Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

mirka35
19. jún 2011

@katusap Drzim ti palceky nech je vsetko ok .Ja este sama neviem kedy sa zmozem ist do prace snad o tyzden nastupim..

katusap
19. jún 2011

@mirka35 hlavne sa neunahli...chod az ked sa na to budes naozaj citit

shania31
19. jún 2011

@katusap
ahoj, ano moze to byt ovu...vsak uz si pomaly 3 tyzdne po zakroku 🙂

shania31
19. jún 2011

@katusap
hm to ti verim, proste nikto nedokaze pochopit pocity kym si sam tym nepresiel
u mna v praci nikto nevedel, ani ze som bola tehu a ani preco som bola doma- cize nikomu som nic nemusela vysvetlovat 🙂

lenkasop
19. jún 2011

Ahojte dievčatá, víkend za nami a zajtra opäť do roboty ☹ joj nechce sa mi,ale čo už. V stredu idem na preskúšanie z práce na PC, tak si to musím zopakovať 🙂

Mirka35.....nerada ťa tu vidím, v tejto smutnej téme, ale vitaj medzi nami 🙂 Všetko zlé sa raz na dobré obráti, len musíme veriť, že sme si smolu už vybrali a bude všetko OK a na Vianoce budeme mať bábätká v brušku.

Odrik....ako som napísala,mne nič nezistili, čo je podľa mňa dobré 🙂 len tá neistota prečo ma trápi.

katusap
19. jún 2011

@shania31 no ved som si to tak aj ratala, ze za normalnych okolnosti mavam na 17-19 DC ovulku, tak by to hadam aj sedelo 🙂 asi som mala ocurkat ovu testik 😀 aby som si vedela pripocitat par dni , kedy dojde mrcha mrchata....ale uz sa na nu tesiiim
to mas fajn, ze v praci nevedeli...ja som to musela povedat, kedze sa pohybujem v infekc.prostredi, nemala som na vyber

shania31
19. jún 2011

@katusap
no vidis, tak ti to bude aj sediet a evidentne cyklus sa ti normalne obnovi 🙂
veru, aj ja som prvu mrchu po zakroku ocakavala jak nikdy 😀

katus193
19. jún 2011

kocky poradte,kedy by mi mala vyjst ovulka ked mam 30 dnovy cyklus?

janie80
19. jún 2011

@katus193 ahoj, cca 11-16 dni pred menstruaciou, zavisi od toho, aku dlhu mas lutealnu fazu...

katus193
19. jún 2011

to je prosim ta aka faza???

janie80
19. jún 2011

@katus193 lutealna faza je cas medzi ovulaciou a menstruaciou... kazda zena ju ma stale rovnaku... no a ovulaciu zistis bud pomocou merania bazalnej teploty alebo ovulacnymi testami 🙂

katus193
19. jún 2011

@janie80 mam kupeny ovulacny tester ale ten nejak moc nefunguje ale dakujem

janie80
19. jún 2011

@katus193 najspolahlivejsie to zistis merani BT, ale tam to mas potvrdene az po 3 teplotnych vzostupoch. niektore kocky to kombinuju - ovu test ti povie, ze ovu bude a meranie ti to potom potvrdi, ze bola

katus193
19. jún 2011

@janie80 ked ja si myslim ze neni dobre az take sledovanie, clovek sa na to potom moc upne,no budeme skusat a uvidi sa,pri prvom nam to vyslo na druhy pokus takze snad sa nam to aj teraz podari coskoro 😉

janie80
19. jún 2011

@katus193 strasne drzim palce... ja som to zacala sledovat, lebo uz ma prestalo bavit milovat sa kazdy druhy, nech to nepresvihneme... 😉 trvalo to 4 mesiace, kym som povedala, ze stacilo... 😅

katus193
19. jún 2011

@janie80 si zlata dakujem a ja ti tiez drzim palce,videla som ze si sa pridala do temy 2012 mamicky tak snad sa nam to podari cim skor obom a tam si budeme pisat svoje skusenosti najprv tehulkovske a neskor mamickovske 🙂

katus193
19. jún 2011

@janie80 inac s tym milovanim u nma presne to iste 😀

azalka22
19. jún 2011

pocujte dievcata, mate niektora skusenost s nasledovnym: po kyrete ms 3 tyzden, a hned 2 tyzdne na to opat slabe krvacanie.
zistena hemoragicka uz vstrebavajuca sa cysta, ktora mohla vyprovokovat to prve krvacanie.

osobne mam dojem, ze to prve krvacanie v podstate ani nebola ms, az teraz to ide prist. no neviem, co si mam o tom mysliet. teploty nehovoria nic specialne, tak neviem.
a asi cykly po kyrete sa ustalia az po nejakej dobe, ze?

katusap
19. jún 2011

@katus193 je tazke povedat, kedy mas ovulku....podla "ucebnice" by si ju mala mat na cca. 16 DC ....ja mam tiez cykly od 28-30 dni a ovulku mavam od 17 do 20 DC ....robim ovu testy a meriam teplotu 😉 ale teplotu nie tak ako by sa mala, teda rano, po minim. 6 hod. spanku....kedykolvek pocas dna, vacsinou ked pridem z prace, ale aj napriek tomu mi to sedi aj s ovu testami ....lutealnu fazu mam vzdy 11 dni

katusap
19. jún 2011

babulky, neviete ako dopadla @allure08 ?

odrik
19. jún 2011

@katusap
Ahoj, nic o nej neviem. Tak snad sa ohlasi!!!

odrik
19. jún 2011

@azalka22
Myslim, ze asi bude najlepsie opytat sa Dr. Ale mas prvdu, myslim, ze nejaky cas potrva, kym sa dame do normalu! Ja sa zasa mrsky neviem dockat uz 38 dni po kyrete! No co s nami?

katusap
19. jún 2011

@odrik cely vikend na nu myslim....dufam, ze je ok a coskoro sa ozve
stale mrcha neprisla? 😠 aj si mala nejake ovu bolesti? ja dnes mam take divne bolesti,ale neviem ci je to ovu...uz som zabudla ake to je, naposledy bola ovulka v aprili 😀

odrik
19. jún 2011

@katusap
Snad sa nam ohlasi, ze je vsetko ok. Mne mrska stale nedorazila, uz ma to aj hneva, ved je to 38 dni. No zdalo sa mi, ze ovu som mala, neboli bolesti, ale ciry hlien, aky som mavala pri ovu aj pred kyretazou. Ak si to od marca dobre pamatam!!! 🙂 ty uz si po skuskach?

helenka333
20. jún 2011

Ahojte baby, odrík ešte ani mne mrska nedošla, asi sa spolu dočkáme, ja mám 36 deň po.
Ale už dva dni mám bolesti vaječníkov, pichanie raz na jednej raz na druhej strane a dnes ráno som sa zobudila na silné bolesti brucha, asi pol hodinku som ležala. Aj teraz bolí ale nie až tak, tak dúfam že sú to už príznaky mrchy. Len aby som ju už dostala. Držkajte sa. 🙂

myskahryzka333
20. jún 2011

ahojte kočky..tak aj ja sa pripájam ku všetkým, ktoré už každným dňom netrpezlivo očákavajú mrchu🙂 tak ako som sa tešila, že neprišla, tak sa budem tešiť keď príde 😀 ..už sú aj od piatku bolesti, také aké som mávala pred mrchou a prvé dni vždy..ale zatiaľ nič...ale tak ešte mám zhruba necelé 2 týždne..doktorka sa vyjadrila, že 4-6 týždňov po ....tak dúfam,že nenechá na seba dlho čakať....

allure08
20. jún 2011

ahojte babulky..prepacte ze pisem az teraz..ste strasne zlate ze na mna myslite;)
plus ku vsetkemu mam asi chripku..takze cely vikend som prelezala ako zombie..
no takze v piatok som zas bola u mojho skveleho dr. a nastastie infekcia sa mi znizila z0 79 na 52...ale stale vysoke kedze norma je pod 8..neviem v akych jednotkach to merali..to mi robili to crp..
dal mi dalsiu inekciu na stiahnutie maternice..lenze nejako mi to nezabera..krvacala som iba v noci z piatka na sobotu a inak nic..mam dnes k nemu prist..ale brat mi vybavil nejakeho dr.na antolskej. tak idem k nemu a som velmi velmi zvedava ..uz sa bojim ist ku gynekologovi co mi zase kto povie..nahrievala som si brusko elektrickym vankusom..antibiotika som dobrala vcera vecer..tak som fakt zvedava ako to pokracuje..drzte paste!! nech uz je len dobre..napisem hned ako prijdem od dr.ze co a ako...ale snazim sa mysliet pozitivne a uz by som mohla konecne pocut aj nieco dobre..no uvidime..! dakujem vam vsetkym!!!!!!!!!cmuk posielam!

myskahryzka333
20. jún 2011

@allure08 ahoj držím palce...

ernuska296
20. jún 2011

@allure08 ahoj chuda ti si teda musis vytrpet...najprv tu prirodu co zariaduje taketo veci, potom pokafrany zakrok od uzasneho gyndu a potom si chora...aj ja som mala crp ale tusim len 24 dali mi ATB a bolo lepsie..drzkaj sa .uvidis ze casom sa vsetko pomalicky da do normalu...
a ked sa ma nekto pyta ako sa mam tak vravim -lepsie ako vcera ale horsie ako zajtra 🙂)) drzkaj sa..

babule ja som si vcera robila poraidok v izbe a tam som nasla foto mojho draheho ked bol miminko🙂 a tak som zacala plakat ze ja strasne chcem aby mimi bola cela jeho kopia...a som plakala plakala...ale...

moc sa mi paci nazor -ze radsej si odtrpime "chvilu" my ako by malo trpet miminko...

tak sa drzte...som rada ze sem mozem napisat a ze ste tu vy,.,bo doma mam uz pocit ze uz sa " o tom hovorit" nema alebo co...ale ked su dni ked to tak nejde,..ved vy viete o com pisem ....

kazdopadne vam zelam pekny dnik!!!! a nech sem uz nepribuda ziadna:(( co sa jej to stalo...nech su mimi co vznikli v pohode a bojuju!!!! 🙂))))

helenka333
20. jún 2011

@allure08 Držkaj sa 🙂!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre