. jún 2011

@katus193 no ja to teda vyskusam.....zacnem teda 1.jula 😀 aby som si to dobre pamatala 😀 a som zvedava, ci mi to pomoze....skusala som uz aj tu 90 dnovu dietu, ale niektore dni sa tam papa strasne malo a to som nemohla....bolo mi zle, az na odpadnutie ☹

noja2210
28. jún 2011

@odrik vystras ju potvoru, ze ked nepride sama dostane injekciu :D mozno sa zlakne a do zajtra sa spusti...

katus193
28. jún 2011

@katusap toto neni nic drasticke,normalne papaj ale delene a vela zeleniny a ovocia a to pecivo nie a uvidis podari sa par kil dat dole 😉 len to dodrzuj aspo mesiac 😉 potom mi das vediet

katusap
28. jún 2011

@katus193 chichi....ak sa budem mat cim pochvalit,tak sa urcite pochvalim 😉

katus193
28. jún 2011

@katusap 😀 pozri hlavne ze si zdrava

martinka13
28. jún 2011

Dakujem odrik za odpoved Asi to je len docistovanie lebo sa to nezosilnilo, resp. to ustalo Drzim vsetky prsteky k lekarovi, aby bolo vsetko ok Prajem vsetkym kockam, ktore su v tejto nestastnej teme, aby sem sa stretli v tehulkovskej teme a potom v nejakej o babatkovskych malych problemoch 😉 Verim tomu!!!!

odrik
28. jún 2011

@noja2210
Dakujeeeem za radu, idem to skusit! Ak do rana nepride, tak ju pan doktor snad trosku popozenie!!! Drzkaj sa!!! Krasny vecer!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre