Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
24. aug 2011

@meduela zlatko a to som kde pisala? 😨 😨 😨

katusap
24. aug 2011

@usacek79 nie, citala som to vsetko....tak jaasne, v tomto smere som napr. aj ja rada, ze sa stalo radsej to co sa stalo, ako keby malo byt babo nejako poskodene a trapit sa....v tom plne suhlasim ....len si to tak chladne napisala ....ale presne, kazda sme ina, jednu to zoberie viac, jednu menej ...a niekoho vobec

monika2712
24. aug 2011

@usacek79 kasli na to.. kazdy ma pravo na svoje pocity, kazdy to prezivame inak.. to ze to niekomu zda divne, bezcitne a neviem ake.. OK, kazdeho nazor.. ale baby uvedomte si ze kazda prezivame smutok, radost a vsetky pocity inak... nie sme ako ludia cez kopirak...
@katusap preco by nemala byt optimistka? to ze ma 32 nic neznamena, otehotneli aj starsie zeny, za to ze sa nieco take stalo, tak predsa nezahodim cely zivot do kosa, a nebudem teraz dvadstat rokov smutit kvoli tomu, treba ist dalej, zit a nestracat cas smutenim nad niecim co uz nezmenime, to ze to ona citi takto neznamena predsa ze bude zla matka alebo neviem co... jej sa mozno bude zit ovela lahsie ked berie veci takto ako podaktore z vas, ktore z toho robia tragediu na cely zivot... ano je to strata, tiez to beriem ako stratu, ale nie taku, ako keby mi malo zomriet 5 rocne dieta na rakovinu a podobne.. deju sa naozaj aj horsie veci, kvoli ktorym treba plakat a smutit.. nie ze by ten par tyzdnovy plod malo mensiu hodnotu, mensi vyznam, to nie.. ale je naozaj ine prijst o "plod" ako prijst o dieta, ktore ste uz videli vyrastat, chodit, ktore uz rozprava atd atd...
Neodsudzujte nikoho za to ze nieco citi inak ako vy...

pufa
24. aug 2011

@eviq ahoj eviq. je mi to nesmierne luto. tiez som bola v marcovkach, pamatam si tvoj nick. a tiez to nedopadlo dobre. Bolo to moje prve tehotenstvo, takze to nie je az take strasne, ale mavam placlive chvile stale, niekedy viac , niekedy menej. bolo to po IVF, tak sa pomaly snazim tesit na dalsi pokus, co bude niekedy v decemri alebo januari. prajem ti vela sil, aby si zajtrajsok dobre zvladla..
@usacek79 ja chapem ako rozmyslas, ja rozmyslam rovnako. fakt je vsak ten, ze nech rozmyslame akokolvek pozitivne a pragmaticky, aj tak su chvile ked to boli. dolezite ale je, ze sme to zvladli a ostali nam vsetky potrebne organy funkcne.. v mojom pripade teda uz len vajecniky a maternica, aj ked aj do tej mi museli trochu zasiahnut.. drzim palce v oktobri. ja si pockam este par mesiacov dlhsie do dalsieho pokusu.

eviq
24. aug 2011

@pufa dakujem, prajem ti, nech to skoro preboli a nech to bolo pre teba poslednykrat s takymto zlym koncom...

iwana82
24. aug 2011

Pripajam ja...mne robili MA 12.8. a 15.8. opat, lebo na sone zistili, ze tam este nieco ostalo. Ked som isla 4.8. na prvy ultrazvuk,nesmierne som sa tesila...ale ked som videla ako sa doktor tvari, tusila som, ze nieco nie je v poriadku....oznamil mi MA....zrutila som sa, bola som akurat v 11tt...to co mi vravel som nedokazala vnimat a ked som vysla z ambulancie a prisla do auta za manzelom nevedela som mu povedat nic iba to, ze babo nebude....bolo to hrozne, krute...vycitala som si to a kladla dookolo otazky, ze co som uroibla zle...
Ked som isla na druhy den ku svojej gynde - musim podotknut , ze i sestricka i doktorka boli nesmierne ohladuplne a mile. Doktorka mi vysvetlila, ze proste taketo veci sa deju, ez to nie je nasa chyba, ze proste sa to stalo, lebo s najvacsou pravdepodobnostou by bolo babo postiihnute atd....tam som sa zrutila druhkrat....
Poslala ma na zakrokk do nemocnice, t,j,5.8., ale v nemocnici ma objednali az na 12.8. (ja som totiz nekrvacala ani nemala ziadny iny priznak....to bolo na tom najhorsie)....tyzden existovat s tym vedomim, ze v brussku nosim mrtvy plod bolo brutal a le nejak sme to s manzelom zvladli.
12.8. mi robili prvy zakrok...to som uz bola psychicky v pohode , aspon som si to myslela....a ked mi 13.8. povedali, ze budem musiet ist na dalsi, zrutil sa mi cely svet....
Dnes som dostala i vysledky z histologie, zistilo sa, ze placenta nebola dostatocne vyzivovana....doktorka mi povedala, ze po prvom menzese mi urobi nejake vysetrenia a ak budu vysledky dobre, tak v decembry mozem otehotniet....je to sice este dlha doba ale dufam, ze to dobre dopadne a coskoro sa budeme tesim z vytuzeneho babatka.
Momentalne stale spinim , sem tam krvacam (to len tak na intimku)....uz nech to skonci a nech pride menzes....uz sa ho neviem dockat....
Drzim vam baby vsetkym palce....nech sa vsetky coskoro radujeme z babatiek po ktorych tak nesmierne tuzime.... 🙂

monika2712
24. aug 2011

@iwana82 nechcem ta strasit, ale na ten menzes si este pockas nejaku dobu a priprav sa na to, ze hormony budu sialene a ze ti bude mozno dost zle.. psychicky a tak, ja som mala ten prvy mesiac po hrozny, strasne akne, hrozne vykyvy nalad, podrazdenost, strasna chut do jedla.. no hruza... ale uz sa to zlepsuje, ked ti nabehne cyklus tak sa to zacne vracat do normalu... ale mozno to budes mat uplne v pohode a nebudes to pocitovat vobec.

katusap
24. aug 2011

@monika2712 vsak som napisala, ze jasne, ze sme kazda ina ....aj optimizmus treba, len si treba uvedomit, ze cim vyssi vek, tym vyssie rizika....a ja napr. nejdem 20 rokov smutit kvoli tomu ....ale sranda, clovek napise svoj nazor a kolko roznych vyjadreni....takze klidek, toto je diskusia a nie miestnost na hadanie, kazdy ma sancu vyjadrit tu svoj nazor, nie som jedina, kt. si mysli to, co si myslim....niektorym z vas je to mozno po chuti, dalsim nie ...ale o tom to je

katusap
24. aug 2011

@iwana82 Je mi luto co sa ti stalo, ale uz sa to neda zmenit. Viem, ze to velmi boli, no postupom casu to bude lepsie. Uvidis. Mrcha by ti mala prist v rozpati 4-8 tyzdnov. A neboj, december bude o chvilu a uz budete zase snazilkovat. No to, ze ti zbabrali kyret je druha vec. Ale aj take sa stava. V kazdom pripade ti drzim palceky.

iwana82
24. aug 2011

@monika2712 Plet sa mi veru zhorsila...ja som nikdy nemala problem z akene, ale teraz sa mi veru porobili take drobne vyrazticky. Od utorka uz konecnenastupujem do roboty, tak sa uz aj tesim, aspon pridem na ine myslienky a proste zmena....
Takze pri prvom mnezeso po MA su velke bolesti? Nalady a tak mavam take kadejake....jeden den sa smejem a snazim sa potlacit- zabudnut na to co sa nam stalo a dalsi den len placem....snad ma robota dostane do inych kolaji a privedie hlavne na ine myslienky.
Ty uzivas nejake tabletky alebo vitaminy? alebo robis nieco specialne?

monika2712
24. aug 2011

@katusap hej, to co si napisala potom som ja uz nestihla precitat, lebo som akurat pisala to moje.. takze v pohodke 🙂 jasne, nie sme tu od toho aby sme sa hadali.. ale poradili si.. akurat ze ste sa tu do nej zacali nezmyselne navazat ako by napisala neviem co hrozne..

iwana82
24. aug 2011

@katusap Ked musia kyretaz opakovat to znamena, ze doktori pochybyli? Mne moj gynda ked citala spravu povedala, ze ten kyret robia vlastne iba podla hmatu, lebo ze inak sa do maternice nedostanu...ale popravde som si myslela, ze na tej operacke potom este pozru sonom, ze ci je vsetko ok, ci tam nieco neozostalo....bolo to hrozne, ale snad uz bude konecne i dobre...

monika2712
24. aug 2011

@iwana82 no prvy menzes po MA je individulny, ja som mala len dva dni.. bolesti ziadne, ale mozno druhy bude brutalka.. tak sa necham prekvapit.. beriem len kyselinu listovu, nic ine mi neodporucila gynda vcera na kontrole, povedala ze to uplne staci.. praca ti urcite pomoze prijst na ine myslienky, ale vecere potom mozno budu horsie.. ja som si vela poplakala, ale potrebovala som to, takze nie je dovod to drzat v sebe.. ale lahke to veru nebolo.. hlavne tie vykyvy nalad :(

meduela
24. aug 2011

@katusap v tejto téme, aspoň si myslím

iwana82
24. aug 2011

@monika2712 Mne doktorka este poradila hlivu ustricovu...ze ta je dobra....tak tu chcem i papat, lebo hlivu mam rada, a kupila som si i tabletky.
Chcela by som sa spytat...doktorka prisne zakazala pohlavny styk do prveh menzesu...popravde teraz si to ani neviem predstavit, ze by sme to robili, lebo sa na to necitim....chcem sa spytat, ze po prvom menzese si citila nejake zmeny pri pohl. styku? Alebo to bolo ako predtym...

meduela
24. aug 2011

ja si o strate dieťaťka myslím toto:: určite -bolí to tak či tak, či bolo ešte len v začiatku vývoja alebo už narodené
a dlhoročná alebo dlhomesačná snažilka, kt. sa už tešila na mimi a oň príde??? veď už bola šťastná a zrazu je opäť na bode nula

katusap
24. aug 2011

@iwana82 ano, opakovana kyretaz znamena, ze ta zle vycistili .....ako pohmatom? to som nepocula este 😀 u nas v nemocke ide do maternice sonda s kamerou a druhym nastrojom sa bud vsetko vystika, alebo vysaje....som si myslela, ze vsade to tak robia....ale pohmatom ??? no a prva mrcha je asi individualna....moja prva po kyrete bola sice bezbolestna, ale zato taka silna jak svina, taku som v zivote este nemala a trvala 6 dni ....teraz beriem kyselinu listovu a po kyrete som pila alchemilku, aby sa sliznica dobre zregenerovala ....aj viacere holky ju pili po kyretazi .... a neboj, pri sexiku to bude take iste ako aj predtym

katusap
24. aug 2011

@meduela no, tak to si myslis zle, nic take som nepisala, ja este nemam kompletne vysledky, takze stale neviem, preco sa to stalo 😉 to si si ma asi pomylila s niekym

iwana82
24. aug 2011

@katusap Ja som si tiez myslela, ze tam vidia, ze je tam i nejaka kamera. Ked som sa svojej gyndy pytala na to, ze ako je mozne ze mi tam nieco ostalo, tak mi povedala, ze pri prvom potrate a u zien ktore este nerodili to robia velmi opatrne a ze to robia len podla hmatu lebo inak sa tam nedostanu...a ze mne to museli vyskrabat, lebo plod alebo vacok alebo ako sa to presne v 11tt hovori, sa na stene pevne drzal. A ze stena maternice moze byt poskrabana.... doktor na druhy den po zakroku si nebol isty, ci ide este o zvysok placenty alebo len o krvnu zrazeninu. tak mi pichli injekciu na stiahnutie maternice. Na dalsi den zistili , ze je to mensie o 1cm. tak mi opat pichli injekciu, ze mozno sa to samovolne vyplavi. No a toho 15-teho mi povedal dalsi doktor, ze to reba jednoznacne poriadne este raz vycistit, dali mi este nejake antibiotika pre istotu a odviedli ma na salu. Ja som bola popravde v tom, ze ta krvna zrazenina sa vytvorila az po zakroku,krvacanim....ale teraz neviem teda.... Robili mi to v martinskej nemocnici.... bohvie co tam bol za problem...ach jaaaj....

alexandra_j22
24. aug 2011

@katusap kedy je dobre pit po kyrete tu alchemilku ? a do kedy ? a denne iba jeden čaj ? dakujem za odpoved 😢

katusap
24. aug 2011

@iwana82 veru, kto vie co v tom bolo....mne dali po kyrete hned injekciu na stiahnutie maternice ako ma doviezli z operacky....a dalsiu som dostala na druhy den rano a isla som domov ....cyklus mi pekne nabehol ....dostala som 32 dni po zakroku...aj ovulka sa pekne obnovila.....dufam, ze uz s tym nebudes mat ziadny problem...ja idem na kontrolu k mojej dr. az po tretej mrche ked budem mat vsetky vysledky z vysetreni, lebo mi este chyba genetika a hematologia

katusap
24. aug 2011

@alexandra_j22 ja som ju zacala pit asi 10 dni po kyrete a pila som ju az do mrchy - lebo som vedela, ze nechcem byt tehu ....inak sa ma pit len do ovulky - ak teda planujete mimco ....a jednu salku 400 ml denne som pila

iwana82
24. aug 2011

@katusap dakujem ti velmi pekne za info...ja som zvedava, ze este ake testy mi budu robit po prvej mrche...mi to aj dnes doktorka vravela, len som si to nezapamatala....
Vidis, este si kupim aj ten alchemilkovy caj....lebo nove tehu planujeme, resp. doktorka doporucala az v devembry....

alexandra_j22
24. aug 2011

@katusap No najbližie dva roky neplanujem, alebo uvdíme ... čo chvíľa mi začína vysoká tak sa mam aspon na čo tešit ☹ Ďakujem veľmi pekne za odpoved

frca
24. aug 2011

@iwana82,ahoj tak to mi je luto ze si si niecim takym presla,mne tiez robili kyret v juni,ale na prvy raz a aj to som dost zle znasala,neviem si predstavit ze by mi ho museli opakovat:(ale hlavne ze si v poriadku a mas to za sebou,hlavu hore nabuduce to vynde🙂

iwana82
24. aug 2011

@frca uz sa snazim mysliet na buducnost, hlavne na nove tehu....snad to uz konecne vsetko dobre dopadne... Nikdy ma ani len nenapadlo , ze sa to stane prave mne, lebo ani v rodine si tym nik nepresiel, nefajcim nepijem alkohol ani kavu, myslim, ze sa stravujem celkom zdravo, i pohyb mam a bum.....stalo sa mi to.... najprv som bola velmi nahnevana , ze aka je to spravodlivost....lebo napr. znama dvakrat otehotnela neplanovane a zrovna v case ked i on i partner boli opiti....tak to cloveka nahneva.... Teraz cakaju druhe babo, su dobrymi rodicmi, prajem im vsetko dobre,len sakris preco ludia ktori planuju babo, staraju sa o seba, tak zrovna oni musia tymto prejst....ale asi je zbytocne klast si tieto otazky...asi to tak malo byt....verime, ze druhe babo sa nam podari a v roku 2012 bude z nas uz kompletna rodinka.

lucinocka
24. aug 2011

@iwana82 ja som pila alchemilku po kyrete asi 5x, z toho raz liter denne a potom len salky..a mrcha dosla na 28.den..ale ja som brala tri dni lieky na stahovanie maternice a 5 dni antibiotika ..tak mozno aj to pomohlo 🙂

katusap
24. aug 2011

@iwana82 nam odporucali pockat 3 cykly a potom sa opat snazit ....aj ked som mala len jeden MA, vyziadala som si vsetky vysetrenia, vsak istota je istota....ak nie je nieco v poriadku z hematolog. stranky, tak aby sa tomu dalo predist - tie vysledky nemam este, ale coskoro uz budu, tak som zvedava...a ak bude vsetko ok, tak v septembri zaciname opat snazilkovat
@alexandra_j22 nemas za co....a neplanujete kvoli skole? ci?

frca
24. aug 2011

@iwana82,tiez som bola spociatku nahnevana,preplakala som asi 2tyzdne v kuse,este aj teraz neni den aby som si nato nespomenula,nastastia mam dobreho priatela a dost ma podrzal a to je asi najdolezitejsie.A teraz to berem tak ze to tak proste malo byt a lepsie ze sa to stalo na zaciatku tehu ako potom neskor,alebo ze by malo byt babo postihnute.,ja mam teraz akurat druhu ms a potom zaciname🙂a neboj aj tebe to rychlo ubehne a hlavne sa netrap aj ked viem ze je to tazke

iwana82
24. aug 2011

@katusap presne tak, aj mne kazala doktorka pockat 3 cykly....takze koniec novembra - zaciatok decembra mozme ist na to...teda ak vsetko tie testy budu ok....ale treba verit... 🙂
Taka som vdacna za toto fotum....clovek sa moze podelit o svoje problemy, vymenit si info a jedna druhu podrzat....dakujem vam baby....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre