Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lenkka81
8. nov 2009

Ahojte všetky tie co ste zivotom skusané....Ja som mala zamlk. potrat v 11tt, su tomu necelé 3 týždne. Snazím sa nato nejak nemysliet, ale obcas ma to prepadne, vyplacem sa a je lepssie...Ja som bola v piatok na kontrole, ale lekár ma ani neprezrel...mýslite ze je to normalne?????? Len sa ma spýtal, ci este krvacam...Co vy na to??????

janirea
8. nov 2009

velvet,,,tak ako pise cukruska,,,po prvom raze sa nad tym akosi lekari nepozastavuju,,,,ze je to nahoda
takze ani mne nic nerobila gyndoska,,,dohodla som sa iba s obvodnou,,,,robila mi zakladne veci v rozbore krvi, vyter krku, nosa, mikro moča este boreliozu a toxoplazmozu,,,,,cize taku klasiku ako moze robit vseobecna lekarka,,,,,,,,,buduci tyzden, teda ako mi skonci prva mrcha po kyrete (ktora je teda fest silna), tak idem na kontrolu a popytam sa jej este na nejake vysetrenia ale neviem ako pochodim.

baby, chcela som sa opytat,,,vasa gyn. vam ako casto berie krv?,,,teda nejake preventivne testy,,,,?

lenka,,,no to by ma teda poriadne asi nastvalo,,,,ale vlastne niet sa co cudovat,,,,ja som na prvu kontrolu mala ist az po prvej mrche od zakroku,,,,,bola som po tyzdni ale len na odber krvi, ci mi klesa HCG,,,a kedze to bolo v poriadku, tak mi povedala, ze na kontrolu az po mrche 🙄

janirea
8. nov 2009

tazko je to s tymi lekarmi,,,ja som fakt dost znechutena,,,, 😖

burina111
8. nov 2009

ahojte, tak ja mám tiež super skúsenosti po kyrete..tiež sme prišli o babo v 6tt, bol to nekompletný potrat, robili mi kyret no a teraz po mesačnej kontrole u gyn. mi zistil, že mi pri kyrete posunuli uplne maternicu na chrbticu...porobil mi dalšie testy a zas môžem trpnuť mesiac, čo bude...myslela som, že to bude už za nami, že tá kontrola po tej hrôze dopadne dobre a hahaah...no tak som smutná, znechutená z tých našich doktorov a hlavne stále neviem, čo to pre mňa znamená...máte niektorá s tým skúsenosti??? 😒

lenkka81
8. nov 2009

No ja som sa pytala na hematologiu na nejaké vysetrenie trombofilie, no a odbil ma ze az po 3tom potrate sa to robi...Tak som tiez sla k obvodnej a ona mi to dala. Je to troska smutné, ale clovek si platí zdravotné roky rokuce a ked chce nejaké jedno specialne vyswetrenie tak neni toho kto by ta na to odporucil. Asi to platia zo svojho, moja lekarka mi povedala, ze nemám na co cakat, ved nikde nie je napisané ze budem do pol roka tehotná. Ved teraz sa kludne moze stat, ze 2roky nic...A cas uteká, roky pribudaju a babo nedohladne.

janirea
8. nov 2009

burina,cooooo??,,,no toto naozaj neviem, to co bolo za lekara,,,teda bohvie, co sa dozviem ja na kontrole,,,uz sa zacinam obavat ☹
nonsenz fakt s tymi lekarmi,,,,,,ja som sa strasne bala, ze ked zaspim na operacnom, tak ze sa lekari vymenia a pride tam nejaky "praktikant" co sa uci a pokafre mi to tam vsetko,,,,,,som sa pozerala na lekara kym som nezaspala, ci fakt nezdrhne,,,,

a tvoj gyn ti co na to povedal?,,,,asi si bola riadne soknuta a vtedy clovek aj zabudne, co sa ma opytat,,,, 😖 ,,drzim palce, aby sa to posunutie upravilo a nemala si s tym problem

janirea
8. nov 2009

lenka,,,,no presne,,,ja mam za chvilku 29 a mimi nikde,,,,,a uz potom zacinam byt len nervoznejsia a nervoznejsia,,,,
po tretom potrate,,,,no to je teda uplne fajn 🙄 🙄 🙄 ,,,,,to akoze mame byt ako pokusne kraliky,,,, 🙄 hop alebo trop ?,,,,no skoda reci

lenkka81
8. nov 2009

🙂 🙂 Janirea, to s tým praktikantom to si ma rozosmiala......

lenkka81
8. nov 2009

Dufam, ze sa ta to nedotklo, ale nikdy ma toto nenapadlo, aj ked na slovensku je vsetko mozne aj to ze ma zastopká po zakroku nejaká ušmudlaná sanitarka.

janirea
8. nov 2009

leni,,,no fakt 😀 😀 ,,,ja som z toho mala hrozu,,,prvy krat som mala anestezu celkovu,,,
,,,a musime to nejak aj odlahcit tuto tazku temu,,,a inak anesteziolog bol fesak,,,,len bolo malo casu na zoznamenie 😀 😀

janirea
8. nov 2009

leni,,,nie, nie,,,v pohode,,,,ja sa snazim trochu to tu aj odlahcit,,,teda teraz mam celkom fajn naladu,,,,ale niekedy,hhhmmmm, ked pride zase depka,,,,no, ved to kazda pozna

lenkka81
8. nov 2009

Ja som si povedala, ze nejdem nic plánovat. Tento rok som si to tak nalinajkovala a tak to aj dopadlo... ☹ Vsetko sa to dodrbalo. A preto, som sa rozhodla, ze nic neplanujem. Naozaj sa to neoplati, este som chcela, ze aj pod stromcek kupim babatku nieco ze sak uz budem skoro v 5tt no mozes si planovat. Ale troska ma ten lekár sklamal...Prislo mi to tak ze dalsi kus, co o to prisla, ale ideme dalej. Nic, dajte si listovku a cakajte 3 meiace, no to som tam ani nemusela ist, to som si mohla len koňa prečitat 😒

lenkka81
8. nov 2009

som sa sekla v 5 mesiaci tehot.

lenkka81
8. nov 2009

Aj ked na druhej strane mozno ma pravdu, ved to tam ma denno-denne. Viem, ze su baby co potom otehotneju a je vsetko ok, ale casto sa aj stava to ze sa to opakuje. Príkladov tu je haba dej. A clovek už po takejto skusenosti akosi negativne viac rozmysla, pretoze to je prirodzene, ze sa boji,,,,

janirea
8. nov 2009

ved prave,,,pre nich je to ako "dalsi kus, do poctu, do statistiky",,, 😒 ,,,a individualny pristup nulovy

som zvedava, co na mna moja dokyna vyblafne a len dufam, ze budem kludna, aby som nieco nepovedala,,,,

a dalsia vec je to cakanie, teda prestavka,,,,niektori hovoria 3 mesiace, niektori 6 mesiacov,,,niektori hned po prvom cykle, ak sa zena citi dobre,,,,,a ani sa to velmi neodlisuju tieto moznosti podla casu v ktorom zena potratila a akym sposobom,,,,,,mam dojem, ze to je take subjektivne od nich

janirea
8. nov 2009

zienky, idem ja pustit mojho muzika k netu, tak sa majte zatial a drzkajte sa

lenkka81
8. nov 2009

aj ja to balím už, zajtra idem po PN do prace prvý krat, snad to zmaknem... 🙂 pekná nový tyzdne prajem papa

burina111
9. nov 2009

baby nebojte sa no čo ste, ja som vás nechcela vôbec strašiť...skôr som asi ojedinelý prípad, keď sa tu nikto nenašiel...tak bola som šokovaná, jasné, čumela som na dokiho ako debil...veď som sa ešte naspamatala so straty baba a teraz zas toto...tak ja nič neviem, ešte mi okrem toho našiel aj tejakú tekutinu za maternicou, tak verím, že ju nemám poškodenú ani nič..môj dr. sa tváril tak skormutene, vystrašene ale nič viac mi nechcel povedať, že za mesiac to skotrolujeme a všetko sa uvidí...no a s tou vtlačenou maternicou, tak to sa už nedá nič robiť..to sa ešte len uvidí pri ms alebo dalšom tehotenstve, na čo to bude mať vplyv, ale vraj na otehotnenie to nemá vplyv...tak babiky držte paluchy nech to aspon tá tekutina sa vstrebe či čo...
určite vám dám vedieť ako som dopadla...
všetkým držím palce 😉

velvet26
9. nov 2009

ahojte baby, no teda rozpisali ste sa tu vcera, ale som rada, musime drzat spolu..
ja som bola dnes na tej endokrinologii, ide to tam hrozne pomaly, mam c. 12, tak za nejaku polhodinku mam prist, tak som isla rodicom, esteze byvaju blizko polikliniky...tak som zvedava, co mi tam povedia, no a chcela som dnes aj stihnut obvodnu lekarku, no asi nestihnem..neviem do kolkej robi..chcem ju poprosit, aby ma poslala na tu hematologiu..
tak pekny den a drzte sa...

janirea
9. nov 2009

burina,,,drzim vsetky paluchy co mam 🙂 ,,,a vsetkym
velvet,,,dufam, ze dobre vybavis a vsetko bude ok

micicka
9. nov 2009

ahoj dievčatá, tak pridám sa aj ja k vám. postúpila som kyretáž pre 5 týždňami, bola som v 7tt ☹
ako tu viaceré píšete pri prvom potrate nikto nehľadá príčinu a lekári ani nič konkrétne nepovedia, nevysvetlia a berú to ako bežnú vec, na rozdiel od nás 😠
už sa ako tak z toho dostávam a snažím sa myslieť pozitívne 🙂 už som sa dočkala aj prvej mrchy, čo mi už tiež dosť išlo na nervy, tak som kludnejšia.
len trošku mi začína vŕtať v hlave, či by som si predsa len nemala vyžiadať nejaké vyšetrenia. hovorím si, že som síce zdravý človek, nikdy mi nič nebolo, ale zase na druhej strane, čo ak bola príčinou nejaká "maličkosť", ktorá by sa dala ľahko napraviť už teraz a nie čakať, že sa táto udalosť bude opäť opakovať. viete mi poradiť, aké vyšetrenie by som si mala vyžiadať?

janirea
9. nov 2009

ahoj micicka,,,drzim palce, a aby toho pozitivneho myslenia bolo co najviac ,,,, 🙂
pozri prispevky o stranu dozadu,,,tam baby spominali niektore vysetrenia: endokrinologia, genetika, hematologia, imunologia, hormonálny profil, infektologia,,,atd.

ja som tiez zatial zo spomenutych neabsolvovala nic,,,kedze v mojom pripade to bol tiez prvy potrat.
vyziadat to urcite mozes,,,teda podla reakcie tvojej dokyny asi tiez ta nikam neposlala sama od seba 😒

kolko ti bolo odporucene, ze mate cakat so snazilkovanim?

micicka
9. nov 2009

tak mne doktorka kázala 3 mesiace neotehotnieť, takže asi v januári ideme na to 😀 síce nám zakázala aj sex pred prvom menštruáciou, ale to sme nevydržali 😉 ale už to bolo mesiac po, tak predpokladám, že všetko sa zahojilo tak ako malo a že som si neublížila.
neposlala na doktorka nikam, tak rozmýšľam, že behnem aspoň k obvodnej, nech mi zoberie krv. volakedy dávno som bola chudokrvná, aj to som našla ako možnú príčinu potratu, tak by som si chcela aspoň takéto zákadné veci nechať preveriť. ale zase na druhej strane rozmýšľam nad tým, že toto by snáď videli na výsledkoch z krvy z predoperačných odberov. tak neviem. na nejaké odbornejšie vyšetrenia sa zatiaľ nechystám.

velvet26
9. nov 2009

ahojte kocky,
tak to dnes teda bola na tej endokrinologii, jaaj, hrozne pomaly brali pacientov, ale doktorka aj sestricka boli uplne super, aj som si tam trosku poplakala a utesovali ma, boli zlate...
brali mi krv na hormonalny profil a na protilatky proti stitnej zlaze, tak som zvedava, co im na tom hormonalnom vyjde, ked som 6 dni po potrate...ale vraj to tam beru do uvahy...inak, ja som mala vzdy MS 28 dnovy aj sa nam zadarilo na prvy sup, tak myslim, ze mam hormony v poriadku..
potom ma poslali na sono stinej zlazy, som mala stastie, ze ma dr. zobral, inak ze sa caka aj 4 tt..tak podla sona mam uplne zdravu stitnu zlazu, vsetko v norme, rozmery, objem, morfologia, podla dr. velmi elegantnu.. 😉
inak dr. tam mi povedal, ze po potrate je telo nastartovane na otehotnenie, tak hadam bude mat pravdu.. 🙂

velvet26
9. nov 2009

micicka, urcite zbehni k dr. nech ti vysetria krv, aj ked tie vysetrenia ti robili aj ked si isla na kyret, myslim vysetrenie krvi, to je take zakladne, aj ked mne brali vtedy 3 ampulky krvi a milion pat vysledkov mam, vsetko ok..no chcela by som ja ist na hematologicke vysetrenie, take kt. skuma trombofilne stavy a patologicke stavy, kt. mozu byt pricinou potratu..to som hovorila aj endokrinologicke, ci ma tam nemoze poslat, bola zlata, no hovorila, ze bud gynekolog alebo obvodny dr...no a kedze gynekolog nechce, tak zajtra naklusem obvodnej a skusim sa jej spytat..dnes som ju nestihla, prisla som domov az o pol 3...
inak mici, vam kazali pockat tie 3 mesiace, mne hovoril dr. ze aj hned po mesiaci mozme, no tiez pockame tak do januara mozno februara, aj tak bude plno chripiek a vselicoho, tak sa tomu aspon vyhneme..
a skus skocit aj na tu endokrinologiu, ci mas v pohode stit. zlazu a urobia ti aj ten hormonalny profil a protilatky..no to ta musi poslat obvodna, tak najprv skus skocit k nej...

janirea
9. nov 2009

ahpjte,,,mne to tiez hovorili, ze po potrate, je velka pravdepodobnost rychlejsie znovu otehotniet,,,,a ze telo je viac pripravene

micicka
9. nov 2009

ahoj velvet, tak asi predsa len pojdem k obvodnej. poviem co sa udialo a uvidim ci ma poposiela niekam. minimalne si vypytam tu krv a popytam sa aj na ostatne vysetrenia a potom sa rozhodnem co dalej. zatiaľ verím, že sa to už opakovať nebude 🙂
ano, doktorka mi hovorila, aby sme tri mesiace urcite neotehotneli. tak myslim, že pockame minimalne do toho januara. ale možno sa nejakým nedopatrením stane aj skor, jeden nikdy nevie 😀 citim sa už celkom dobre a vedela by som si predstaviť, že otehotniem už aj teraz. len dúfam, že keď sa to prvý krát podarilo na prvý šup, tak aj na druhý krát to bude na prvý šup 🙂

janirea
9. nov 2009

ja mam tiez take myslienky, ze tym "nedopatrenim" by sme zacali uz snazilkovat 😅 ,,alebo teda pokusili sa znovu otehotniet 😅

velvet26
9. nov 2009

baby, ja myslim, ze urcite sa nam to co sme tu vsetkym podari na prvy sup a babatka budu krasne a zdrave..buduce vianoce uz budeme sediet pri stromceku s nimi... 😉
micicka, skus si obehat, co budes vediet...predsa je to len lepsie vediet, co je vo veci, idealne samozrejme vediet, ze vsetky vysledky su ok a to bola len blba nahoda, co sa nam stala..

nelia
9. nov 2009

Ahojte kočky 🙂
Bohužiaľ som tiež po kyrete (15.9.)... chcela by som sa spýtať, či niektorej z vás Dr. naordinoval antikoncepciu tesne po kyrete?... ja ju beriem vyše 2 týždňov a od minulého týždňa trocha krvácam.. je to skôr taká hnedá krv. Dr. mi síce povedal, že sa môže stať, že budem krvácať aj počas užívania, ale predsa... po kyrete som vôbec nekrvácala, mala som len slabulinké špinenie.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre