Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kacena85
15. jún 2011

ani mi nevravte, ja som sa uz tak vystresovala ale viem ze to nepomoze, skor naopak... ☹ takze nic ine mi neostava len cakat a cakat a hadam to ta antikon. upravi lebo uz potom neviem... 🙂 dost sa bojim ci to bude vsetko ok drzte sa babulky

lenkasop
15. jún 2011

kočky,zajtra si idem po výsledky z hematológie 🙂 Konečne som sa dočkala, tak som zvedavá.Len neviem, či sa mám tešiť, keď mi niečo zistia, že viem prečo alebo aby radšej nič nezistili ☹ No nechám sa prekvapiť.

Odrik...ty ako?

majuska251
15. jún 2011

@allure08 moja ja som to mala dobre sla som hned na pol 10 a o 12 uz prisiel mangel pre mna a sli sme domkov ,poobede ma bolelo etse brucho a brutalne som krvacala ...moja lekarka mi dala aby som necapla nejaky zapal 3 dnove atb sumamed ktory som mala zobrat hned na dalsi den

odrik
15. jún 2011

@lenkasop
Ahooooj pokladik!!! Tesim sa s Tebou!!! Neboj, konecne sa vsetko vyriesi!!! Ja idem az na buducu stredu! Teda o tyzden! Cakam a cakam a cakam na prvu mrsku a stale nic! Ale ved sa snad dockam! Dnes je to 32 dni. Tak moooc na Teba myslim a budem mysliet, nech sa vsetko doriesi a budes konecne zasa raz uspesna tehulka!!!

odrik
15. jún 2011

@kacena85
Aj Ty sa drzkaj, nemysli na zle veci, vsetko bude OK!!! Antikoncepcia Ti cyklus "uprace" do normalu a onedlho si tehulka!!! Vianoce s bruskom!!!

allure08
16. jún 2011

@odrik...ved to ze som videla srdiecko, krasne babo rastlo,za poisledny tyzden narastlo skoro o 2 tyzdne, hybalo sa a bolo aktivne..zakazdym ked som tam bola som videla srdiecko bit ako o zivot;) uz od 6tt...a preto ma zarazilo ze ziadne lieky na udrzanie alebo co sa dava..a ked uz babo nezilo tak isla do maternice krv a preto si myslim, ze maternica sa dala posilnit niecim...co uz, uz s tym nic nespravim;(
@ernuska296...vcera som isla na gyndu..a brali mi krv z prsta a ze mam vysoky zapal tak hned mi dal antibiotika..uz tam bola iba sestricka a ze dnes ma chce doktor vidiet..akoze ja sa len modlim, ze nebudem musiet ist znova na kyret a ze tam daco neposral..akoze keby som ja necitila ze je so mnou daco zle tak uplne sere na mna,..som rozhodnuta odist....a hladat ineho..

allure08
16. jún 2011

@majuska251 a kde si ty bola na kyrete?
ja som krvacala iba po zakroku a odvtedy nic..len tie krce a teplota ma vydesili...a sestricka mi povedala ze mrchu mam ocakavat do 2 tt..tak uz som fakt debil z toho..podla mna je to blbost..

odrik
16. jún 2011

@allure08
Mrzi ma to velmi, neviem, preco sa to stane. Mnohe zienky tu pisu, ze aj ich babulku srdiecko bilo a prisli o 4 tyzdne na poradnu a zrazu srdiecko nebije. Toto nechapem. A stava sa to aj v 20. a vyssom tyzdni. No, aby sme mali strach az uplne do konca. Uz teraz, ked sa do toho opat pustime, sa budeme vsetky nenormalne bat! ☹ co narobime?! Tak sa opatruj, vela oddychuj, mysli na krasne veci a rob co Ta bavi a tesi!!! Nech sa rychlo uzdravis!!!

lenkasop
16. jún 2011

odrik, allure08...aj ja som ten prípad,v 7tt srdiečko bilo a všetko v poriadku,10tt špinenie,srdiečko už nebilo a koniec podľa veľkosti nastal v 8tt, a tosom mala sj dufaston ☹ aj keď ten nemá asi vplyv na vývin ☹ ☹ Na sone krv išla do placenty, ale ďaľej už nie .

Dnes je deň D, okolo 11možno budem mať výsledky apotom hneď k dokimu,no som napätá ako pred štátnicou 🙂 Už nech mám výsledky v rukách

majuska251
16. jún 2011

@allure08 ja v kosiciach na jednodnovke...moja mi zas povedala ze spinit mozes az pokial nedostanes menzes a do 2 tyzdnoov menzes urcite nedostanes

majuska251
16. jún 2011

Dnes som volala o vysl histologie som kusok sklamana lebo som ocakavala odpoved ze to bude z infekcneho alebo virusoveho a sestericka mi povedala ze vysledok znie asi tak ze ano boli to zostatky po potrate a to bolo vsetko vraj netreba nikde ist ani na krva tak....
..tak ze neviem vobec pricinu...je to smutne.......chcem na to cim skor zabudnut ..len ten cas ide tak pomaly..v pondelok idem do pace nemam chut vobec tie pohlady vypytovania...je to tazke o mesiac sa tesim ze vypadnem niekam na dovcu ak to vyjde ama pustia z prace ak nie koncim tam.....

katusap
16. jún 2011

@majuska251 no vidis...ja som ti pisala, aj ostatne babulky, ze histolka nic nepovie....vsak aj mne napisali, ze som vlastne bola tehotna....ako keby sme to nevedeli, vsak? bohuzial, po prvom MA nerobia genetiku, co je podla mna skoda, ale tak co, stat setri, je to drahe vysetrenie. Ja pevne dufam, ze ziadnej z nas sa to uz nezopakuje, ze to bola fakt len blba nahoda, ze sa take nieco stalo ☹ ja idem zajtra k dr. a v pondelok asi tiez do prace....tiez si neviem predstavit tie sucitne pohlady....ja ich nepotrebujem, nechcem aby ma niekto lutoval...aj tak to nechapu lebo tym nepresli ☹

helenka333
16. jún 2011

@katusap
@majuska251
Kočky netrápte sa, viem že je to ťažké tak ako aj mne, ale najlepšie bude ak tiež pôjdete do roboty, píšem to z vlastnej skúsenosti a mám tolko roboty že niekedy ma ani nenapadne čo sa stalo, síce vo vnútri to stále cítim a hlavne cez víkendy. Takže najlepšie je byť v práci a ani neviem čo vám poradiť, normálny človek sa nezačne hneď vypytovať čo sa stalo, keď chcete, rozprávajte o tom a keď nie, rovno do očí povedzte, že nechcem o tom rozprávať možno po čase niekedy a hotovo. Normálny človek to pochopí, že o tom nechcete rozprávať. Držte sa kočky 🙂.

majuska251
16. jún 2011

@katusap presne tak ako pises nikto to nepochopi kto to neprezil..mne uz sef vyvolaval co je zo mnou..a zacal mi rozpravat hluposti ze nie som jedina na tomto svete ktorej sa to stalo.. a bla....bla..akoby on vedel coto je .stary mladenec co poriadne ani nevie ako vyzera....sory za vyraz tam ma nastval ze az....to bolo v pondelok ked mi volal neviem co si on myslel asi ze je to zlomena noha alebo ruka alebo bolest hrdla asi...taze tak nemam chut sa vratit do roboty ale chcem sa snazit o dalsie babo a nema vyznam si hladat na par mesiacov nejaku pracu

katus193
16. jún 2011

@helenka333 presne tak,suhlasim s tebou,najlepsie je ist do prace clovek sa niecim zamestna a nema cas potom rozmyslat co sa stalo.Ja ked som bola doma to bolo strasne vkuse som len plakala a rozmyslala preco sa nam to stalo uz som si myslela ze potrebujem psychologa.Nastastie my sme to tajili,nikto nic nevedel.Ani doma to nikto nevedel a je to dobre pretoze mam s tym problem este dnes o tom hovorit samozrejme okrem mm.

katus193
16. jún 2011

@katusap to sa fakt u nas nerobi genetika po prvom MA,mne ju nastastie robili

katusap
16. jún 2011

@majuska251 jaj, aj mna znahal nas primar, ze kde som tolko a stale mi vyvolaval, kedy uz pridem a kedy mozem nastupit do sluzby, lebo jemu sa sluzit za mna nechce atd. no nervy som mala....a v den, ked ma pustili z nemocky som sa zastavila na oddeleni a on mi povie, ze ako dobre vyzeram, ze ved sa nic nestalo 😠 😠 som myslela, ze ho roztrhnem na dve polovice

katusap
16. jún 2011

@katus193 no veru nerobi....az po tretom MA ...no chapes to? to je des, to nase zdravotnictvo...viem o com hovorim, robim v nemocke 😀 😀

katus193
16. jún 2011

@katusap to vazne????Ani po druhom sa to nerobi???Tak toto je sila,hlavne plat tolke peniaze,ved ja si platim zdr.47 eur a to niesom doma taky bordel v tom zdravotnictve,ze mi je zle z toho a ked som musela ist tu na zakrok tak este mi zdravotna poslala papier ze musim doplatit 25eur

katusap
16. jún 2011

@katus193 no to vazne ..hrozny system tuto u nas vladne

katus193
16. jún 2011

@katusap tak to ta lutujem ze robis v tom nasom uzasnom zdravotnictve

mia1111
16. jún 2011

Ahojte, chcem sa opýtať, ako dlho ste špinili po kyrete? Ja špiním už 15.deň. Bola som predvčerom na kontrole na gynde, robil mi sono, vraj tam dačo ešte vidí, tak mi dala sestrička injekciu, vraj ak do piatku neprestanem špiniť, mám prísť. No ale je štvrtok, doobeda som si myslela, že už je to ok, ale zasa som začala špiniť, tak neviem... Ako dlho je špinenie v norme?

katusap
16. jún 2011

@mia1111 ja som spinila si 12 dni, zajtra mam kontrolu, tak som zvedava....dufam, ze ma dobre vycistili a nebude repete

lea1333
16. jún 2011

@mia1111 ahoj ja som spinila as len 3dni po kyrete a uplne slabo tak ze neviem tak ked ti to neprestane chod na gynu radsej!

lea1333
16. jún 2011

ahojte babi ako sa mi mate co mate nove???

myskahryzka333
16. jún 2011

@helenka333 ja s Tebou úplne súhlasim. Ja som bola po kyrete jeden deň z práce doma + víkend a hneď som išla do práce. Zo začiatku mi to prišlo na rozum, ale teraz .../klamala by som ak by som povedala, že si nespomeniem na to..Teraz by nám už pekne rástlo bruško 😢 /roboty vyše hlavy ..robím v automobilovom priemysle leto je tu ..a ľudí k nám chodí neúrekom....sú dni že prídem do práce ráno a spamätám sa a je večer..čo je v podstate super.. A vrátila som sa k svojmu oblúbenému aerobiku,...tak kočky to čo sa stalo, stalo sa..( asi to vyznelo blbo..ale aj Vy sa s odstupom času tak na to pozriete....) nikto nám nedá odpovede na naše otázky..ani histologia....u mňa výsledok nooo missed...a to je všetko....
Leto je tu treba vytiahnuť korčule, bicykle alebo len tak ísť s manželom na prechádzku - pivko ( i keď ja ho nepijem ..🙂

myskahryzka333
16. jún 2011

@mia1111 ahoj ja som mala asi 5 dní strašné kŕče a dosť som bola nafúknutá...ale špinila som asi 13-14 dní.....

lea1333
16. jún 2011

@katusap mne povedal ze vysetrenia sa robia po druhom MA doktor u nas na gyne!!!tak sa cudujem ze u vas az po 3!!!! 😠

lea1333
16. jún 2011

@allure08 ja som som dostala mrchu na 37den od kyretu a dostavaju aj neskor ale aj skor ale do 2tyz podla mna nedostanes!to je moc skoro ja ked som oddchadzala z nemocky tak mi povedaly ze od 4tyz do 6tyz dostanem mrchu

moncici
16. jún 2011

@odrik Ahoj dlho som sa neozvala ale sa hlásim už mam prvu MS za sebou teda ešťe uplne nie je to dosť silne ale dostala som presne mesiac a den po kyrete v stredu idem na kontrolu a potom idem na to a ty sa máš ako už máš prvú za sebou včera mi hovorila sestrička že nemusím čakať : 😎 pekný deň

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre