Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

rena
7. jan 2011

@tehulka14 aha tak pravdepodobne my to povie pri kontrole boze moj

evka1984
7. jan 2011

@tehulka14 fíha tak to som nevedela... ale aspon budem do budúcnosti vedieť, ak sa mi to náhodou stane 2x. Mňa asi teraz vyčistili dobre kedže som strašne málo špinila ani bolesti som nemala. No ale uvidím o mesiac na kon čo mi povie... 😒

tehulka14
7. jan 2011

@rena ale neboj podla mna je tam mala šanca aby sa to stalo,ale tak upozornil ma aj ked myslim,že mi to ani nemusel vravet pokial to nieje iste zbytočne ma vystrašil 😠

tehulka14
7. jan 2011

@evka1984 daj si nato pozor a rozhodne trvaj hned na utzv po čisteni

rena
7. jan 2011

@tehulka14 a co si myslis o tom ze nas museli 2 krat cystit ze je to chyba lekara alebo je to normalne

evka1984
7. jan 2011

@tehulka14 mne chvalabohu robili utzv ale len čistou náhodou kedže som mala na druhý den teplotu tak som išla na urgent, a dokina mi povedala že je to ok... bola dosť mladá tak dúfam že sa nemýlila. Povedala že sú tam ešte zvyšky po potrate ale že sa vylúčia menzesom a že maternica sa pekne stiahla... Ale keby som nebola išla na urgent tak môj doki mi utzv nerobil len pohmatal brucho... že až po prvej mrche bude robiť vyšetrenia že či je to ok... Som to brala ako v pohode že tak sa to robí ale tu čítam že kočkám robili utzv aj po zákroku... Budem múdrejšia do budúcna keby náhodou

tehulka14
7. jan 2011

@rena samozrejme chyba lekara lebo ten čo mi to ropbil na toho vraveli,že je len taky šuflikant stary druhykrat si ma vzal na starosti už radšej primar ☹

evka1984
7. jan 2011

@rena ja si osobne myslím, že to nie je normálne... to hlavné vám vybrali a ak tam niečo ostalo tak by to mala vyplaviť mrcha... Nie? nemáte taký pocit

tehulka14
7. jan 2011

@evka1984 mne robil po týždni utzv moj doki ked som mala bolesti a že dutina maternice je čista a večer som utekala na pohotovost a primar na utzv mi ukazal zvyšky tak už lekarom neverim ☹ hej po 1.mrche tak na 12 den od jej začiatku vidietvšetko najlepšie či je to ok 🙂

evka1984
7. jan 2011

Ved aj mne povedali na urgente že tam mám zvyšky a že sa mi vyplavia mrchou. Nikto nič nehovoril o druhom čistení 😒

rena
7. jan 2011

@tehulka14 podla mna to tiez nie je normalne chcela som ze ho zazalujem ale nemam tolko sil

rena
7. jan 2011

@evka1984 tak to asi si dobra vycistena ja som tam mala zvisky bolo to vydno aj na ultrazvuku

evka1984
7. jan 2011

@rena aj mne vravela že ich tam mám ale ja som ich nevidela... ukazovala mi aj tvar maternice ale ja som asi čudná lebo na tých monitoroch raz nič neviem rozoznať... 🙂

rena
7. jan 2011

@evka1984 ani ja nic nevydim ale ani som nic nevnimala ked povedal ze idem na 2 kyret tak som mala dost

janie80
7. jan 2011

Dievcata, chcela by som sa opytat, po akom case od potratu sa uz mozte snazit o dalsie babo? Mne jedna doktorka (zastupovala moju) povedala, ze ona by pockala 3-4 mesiace a ze bez styku mame vydrzat 2 tyzdne... Moja doktorka mi povedala, ze mozme hned po prvej mrche a v nemocnici mi len povedali, ze 6 tyzdnov bez styku... Uz som z toho magor... Co lekar, to iny nazor... Ja som potratila 25.12. samovolne v 6tt a cistenie nebolo potrebne - predpokladam, ze to zavisi aj od toho...

tehulka14
7. jan 2011

@janie80 zavisi to aj od toho su baby ktore skusaju hned po 1.mrche ,mne doki povedal,že ak nechcem mat vačšiu šancu,že sa to stane opat mam počkat aspom 3 mesiace ale ozaj su tu rozne nazory tažko radit

evka1984
7. jan 2011

@janie80 ahoj ja som mala zamlknutý potrat v 8 tt a čistenie bolo nutné... ja som si vypočula 3 verzie 😀 6, 4, 3 mesiace... styk sme nemali mať aspoň 10 dní po zákroku. Moj doki hovorí že tie 4-5 mes.by som nemusela otehu, v nemocnici mi vyslovene kázali 6 mesiacov a iný doki (tiež v nemocnici) mi povedal že 6 mesiacov je zbytočne dlho čakať, ale že tie 3m sú minimum aby som si vtedy dávala pozor a potom môžme skúšať.
A áno závisí to aj od toho v kolkom tt potratíš a ako. Kedže si potratila samovoľne ja by som to možno už po 2 mrche nechala na náhodu. Neviem je to čisto môj subj. názor.
Ja idem čakať 3 m.

evka1984
7. jan 2011

@evka1984 hlavne chod predtým ako sa začnete snažiť na kontrolun´nech ti povie že si ok... a potom hor sa na to 😀

evka1984
7. jan 2011

@janie80 to vyššie napísané patri tebe... sama sebe som si odpísala 😀

lucka1987
7. jan 2011

no ja som sa zacala snazit po prvej mrche od abortu (mala som anembriomolu) po roku a pol snazenia sa..cize to vobec nesuviselo s tazskostou donosit dieta alebo co.... a teraz mam slabe // na etste a neivem ci je to z tehu alebo z zvysneho hcg (potrat bol 6.11 2010)

evka1984
7. jan 2011

@lucka1987 ja som počula že to hcg sa ešte dlho drží po aborte kým klesne úplne... odvtedy máš len 2 mes. teoreticky by to mohlo byť to.... ale uvidíš čo sa z toho vykluje... každopádne držím palce. A si aj vedela kedy máš ovulku? či ste len tak náhodne triafali ? 😀

janie80
7. jan 2011

@evka1984 Na kontrolu som bola v stredu, brali mi krv kvoli hcg a nejake stery... V utorok idem znova kvoli vysledkom a poradit sa co a ako, podla toho, ako mi to vsetko dopadne...

janie80
7. jan 2011

@lucka1987 Ja som mala 4 dni po potrate hcg 68 a o dva dni potom len 28. Primar vravel, ze su to velmi nizke hodnoty, tak som zvedava, ake budem mat vysledky teraz...

lucka1987
7. jan 2011

@evka1984 nie vedela som .. mam testy v albume odfotene a vtedy sme sa aj snazili.. testy nie su podla inych pozitivne.. lebo ciarka je slabsia ako kontrolna.. ale taketo testy som mala aj mesiac ked som otehotnela . pocula som ze do 6 tyzdnov sa vyplavuje ale su aj pripady kedy to trva dlhsie.. a meska mi len 3 dni... ale zvracala som. picha ma na maternici, placem stale a pre vsetko, som unavena.. a mam "vetry" vsetko toto som mala ked som bola prvy krat tehu.. tak uvidime...

lucka1987
7. jan 2011

@evka1984 j ked tie priznaky si skor zacalo uvedomovat okolie a mm.. ma na ne upozornil... lebo ja som im neprikladala vyznam... kedze ani vo sne nedufam ze sa na prvy krat podari... a este aj beham casto na wc a mam vytok najskor ciri teraz trochu zbelel

solinkarka
7. jan 2011

ahojte.tak uz som doma 😒

mirka321
7. jan 2011

@solinkarka vitaj
ako si pochodila?

solinkarka
7. jan 2011

@mirka321 ale zle som myslela ze tam zomrem od bolesti..bola som na sono, vnutorne ma vysetrila, krv mi zobrala a dostala som dve injekcie. jednu od bolesti a druhu na stiahnutie maternice... este sme pol hodiny cakali na tie vysledky z krvi ale tie su v poriadku len bolesti vobec neustupovali, krce boli este horsie a aj na vracanie mi zacalo byt. tak prisla znova doktorka a ze tam mozem ostat ze mi daju nejake infuzie..ale rozhodla som sa ze pojdem domov. az teraz mi tie krce prechadzaju...tak dufam ze noc bude kludna

jarra
7. jan 2011

@solinkarka jej ahoj, a maternicu si mala čistú?

solinkarka
7. jan 2011

@jarra ano bola som v pondelok na kyretazi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre