Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

heveri35
16. sep 2010

@kvietocek55 no ja som na tom podobne,ale uz zajtra idem do prace,tak mozno bude lepsie,pridem aj na ine myslienky.

kvietocek55
16. sep 2010

@weverka11 tak to Vám hrozne držím palčeky.. dúfam, že to takto nejako vyjde aj nám 🙂 podstatné je zbaviť sa všetkých tých stresov, ukludniť život a potom to snáď samo príde. Nebudem nič siliť..

@heveri35 ja sa tiež už do práce aj teším.. lebo doma som akosi zlenivela a to som na PN iba týždeň a konečne budem myslieť aj na niečo iné, nielen na dieťa...

juliana30
17. sep 2010

No ale nás tu je baby...určite sa nám to podarí,presne ako píšete,telo vie kedy je pripravené na materstvo.A lepšie prísť o mimi hneď na začiatku,ako vo vyššom štádiu,keď už kupuješ vecičky a zariaďuješ.To by som asi nerozchodila.Ja som sa nestihla ani po ničom ešte porozhliadnuť a už bolo po radosti.Takže držme si palce baby a nech nám aj naším tehulkám, všetko dobre dopadne 😀

denisa287
17. sep 2010

@weverka11 Gratulujem

denisa287
17. sep 2010

Mne lekár povedal,ze v prvych 12tt,ktoré su kritické,taksa baby rozhoduje,ci s nami chce zostat,ci nás chce za rodičov a td,trošku take veci z psychologického hladiska.Nie vsetko bude fungovat ako ako chceme na prvykrat.

kvietocek55
17. sep 2010

asi tak ako hovoríte.. treba pozitívne myslieť a ono to príde.. len si musím nájsť nejakú zábavku 😒 aby som sa stále len nesústredila na to jedno...

anabela21
20. sep 2010

@kvietocek55 Ahoj, tak som po ... Ako strasne som sa bala, nakoniec to vsetko prebehlo strasbe rychlo a bez komplikacii, akurat ma nechceli pustit domov, kvoli nepochopitelnym zmluvam s poistovnami, tak som tam tvrdla 24 hod. Fyzicky sa citim vyborne, ani som velmi nekrvacala, co som bola dost prekvapena ani na PN nie som. Ale psychicky to na mna zacina doliehat teraz, hlavne ked som zistila, ze kolegyna je tehotna .... A bojim sa , ze budem musiet vyhladat odbornu pomoc.... Stale sa pytam, preco prave ja ☹

kvietocek55
20. sep 2010

@anabela21 ahoj.. ja som tiež musela byť 24 hod v nemocnici.. moja hlávku hore, neboj bude dobre. Ja som sa s tým nejako zmierila, pripísala som to stresu.. A povedala som si, že lepšie tak, ako by dieťatko malo byť choré.. tak mu je lepšie. Prvé dni som nič iné nerobila, len plakala. Ale potom sa to zlepšilo.. Stále som len pozerala na fotky bábätiek tuto na modrom koniku.. a potom som si povedala stačilo.. musím ísť ďalej, lebo sa zbláznim. Zajtra už idem do práce, prídem na iné myšlienky. Aj keď tam mám tiež tehotnú kolegyňu.. a ďalšie dve už skúšajú.. Ale čo, šak o 3 mesiace už idem skúšať aj ja. A dnes ešte využijem deň voľna a pustím sa do veľkého upratovania. Ja viem, že je to ťažké.. ale neboj, verím že o pár dní sa to spraví. Držím ti palčeky a hlávku hore. 😉

anabela21
21. sep 2010

@kvietocek55 Ahoj, tak dnes sa citim trochu lepsie, vcera som sa 3x zosypala, mam stavy, ze sa rozplacem a neviem, preco...zistila som, ze som nazlostena na kazdu tehotnu zenu, co vidim, nemozem sa pozerat na male babatka...no dufam, ze to prejde. Fyzicky som skoro ok, uz ani nekrvacam. Vies, ja mam uz jedno dieta, 15 rocna dcera, mam 38 rokov a chceli by sme este jedno s novym manzelom. Akurat som zacala sa zaoberat temou trombofilie. Su tu k tomu pripsevky, Tebe o tom lekar nic nehovoril ? Mne to spomenula jedna lekarka, aby som si dala vysetrit krv.. No je mi divne, ze by som mala tuto dedicnu chorobu krvi, kedze iba ja by som ju mohla prenasat, a mam uz jedno velke dieta ... Alebo zeby vekom sa geny menili ? Co si o tom myslis Ty ?

kvietocek55
21. sep 2010

@anabela21 ahoj, neboj bude dobre, chce to len trocha času.. čo sa týka tej trombofílie, tak áno aj mne to odporučili, vraj tým trpí mnoho žien a ani o tom nevedia. Je to porucha zrážania krvi. Ide vlastne o to, že žena má príliš hustú krv a robia sa jej v placente (ale nielen tam) tzv. tromby, ktoré upchávajú cievy a dieťatku sa nedostáva dostatok výživy, resp. placenta nieje potom dostatočne prekrvená. Na toto by sa mala podľa mňa objednať každá žena čo prekonala zamlčaný potrat... ja som mala spontánny tak neviem. Ale tak či tak som sa už aj objednala na hematológii, ale na vyšetrenie sa veľmi dlho čaká.. mňa objednali až na január a potom sa ešte čaká na výsledky tak asi mesiac... len neviem či dovtedy vydržím čakať, lebo v decembri by som chcela aby sme sa už začali pokúšať znova... 😒

bosoriak
26. sep 2010

Ahojte, aj mna to pravdepodobne caka vzhladom na priznaky a posledne vysetrenia. Uz som sa aj kvalitne vyrevala po poslednej navsteve lekarky a aj par dni potom.
Lenze doktorku mam teraz do stredy na dovolenke. Mam ist rovno do nemocnice na prijem, ze tu som, asi som potratila? Viete mi niekto poradit, ako mam postupovat?
Mam doma malu dceru, tak si to musim dako zorganizovat, aj manzela z prace a tak.

janulienka1
26. sep 2010

@bosoriakneviem síce aké maš problemy,ale podľa mna maš dve možnosti.Bud počkať na Dr,alebo ísť do nemocnice a povedať čo je vo veci.Je mi to ľuto.Ja som to prežila dvakrát.

bosoriak
26. sep 2010

@janulienka1 dakujem, len sa asi este odhodlavam. Snad to bude rychlo a bez nasledkov. Vidim, ze mas dve deti, dufam, ze sa to potom podari aj nam..

lucinka13
26. sep 2010

@bosoriak
ja by som na tvojom mieste išla do nemocky na pohotovost s tým že sa ti niečo nezda a nech ta vyšetria. ja som to tak robila ked som mala problem. A tiež mam tu neprijemnu skusenost 2x za sebou
Držím palce

bosoriak
26. sep 2010

@lucinka13 dakujem za nakopnutie. Nakoniec tam naozaj pojdem, akurat uz mam depresiu z toho ze budem v nemocnici a bez rodiny.

janulienka1
27. sep 2010

@bosoriakdržím ti prsty.V nemocnici nebudeš dlho.Horšie je to s myšlienkami,ale myslí pozitívne a bude to Ok.Kedže máš dievčatko tak ti prajem chlapčeka.Neboj,bude dobré.

kvietocek55
27. sep 2010

@bosoriak ahoj, ja ti tiež poradím, radšej choď do nemocnice. Môžeš tak predísť nejakým komplikáciám... A čím skôr to budeš mať za sebou tým lepšie.. držím palce..

bosoriak
27. sep 2010

@janulienka1 a @kvietocek55 Dakujem obom za povzbudenie, pockam na muza kym pride z roboty a pojdem.

janulienka1
27. sep 2010

@bosoriak Aj ja držím prsty.

kvietocek55
27. sep 2010

ach jaj, mňa ani len nenapadlo že spadnem do tejto smutnej štatistiky ☹

meusicka
28. sep 2010

@bosoriak nepises ze ake mas priznaky. nebolo vidiet srdiecko, v ktorom si tt? u mna sa cakalo na srdiecko cele 2 tyzdne kym sme si boli isty ze to nebola posunuta ovulacia. a ked uz sme mali istotu tak som sla na dalsi usg a potom uz sa vsetko rozbehlo. predoperacne vysetrenia a o 2 dni uz som mala kyret za sebou. zial.
tiez mi je tazko vidiet tehulky a male babatka, ale si hovorim, ze ked to takto museo byt, tak nemam na vyber a musim to prijat.
inac akurat dnes sa mi zacala konecne pomaly rozbiehat pani cervena, tak dufam, ze to uz bude normalna ms a ze nabehne znova na kolobeh. som 33dni po kyrete. takze celkom skoro 🙂

bosoriak
28. sep 2010

@meusicka Styri dni som spinila, potom napriek duphastonu piaty den krvacanie aj s cuckami.

Uz to mam za sebou, cakam zajtra rano na prepustenie. Trvalo to pol hodinu a najhorsia na tom je doznievajuca narkoza, takto zle mi snad v zivote nebolo.
Kedze som preplakala posledny tyzden, tak sa budem snazit teraz mysliet pozitivne a dufat, ze tak do roka a pol budem v porodnici.

Vsetkym zenam, ktore si tymto presli, prajem vela sil a vela deti.

meusicka
28. sep 2010

@bosoriak tak to je mi luto, ze tak si dopadla a to o narkoze duplom. mne po nej nebolo zle ale som sa toho aj ja bala. nastastie tato davka este nie je ako pre kona, ale ked mi vyberali stitnu a to ma uspali na viac ako 2 hodiny, tak tomu sa uz hovorili potom stavy olala. tak aj ja drzim palce nech si o tych par mesiacov uz v porodnici a nech mas svoj batoztek stastia v naruci 😉

kvietocek55
30. sep 2010

baby stalo sa vám že ste mali po kyretáži cysty? ☹ ja som 19 dní po zákroku a mala som bolesti, utekala k lekárovi a zistil mi cysty na pravom aj ľavom vaječníku.. vobec nebol nadšený ale druhý lekár v nemocnici mi povedal, že to nič nieje a súvisí to s hormónmi.. myslíte že je to v pohode a mám čakať? Dr. povedal, že on by zatiaľ s tým nič nerobil že mám vyčkať, malo by sa to samo stratiť.. kázali mi brať 10 dní wobenzym po 10 tabletiek denne..

janus32
30. sep 2010

@anabela21 Ahoj,trosku mi tvoj zivot pripomina ten moj 😒 Aj ja som chcela s druhym manzelom dieta,len sa nedarilo,niezeby som neotehotnela,ale miminko tam nejak nechcelo byt 😒 Mam syna z prveho manz.potom sme chceli s druhym este jedno mimco.Dva krat som mala spontanny potrat a raz missed abort.No a po tom trtom potrate som nejak zazracne otehotnela,ani menzes mi nestihol prist 🙂 a to male sa tam nejak nalepilo.mame 3roc.dceru a som momentalne stastna.Este by som si trufla na jedno,ale mam aj strach samozrejme ☹ Drzim ti palce dalsom skusani a zivote 🙂

janus32
30. sep 2010

A este nieco:tiez som bola z toho riadne na nervy,lekar ma poslal na hematologiu aj genetiku.Vsade sa priserne dlho caka 😒 vysledky boli vsetky negativne.Tak neviem,ale kazdy skonstatoval,ze asi to tak malo byt.Vraj je lepsie,ked si to tak priroda zariadi-viete si predstavit ako ma ta priroda v tej chvili sra...la 😠 najhorsie tusim bolo,ked mi den pred vianocami povedali,ze babo nejavi ziadne znamky zivota ☹ a o tyzden sme mali svadbu ☹

mgurnak
1. okt 2010

ahojte, aj ja to mam uz za sebou ☹ v utorok som sa tesila ze dostanem tehot. knizku a namiesto toho som sla do nemocnice na kyretaz..ani som nevedela ze sa to tak vola 😒 a vecer o 18.00 som uz bola doma...uplakana....rychlo som to mala za sebou, ale hovorim si, radsej nech je to teraz, ked to bolo len v zaciatku ako keby to malo prist pred koncom...tak trosku si pockame a pojdeme do toho znova...vsetkym vela stastia a sil...

kajca50
1. okt 2010

@mgurnak ahoj ja som to absolvovala pred rokom v juni ateraz mam doma uz male slniecko, ale na tie hrozne chvile nikdy nezabudnem , absol, som to 2x

mgurnak
1. okt 2010

tak to ti teda nezavidim,ale nakoniec sa ti to predsa podarilo..blahozelam, mas maleho drobceka, to je super... 🙂

kajca50
1. okt 2010

@mgurnak dakujem a nevzdavaaj to

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre