Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janirea
26. nov 2009

babyyy,,,ani ja vas netrafim nikdy 😀 ,,,,vcera som uz ja bola o 22,00 v risi snov 😀,,musim si dat budik na vecer lebo ako chodim teraz do roboty po PN, pridem utahana a po spravach uz driemem.

lu.lu,,,ja som mala "K" 29.9.,,takze zacneme asi az od januara,,,som strasne zvedava, ze ako pride teraz mrcha,,,,dokyna mi hovorila, ze nemam cakat, ak bude viac ako 30 dni a prist na vyvolavacku 😒 (prvu som mala 38 dni)
,,,a nic si z toho nerob,,,ani ja si nepamatam poriadne a potom vas dozadu listujem a aj tak sa domotkám 🙂

peta,,,,,no dufam, ze mas dnes dobre spravicky,,,velmi drzim palce,,,,a tu vieme velmi dobre pochopit, ze co prezivas,,,vela sil hlavne,,,,zvladnes to, ked to uz bude akokolvek.

a baby poviem vam, ze ja som to lepsie zvladala, ked nebol pri mne manzel,,,ked som ho videla, tak som nevedela plač zastavit 😒,,,bolo mi to viac tazko

A ked si sa pytala na ten "K"ci ano, ci nie,,,,mne sa aj mrcha spustila samovolne,,,potom som mala znovu za 15 dni dalsiu,,,,ale aj tak som muslela ist na "K",,,aby sa vobec to krvacanie zastavilo a vsetko dostalo pekne von,,,,lebo vkuse 2 tyzdne mat mrchu ma uz trapilo a aj vkuse chodit na sono, ze este to nie je ciste, atd,,,takze mne kyret vlastne "pomohol",,,,,(ak sa to da tak povedat)

janirea
26. nov 2009

a este k tomu hcg,,,najdolezitejsie je, aby spravne rastlo,,,az tak na tej vyske nameraneho nezalezi,,,,,,su tu baby, ktore mali naozaj velmi nizke hcg a uz su maminy 😉

micicka
26. nov 2009

ahoj janirea, no my dve sme na tom terminovo podobne. ja som mala "K" 3.10. snažiť by sme sa mali v januari, aj ked by som začala možno už aj skôr. počkám druhú mrchu a uvidím potom. mne dr. povala, že po 3 mesiacoch od kyretu môžme ísť na to. a si myslím, že napr. týždeň hore dole nie je podstatné. ale ako vravím, uvidím ako sa budem cítiť hlavne psychicky po druhej mrche.

azaj babule a ako na tom boli vaši partneri? rozoberali ste to spolu, lebo ja som sa u toho môjho hlavne vyplakala 🙂

janirea
26. nov 2009

ahoj micicka,,,ano presne, aj ja cakam ze ako druha mrcha,,,ale ten december este pockame,,,,tiez mi tak povedala dr.
ja sa uz tesim ale v tom teseni ma niekedy prepadne taky strach ze az,,,,ze co ak,,,,atd.....ale bez toho to asi nepojde, obavy uz budu stale.

no a s mojim M sme to nejak velmi nepreberali,,,,fakt, ja som skor plakala ako vladala nieco hovorit, ale on mi nedal moznost sa lutovat a to bolo dobre (aj ked mi to vtedy pripadalo, ze by som potrebovala trochu polutovat),,,stale mi opakoval, ze ideme dalej a budeme silni a bude vsetko ok 🙂

micicka
26. nov 2009

janirea, no my už budeme mať obavy vždy, u nás to už inak nebude. ja sa niekedy dokonca prichytím, že či chcem vôbec ešte byť tehotná. ale o chvílu zase sa už nneviem dočkať a tak.... ako sa hovorí striedavo oblačno 🙂

môj priateľ bol so mnou vlastne len týždeň po kyrete, potom išiel von za prácou a to bolo asi to najťažšie obdobie, ale zvládla som to 😀 veď som sa mu aj tak dosť vyplakala na pleci! teraz už len počkať na január 🙂

janirea
26. nov 2009

ano presne, take mam aj ja pocity,,,,
,,a my sme potom hned na druhy den po"K" isli k rodicom, pretoze moj oco mal narodky a ja som im nic nepovedala, teda ani doteraz nevedia,,,,tak to bol asi hned dalsi tazky den,,,byt tam v pohode 😒

ale my fakt zvladneme vsetko 😉

akurat vcera sme sa s mm rozpravali, ze ako co snazilkovanie,,,a uz by som sa tak tesila,,, sa smial, ze teraz teda dopadol, ze je manzel a ze aj tak si musi davat este pozor 😀

vcera u dr. cakala aj taka mladucka baba s priatelom a sa vytesovali,,,mu ukazovala, ze co videla na sone,,,ze to bola taka malicka bublinka a tak,,,,,,tak to bolo take mile,,, 🙂,,,ze aj ja chceeem 🙂

micicka
26. nov 2009

ved aj ja chcem, keď tu pozeram niektore fotky... už aj ja by som sa chcela tešiť, ale škoda, že naša radosť už nebude taká, už tam budú obavy.

rodičom by si to mohla povedať, či radšej nechceš? no ja som dorazila k mamine, keď som začala krvácať s plačom, tá nevedela, čo sa deje, pretože som jej nepovedala, že som tehotná. tatino ani nebol doma, prišiel až po kyrete, takže sa dozvedelli naraz, že som tehotná a že som už neni..... takže som sa rozhodla, že keď sa teraz zadarí, tak im to hneď poviem.

lu.lu.
26. nov 2009

ahojte baby 🙂
co sa mojho partnera tyka,tak mi bol oporou, tiez asi najviac na vyplakanie-snazil sa ma utesit, ze takto by babatko nebolo zdrave, tak lepsie, ze skor odislo.on neplakal, ale videla som,ze je z toho smutny, ale este viac mu bolo asi luto mna. raz vecer v posteli sme sa cosi rozpravali a smiali a ja som z nicoho nic zacala plakat, tak sa zlakol, ze co sa stalo...ked som mu povedala, preco placem, ma len velmi silno drzal a hovoril ako velmi ma lubi a ze za chvilu bude vsetko dobre...

lu.lu.
26. nov 2009

no a mamina so sestrou vedeli 2 dni, ze som tehotna, brachovi s ocinom som to chcela povedat, ked pridem z kontroly u lekara.no a prisla som domov s placom, ze som im chcela povedat,ze budeme mat baby, ale ze teraz im mozem povedat len ze sme o babatko prisli ☹ bolo to hrozne............ale cas je najlepsi lekar.
ale niekedy to este na mna dolahne....vcera bola reklama v telke s takymi novorodencami, tak sme sa obaja na to divali, sme nevedeli co povedat, som to radsej prepla...normalne som bola nahnevana, ze preco sa mi to muselo stat, ze je to nefer 😒

micicka
26. nov 2009

jaaj lu.lu o tom "nezmyselnom" plači by som dlho mohla rozprávať 🙂 na začiatku to bola katastrófa, mojkáme sa a ja zrazu len plač, tak tiež ma môj zlatý len silno stisne a hladká, že bude lepšie. on sa ani nepýtal, že čo deje, vždy to hneď pochopil. koľko krát som ho aj stihla dopredu varovať, že budem plakať 🙂

a s telkou to je tiež pravda. to tiež môj drahý radšej nenápadne prepne keď je niečo s bábatkami. ale ako píšeš toto zahojí len čas a naše bábatko 🙂

janirea
26. nov 2009

micicka,,,nasim som to nepovedala,,,pretoze oni stale cakaju, ze uz kedy konecne prideme s touto novinou a uz sa budu tesit,,,mama mi to tak casto hovori, ze keby som jej to povedala, tak neviem co by bolo 😒
som jedinacik a jedina vnucka, tak kazdy je v pohotovosti, ked uz mam za chvilku 29,,,kazde vianoce sa hovori, ze uz na rok aby nas bolo o jedneho viac,,,,,,joooj a teraz len aby som to obstala a nerozrevala sa, preto som aj chcela tento stedry den byt doma, co sa zase mojej mame az tak nepozdavalo, ze nechcu byt samy,,,no uvidime, clovek si nenavybera 😒

mozno sa k tomu vratim a poviem,ked uz budem vediet, ze dalsie babo je v poriadku,,,
,,no a tie male deticky a reklamy a detsky plac vo filme,,,,,no toto prepinam a hned,,,a vobec akekolvek take filmy ma nejak "rozcitliveju",,,,,ale to fakt je ako kedy

,,,ale baby budeme stastne a urcite,,,ja to viem 🙂 ,,,dnes sa ku mne dostala aj dobra sprava,,,kamoska co potratila predo mnou par mesiacov, tak su znovu tehotni a vsetko je ok 🙂 ,,,takze najlepsi liek je babo 🙂

micicka
26. nov 2009

janirea, tak ta posledna infoška ma skutočne potešila 🙂 som teraz pár dní nejaká mimo, smutná ☹ takže takéto právičky mi vždy urobia dobrú náladu 😀

dnes ma tak bolí pravý vaječník, au au, asi som niekde prechladla, idem rýchlo domov nech sa poriadne zohrejem. dnes budem nič robiť 😎 som nejaká unavená....

micicka
26. nov 2009

a k tomu veku - ja už má 33 😒 a tiež každý čaká kedy už konečne. keď sme povedali čo sa stalo, tak mi švagriná napísala, že jej je to ľúto, ale, že sa teší, že už sme sa konečne rozhodli pre dieťa. prišlo mi to také surové. pokus - omyl, ale hlavne, že ona je spokojná, že už chceme bábo 😠

janirea
26. nov 2009

micicka,,,tak sup domov a polenosit,,,treba davat pozor na vajka 🙂

no, niekedy ludia dobre nedomyslia, to co chcu povedat

aj ja uz pojdem za chvilku domov

cukruska1920
26. nov 2009

je tu niekto? 😕

tun1ska
26. nov 2009

ahoj cukrus...asi len ja:🙂))
Ja som bola predsa len na kyrete včera..Akurát na meniny:(...10tt 😔 Včera som mala bolesti, ale dnes som už bola v práci a len špiním...je to normálne? 😨

janirea
26. nov 2009

aj aj som tu este chvilku,

tun1ska,,,to ma mrzi,,,

a ja som to mala tiez tak podobne,,,krvacanie svetlou krvou len v den kyretu a potom uz len spinenie

micicka
26. nov 2009

ahoj te kočky, už aj ja som tu.

tuniska to je mi ľúto, že to takto dopadlo. včera si bola na kyrete a dnes si už pracovala? to je ako rýchlo? a ja som po tiež len trošku krvácala.

ja som už doodychovala, príde návšteva 😒

cukruska1920
26. nov 2009

babulky nebojte sa zvladneme to...ja som uz prisla o dve miminka a verim ze do tretice to vyjde... uz mam za sebou treti menzes ale musime este cakat...tak cakame 😝

lu.lu.
26. nov 2009

ahojte,
tun1ska- ☹ ja som aj na teba sem-tam myslela,ze ako sa mas, je mi to luto. prestalo mu bit srdiecko alebo si zacala krvacat?
ja som po kyrete 17 dni a este stale spinim 😠 ma to stve, nie je to silne, len niekedy po namahe sa to zosilni.

micicka
26. nov 2009

ahoj cukrus a do kedy máte čakať? odporučili vám dlhšie ako 3 mesiace? aj vieš kde bol problém, alebo je všetko ok?

cukruska1920
26. nov 2009

mici... tak uz by sme mohli..ale musim cakat na vysledky vysetreni...zistuju mi pricinu potratov tak radsej pockame... v januari chceme zacat...

micicka
26. nov 2009

a určite to zvládneme, len sa musíme sem tam podporiť, keďže všetky máme horšie aj lepšie dni, musíme sa navzájom podržať 😀

lu.lu.
26. nov 2009

micicka- vyloz nohy na stol, vypni zvonec, ze nikto nie je doma... 😉
cukruska- este nemas vysledky z hemato?ja som dnes bola-vzali mi "len" tri ampulky, tak dufam otestuju vsetko dolezite. vysledky za 7-10 dni.
ja do seba cely tyzden tlacim ATB, parada 😠 6 tabletiek denne, som radsej zacala uzivat aj probiotika, lebo mi znicia creva...

micicka
26. nov 2009

tak jasné, radšej teda počkať. ten 1,5 mesiaca nie je tak veľa ako to trápenie keď to nevyjde ☹ aké vyšetrenia ti robili? možno si to už aj niekde písala....
ja mám zatiaľ len jeden potrat za sebou, na vyšetreniach som nebola, leb na budúci týždeň som si vybavila odber krvy na... ani neviem na čo - odporučila mi to jedna známa

micicka
26. nov 2009

lu.lu to sú ale upíry, ale hlavne, že z nej dostanú dôležiteé informácie 🙂

návštevu dohodol môj priateľ, už sa asi nezatajím a dnes sa mi taaaak nechce. dúfam, že nepríde téma na dieťa 😠

tun1ska
26. nov 2009

lulu- vôbec som nekrvácala, asi preto, že som užívala od začiatku Duphaston..Vôbec nič mi nebolo, práveže naopak, cítila som sa veľmi fajn, akurát že ma posledné dne neboleli prsia a nebolo mi zle...Prestalo biť srdiečko a bolo maličké- na 7tt..
išla som do práce, lebo ma nemal kto zastúpiť a aj preto, aby som sa doma neľutovala...

micicka
26. nov 2009

idem sa "pripraviť" 🙂 píšte, píšte, ja si vás potom prečítam, ozaj a čo tá naša nová januárová téma? mňa akosinič nenapadá...

micicka
26. nov 2009

tunis, aj mna vtedy prestali bolieť prsia - už sa mi to nezdalo, a poto som začala aj krvácať ☹

a s tou prácou je to aj pravda, nemáš čas na pochmúrne myšlienky, musíš makať - všetko zlé jena niečo dobré.

teraz už končím papa

lu.lu.
26. nov 2009

tak sa vyfinti micicka a potom sa ozvi, ako dopadla navsteva, ak sa tema zvrtne na babatka, sa tvar,ze akoze nepoujes
tuniska-ja som tiez zacala tusit nieco zle, ked ma prestali boliet prsia-bolo to den po ultrazvuku, ked este bolo vidiet srdiecko. nabuduce,ked budem tehotna, tak dufam budem vracat kazdy den a prsia ma budu boliet az do porodu, len aby baby bolo v poriadku. vazne, dalsie tehu bude dost na nervy, musime si dat zavazok, ze nebudeme citat nic negativne,ja som to teraz robila a moc mi to nepomohlo na psychiku

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre