Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

misiatko.p
7. dec 2009

velvet, kukala som stranky dozadu a zistila som, ze aj ty si mala poradie svadba, svadobna cesta a vynechanie menstruacie 🙂 ...
musime to zmaknut, vsak sme zeny, no ne 🙂 ... hlavne, ze mame okolo seba ludi, ktori nam pomozu a na ktorych sa mozme obratit

velvet26
7. dec 2009

misiatko, jaaasneee, my to zvladneme lavou zadnou, sme silne... 🙂 😉

inak baby, v teme tehotenstvo je forum tehotna po potrate a teraz som si ho citala, v najnovsich prispevkoch pisu baby, co su znova tehotne a dvom sa to podarilo hned na za dva mesiace po potrate...tak take prispevky mam rada, lebo ma naplnaju nadejou a dobrym pocitom, ze sa nam to podari..

micicka
7. dec 2009

zmakneme to, neboj 🙂 hlavne pokec s nami ti pomoze, aspon si myslim, pretoze vsetky vieme o com hovorime, co sme zazili a nikto nas nepochopi tak, ako my navzajom.

micicka
7. dec 2009

velvet aj ja si tam sem tam precitam pribehy a je to super, povzbudi to cloveka. len keby som uz dostala druhu mrchu, stale meska 😠

velvet26
7. dec 2009

baby, tak tych tehotnych je tam az 5.. 🙂 to je uplne super,vsetky su este len na zaciatku..tak maju obavy..

velvet26
7. dec 2009

micicka, neboj dojde a potom pojdete na to... 😉
ja trpezlivo cakam na tu moju prvu... 🙂

micicka
7. dec 2009

ja tu vyplakavam, ze kedy pride druha a ty cakas este len prvu, ale asi sme na tom rovnako, aj ked ta prva je dolezitejsia z toho psychickeho hladiska.

ja som si tu na fore citala uz vselico, aj take dost negativne pribehy, ja uz budem cele tehu "vystra..." vystrasena

velvet26
7. dec 2009

micicka, veru nekonecne cakanie...v stredu to bude 5 tt..no mne po tyzdni daval tie vyvolavacie injekcie a z nich som krvacala ak pri slabsom menzese, tak myslim, ze to budem mat posunute a dostanem ju neskor..
dr. povedal, ze ked mi po 6 tt. nedojde, ze mam dojst a da mi vyvolavacku, no ja nechcem, hentie mi stacili, chcela by som ju dostat prirodzene..verim, ze coskoro pride, hovoril ze sliznica je vysoka tak nech uz ju mam..

ja som sa zaprisahala, ze pri druhom tehu, nebudem nic citat o potratoch, nic negativne..

micicka
7. dec 2009

citat veru ani ja nebudem, ale budem sa strašne báť, lebo ja hlupa som si uz precitala....

aj ja si myslim, ze sa ti to asi trosku posunie, kedze si mala tie vyvolavacky. ale do 6t urcite dorazi, to mas este tyzden, takze v pohode, aj ked uz by si urcite chcela aby prisla. je to za to smiesne, niekto place ked menzes dostane a my sme nedockave a nestaste, ked nechodi. nuz zivot je taky a bohuzial s tym nic nenarobime 🙂

dnes je to tu ake kludne, baby asi nakupuju darceky. ja pojdem asi do sprachy a potom sa este zastavim

velvet26
7. dec 2009

hej micicka, taky paradox, ako ju nedockavo vyckavame..no dockame sa.. 😝
ja pri druhom tehu naozaj vsetko negativne ohladne potratov vypustim, lebo som to citala a aj privolala...nechtiac.. 😒

slnieckokati
7. dec 2009

Ahojte baby, ahoj misiatko, nebudem ta vitat, pretoze sa k nam nepridavas kvoli stastnej udalosti a kazda z nas prajem, aby v tejto teme nikdy nemusela byt, ale samozrejme si medzi nami vitana.
ja som mala po kyrete velke bolesti, museli mi dat injekciu po ktorej som hned zaspala, ale este stale mam od nej modrinu na zadku. tym ta ale nechcem vystrasit misiatko, len aby si bola pripravena aj na taku situaciu. Je mozne, ze to bolo u mna ine, lebo ja som babatko potratila a vyslo zo mna von same. Kyret mi uz robili dodatocne o par hodin ako vycistenie.

micicka
7. dec 2009

všetko je to u každej z nás individuálne, ja som tiež spontánne potratila a nemala som vôbec žiadne bolesti, absolútne nič, a po kyrete len trošku a keď som sa namáhala...

keby sa táto naša skupinka vôbec nerozrastala a o pár mesiacov upadla do zabudnutia, to by bolo super 😅 ale to sa nám asi nepodarí.

slnieckokati
7. dec 2009

ja prave idem pozriet do tej temy, co spominala velvet. budeme sa tam potom aj my pomaly presuvat...? 🙂

micicka
7. dec 2009

no to by sme sa mohli 🙂 to by bolo super, už aby sme tam boli a aj tam zostali

velvet26
7. dec 2009

ja som mala missed, cize nie spontanny potrat, to co ty misiatko..babatko som este tyzden mala v sebe, mrtve..ach jaaaj, uz na to nemozem ani mysliet..myslela som, ze zosaliem...no nic, prehadzujem list..ide sa dalej..tesim sa uz na dalsie snazilkovanie.. 😵
slnieckoktati, ved precitaj si, celkom ma to povzbudilo..nooo, mozno sa presunieme tam, mozno si urobime vlastnu temu, co vy na to? len ten nazov ma nejako stale nenapada..

cukruska1920
7. dec 2009

Ahojte babuchy

slnieckokati
7. dec 2009

no poviem vam, je to naozaj potesujuce citat. su tam byby, ktore potratili v septembri-oktobri a uz si pekne tehulkuju. uplne super. spravime si potom aj my pekne novu temu a budeme sa jedna druhej chvalit... 🙂

slnieckokati
7. dec 2009

ahoj cukruska, ako sa mame?

velvet26
7. dec 2009

ze slniecko, velmi to aj mna navnadilo...a perfektne, ze im to vsetko tak rychlo vyslo, drzim im moc palce..
a aj naaaam...uz nech mozme zacat.. 😉

micicka
7. dec 2009

veď dobre sa máme, a stále lepšie a lepšie 😀

cukruska1920
7. dec 2009

ahoj slniecko... dobre a ty? este mas bolesti?

slnieckokati
7. dec 2009

aj ja dufam, ze to tak bude. ja som to v praci mala jednoduche, kedze som vo vypovednej a este mam aj nejaku dovolenku + sviatky uz s najvacsou pravdepodobnostou do prace vobec nepojdem, co ma velmi tesi. o mne to vie len jeden kolega, s ktorym sa aj s jeho priatelkou stretavame aj v sukromi, takze su to viac-menej kamarati. v rodine o tom vedeli iba rodica a najlepsie kamaratka, takze som rada, ze som dokazala udrzat tu info a tym som sa tomu vyhla. viem si predstavit, to vysvetlovanie a tie reci, ze asi to tak malo byt a bla bla bla, lepsie skor, ako nekor... 😔

velvet26
7. dec 2009

babulenky, idem ja uz pomaly do rise snov.. nejaka som zmorena..tak pekny vecer este
zajtra sa vidime...papa a misiatko drzkaj sa.. 😉

slnieckokati
7. dec 2009

no cukruska, uz to je nastastie lepsie. vcera som chcela povysavat 1 koberec a potom som uz len lezala, asi som si priskoro truflla.
dobru noc velvetka...

micicka
7. dec 2009

blbne mi nejako net, a na druhy pc sa mi uz nechce, tak asi sa aj ja rozlucim. aj do posletele musim ist lebo tuto noc som sa velmi nevyspala a rano o 5,30 uz vyzvana budik 😠

micicka
7. dec 2009

slniecko asi si sa moc zavcasu namalhala, setri sa, aby si sa rychlejsie dostala do poriadku a bola znovu ok

cukruska1920
7. dec 2009

slni..vobec sa nenamahaj....mne aj doktor kazal este styri dni lezat ked ma prepustal a oddychovat....

micicka
7. dec 2009

dobru noc babule 😔 držte sa a šetrite sa, nerozčulovať sa a tak 🙂 plakať dovolené

cukruska1920
7. dec 2009

ani plakat neni dovolene 🙂 musime mysliet pozitiiiiiiiiiiiiiiiiivne

slnieckokati
7. dec 2009

no ja som potrebovala nejaky pohym. som uz 3. tyzden na pn, z toho som bola takmer tyzden v nemocke...idem sa ja osprsit, zajtra idem na kontrolu do nemocnice, musim si napisat vstky tie vysetrenia, co velvet pisala na papierik, aby som sa na to mohla spytat
cukruska ma pravdu, musime mysliet pozitivne, aj ked je to takze, lebo naoko sa tvarit pozitivne a veselo da, ale ten vnutorny pocit je stale.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre