Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

diorka
20. jan 2011

@marikac mna poslal gyndos za obvodakom, ze nech mi on spravi testy, ze aj on robi, ale nech idem tam, lebo tam mi spravili aj na kopu inych veci, tak nech to mam spolu 😉
mna len stvu tie vysledky, necakala som to, dali mi dnes antibiotika, len ja sa kus bojim, lebo v nedelu sme isli na ostro a nahoda je svina ... a na kontrolu mam ist az o 3 mesiace ...
a v moci som mala nejakeho zakerneho bacila, ktory mohol sposobit aj potrat ☹ ale aspon viem, ze to bolo z toho a nie nieco ine
neviem, co sa to vsetko musi takto komplikovat, ako keby sme si nevytrpeli dost

marikac
21. jan 2011

@diorka aby som to aj ja urobila tak? nabehnem ku obvodnemu?

diorka
21. jan 2011

@marikac skus, ze u ktoreho pochodis 😉

mirkap84
23. jan 2011

...pridávam sa k Vám...v piatok mi robili kyretáž, bola som v 10tt ☹...v 7tt tehotenstva bolo všetko úplne v poriadku, srdiečko nám krásne bilo a na ďalšom sone srdiečko prestalo biť...je to veľmi ťažké ☹

drakozorka
23. jan 2011

@mirkap84 ahoj viem ze je to tazke vravi sa ze casom to preboli mne sa to zatial nedari kazdy den si spomeniem na to co vsetko som prezila...(kyretaz mi robili 15.11.2010 bola som v 7tt).neostava nam nic ine len mysliet pozitivne taaaaaak velmi sa o to snazim...

zabka1984
23. jan 2011

Ahojte, aj ja sa k Vam pridavam. 20.1. mi robili kyretaz. Bola som v 9. tyzdni, ale plod odumrel asi v 6. Uz to prebolelo a budem dufat, ze nabuduce to bude v poriadku. Krvacala som len 1 den.

solinkarka
23. jan 2011

@zabka1984 tak rychlo prebolelo? 😒

zabka1984
23. jan 2011

@solinkarka uz 3 tyzdne mi doktor hovoril, ze to nie je v poriadku, ze sa mu to nepaci a mam sa pripravit na najhorsie. Pre istotu som bola aj u ineho, ale povedal to iste. Teraz sa radsej budeme tesit na dalsie a nebudeme o tom hovorit, lebo sa tym nic nevyriesi. Ty si na tom ako? Tebe to robili cca pred 2 tyzdnami, ze?

solinkarka
23. jan 2011

@zabka1984 zajtra to uz budu presne 3 tyzdne 😒 citim sa celkom dobre, teraz uz len cakam na mrchu nech sa mozme opet snazit 🙂

zabka1984
23. jan 2011

@solinkarka aj ja 🙂 dobre nam to dopadne!!!

solinkarka
23. jan 2011

@zabka1984 a kolko vam kazili pockat?

zabka1984
23. jan 2011

na sprave z nemocnice mam 2 tyzdne, potom idem pre histologicke vysledky a tam mi asi povedia. Zajtra idem odniest spravu mojmu gyn. a hned aj prechadzam k inemu.

solinkarka
23. jan 2011

@zabka1984 no aj ja hned po mrche prechadzam k inemu..ku sukromnemu, radsej si priplatim 😒

zabka1984
23. jan 2011

@solinkarka u toho mojho sa zase dlho caka, aj ked som objednana, cakam cca 2 hod. Napr. na 30.12. som tam prisla o 6.30, aby som si zobrala casenku, ktoru davali od 7.00 a bola som druha v poradi. Na rad som sa dostala az okolo 11.30!!! Uz ma to nebavi, tak odchadzam. Zoberu ma aj inde. Nie je sukromna, ale vraj dobra a necaka sa.

solinkarka
23. jan 2011

@zabka1984 no u mna tak nejde o cakanie ale o to ze nema ani sono a na prve sono ma poslal v 12tt 😠 to kde sme!! no a kvoli tomu ze ma hrozny pristup k pacientkam 😠

zabka1984
23. jan 2011

@solinkarka ten moj je hrozne pomaly, vysetrenie mu trva aj 40min a pritom mi ani nic nepovie. Ma vsetko vybavenie, v tom problem nebol. Len ta pomalost a dlhe cakania. Ja si nemozem len tak zobrat den volna na to, aby som sedela v cakarni, ci ma vobec vezme.

solinkarka
23. jan 2011

@zabka1984 tak snad uz budes spokojna a onedloho sa budeme tesit s // 🙂

zabka1984
23. jan 2011

jasne!!!

flowerfairy
23. jan 2011

@mirkap84 Je mi luto, ze si medzi nami, neviem ti povedat nic, co by ta v tejto chvili rozveselilo, tak sa len snaz na to nemysliet a sustredit sa na dalsie snazenie a dalsie babatko, ktore uz coskoro budes mat v brusku 😉

flowerfairy
23. jan 2011

@solinkarka @zabka1984 Aj vam drzim palceky, nech nam to vsetkym co najskor vyjde 🙂

zabka1984
23. jan 2011

@flowerfairy dakujem, musime mysliet pozitivne!

flowerfairy
23. jan 2011

@zabka1984 Presne tak, verme si a vyjde nam to!! 😉

evka1984
24. jan 2011

@mirkap84 ahoj presne môj prípad... 7tt všetko ok a dalšia kontrola v 10-11tt už srdiečko nebilo.... mne robili kyret 21.12. a prvú mrchu už mám za sebou... držím palce nech sa z toho rýchlo dostaneš... ako vidíš je nás tu veľa, takže aj toto ti pomôže 😒

diorka
24. jan 2011

baby, ja sa bojim, ze nedostanem mrchu!!! kyret mi robili 17.12 a stale nic, ono by mi to nevadilo, len od stvrtka beriem antibiotika, strasne sa bojiiiiim 😉 stale sa mi zda, ze uz ma prist a nic ...
vam kedy dosla?
@evka1984 pozeram, ze si bola po mne a uz mas za sebou mrchu 😒

evka1984
24. jan 2011

@diorka no mne prišla na moje veľkééé prekvapenie na 28 D ako hodinky... takto mi chodila aj predtým. Ale zase je pravda že sa čajíkujem bylinkami, ktoré možno napomohli tomu aby prišla skôr... lebo ostatné kočky aj v našej súkromke čakali tých 5-6 týž. Skús si spraviť riadne horúci kupeľ aj pár dní po sebe a nalievaj sa červeným vínkom 😀 Ja som robila aj toto a vidíš... 😀

diorka
24. jan 2011

@evka1984 musim vyskusat ten kupel, s tym vinkom asi velmi nie, kedze beriem tie antibiotika ... inak ja sa nalievam alchemylkou a nic .... strasne sa bojim ...

evka1984
24. jan 2011

@diorka ak ti ale nepríde do tých 7tt tak radšej chod k dokimu nech ťa pozrie...inak ak ti to pomôže mne 4dni pred mrchou začali bolesti presne mrchovské tak som aj tušila že už príde, lebo miestame to boli brutálne bolesti teda... ak to cítiš aj ty tak no... uvidíš

hagarka
24. jan 2011

....vidím, že sem pribudli zase nejaké nové kamošky.......každá sme si to prežili.....teraz, keď kamarátke zomrela tá 12 ročná dcéra pri tej havárii si hovorím, že sa stávajú aj horšie veci ako sa stali mne....strašné volačo ☹ ☹ ☹

zufalka
25. jan 2011

@diorka ahoj,neboj ona dorazí určite,len každy organizmus sa s tým vyrovnáva inak.Ja som prvú dostala po 7 týždnoch a druhú po skoro na 9 týžden,som zvedavá kedy mi dorazí dalšia 😒 Nechcela som to riešit vyvolávačkami,chcela som aby mi prišla prirodzene ked má,tak dúfam že sa unormálni nech možme íst na to 😉

marikac
26. jan 2011

@diorka mne dosla na 41 den od kyretu-a to som uz bola rozhodnuta ist na vyvolavacku. 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre