Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

eviq
29. máj 2012

@usacek79
@nelynka 😀 😀 😀 😀 človek otvorí koňa a hneď jeho meno nadarmo 😀 😀 jasnačka, volajte ma dr. eviq 😉 😉
S nelynkou už riešime dááávno.... 🙂

usacek79
29. máj 2012

@eviq hahaaa srdenko, no takto si ma hned nacapala, ako tvoje meno deriem 😀
vidis to, uz si ikona poradenstva 😉 a teda co nove, ako sa dari..? pokojne daj do IP, ak chces tajnostkarcit 😉

nelynka
29. máj 2012

@usacek79 imunologiu mam tiez urboenu, z prahy..tam tiez nic nebolo len doporucenie ze ked to nevyjde tak opakovane kontrolu absolvovat, lenze to uz je pase lebo za to platit nebudem..
jedine ist na imunologiu niekde v KE len..nic ine..

s eviq som v dobrom kontakte, vela mi uz pomohla..teraz zrovna spolu riesime hematologiu, ona tiez chodila k benovej ako aj ja a presla niekam inam a ze je to ovela lepsie, tak zvazujem teraz prechod aj ja...no uvidime na kedy ma objednaju...

eviq
29. máj 2012

@usacek79 u mna nic noveho, vsetko po starom, nemam ziadne novinky, len tusim na mna nejaka choroba lezie, mam zvysenu teplotu a to je asi tak kompletna sprava o mne 😀 teda ziadne terno 😀 a este mam rozcitanu dobru detektivku, ale to sa asi na konovi nerozobera 😀 sa červenám, že ikona poradenstva 🙂 trafila si akurat dobre, zajtra skusam dostat nelynku k mojej hematologicke 🙂 a co ty noveho? recept v kabelke a ide sa na to? 😀

chrustik1
29. máj 2012

@monika2712 tak potom je fakt, že aj drobec môže byť kľudne po ňom. No uvidíš, ale pravdupovediac ja som sa cisaráku bála ako čert kríža ale je to ok. Samotný pôrod pohodka, nič necítiš, po ňom to prvé postavenie je teda nič moc ale zas vtedy už máš drobčeka pri sebe takže žiadna bolesť nieje taká veľká. Najhoršiu bolesť sme prežili všetky z tejto témy v minulosti, tieto pôrodné či popôrodné sú rýýýchlo zabudnuté 🙂

jessie222
29. máj 2012

caute baby, zaujimalo by ma, kolke z vas, ktore maju za sebou len 1 potrat, sa snazili patrat po pricine, t.j. dat si urobit ci uz geneticke, hematologicke resp imunologicke vysetrenie?

monika2712
29. máj 2012

@jessie222 ja nie.

nelynka
29. máj 2012

@jessie222 ja ked som mala zasebou prvy potrat som presne toto zacala riesit, predtym nez sme sa pohli do umeleho oplodnenia..
akurat hematologiu ma doporucili az po 3 potrate..

usacek79
29. máj 2012

@eviq no ja by som aj bez receptu isla na to 😉 o dva tyzdne ideme na Grecka a dovcu a tam to roztocime 😀 ovulu mam ale az niekedy zaciatkom jula, tak to bude taka podovolenkova akcia potom 🙂
ale som rada, ze ten fraxik mam, uz len pre ten psychologicky efekt, taka nejaka barlicka, ktorej sa chytam 🙂

a co tvoje rozmnozovanie? a co to citas? 😀

eviq
29. máj 2012

@usacek79 citam agathu christie - to ja mozem 😉 a o rozmnozovani blizsie v IP 😀 😀 😀 😀 😀

kacena85
29. máj 2012

@lucianak no ona byva sama,ale v tej istej dedine ako my a aj mamina tu robi,a ze ona si myslela,ze idu dnes k dr,jaj chuda taka bola zlata,ze ona bola aj u dr,potom na zmrzku,na kavu a vybrala sa pesi k mojej sestre ale zle jej ostalo a ona ani nevedela kde kam tak si niekde sadla a hotovo,ach jaj

maryennn1
29. máj 2012

@jessie222 mňa automaticky poslal doktor, ale to asi preto, že to bolo už v piatom týždni, výsledky ešte stále nemám 😠

zdenda6
30. máj 2012

@radkatalajkova ahoj!ja idem zajtra na kyretáž z dôvodu silnej menštruácie a hrozne sa bojím ale to asi každá že čo bude potom zaujímalo by ma ako si sa cítila ked si sa prebrala z narkozy kedy ťa robili a kedy si išla domov?ked chceš tak odpovedz

radkatalajkova
30. máj 2012

@zdenda6 Neboj, nie si sama, ktorá sa bojí. Aj ja som sa veľmi bála, súce som už bola na operácií ale nie v celkovej narkóze. No takže som tam šla v pondelok ráno na 7 som tam mala byť, prišla pre nás sestrička, poukladala na izbu a mne dala predoperačné atb, musím kvôli operácií. na sálu som šla 9,45 a o 9,50 som si tam ľahla a 9,55 som zaspala. keď som dorobili, tak ma prefackali, aby som sa prebrala, preľahla som si a šla som na izbu. spala som 20 min. po tom a keď som sa prebrala, tak v pohode, ani hlava ma nebolela, nič. A domov som šla utorok po vizite, ktorá bola cca 8,10 . Ešte niečo by si chcela vedieť?

maryennn1
31. máj 2012

@jessie222 Bože, v piatom mesiaci, to čo za sprostosť som napísala 😕 😕 😕

evakva
1. jún 2012

@kacena85 Kati, nasla saom si //, no zacala som spinit. Mozem ascorutin? Na letaciku pri no to tehotnym neodporucaju. Ty si ho tusim brala.

kacena85
1. jún 2012

@evakva aoooj,no gratulujem,si v case ms?jasne ascorutin 3x 1, brala som ho hned v zaciatku,teraz opat lebo som zase spinila,drzim palce

evakva
1. jún 2012

@kacena85 OK, dik, tak idem uzit. Ano, menzes ma byt bud dnes alebo zajtra

kacena85
1. jún 2012

@evakva no tak v case ms spini vela bab neboj

evakva
1. jún 2012

@kacena85 Ja viem, ved sama som to nejednej tehulke pisala, ale strach nepusti. Dufam a verim, ze bude vsetko OK. Mala by som byt v 4 tt. V utorok idem k lekarke a budem PN. Nechcem nic riskovat.

evakva
1. jún 2012

@evakva A ty ako? Vela spinis, alebo len troska.

evakva
1. jún 2012

@kacena85 Pisala som sama sebe, som to ja trubka. A ty ako? Vela spinis, alebo len troska.

kacena85
1. jún 2012

@evakva aj ja som bola hned pn a je to lepsie,ziaden stres,nahananie,lenosim a papam ;) drahy so mnou, uz cca tyzden nespinim,mam aj dufik tak dufam,ze je vsetko ok,na kontrolu idem az 18.6, inak nic take, byva mi zle, boli podbrusko,nafuknuta, zle mi travi,ledva idem na velku, prsia juuuj bolia,jem pomaly stale nieco,vecer o 8 uz zaspavam a rano o 6 uz hore ;)))

evakva
1. jún 2012

@kacena85 Mne je zatial len zle. Pri malom sim take nemala, no pri tom druhom mi tiez bolo zle. prsia mam troska vacsie a vyhadzana som ako pubertiak. Verim, ze to bude OK. Idem si akurat dat do profilu fotky testov a grafu. Ja spinim malo, niekedy troska hnedeho, inokedy nic

kacena85
1. jún 2012

@evakva mne nebolo nic do cca 6 tt, potom ako keby udrelo, zjem vsetko ,no potom ble,maso vobec nemusim,skor polievky chlieb so sunkou, neboj to je ok,ja som to mala len ked som sa utrela, na intimke nic

evakva
1. jún 2012

@kacena85 Ja mam zasa trosinka na intimke (zaky hnedkasty skoro nevyditelny fliacik) a sem tam ked utrem nieco male

kacena85
1. jún 2012

@evakva bude to dobre musime verit,ja idem na wcko vzdy s takou dusickou joj

anetkaadamko
1. jún 2012

ja som bola na kyretáži 5 týždňov po pôrode......lebo mi "šikovná" doktorka nechala kúsok placenty......Kvôli kojeniu mi nedali celkovú anestéziu....ale iba lokálnu a druhej "šikovnej" anesteziologičke sa to nepodarilo, a všetko počas zákroku som cítila............Pôrod som mala hrozný naozaj, ale toto bolo ešte horšie....lebo pôrod mal istý výsledok......ale toto bolo iba o komplikáciach, počula som ako bol doktor vystresovaný, že krvácam a nevie to zastaviť......aby zavolali primára....ale nikto pre neho nechcel ísť, lebo sa ho bali....

evakva
1. jún 2012

@kacena85 Presne, ja tiez. WC je odteraz moj postrach.

kacena85
1. jún 2012

@evakva heh ze postrach wcko ;)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre