Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lu.lu.
14. dec 2009

kolko si velvet po? asi 6 tyzdnov, ze? tak asi by som este pockala, tyzden...a potom mozno mu zavolaj....on ti nehovoril, ze tie vyvolavacky ti mozu menzes posunut?

velvet26
14. dec 2009

no v stredu by to mal byt 6 tt. po...ja som citala aj na inom fore, aj co pisal jeden gyndos v nejakej poradni, ze moze prist aj do 7 az 8 tt. tak pockam do vianoc, no verim, ze uz dojde...o tom, ze sa mi menzes posunie to som sa ho nepytala, lebo hovoril, ze by uz cochvilka mal prist..podla sona, co som bola pred 3 tt...nuz uvidim..

velvet26
14. dec 2009

juj, tak ma zabolil vajecnik, aj vam sa to stava...mna po kyrete tak pobolievali aj sem tam teraz, vraj je to tymi hormonalnymi zmenami.. 😒

lu.lu.
14. dec 2009

teraz mam vajecniky v klude, ale po kyrete ma pobolieval pravy, ale to aj ked som bola tehotna.........

lu.lu.
14. dec 2009

ok, moja, pojdem ja....este chcem ist do sprchy a akasi som unavena a aj trosku smutna ☹ zo vsetkeho....maj sa krasne velvet,zajtra dam vediet, ako dopadli tie vysledky

pekny vecer este pa 🙂

velvet26
14. dec 2009

mna raz jeden, raz druhy, no nie zas az tak casto..ja som pisala aj na jednu stranku do poradne gynekologa, tak som zvedava, co mi odpise..

velvet26
14. dec 2009

papa lulinka, drzkam ti na zajtra vsetky palceky... 😉

livuskad
14. dec 2009

fugu77 aj mne kazdy hovoril ze je to normalne a takto to dopadlo 😔

zuztek
14. dec 2009

velvet - robim v mikrobiologickom labaku, ale robi sa u nas aj imunologia, biochemka a hematka
je to fakt hnusne prostredie pre tehu, a aj ked som isla na PN uz v 7.tyzdni, stale si trochu vycitam ze som mohla ist aspon o tyzden skor

zuztek
14. dec 2009

lubka - je to fakt smutne, 2krat sklamanie za rok, na to treba fakt vela sil, a pred Vianocami je to o to smutnejsie, aj ja to tak citim, ze sa nemam preco tesit na sviatky...
ale nevzdavaj sa, mam tiez uz vyssi vek, onedlho 29, takze dufam ze sa nam to azda buduci rok podari... 🙂
inak ja spinim este stale, to som 14.den po

velvet26
14. dec 2009

zuztek, tak ty si potom od fachu..tak trochu...no neviem ako s tou pn, co ti dr. povedal,no nic si nevycitaj...ja som isla na pn uz v 5 tt. a tiez to dopadlo zle..co sa ma stat, to sa stane..

velvet26
14. dec 2009

a baby s tym vekom, ja mam uz 30...

velvet26
14. dec 2009

idem uz spinkat..tak bru nocku vsetkym..papa zajtra.. 🙂

lenkka81
14. dec 2009

Ahojte baby...ako pozerám tak sme sa zase rozrástli...je to smutné ale kazdu chvilku sa pridaju do tejto temy nove sklamané zienky...Tymto ich pozdravujem a verme spolu ze to bude raz vsetko tak ako má byt. Aj ja mám dnes novinky: takze konecne po 57dnoch dosla mrcha, aj ked neviem ci to tak mam nazvat...??? Uplne hnedý vytok, nejaký divný, také daco ako po kyretazi...naozaj len také nejaké docistovanie. Neviem ci sa to este nejak rozbehne, uvidím...No ale brucho mi ide rozdrapit,aj ked som sadla na wc tak som mala dost silné krce az som musela stahovat panvu. Joj dnes akokeby tym menzesom mi to vsetko nejak doslo, som nejaká smutná z toho vsetkého...Ked som zistila ze som tehotná tak som si vsetky vlozky a tampony spratala do takej krabicky ze to nebudem dlho potrebovat, no a dnes ked som to rozbalila tak mi bolo zas do revu, ale bola tam pri mne malá a muz tak som sa nejak zdrazala...Tiez mám v praci jednu koleg. tehulku tak sa tak snazim s nou dost komunikovat a tvarit sa ze je vsetko ok, ale neni to ono, ked ju vidim s tym bruskom tak ma vzdy pri srdci pichne ze som, mohla byt 19tt ☹ Verím ze to ale bude raz ok, ale bolí to stale...

fugu77
14. dec 2009

oj lenkka, aj ja som si v sobotu pobalila vsetky tampony a vlozky a v pondelok minuly tyzden som uz lezala v nemocnici. pozeram, ze aj vekovo som tiez asi medzi vami najstarsia 32+. je z vas este niektora z cakateliek na prve dietatko starsia???
drzme sa
velvet .......mna tiez bolel lavy vajecnik pocas tehotenstva a aj teraz boli dalej a pridal sa aj pravy.

janirea
15. dec 2009

ahojte,
😖 som vas precitala, zase sme sa "rozrastli"

lubka,,,poznam ta aj z inej temy, kde sme aj pisali,,,strasne mi to je luto, ze znovu sa ti to zopakovalo, az ma zamrazilo, ked som ta tu citala 😔

,,rok 2010 uz musi byt lepsi, urcite,,pre nas vsetky,,nemozme sa dat negativnym myslienkam

zuztek,,,este k tym femi kvapkam, ak ich nevies nikde zohnat, tak http://www.prirodnekvapky.sk/kvapky/p/10/j-v-kv...

janirea
15. dec 2009

a livu,,,drzim palce

micicka
15. dec 2009

no najstaršia som asi ja ☹ ja už mám 33!! ale cítim sa mlado 🙂

dnes som bola u obvodnej, na preventívku, tak som jej povedala, čo sa stalo, a nakoniec mi zobrala viac krvi ako na preventívku, pošle ju ani neviem kam všade, aj stery mi urobila z hrdla a nosa. tak som taká spokojnejšia, výsledky budú ešte pred vianocami. a keď budem mať aj tú hemato, tak budem spokojnejšia 🙂

janirea
15. dec 2009

micicka,,,my budeme stale mlade,,,, 😉 ,,,a moja sesterka mala prve mimčo v 33-ke a uz cakaju druhe po dvoch rokoch a vsetko v pohode

toto robila aj mne moja obvodna,,,mala uplne iny pristup ako na gyn 😠
ja sa dnes pokusam dovolat mojej gyndoške za vysledky cyto a nikto mi neberie 🙄

gabi.ta
15. dec 2009

ahojte dievcata
tak aj ja by som sa k vam chcela pridat
je to 3 tyzdne od vtedy ako som stratila svoje babatko v 18tt.
A to uz 2 krat.
Mam 32+ rokov a tiez by som uz chcela byt maminou.
ale neprestala som verit ze raz budem
Teraz cakam na prvu menstruaciu a tiez som tozmyslala nad tymi Femi kvapkami.
Mate niekto s nimi skusenosti kedy to zacat brat?

eviq
15. dec 2009

ahojte, tak sa aj ja pridavam k vam, kyret mi robili v nedelu, bola som v 11. tyzdni, a je to uz moj druhy potrat. na tretie tehotenstvo sa tak skoro asi neodvazim, kym prvy potrat prebehol "rychlo", teraz som si to vytrpela dvojmesacnym lezanim doma - stale problemy s krvacanim a dvakrat som bola v nemocnici a teraz cez vikned som pomaly musela uprosit lekarov aby mi kyret urobili, stale hladali vyhovorky preco nie (napriek tomu, ze som krvacala, srdiecno na sone nebilo a hcg som mala zalostne nizke, vyhovarali sa na byrokraticke postupy) - podla mna to bolo preto, lebo som nemala znamosti a v nedelu mi doktor povedal ze babo bolo mrtve aspon 2 tyzdne a ze som mala byt davno vycistena...momentalne nemam chut este niekedy do nejakej nemocnice vkrocit...a o psychike ani nehovorim, neviem si pradstavit ako prezijem vianoce...

lubkabb
15. dec 2009

ahoj eviq, sme na tom rovnako - druhé MA, kyret mi robili presne pred týždňom. Viem čo cítiš. Ale teraz ti hádam budú robiť testy na genetiku, hemattologické a pod. ?

janirea
15. dec 2009

gabi, evig ☹ ,,,
nedajte sa odbit,,trvajte na vysetreniach,,,uplne vsetko,,,a hlavne vydrzte to,,,vela sil,,,viem, ze ani vianoce tomu teda velmi nepomozu,,,,ale sme silne ,,,drzim velmi palce

lubkabb
15. dec 2009

ahoj janirea

lubkabb
15. dec 2009

Nevieš mi prosím ťa poradiť? Od včera trocha špiním, len pri utretí troška ružovkastý výtok na papieri. Nemusím sa znepokojovať? V piatok idem na kontrolu. Podľa mojich výpočtov, by som teraz mala mať menzes. Nič ma nebolí, občas večer ako pred mrchou.

lubkabb
15. dec 2009

A to nešopiním stále, len raz za čas, hlavne keď dlhšie nejdem na WC.

janirea
15. dec 2009

ahoj lubka,
ty si uz absolvovala vsetky vysetrenia? ,,,ci sa len chystas?

ja som sa dnes dozvedela, ze genetika krvi mi nevysla najlepsie ☹ ,,,takze este bohvie,,,,no kazi sa to nejak joooj

eviq
15. dec 2009

urcite budem trvat na vysetreniach, ako prve zmenim lekarku, ale chcem tomu dat cas, po prvom potrate som otehotnela po pol roku, teraz aspon rok chcem mat pokoj a potom sa uvidi...ja to velmi tazko nesiem psychicky, nechcem sa dostat na psychiatriu a znicit si este aj manzelstvo aj ked moj manzel pri mne velmi stoji

lubkabb
15. dec 2009

ešte som ich neabsolvovala, ale dr. ma poposiela. Len vraj musíme počkať kým doznejú všetky tehu príznaky. A ty si už mala druhý MA?

cukor
15. dec 2009

ahojte spolubojovníčky........aj ja patrím medzi vás a som tu asi najstarsia.....v marci 39 a dieta nikde.v apríli som druhy krát potratila a zistili mi trombofíliu.no po druhom kyrete nie som v poriadku,menstruacia je strasne slabá.....ja neviem či ma pri tom čistení nezbabrali........

citim s vami ale aj ked som uz na konci so silami stále verím,že moje vlastné,zdravé babo raz príde....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre