Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

miriamka
29. dec 2010

Jarra...mrzi ma co sa stalo,a myslim,ze si to mala ovela tazsie nez my co sme az taky vysoky tt nemali ☹
Drzkaj sa!Aj vies domov preco anjelik odisiel? ☹

brita
29. dec 2010

@petra53 Tie testy na hcg sa robia preto, aby sa zistilo, ci je uz negativne, lebo keby nebolo, znamenalo by to napriklad, ze este nieco vo vnutri zostalo, alebo ze sa tam zacal nejaky zly proces, napr. bujnenie buniek atd. Ale neboj sa, to hcg ti klesne uplne, neviem, ci si uz dostala menzes, ale ak ano, tak to znamena, ze uz ho mas negativne.

jarra
29. dec 2010

@miriamka dôvod bol vysoký zápal v krvi, kt. mi zistili žial u neskoro. Ten spôsobil, že sa mi skrátil kŕčok maternice na 1 cm a následne prišli kontrakcie a odtiekla mi voda ...

miriamka
29. dec 2010

Jarra...to ma moc moc mrzi,a drzkaj sa ☹

petra53
29. dec 2010

@brita nie, menzes som ešte nedostala, zajtra sú tri týždne od kyretu a v PIA idem na tie testy a na kontrolu. Tak som zvedavá... Ale mala som problémy (teda možno ešte aj mám, neviem) so sťahovaním maternice, pred týždňom mi na to niečo pichol a robia sa mi v nej stále nejaké krvné zrazeniny. Myslíš, že to s tým môže súvisieť?

petra53
29. dec 2010

@jarra je mi to ľúto... 😔 muselo to byť hrozné... píšeš, že už si v tejto téme druhý krát? Už sa ti predtým stalo niečo podobné? 😒 Želám skoré ztavenie... ☹
Inak - ja som nala byť v 10tt a nakoniec mi povedali, že "plod" zodpovedal 14-15, tak neviem, viac už o tom lekári veľmi nechceli... hmmm ☹ naše bolo inak dievčatko...

jarra
29. dec 2010

@petra53 Ďakujem ... hej stalo sa, 1. okt 2009 mi robili kyret, mala som MA v 12 tt ☹

marikac
29. dec 2010

@jarra ahoj, mna si mozno pamatas z junoviek, mrzi ma ze sme sa tu museli stretnut 😖

brita
29. dec 2010

@petra53 Ja som dostala menzes 7 a pol tyzdna po kyrete. Doki mi povedal, ze menzes mi musi prist do 8 tyzdnoch. Ak nepride, treba ist s tym na kontrolu. Podla toho, co pises, ze mas tie zrazeninky, tak podla mna kvoli tomu ti chce sledovat hcg, ako ti klesa. Ono to neklesne hned, ale pozvolna. Cize on ti asi zoberie krv dva tri razy a porovna to, ci to ide dole a ako rychlo.Ja som problemy po kyrete nemala, iba raz sme brali krv na hcg a kedze bolo vsetko OK a prisla mrcha, krv sme uz nebrali. Ono fakt zavisi od toho, ako dobre ta vycistia a ci tam cosi zostalo. Ja som bola iba cca. v 6 tt a mala som anembryolu, ty si asi potratila vo vyssom tyzdni, kedze sa ti musi este aj stahovat maternica. Zaklad je, aby si chodila k dokimu na kontroly, ked mas taketo problemy, chce to iste cas, kym sa to da do poriadku. Ja som sa dala vycistit, mozno som nemusela, ale vo vnutri bol prazdny plodovy vak a krvacanie sa nespustalo. Mne to robili v CAR v Brne, ten kyret a myslim, ze mi to doki urobil velmi poctivo, za co som mu povdacna.

petra53
29. dec 2010

@jarra veeeľmi držím palčeky, nech sa už na tretí krát dočkáš vytúženého bábätka... 😔 ale tak máš aspoň malú, aj mňa držal nad vodou hlavne drobec... 😒

marikac
29. dec 2010

@petra53 mne testy na hcg nerobili ani raz..... 😕 aspon o tom neviem.

jarra
29. dec 2010

@marikac jasné, že si ťa pamätám, tiež mi je ľúto, že sme sa stretli v takejto smutnej téme ☹ .. a ako sa máš?
@petra53 to je pravda, malá ma drží nad vodou. Pre ňu sa premáham, lebo viem, že ma potrebuje, aj na Vianoce som sa kvôli nej snažila byť silná, lebo ja som teda na sviatky vôbec nemala náladu...

petra53
29. dec 2010

@brita no, ja som boal v 10tt, ale babulo vraj bolo väčšie... 😒 nekrvácala som, MA mi zistiliiba na UTZ, ale povedali mi, že som bola vnútra celá zakrvácaná a malo to veľmi veľký rozsah. Dali mi hneď aj antibiotiká a upozorňovali ma, že zotavovanie bude asi náročnejšie... 😒
Inak - mne môj gynekológ povedal, že menzes mám čakať cca po 5 týždňoch, skôr určite nie, tak uvidíme...

petra53
29. dec 2010

@jarra no to mi hovor, s malým som sa hrala, tešila, dala som ho spať a oplakávala som vianočný stromček - teda presnejšie anjelske krídelká, ktoré som si kúpila na pamiatku... 😔 😔 😔 v sob bolo už lepšie, potom mi začalo byť zle a v NED som skončila na tej pohotovosti - už som to tu písala... 😝 ☹

petra53
29. dec 2010

@marikac ja neviem podľa čoho sa rozhodujú či ich urobia... 😒 asi ti nebolo treba 😉 aj tak dobre, no nie? 😀

jarra
29. dec 2010

@petra53 Aj ja som vianoce preplakala, zapálila som hneď ráno dve sviečky za našich anjelikov 😢 . Najhoršie bolo zase to všetkým oznámiť. My sme čakali kým bude ultrazvuk po ukončenom 12 tt v poriadku a potom sme sa začali naplno tešiť a oznamovať to rodine a známym, ale dlho naša radosť netrvala... Ak by sa mi ešte niekedy podarilo otehotnieť, nebudem pokojná až kým nebudem mať bábo v náručí.

petra53
29. dec 2010

@jarra tiež sa budem už veeeľmi báť o bábätko... poviem pravdu, teraz som samozrejme mala obavy, ale nemala som nejaké veľké problémy ani pri malom a ani pri tomto druhom tehu, aj otehotnela som ľahko, takže som si nejaké problémy ani nepripúšťala... O to väčší šok som mala na UTZ, keď mi doki oznámil, že "nevidí akciu"...
Ale pri ďalšom tehotenstve to už bude iné... Asi sa zbláznim od stresov, neviem si ani predstaviť ako to prežijem... To bude strachu... 😒 😒 😒

brita
29. dec 2010

@jarra Suhlasim s tebou. Mne ak sa nahodou vobec niekedy este podari otehotniet, nepovieme to vobec nikomu, ani po 12 tt, ved nakoniec to predsa na mne po case bude vidno. Nie sme povinne, niekomu nieco hovorit. Budem mat v rukave tisic dovodov, preco som doma a ani nahodou nikomu nepoviem, ze som tehotna. Po tych skusenostiach, co mam, to nepoviem ani nasim, ani svokre, fakt nikomu. 😒 Je to smutne, ale je to asi fakt najlepsie.

jarra
29. dec 2010

@petra53 Úplne ťa chápem, ja som tiež mala pri tomto tehu veľké obavy a pred každou kontrolou som sa veľmi bála a keď mi dr. vždy povedala, že s bábom je všetko ok, aj srdiečko pekne bilo, padol mi kameň zo srdca. A keď sme prekročili tú kritickú hranicu, vôbec som si už nepripúšťala, že sa môže niečo stať. A stalo sa ...

jarra
29. dec 2010

@brita to je pravda, ja to tiež už nikomu okrem mm nepoviem, teda ešte babám tu na koníkovi, ale to je všetko. Nenávidím tie telefonáty, keď mi niekto volá a pýta sa čo sa stalo. Vždy sa rozplačem..

brita
29. dec 2010

@jarra Fakt je to tak lepsie. Ja to samozrejme to na konikovi poviem, tu je to ine, tu si pomahame a chapeme sa a nikto nikoho nestresuje. Presne, ako pises, nenavidim tie telefonaty a vysvetlovacky a otazky. Obzvlast som sa pri mojom jedinom a zatial poslednom tehotenstve s MA nastvala, ked som svokre jasne povedala, nech to nikomu nehovori a ona to povedala svojej sestre. Este v ten den ma zobrali do nemocnice a bol z toho MA a potom ta jej sestra sa mi vypytovala debilne otazky. No vrazdila by som. Je mi to treba? Ale ved vsetko zle je na nieco dobre a pre mna to znamena, nehovorit z nikdy nic a nikomu. Iba ja, manzelik a baby na konikovi. Ved preco by sme sa mali niekomu spovedat? 😠 Je to nasa intimna vec.

jarra
29. dec 2010

@brita Presne tak... A ty si koľko krát prišla o bábätko, ak sa smie opýtať? Aj ti zistili nejakú príčinu?

silvia0201
29. dec 2010

@jarra ahoj. ak sa ťa smiem opýtať, v ktorom tt. si prišla o malinké? spomínaš nejakú kritickú hranicu.

jarra
29. dec 2010

@silvia0201.. teraz v 15tt - presne 14+5

brita
29. dec 2010

@jarra Ja som mala 2x IUI negative, 3 x IVF bez ET a jedenkrat IVF s darovanymi vajickami v Brne a tam som aj otehotnela. Zial v 6 tt mi zistili anembryomolu - plodovy vak bez plodu. Tehotna som bola za cely svoj zivot teda iba raz. Pricina sa nezistila. Doki v Brne povedal, ze ta anembryomola sa stava casto, je to pravdepodobne geneticka vada v embryu, co je mimo mna a preto mi ani neodporucil ziadne vysetrenie. Lapidarne povedane,je to asi nieco take, ako ked v programe nastane chyba a uz nemoze pokracovat. ☹ ☹ V marci idem znova na IVF s darkynou, tak snad som si uz davku smoly vycerpala. 😒

jarra
29. dec 2010

Tak to si si už smolu určite vyčerpala. Budem ti silno držať palce, aby ti to v marci vyšlo 😉 A aká je príčina, že nemôžes spontánne otehotnieť? My sa tiež vždy dlhšie snažíme, kým sa podarí, o našu milovanú Kristínku sme sa snažili rok a pol a keď mala 10 mesiacov rozhodli sme sa pre druhé, zatiaľ neúspešne - 2 potraty. Mne zistila moja nová gynekologička v lete PCO, takže mi nasadila liečbu a folikulomertiu a podarilo sa, tak dúfam, že aj teraz to bude tak a dotiahneme to do šťastného konca.

brita
29. dec 2010

@jarra Dakujem, moja. 😉 My sme sa snazili najskor dva roky a nic, potom sme isli do centra a zistili muzikovi trochu zhorseny spermiogram a u mna to, ze nevedeli zo mna vydolovat kvalitne vajicka. Nakoniec to dopadlo az tak, ze sa mi FSH tak zvysilo, ze sa blizim k menopauze, lavy vajecnik uz ani nie je vidno a pravy produkuje slabe alebo ziadne vajicka. Tak som odkazana iba na darovane vajicka, a preto uz chdoim iba do CAR do Brna,lebo v SR, ak nemas darkynu, cakas minimalne 4 roky, v Cechach necakas vobec. Ja mam skoro 35 a cakat 4 roky je absurdum.
Navyse v Cechach je uplne iny pristup a mam tam velmi dobreho doktora, ktoremu doverujem. Drzim palceky aj ja tebe, nech sa rychlo zadari. 😉

jarra
29. dec 2010

@brita Ďakujem aj ja tebe 🙂 .. no štyri roky to je teda dosť 😒 to je pochopiteľné, že sa ti toľko nechce čakať .. Ale v Čechách si asi všetko platíš sama, že?

marikac
29. dec 2010

@jarra prepac,ze som zvedava,ale z coho si mala ten zapal?

juriva
29. dec 2010

@jarra to som uz aj ja povedala a uz som sa zaprisahala ze nepoviem nikomu nic o mojom tehotenstve,nech ma triznia,biju,mucia aj tak nepoviem.Uz som to zazila 2 x a stacilo. Prve 21 tyzden a druhe 2 tyzdne dozadu.Takze ta chapem. Clovek sa tesi a rit z toho bohuzial.Ked vidim,ako moja suseda fajci jednu od druhej,tak si len hovorim,ze keby mi to pomohlo,zacnem fajcit aj ja🙂
Poprasim s alkoholom a snad sa podari🙂)uz to beriem asi takto.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre