Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

cukruska1920
10. dec 2009

jani....ja som mala papier od gynekologa tak to bolo asi ine ako ked tam pojdes sama

janirea
10. dec 2009

cukrus,,,to ano, to je lepsie,,,ja sice mam na listku napisane MA,,,ale ništ více, tak preto sa pytam, hlavne babky co ste si to vybavovali same takto podobne

micicka
10. dec 2009

no cukrus práveže sa mi zdá, že tá moja známa dr. hovorila o primárovi Šimekovi, ma nestraš a čo je on zač?

micicka
10. dec 2009

jani, ja si myslím, že keď už mám papier od iného lekára, tak ti spravia čo treba, podľa mňa potom už robia kompletky. ja tam pôjdem s výsledkami z genetiky, takže to bude iné....

janirea
10. dec 2009

no dufam, ze to bude ok,,,nech si tam zase nejdem zbytocne posediet 😠

sisa2
10. dec 2009

ahojte, pripajam sa k vam ... zajtra ma s najvacsou pravdepodobnostou caka kyret, diagnoza anembryomola ☹ nie som schopna si momentalne precitat, co ste o kyretazi pisali, mozem poprosit o nejake info, ako to vlastne prebieha? strasne sa bojim narkozy, vlastne sa bojim vsetkeho. citim sa tak strasne bezmocne 😢

janirea
10. dec 2009

ahoj sisa, je mi to luto, ze si pribudla do tejto temy za takychto okolnosti ☹

ja som isla na K hned rano o siedmej,,,tiez som sa bala narkozy pretoze to bolo prvy raz a vobec prvy raz som videla operacnu salu,,,ale ani som si nestihla nic vsimnut a uz som spala,,,bolo to rychle,,,zakrok trval cca pol hodinu,,,ked som sa prebrala trochu bolelo brucho, dostala som injekciu este tak v polospanku, co si pamatam,,,,no a potom bolo uz lepsie,,,,hned v ten den som isla domov asi tak za 3 hodiny

pred zakrokom mi este lekar hovoril, ze co bude robit a urobil mi kontrolny ultrazvuk,,,,
neboj sa, samotny zakrok nie je narocny a nebudes nic citit,,,,,drzim ti velmi palce, aby si to zvladla, hlavne psychicky, ked uz nie je ina moznost a musis ist na K

opytaj sa cokolvek ak chces
a daj vediet ako ti bude,,,sme tu aj preto, aby sme sa podporili

sisa2
10. dec 2009

dakujem janirea, si moc zlata. ja mam ist zajtra na 8:30 k lekarovi, chce ma este raz pre istotu vidiet. ale vzhladom k tomu, ze mi kleslo HCG, uz asi nie je co riesit. povedal, aby som prisla aj s vecami, ze ma s najvacsou pravdepodobnostou hned posle do nemocky. strasne sa bojim, mne staci, ked vidim nemocnicu z vonka, neviem preco tam mam tak zly pocit.
bolo by super, keby som mohla ist este v ten den domov, kolegyna mi akurat vravela, ze ona bola v ruzinove (BA) a tam musela ostat 24 hodin, kvoli narkoze. tak uvidim, co ma caka 😔
ono to je asi najhorsie prave po psychickej stranke. ja ine problemy nemam, nekrvacam ani nic. vlastne ani neviem, keby som zacala krvacat, je to lepsie, alebo horsie? mam hned bezat do nemocky?
ty si tym kedy presla?

micicka
10. dec 2009

ahoj sisa, ďalšia osôbka, ktorá k nám pribudla ☹

kyret skutočne po fyzickej stránke nie je nič. aj ja som bola úplne prvý raz v nemocke, nevedela som si predstaviť kam idem, aký bude postup, čo sa bude diať, ale dá sa to zvládnuť.

najskôr ti urobia predoperačné vyšetrenia - sono, aby si dr. pozrel kde má čistiť, odber krvi a internista si ťa príde pozrieť. ak by ťa robili hneď ráno, od pol noci nesmieš jesť ani piť. potom ťa odvedú na operačnú sálu, ľahneš si, 1x sa z hlboka nadýchneš a potom sa preberieš na izbe. budeš krvácať ako pri menzese a trošku bude aj brucho bolieť. mňa robili až podvečer, tak som išla až na druhý deň ráno domov.

držím palčeky, aby si bola čo najskôr doma a aby si to zvládla statočne

micicka
10. dec 2009

keby si začala krvácač určite utekaj na pohotovosť! a ešte narkóza nie je taká silná ako pri klasických operáciách, čo znamená, že ani zle ti po nej nebude, a to ževraj pri silnejších býva, že sa dokonca zvracia ☹
ja som sa len po prebratí strááááášne rozplakala, ale sestrička hovorila spoluležiacim, že to je taká reakcia

janirea
10. dec 2009

sisa, ja som si tym presla v septembri
no a ja som praveze krvacala dva tyzdne vkuse a v podstate ten kyret bol pre mna "akasi pomoc" aby to krvacanie prestalo a dalo sa to vsetko do poriadku

a ta narkoza, tak ako pise micicka,,,nie je az tak silna,,,mne sa len tocila hlava ale rychlo to odznelo a v pohode som mohla aj chodit a dostala som ju priamo injekciou do zily,,,to som este videla
po prebrati sa odporuca pit vodu, ze to pomoze,,,aj my hned vodu sestricky podali, kym som este mala točky hlavy

u mna tiez rozhodli o kyrete az ked hcg kleslo,,,

a nema kto ist s tebou?,,,snad by ti bolo trosku lahsie potom,,,,mna cely cas cakal manzel

budeme na teba mysliet zajtra

ivanap6
10. dec 2009

ahoj sisa, tak kočky ti už väčšinu povedali, len dodám, že ak nemáš hotové predoperačné vyšetrenia, tak ťa zajtra zrejme operovať nebudú. Ja som čakala 3 dni a to som nosila mrtvy plod dva týždne. Interné - berú krv, výsledky sú na druhý deň, potom musí dať anesteziolog na základe interných vyš.papier, že ťa môžu uspať. Operovali by ťa hned iba keby si bola urgentý prípad a to by bolo keby si začala krvácať, vtedy veru hned utekaj do nemocnice. A možno už máš hotové vyšetrenia, neviem. Zákroku sa báť nemusíš, mňa to ani moc nebolelo (iba 20 min.po zákroku ako silná MS a potom pár krát ked sa mi sťahovala maternica).

Nech ti je útechou, že máš krásneho syna ktorý ti pomôže prekonať tieto ťažké chvíle a onedlho budeme znovu tehulkovať 🙂 Držím palce!

miciatko
10. dec 2009

dievčata to čo ste tu písali je tak smutné ☹
chcem sa vás spýtať tie čo prišli o miminko či ste mali pred tým skôr ako ste začali krvacať neaké príznaky . Mňa veľmi bolí v ľavom podbrušku a bojím sa , ďakujem za odpoveď a prajem všetkým ženám ktoré túžia po miminku nech ho čo najskôr nosia pod srdiečkom

janirea
10. dec 2009

ma napadlo k tym predoperacnym vysetreniam

ja som ich mala zo dna na den a krv mi bral gynekolog a posielal, nebola som na internom ani na anesteziologickom, rano si z nemocky zavolali, ze ake su vysledky

a hlavne aj to aby si mala zistenu krvnu skupinu,,,tu som ja nevedela,,,,teda vedela, ale tak som bola mimo, ze som si nebola ista

sisa2
10. dec 2009

micicka & ivi - babulky tiez vam dakujem. snazim sa s tym zmierit, ale zatial sa mi nedari. som sice v praci, no len placem a placem. vsak isto viete, ako mi je ☹
dakujem za vase povzbudenia, ste moc zlate. dam vediet, ako som dopadla.

ivi - mne lekar povedal, ze mam prist zajtra k nemu, chce ma este pozriet, ale mam prist uz aj s vecami. aj som sa pytala, ci sa to neda posunut, musim zariadit veci okolo maleho, ale ze by to neodkladal, nech to mam cim skor za sebou, ked to bude treba.
veru, dost sa utesujem tym, ze mame danielka, keby sa mi to stalo pri nom, bolo by to urcite este horsie.

janirea - to moze ist manzel so mnou? urcite, ked mu poviem, tak si vezme v praci volno. nevedela som, ze by tam mohol byt so mnou 😕
ach, injekcia do zily, to sa so mnou dost potrapia ... mne nie je zily vidno, kazdy odber je pokus - omyl, chodim este tyzden potom s modrinami na oboch rukach ☹

sisa2
10. dec 2009

miciatko - ja nekrvacam. len sa mi nevyvija babo 😢

optimistka
10. dec 2009

Ahojte kočky, tak ja som bola dnes u svojho gyndáša. Sú totiž 2 týždne od kyretu a ja krvácam. Všetko pozrel sonom, maternica čistá, vaječníky OK, tak len krútil hlavou, nechápe odkiaľ krvácam. Som z toho na nervy. Dostala som injekciu a nejaké tabletky na 5 dní. Dokonca mi dal svoj mobil, že keby čokoľvek nech okamžite volám. Normálne sa bojím. Keď už mi gynekolog dá svoj mobil, tak asi nie je všetko OK, čo myslíte?

ivanap6
10. dec 2009

ahoj miciatko, ja som mala tkz. zamlknutý potrat, t.j. žiadne príznaky, žiadne krvácanie ani bolesti, zistilo sa to až ne UTZ. Skôr som stratila príznaky tehotenstva - splaslo mi bruško i prsia. Iné je spontánny potrat, to neviem.
Ale ked ta to veľmi bolí chod čo najskôr na kontrolu, ja by som už radšej nečakala, nech sa doktori strajú, na to ich máme. Ale nestrachuj sa predčasne, možno to nič nie je, ale v kažkom prípade chod k lekárovi.

janirea
10. dec 2009

sisa,,,
ja som bola na sukromnej nemocke jednodnovej chirurgie, tak asi je to rozdiel ako normalna nemocka,,,,,a manzel nebol so mnou na izbe ale cakal v jednej miestnosti a mohol sa kedykolvek opytat na mna, a bolo mi lepsie, ked som mala aspon s kym ist domov

a neboj sa tej injekcii,,,,mne absolutne nevidiet zily a tiez mavam modriny, ale tu som mala len taku malu bodku, ani nic poznat nebolo,,,,anesteziolog nemal problem,,,su to uz iny profici ako sestricky co nam bezne beru krv, tak sa fakt neboj a nechaj to na nich

ivanap6
10. dec 2009

sisa možno budeš mať šťasie a budú ťa zajtra operovať, to by bolo najlepšie, lebo čakanie ma ubíjalo, 5 dni som čakala kým ma zoperujú (aj s víkendom) a všekty predoperačné som si musela vybehať sama. So mnou bol tiež priateľ, čakal na chodbe počas celej operácie ( u mňa trvala tak 15 minút) a potom po pol hodke ho pustili za mnou a kecali sme a boli sme radi že je po operácii, mne osobne sa ulavilo.
Optimistka to je dobrá otázka. Ja som 10 dni po operácii a tiež krvácam, asi pôjdem tiež na kontrolu...

janirea
10. dec 2009

miciatko,,,ja som mala spontanny p. no a pred krvacanim som nemala ziadne nejak velmi evidentne priznaky, okrem nafuknuteho bruska,,,bolesti praveze ziadne,,,,az potom to silne krvacanie 😒

lenkka81
10. dec 2009

Ahojte vsetky... Velvetka No tak bola som si pre vysledky na hemat. Asi som sa zle predtým vyjadrila, ale lekarka mi brala krv na rozne vysetrenie tej mojej krvy, vela sa tykalo aj trombof. mutacii. Prweto som sa jej pýtala, ze ako to s tým vlastne je a ona mi povedala ze vlastne na zaklade tohoto vysetr. by mohla aj ona z vysledkov vidiet , ze ci tam je dáka porucha...ale nastastie vsetky vysledky su ok, som len mierne anemická a zistili mi cytomegalovirus, co ma 80% populacie...Na uplne podrobné vysetrenie co sa týka tej tromb. idem do Martina, termín mam vo febr. No ale nevadí...Dnes som bola aj u gynek, pychl mi vyvolavacku, ale povedal ze menzes je uz na krajicku, len cakat. Tak som zvedavá...troska ma postrasil, lebo mi povedal ze ak nic do 14 dni, okamzite robit test a keby dake bolesti tak na pohotovost, lebo by som mohla mat mimomat. co nepredpokladám...Takze tak...som sa ho este pýtala ze ako dlho mam cakat no a ked som povedala ze by som strašne moc chcela, tak sa usmail a povedal ze mozes skusat po 2-hom cykle hurááááááá Tak dnes mam celkom dobru naladicku...Len mi je luto to, ze co otvorím toto forum tak su tu nejaké nové zienky, ktoré mali byt maminami a zas tá príroda to zariadila inak ako by sme si vsetky tu priali... Ozi LU.LU ja idem do martina normalne do fakultnej nemocnice, je to normalka v areali, ten nazov nepoznám....este co to o tom zistím, cito je ono... Pekný dnik este vsetkým ahojte

janirea
10. dec 2009

joj baby, dufam, ze vam to krvacanie prejde 😖 ,,,mozno je to len z nejakej malej ranky, co sa musi este zahojit a bude dobre,,,,,

janirea
10. dec 2009

lenka,,tak aspon nejake dobre spravicky 🙂 ,,,teraz mrcha urcite pride a druhy cyklus urcite tiez rychlo ubehne

optimistka
10. dec 2009

Môj lekár sa dnes vyjadril, že začína byť už aj on nešťastný z toho čo sa deje. Týždenne má v poslednej dobe cca 5 kočiek buď so spontánnym potratom, alebo zamlknuté tehu. A viete čo bolo najhoršie? Ja keď som bola na zákroku (ja som potratila spontanne), tak vedľa mňa ležala kočka, ktorá šla na normálny potrat. Tak mi to prišlo hrozne ľúto ☹ Ja by som dala všetko za to, aby bábätko zostalo a ona sa ho dobrovoľne vzdávala. Trhalo mi to srdce.

janirea
10. dec 2009

a uz vobec ma chyta zlost, ked vidim v spravach, ako mlade dievca "odhodi" dieta ,,,ako to bolo nedavno tu v BB 🙄

ivanap6
10. dec 2009

to je hrozná štatistika. Zrejme za to môžu teraz aj chrípky a iné vírusy ☹
aj som bola na izbe s babou ktorá išla dobrovolne na potrat, doma mala 9 mes.synčeka a že otec to nechce a býva na ubytovni atd. Prišlo mi hrozne lúto, že kvôli peniazom je žena donútená ísť na potrat... tiež som rozmýšlala, že keby sme si to mohli vymeniť...

zuztek
10. dec 2009

ahojte dievcata, som 10.den po zakroku, a aj ked som si vasu diskusiu citala uz minuly tyzden, az dnes som sa zaregistrovala...
chcem vam povedat, ze ste mi velmi pomohli psychicky to cele zvladnut, dufam ze aj ja pomozem radami niekomu kto to bude potrebovat...

sisa2 - zajtra drzim palce, aj ja som sa bala kyretu, ale fakt je ze to trva velmi kratko a ze ked sa zobudis, tak ta akurat bude boliet brucho a budes slabsie krvacat, smutok ale v srdci ostane, aspon prvych par dni... tiez som mala missed ab., bez priznakov, v 11.t.t., o to vacsi bol sok ze babatko sa prestalo vyvijat 3 tyzdne dozadu, co som vobec netusila, ale je pravda ze som mala nocne mory o potrate...

dievacata, odporucam pritlacit na doktora, aby vam urobil vysetrenia, lebo po 1.potrate to bezne nerobia, ale ja som to uz 2.krat zazit nechcela a okrem toho mam uz vyssi vek (29), takze casu je malo... 🙂
teda mal by vam dat listok na vysetrenia: imunologicke (serologicke vys. na rozne virusy a bakterie + imun.poruchy - antifosfolipidovy syndrom), hematologicke (trombofilicke stavy), geneticke (mutacie v alelach, napr. pre zrazacie faktory) a spermiogram pre partnera. Moja doktorka na imunolke mi dala vysetrit aj rozne hormony, tym odpada behanie na endokrinologiu, a chcela mi dat vysetrit aj trombofilie, ale to som uz bola objednana na hematke, takze ist na alergo sa fakt odplati, najlepsie ak ste tam uz chodili aj predtym, napr. na vakciny, vtedy mozno ani nepotrebujete papier z gyndy a fakt vam vela veci vysetria.

nuz, na uvod som sa dost rozpisala, prajem pekny den a tesim sa na info ako sa vam dari v snazilkovani 🙂

ivanap6
10. dec 2009

ahoj zuztek, tak to si presne ako ja 10 dni po.
Dakujeme za info, no teraz som sa zamyslela nad tými vyšetreniami, ale ja som sa po prvom potrate rozhodla, že sa nebudem trápiť a nechám to na prírodu, verím že to bola iba zlá náhoda a že sa to opakovať nebude. Ale ak by sa to opakovalo, všetko by som si to obehala.
Inak aj ja som mala zlé sny dva týždne pred tým ako mi to zistili, a najlepšia kamarátka mi deň pred tým písala, že si mám dávať pozor že sa jej snívalo som mnou niečo zlé. Na druhý deň som jej volala čo sa stalo a pýtala som sa na ten sen a snívalo sa jej že som jej oznamovala že som potratila. Sen sa vyplnil, sila...

micicka
10. dec 2009

no ivana, tak to je sila s tým snom... neuveriteľné, teraz by mohla mať kamoška ešte nejký dobrý pre nás všetky, jej zavolaj, aby pekné snívala 🙂

zuztek dobre, že si k nám prišla - no myslím, že si začala prispievať, to že musíš kecať práce s nami, samozrejme nie je dobré, ale to už nikto z nás nezmení ☹

k tým dobrovoľným potratom - je to smutné, ale možno nepoznáme situáciu, v ktorej sa tie ženy nachádzajú ale je to irónia, že je to presne na opak ako by sme chceli a ani jedna strana si nevyberie

no a tá optimistkyna správa ako často sú potraty, no to je strašné, to táto dnešná doba všetko robí, všetko je nezdravé, umelé, samý stres a potom si môžme oči vyplakať 😢

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre