Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

janulcek
20. feb 2009

bože,to bol len špás...jasne že nie!!!!!Len by sa skusili!!! 😀 😀 😀

lucka33
20. feb 2009

ja viem, že si to myslela zo srandy, ale keď si to človek predstaví 😒 Kde by som ja už len hladala dalšieho chlapa???? 😕 😀

janulcek
20. feb 2009

Ze????a ešte takeho super chlapa!!! 😀

jarulai
20. feb 2009

😠 😠 😠 neviete, prečo ma stále zhadzuje z konika? 😠 😠

evitka82
20. feb 2009

no baby!mate ale temu 🙂
no ja som pred dvoma rokmi prerabala byt sama samucicka sama trojizbak,zobrala som uver,samozrejme ze nebolo z coho platit tak som frrrlala do anglicka zarobit minuly rok v juli som bola kamoske na svatbe a tam som sa zoznamila s jej bratrancom ktoreho som v zivote nevidela a od vtedy sme sa od seba nepohli ani na krok len co som sla vybavit vypoved a ine potrebne veci do anglicka a uz som aj bola naspak...a veru nelutujem..aj ked ma sem tam naserinka(ako kazdy chlap sem tam)ale nelutujem nicoho...no v januari sme sli do BA ze za lepsim zivotom a robotou o tri tyzdne sme zistili ze cakame babo(neplanovane)kaslali sme na ba a vratili sa do nasho mesta a bytika a rozmyslali co dalej,drahy dostal dobry flek ja som pokracovala v praci de som robila aj pred tym tesili sme sa a teraz toto... ☹ ☹ ☹ ale asi to bolo znamenie ze mame odist z ba a zacat uz konecne normalne zit lebo ja som od skoly len po zahraniciach lietala..takze tak....mozno aj svatba bude....cakam cakam ci poziada o ruku... 😀 😀 ale som povedala tehotna ani za nic sa vydavat nebudem...chcem si svatbu uzit a nie sa stresovat.takze by sme sa tiez tak dako cez leto zase chceli pokusit.....

lucka33
20. feb 2009

jaru aj mne sa to stalo, napísaný príspevok a vyhodilo ma, skoro ma šlahlo! 😠 Nejak to tu často blbne, neviem, či je veľký nápor alebo čo 😀

domka28
20. feb 2009

ahojte...pridavam sa k vam...ak mozem...v stredu som bola na kyrete....prisli sme o babo v 10 tt.....dnes som bola na kontrole a doki povedal ze snazit sa odporuca tak po 4 mes., a vraj mam potom prist a da nam obom mne aj muzovi niejake lieky-vitaminy ak som spravne pochopila, na prevenciu, ci co....ale do tych č mes. sa mam snazit neotehotiet...

desmodka
20. feb 2009

domka tak az 4 mesiace????? to je nejako vela nie??
to sa tolko neda vydrzat ☹ ☹

evitka82
20. feb 2009

ahoj domka ja som bola na kyrete v utorok... ☹ ☹ takze sme na tom rovnako a mozno sa nam to aj rovnako opat podari.... 🙂 drzim palce!
nazdaaaar desmodka

desmodka
20. feb 2009

domka a nepytala si sa ako je to s prvym sexikom po kyrete???, 😀
evitka ahooooooooooooooj

domka28
20. feb 2009

no ja viem...ja som mala v july mimomater. a vtedy mi povedal tiez ze po 4 mes., ale mi sme si nedavali pozor uz po prvej menš., a otehotnela som az na 5 mes., a dopadlo to takto.....tak ja neviem...ale ak to ratam s casom do prveho menzesu...a potom tie 3 mes. , co tu pisete ostatne atk to vychadza na 4 mes., nie?

desmodka
20. feb 2009

domka a bola si aj na nejakych vysetreniach?????
no ja by som po druhej mrche chcela zacat so snazenim 😀

jarulai
20. feb 2009

no zase ma vyhodilo 😠 mna fakt šlak trafí z toho 😠 😠
domka ☹ sme s tebou. drž sa
veru neviem, 4mesiace by som asi nevydržala, ja asi nevydržím ani tie 3 čo mi kázal doki 😀

domka28
20. feb 2009

no vraj do prvehomenzesu nic....ale sak to je dlho, nie?

evitka82: tak uvidime, co povie doki tebe....a zvolime na snazenie sa zlatu strednu cestu 😉 , ozaj aj ta nechal na PN?mne povedal ze tyzden mam byt v teple...tak piatok idem na kontrolu...

domka28
20. feb 2009

nie nebola...ale pytala som sa na geneticke testy...a vraj sa na nichh dohodneme na buduce....
inak ani ja si myslim ze nevydrzim s cakanim tolko....ale vraj nam chce dat niejake vitamniny ci co....ked sa zacneme snazit....tak neviem ci kvoli tomu nepockam...ja neviem....

domka28
20. feb 2009

inak chcem brat uz teraz calibrum baby pre istotu...tak uvidim....

evitka82
20. feb 2009

no ja idem za dokim v pondelok ale zajtra idem uz do roboty ale som na pn ale doma ma to nebavi
som zvedava co mi povie v pondelok ale ja by som chcela pockat take 4 mesiace...ale tiez sa nebudem snazit ak odabel ze si budem merat a pocitat a neviem co vsetko 😒 co sa ma stat sa stane

jarulai
20. feb 2009

babulky, ja končím. nemám na to nervy - stále ma vyhadzuje 😠 😠 😠 a aj tak už musím domkov za mužíkom 😵
tak vám všetkým prajem krásny víkendík a v pondelok som tu 😉 držte sa a myslite optimisticky

desmodka
20. feb 2009

evitka, mudro...
netreba to prehanat 🙂, no ale uz sa vidim ako kazde rano meriam... ja to potrebujem vediet... aspon viem kedy mrcha pride 😀
jarulai.. pekny vikend aj tebe
domka a dominika sa podarila bez problemov???

chick
20. feb 2009

Ahojte babenky, ja to mám tiež za sebou..včera mi robili revíziu kvôli MA. Bol to najhorší zážitok môjho života, nezabudnem na to, ako som pri sone na obrazovke zbadala len prázdny gestačný vak, zostala som veľmi otrasená....

lucka33
20. feb 2009

ahojte babule, tak som bola u toho dr. a najskôr som tam našla tabuľku, že sa presťahoval na inú adresu, tak som to hľadala a keď som to konečne našla, tak že dr. dnes neordinuje. No skoro ma šlahlo! 😠 Nič som nevybavila, ešte som aj behala pešo po tej zime a snežilo stále, no na nervy 😠 Môžem ísť v pondelok znova... 🙄

pekný víkend všetkým 😉

lucka33
20. feb 2009

chick ☹ ale nás tu pribúda 😢 Ja som teda nemala potrat, ale mimomaternicové, ale v podstate je to o tom istom.... Ja som navyše ešte prišla aj o ľavý vajíčkovod... Som zvedavá, kedy a či sa mi podarí znova otehotnieť... 😔

monika0001
20. feb 2009

donka28 - ak ti možem odporučiť calibrum neber.... Ja som z toho pribrala za mesiac viac ako 8 KG.
Vraj je lepšia kys.listová Elstic Q a železo. To by malo stačiť.... Ja to užívam po dvoch potratoch...

kika99
20. feb 2009

lucka, hlavu hore..co to je.. 😠 musis mysliet pozitivne - vsetko bude - aj deticky 🙂

monika0001
20. feb 2009

desmonka - po kyrete máš ako keby šestonedelie a sexovať múžeš hneď po tom a podľa toho ako sa cítiš, ale nesmieš otehotniet!!!

monika0001
20. feb 2009

my sme nečakali, mysleli sme si svoje, otehotneli sme hneď a zasa sme o to prišli, bo maternica ešte nemôže byť dostatočne pripravená!
A museli sme si počkať miesto 3 mesiacov nič nerobenia, až 5 mesiacov!

lucka33
20. feb 2009

vidím, že nič netreba unáhliť... moni 😢

kika áno áno , pozit. myslenie 🙂 veď áno, len keď objektívne - aj taká možnosť tu je 😲 Ale na tú samozrejme nebudeme myslieť. Inak ja kade chodím, tade jak na potvoru samé tehule alebo kočíky 😖 Provokujú?! 🙄 😉

monika0001
20. feb 2009

no tak tomu ver... ale ako vravím "našťastie" to druhé "odišlo" samovolne... Len s bolesťami.... 😖

kika99
20. feb 2009

to mas tak so vsetkym lucka (aby som trosku odlahcila tuto temu..) tak napriklad pred casom sme rozmyslali, ze is kupime do mesta nejake male auto napr. citroen C3...a potom sme ho vsade videli 🙂 ...odkedy sa s drahym snazilkujeme, mam aj ja pocit, ze vsade stretavam same tehule alebo su vo vsetkych filmoch - serialoch 😠

chick
20. feb 2009

Lucka, a kolko mas rokov ak sa smiem spytat? nechcem byt netaktne, nemusis pisat ak nechces...mna totiz zacina strasit uz uplne vsetko..ja to absolutne nechapem ako sa toto moze diat. Mama aj krstna mi vraveli, ze za ich cias to nebolo, ze to nepoznali...neboli ultrazvuky, ani nic a mali pomaly hned na prvy pokus zdrave deti...tak ja neviem...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre