Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
21. máj 2012

@mata_ba Ja tiež neznášam kôpor, dokonca ani tú kôprovú arómu 🙂 ale ten výluh som v pohode zvládla. A vôbec mi to nepripadalo ako kôpor.

delideli
21. máj 2012

@kacena85 : pripajam sa ku gratulaciam 🙂)skvele..drzim palceky 🙂

sabaka
21. máj 2012

@kacena85 gratulujem velmi prevelmi k velkemu zazraku zivota v dvojitom baleni, ako ti uz napisala @lucianak, tu dvojitu radost si si zasluzila - po tych vsetkych prikoriach co uz mas za sebou. a teraz uz na teba caka len to dobre, lebo osud je vyvazeny a nadeli z kazdeho rozka troska a teda zasadne aj toho dobreho. heeej a ozaj: ak by si dve nescela, tak mi jedno kludne mozes darovat 😀 😀 😀 to bol samozrejme len zart, sa rozumie 😀

bambi2
21. máj 2012

@sabaka @delideli
@lucianak a ostatne, volali mi dnes z hematky, najblizsi termin ze 14 jula. lenze to budem bud na sk alebo uz vo francuzsku na dovce... tak som jej povedala, ze ked jej niekto odriekne, nech mi zavola. a ona ze, ok, tak urobim provizorny termin na 15 augusta... to je skoro o 3 mesace. a to ja davno uz budem tehu... 😉 😀
tak som jej povedala, ze teda si najdem ineho hematologa ktory mi to urobi. a ona na to, ze to mi nikto neurobi, ze oni su jediny kto to robi v Zürichu... to mi je divne.. rozmyslam, ci by nebolo dobre to dat urobit na sk?? urobili by mi to niekde?? keby som si to zaplatila na ruku?? a ako to, ze to nerobi kazdy hematolog?? ved hematolog je hematolog, nie?? ci kazdy ma nejaky ten iny odbor alebo co?? 😕 😕 😕 je mi to divne a tak dlho sa mi cakat nechce...

a este ma vytocila ta suseda... krava jedna... 😠 😠 😠 😠

sabaka
21. máj 2012

@bambi2 fuuha, ze termin v auguste? no, mozno to nie je zly napad dat si to urobit na sk. nech ta objedna niekto z rodiny na sk na hematologiu na termin, ked budes na sk.
a ze to robi len 1 hematolog v celom Zürichu?? to sa mi nezda, ved Zürich zase nie je az taky maly....

bambi2
21. máj 2012

@sabaka no ved to mi nejde do hlavy.. povedala, ze oni su jedini, to sa mi nechce verit! no rozmyslam, ze to dam na sk urobit... alebo sa vykaslem nato.. ja tam pojdem ale ako hovorim uz tehotna... 😀

janusa_
21. máj 2012

ahojte, takze nekrvacam v piatok dr povedala na kontrole ze je to okej, len ma polsla na geneticku kontrolu (aj mna aj partnera) a k tomu na hematologiu a na jesen tj o polroka sa mozme snazit opat ., ak budeme chciet..

janusa_
21. máj 2012

@kacena85 bambula moja dvojicky??? ja padneeem na rit.,, gratulujeeem 🙂 😵

bambi2
21. máj 2012

@janusa_ ahoj, uz mas po kyrete?? tak to som zvedava co vam tam najdu ale drzim palce nech nic nenajdu!!!

janusa_
21. máj 2012

@bambi2 13.5. som bola na kyret 😔 a dakujem, aj keby nieco nasli nieco co sa da riesit bola by som aj rada lebo by sme vedeli kde moze byt problem, naco si dat potom v buducne pozor..

delideli
21. máj 2012

@bambi2 : neviem, co vsetko ti planovali vysetrit,ak zakladne trombofilne mutacie pripadne antifosfolipidove protilatky,tak moznosti hematologa su limitovane kontaktom na kvalitny labak..takze ak sa dostanem na slovensko a dal by ti gynekolog doporucenie,tak by to nemal byt problem, v blave urcite take labaky su (medirex, synlab..).. ev. by sa v tych labakoch dalo opytat kolko by to stalo na priamu platbu (ale to myslim,ze bude dost vela,skor by som to skusila cez nejake doporucenie)..

bambi2
21. máj 2012

@delideli vies, uz ma to nebavi... to vecne cakanie... my ideme teraz na vec a ked to klapne tak to klapne... fakt, uz ma to nebavi.. a neverim, ze to robia iba tito jedini v ZH... 😖

delideli
21. máj 2012

@bambi2 : tomu neverim ani ja..verim,ze sa vam zadari aj bez testov a ked pride cas na tvoj termin na vysetrenie,pojdes sa im tam ukazat s krasnym bruskom 🙂

kacena85
21. máj 2012

@janusa_
@lucianak
@sabaka
@delideli
@bambi2

Babule dala som foto do albumu 🙂))) a dakujeeem Vam vsetkym za gratulku 😵 😵 😵

stojdulka
21. máj 2012

@sabaka šak to prvá mrcha je tu, teraz ešte prečkať aspon tie dva cykly abyže znovu niečo "namiešať" 😉

svintekova
21. máj 2012

@kacena85 jooooj mojka teším sa veeelmi s tebou, gratulujem 😵 😉

sabaka
21. máj 2012

@stojdulka presne tak! paci sa mi tvoj optimizmus 🙂

mata_ba
21. máj 2012

@bambi2 @delideli @svintekova babulky ahojte..uz sa to pekne spusta a teraz po sprche este viac..myslite,ze by som si mohla dat 1-2 stamprliky marhulovice?na roztiahnutie ciev..hm?lebo brusko boliiii...a tabletku este nechcem..

nelynka
21. máj 2012

@mata_ba ja si myslim ze jeden ti neuskodi, ale pozor aby si potom nebrala viac ako jednu tabletku..to by nemuselo dobre skoncit..
sleduj si intervali ako ti budu chodit krce..ja som to mala ako porod..normalne sa to stupnovalo ako kontrakcie, az prisla jedna velka a bolo po vsetkom.. ☹

bambi2
21. máj 2012

@mata_ba mozes kludne, daj si hocico.. no konecne!!!!!!! ale maj pripravneu, mozno budu bolesti neznesitelne. s tabletkou to ale prezijes!!!!

mata_ba
21. máj 2012

@nelynka @bambi2 dakujem babulky..kontrakcie to nie su este..skor len silnejsie mrchovske bolesti..ale este zvladam..dufam,ze budem rano uz ok 😅

svintekova
21. máj 2012

@mata_ba daj si čokolvek čo ti pomože mojka, držkaj sa moja 😉

nelynka
21. máj 2012

@mata_ba myslim na teba, nech sa dlho netrapis.. 😔

mata_ba
21. máj 2012

@svintekova
@nelynka dakujem 🙂

maryennn1
21. máj 2012

Ahojte žienky, čítam vás už dlhšie len som sa nezapojila. Ja som mala MA v 18 tt pred cca 2 mesiacmi. Našej maličkej prestalo biť srdiečko a tak som musela ísť na vyvolávaný pôrod, (maličká už bola dosť veľká) a potom na dočistenie.
Dievčence tehulky, veľmi vám držím palce aby všetko dopadlo dobre a dotiahli ste to do úspešného konca (dúfam, že sa onedlho k vám pridám 🙂 ) a tebe Maťka @mata_ba prajem, aby si to mala čím skôr za sebou, držím palčeky 🙂

kaculiatko88
21. máj 2012

Ahojte babenky ...
konečne po celom dni som sa dostala na net. Ešte zajtra poupratujem veci a ideme sa poriadne učiť. Aspoň nemyslím na tehu, bo som už na nervy či je všetko poriadku. Tehu príznaky ako na začiatku už nemáme. Len bruško rastie.
@kacena85 ešte raz blahoželám. A želám ti všetko dobre. Veď si to už zaslúžite. 🙂 🙂

bambi2
21. máj 2012

@maryennn1 to mi je luto ☹ nemam slov... ☹ 😖 😖 😖

kikaneu
21. máj 2012

@mata_ba ahoj moja....takže už? ani naše bábätko už s nami nie je.....len ja som bola na tom kyrete, povedali mi, že musím, aby sa predišlo komplikáciám.....bábätku prestalo biť srdiečko a prestalo sa vyvíjať ☹ ale už som doma a je mi lepšie, keď som tu s milovaným manželom a nie so ženami, ktoré vkuse kvákajú o deťoch, pôrodoch, menách, váhach.....no ako za trest to bolo........jednoznačne najhorších 24 hodín môjho života ☹

bambi2
21. máj 2012

@kikaneu nerada tu vitam nove tvare... ☹ to mi je luto, ty si bola tiez v novembrovkach ci nie?? uz si to nepamätam..

kikaneu
21. máj 2012

@bambi2 nie, ja som bola v decembrovkach

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre