Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

micicka
9. dec 2009

ahoj cukrus 🙂 dnes ideš na hemato? no napíš potom ako to prebiehalo a tak nejake info. ja pojdem az buduci tyzden. ale dnes chcem behnut založiť tú kartu, aj sa skúsim popýtať sestričky na tie moje výsledky, snáď bude vedieť aj ona niečo k tomu...

no baby dnes ráno o 4,30 som si chcela urobiť ten test, aj som ho urobila, ale bol chybný, ani jedna čiarka 😲 tak neviem čo som urobila zle, bola som určite ešte v polospánku, tak neviem. žeby bol tak negatívny, že ani jednu nevyhodí.... 😀

cukruska1920
9. dec 2009

misi... teraz hlavne vela oddychuj a nemysli nato co by bolo keby... proste nechaj tomu cas...par mesiacov si oddychnete a potom sa nanovo pustite do snazenia.. to ,,tiche" obdobie je najhorsie ale to rychlo prejde neboj... ako sa hovori cas zahoji vsetky rany a dockas sa miminka... 😉

micicka
9. dec 2009

misiatko ahoj, tak si to zvládla. no je to celé smutné, skutočne keď si predstavíš, že tri týždne už nežilo... 😔
držím palce u gyndošly, skús sa vypýtať na vyšetrenia. drž sa a kľudne si poplač 🙂

misiatko.p
9. dec 2009

ahoj micicka 🙂 ...ani nemam cas mysliet na smutok...chvalabohu...len co som dosla z nemocnice nasla som si mail a o robotu mam postarane...s manzelom kupujeme byt a nejako sa to komplikuje,takze vypisovat a vyvolavat musim ja,kedze muz je v robote...aspon som zavalena robotou, ked musim kazdu somarinu v zakonoch hladat

micicka
9. dec 2009

no misiatko, tak aspoň ťa to zamestná, aj keď viem si predstaviť aké sú to starosti 😠 ale musíš myslieť na iné a to je aj dobre, potom sa sem tam riadne vyplačeš a uľaví sa ti. a čas ti uplynie takto aspoň rýchlejšie

misiatko.p
9. dec 2009

micicka je z nitry a my kupujeme byt v nitre 🙂 ...preco tam mate tak pomaly kataster, to je neskutocne. dufam, ze ho kupime a budeme ho moct zariadit tak ako chceme a potom hadam dojde aj drobec 🙂 ...a bude to v klude, bez stresov a behaciek po uradoch a katastri

micicka
9. dec 2009

máme pomalý kataster? som počula, že sú aj pomalšie, ja som nemala zatia nejakú extra zlú skúsenosť, čo sa rýchlosti týka 🙂 ale to že tam človek ide sto krát a sto krát povedia niečo iné, s tým skúsenosť mám 😠

a kde kupujete byt na chrenovej, či na klokočine? si z ďaleka, či bývaš niekde blízko?

misiatko.p
9. dec 2009

na dieloch, ak to teda vyjde, lebo su dnes sami podvodnici s bytmi...a ja som z BB a do nitry isa chceme prestahovat s muzom kvoli robote...aby sme nemuseli cestovat daleko. Je to vsetko na dlhe lakte 😖 ...idem sa prejst na postu a odoslat pn do roboty...slniecko trochu vykuka, tak budem mat prijemnu prechadzku 🙂

micicka
9. dec 2009

misiatko tak sa trošku prejdi, padne ti to dobre, ale nepobehuj veľmi, oddychuj. držím palce, aby sa vám to podarilo a aby neboli problémy. my sme sa nechali oklamať s domom ☹ ale sú aj horši veci... tak pekný dník ti ešte prajem 😎

fugu77
9. dec 2009

Baby, dakujem. Urcite si pridem pre nejake rady.

lu.lu.
9. dec 2009

caute babenky 🙂

akosi nic nestiham 😝 , stale cosi treba 😝

misiatko- tak uz si doma, to je super, ja som bola v nemocnici pozakroku len hodku, ale cas tam bezi pomaly, ze? tak nech uz byvate coskoro vo svojom bytiku a v novom byte nesmie chybat nove babatko 😅

lenkka- ahoj, z krvneho obrazu ti nezistia nic myslim 😒 , nevola sa to pracovisko v Martine nahodou Hemomedika? ja som sa tam chcela objednat, ale nastastie som si to vybavila tu v Anglicku...neviem, ci okrem hemato stihnem aj ine vybavit, ved uvidime...

lu.lu.
9. dec 2009

cukruska- ako hemato? uz to mas za sebou, co ti povedali?

micicka- testovat o 4.30? ides.... 😀
ale asi bol neplatny, mas aj druhy, ze by si sa este raz testla?

fugu-ahooooooj 😉 verim, ze ti tu dodame aspon trosku pozitivnej energie,ktoru teraz tak velmi potrebujes...

micicka
9. dec 2009

lulu ja tak rano chodievam na wc, tak som chcela pouzit koncentrovany moč 😀

mám ešte testy, dokonca tri, pytala som si dva, aj my dala dve balenia ale v kazdom boli 2ks, takze som mala 4ks, veď zídú sa aj neskôr, no nie?! 😉

dnes som sa bola prihlásiť u toho nového gyndoša od cukrus, sestrička hovorila, že oni tiež po prvom potrate neposielajú na vyšetrenia. že aj teraz je obdobie rôznych vírusov a človek ani nevie, že ho má, ale potrat to môže spôsobiť....
pýtala som sa jej aj na tie výsledky. a na tie, kde som mala odchýlku hovorila, že tie oni ani nedávajú robiť, ale ostatné mám ok. tak som aj spokojnešia a myslím, že to bude len nejaká zanedbateľná odchylka, ale dúfam, že budúci týždeň pôjdem čo najskôr na odber a potom budem vedieť presne.

optimistka
9. dec 2009

Kočky ďakujem za Vaše názory. Zajtra som objednaná k lekárovi, tak uvidím čo on na to. Brucho ma už bolí ako pri menštruácii, ale krvácanie je stále slabučné. Včera som volala so sestričkou a tá hovorí, že už po 2 týždnoch po kyrete môžem mať normálnu menštruáciu. No mne sa to celkom nezdá. Lekár vravel, že prvá menštruácia príde po 4-6-tich týždňoch. Ako to bolo u Vás?

micicka
9. dec 2009

optimistka, ťažko povedať či môže byť menzes už po dvoch týždňoch, mne hovorila dr. do 5týždňov, najlepšie je opýtať sa lekára, veď zajtra ideš na kontrolu, tak ťa aj popozerá, aj ti povie ako to je

optimistka
9. dec 2009

Vieš micicka ja si niekedy pripadám už divne. Všetko ide uplne inak ako lekár povie. Pripadám si ako nejaký hybrid 🙂

lu.lu.
9. dec 2009

optimistka- ja som este o 2 tyzdnoch po kyrete nepocula, vacsinou hovoria 4-6 tyzdnov. ty si kolko po?
ja som dokonca pocula, ze medzi poslednym dnom spinenia po kyrete a prvym dnom menzes musia ubehnut min. 3 tyzdne 😕 , tak kazdy hovori nieco ine, ale najlepsie je sa opytat svojho lekara..... ja uz mam na toho mojho tolko otazok, ze si asi radsej napisem zoznam 😀

micicka- tak ty ides este na hematologiu buduci tyzden? a genetika je v poriadku, hej? a mrska este neprisla 😉 ?

optimistka
9. dec 2009

lu.lu ja som presne 2 týždne od zákroku. Stále trošku špiním, ale včera sa zjavilo už trošku krvi, tak som sa zľakla a mala som bolesti ako pri menzes. Sestrička tvrdí, že je to individuálne a niekomu proste príde skôr. Ale nedá mi to, som v strese, bojím sa, že ma riadne nevyčistili a dostanem zápal. A to je asi posledné, čo mi teraz ku šťastiu chýba ☹

optimistka
9. dec 2009

Baby ako pozerajú Vaši gynekológovia na Vás keď máte milion otázok? Ja som naposledy normálne vytiahla diár a šla otázku po otázke. Lebo vždy tam v strese na niečo zabudnem. Ale bol zlatý, celkom sa pobavil na mne🙂

micicka
9. dec 2009

no moja dr nic moc, vsetko odbila len tak. ale dnes som zmenila dr. a dufam, ze novy ma bude viac informovat a ochotnejsie odpovedat - myslim, že tak by to malo byt. a napisane otazky, to je dobre, lebo skutocne na vela veci vzdy zabudneme.

lulu, na genetike nieco nie je celkom ok, tak preto idem na hemato buduci tyzden. setrička u noveho dr mi hovorila, ze tie čo davaju oni skumat su v poriadku a to co nemam ok, že oni ani nevysetruju, tak som z toho debo, ale nevadi, kedze pojdem na tu hemato, tam presne zistia, co to je.
a mrchu som ešte stále nedostala 😠 nič, dám doma druhý testík a uvidím, sňáď nebude chybný 🙄

lu.lu.
9. dec 2009

veru aj ja optimistka asi tentokrat donesiem diar 😀
ja som bola tiez na nervy, prvy den, dva trosku krvacanie, potom spinenie, na chcvilu prestalo a potom zasa... tak to bolo 18 dni! isla som na ultrazvuk a ze je tam este mala zrazeninka, ze vyjde po menzes, tak dufam...ja som dnes presne mesiac po, tak uz tuzobne ocakavam mrsku.
dobre, ze zajtra ides k lekarovi, isto ti urobi sono a budes mudrejsia 😉

micicka
9. dec 2009

ahoj baby, tak test negatívny 🙂 zatiaľ som rada, na budúce už nebudem. tá potvora si jednoducho mešká 😒

lu.lu.
9. dec 2009

tak nic micicka, ale aspon budes vediet na com si( s vysledkami). ja mam tiez uz pocit ako tesne pred menzes a nic. uz cheeeeeeeem

velvet26
9. dec 2009

pekny vecer baby.. 😉
misiatko, super, uz mas po..a ze si uz doma...to verim inak, ze kupa bytu to je jedna velka radost..aj v dobrom aj v zlom, aj my sme zazili..no ked uz budete vo svojom tak uz bude vsetko dobre..a veru,do noveho treba nove..tak urcite babatko sa rychlo podari..ved ja to hovorim...ze na buduce vianoce uz budeme mat vsetky o jedneho clena rodiny naviac.. 😉

lenka, k tej hematologii, mne brali naraz krv na vsetky vysetrenia..po hodine mi povedali vysledky tych zakladnych ako je krvny obraz...ok..a ostatne na trombofiiu, mutacie, homocystein a este nejake veci, co si ani nepamatm tie nazvy budu az pred vianocami..cca. za mesiac po odbere...co si pamatam, tak sestricka sa pytala dr..ze co vsetko, a dr.jej nadiktovala to co som pisala vyssie a plus ze aj to ostatne, ze vsetko..tak to som uz taka napata, ze co tam najdu, resp. nenajdu.. 🙂

fugu..ty si tiez medzi nami nova..tak vitaj.. 😉

velvet26
9. dec 2009

lu.lu s tym prvym menzesom, ja uz mam tiez taky pocit, ze kazdu chvilku by aj mohol prist..verim, ze do vianoc urcite..to bude pre mna tusim jeden z darcekov.. 😀

slnieckokati
9. dec 2009

ahojte babulky, aj ja sa hlasim. dnes som bola na kontrole v nemocke - lekarka, ktora ma prepustala tam nemola - asi preto mi povedala, ze mam prist v utorok a nie v stredu.. 😒 ta druha nemala ziadne zaznamy o mne, vraj som si mala priniest prepustaci. no ale ten mi hned zobrala moja gynekologicka, tak neviem. cely som bola dnes popletena, vystresovana. Stale som mala v hlave sponienky na to, ked som tam bola naposledy... 😔 no a potom som este isla vratit knihy, ktore som mala pozicane kvoli seminarkam. o 2 hod. sedim v autobuse a spomenula som si, ze som sa an na tu histologiu zabudla spytat...ja som hrozna. zajtra idem k mojej lekarke, tak uvidim, mozno mi da nejake telefonne cislo do nem. chcela by som sa jej spytat na tie vysetrenia, ktore spominate, tak som zvedava, co mi povie.

slnieckokati
9. dec 2009

Ahoj fugu, je mi luto, ze sa stretavame aj v tejto teme. Sice prilezitost uz nie je taka radostna, ako bola minule. moja zlata, nicoho sa neboj, zvladnes to s nami. baby su tu super, zlatucke. tieto prve dni, tyzdne su najtazsie, lebo stale na to myslis a places. vyplackaj sa a vystazuj sa nam, my vsetky chapeme tvoje pocity

velvet26
9. dec 2009

ahoj slniecko..neboj, spytas sa na to aspon telefonicky, ja som tiez mala otazky na dr..a vzdy som sa na daco zabudla spytat..tak vzdy az na dalsej kontrole som sa na to opytala..naozaj nie je na skodu si to napisat na papier alebo do diaru.. 🙂

slnieckokati
9. dec 2009

no ved to som si aj ja dnes pomyslela, ked to tu baby pisali. fakt som si pripadala ako vygumovana... 😖

slnieckokati
9. dec 2009

inak co mas nove? ako sa mate? hore si pisala, ze tebe by uz teda mrska mala kazdu chvilu dorazit. kolko dni si uz po?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre