Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

pici
20. sep 2011

@kaculiatko88 jasne... u nas to trva trochu dlhsie a predtym sa kazdy pytal, tak teraz kazdy vie a mam pokoj :D

kaculiatko88
20. sep 2011

@usacek79 Ja som bola 10+6 a podla veľkosti vačka, ktoré bolo prázdne plod bol v 7 tt. HCG som mala vysoké na 10 tt v norme. Placenta sa mi vyvíjala normálne, ale plod už nie ☹ . Videli to traja nezávislí lekári. A zhodli sa na MA.

kaculiatko88
20. sep 2011

@pici u mňa väčšina nevie ani o tom prvom a už vôbec o tom druhom. Stále si nachádzam nejaké výhovorky. Nemám rada, keď ma ľutujú a radia mi, keď to neprežili, alebo nemali s tým skúsenosť. Ja pracujem v zdravotníctve a nedovolím si radiť ľuďom s DG. o ktorej nič neviem, alebo nemám s ňou skúsenosť.

usacek79
20. sep 2011

@kaculiatko88 aha, tak uz chapem.. ja som sa zlakla, ze po 7tt to uzavreli, pritom su caste pripady, ze sa srdiecko zjavi az v 9tt...
ja som bola 11+6 a plod umrel 7+1... takze sme na tom takmer rovnako.. 😒

pici
20. sep 2011

@kaculiatko88 ja mam vela kamosiek aj tu... a doma mi nikto neradi... mam dve najlepsie kamosky a obe maju deti, obe svagriny maju deti... vsetci bez problemov... ale aspon vedia vsetko okolo...

kaculiatko88
20. sep 2011

@usacek79 ja som ani srdiečko nepočula ☹ . Už vtedy keď som bola v poradni sa mu nezdalo. že nevidel reakciu a neurobil pre to nič. Ani častejšie kontroly.

kaculiatko88
20. sep 2011

@pici tak z mojej časti rodiny nemá nikto deti ani sestra ani brat. A z manželovej strany len jeho sestra má jedno dievčatko naše krstniatko a teraz čaká druhé. Teším sa s ňou, ale lezie mi sem tam na nervy. Stále musí byť stredobodom pozornosti.

usacek79
20. sep 2011

@kaculiatko88 aha, no my sme srdiecko videli a aj tak nic z toho.. 😒
ja viem, ze je to smutne, ale zas lekari nie su vsemocni a neda sa nijako donutit plodik, aby zil a rastol, takze oni nemali velmi co urobit... a uz vobec by nepomohli castejsie kontroly, nic by asi nepomohlo, ked sa priroda rozhodla 😒 akurat, ze by prisli na to skor a mohli ta skor cistit, ale to bol aj moj pripad, ze som mesiac nosila mrtvy plod.. 😒
ale teda ja to uz nijako neriesim, som uplne sustredena na krajsie zajtrajsky, uz len nejaky mesiac pockame a vrhame sa na to 😉 a tak to bude aj u vas, uvidis, sa tu stretneme v teme napr. augustovky 2012 🙂

kaculiatko88
20. sep 2011

@usacek79 tak to dúfam aj ja, že sa stretneme aj v takej téme. Ale ja viem, že mohol niečo urobiť ale on len čakal, Poznám veľa lekárov osobne. A veľa záleží aj do prístupu. Môžno to beriem dosť osobne. Ale traja by to riešili inak len on nie.

lucianak
21. sep 2011

@lucka23 No totooooo, tak gratulujeeeeeeeeem, už aj ja by som chcela, zatiaľ nič na obzore ☹

lucianak
21. sep 2011

@monika2712 Tak teda takto, to je iné... sestra bola ok, v rodine sme nemali a ani nemáme žiadne takéto diagnózy... teda dedo, ale ten mal pľúca v ťahu... tiež rakovina

lucianak
21. sep 2011

@usacek79 Ja som tiež na tom asi tak. Mne ho síce dali automaticky, bez vyšetrení, len tak, asi aj pre dr. dobrý biznis. Mama mi vravela, že nabudúce žiadny duphik nemám brať, že to nechať tak na "prírodno". Malo to byť na udržanie a neudržalo, ale čo už.

monika2712
21. sep 2011

@lucianak ved to.. vsetci vravia ze rodia aj starsie zeny a ja to chapem, len ma tlaci aj iny dovod... a predsa len za chvilu 30tka na krku.. ked si predstavim ze moja mama porodila brata v 20tke, teda ked on mal 20 ona mala iba 40, proste ten rozdiel je ovela lepsi, teraz bude medzi mnou a mojim prvym dietatom minimalne 30 rokov rozdiel.. pride mi to strasne vela.. 😖

usacek79
21. sep 2011

@monika2712 co ja viem s tymto to podla mna nie je problem.. V nasej rodine sa rodi neskoro - obe stare mamy mali nasich rodicov az ako 32-33 rocne, moja mama mala mna ako 24rocna (a to bola asi najmladsia rodicka v rodine) a sestru ako 31 rocna. A teda nebadam ziadny problem, je to uplne jedno 🙂 ak teda nerodis po 40tke 😉

monika2712
21. sep 2011

@usacek79 mne ide o ten generacny rozdiel... mam obavy ze uz ako 50rocna nebudem rozumiet vlastnym detom..

usacek79
21. sep 2011

@monika2712 no ved to ti prave hovorim - u nas to nikdy nenastalo 🙂 moja mama je v podstate moja najlepsia kamoska, to zavisi od typu cloveka. AK je niekto upnuty tradicionalista tak je skor moznost, ze s detmi nebude prave na jednej vlne.. Ale ak je slobodomyselny, uvolneny, rozhladeny clovek, tak nie je dovod, aby jedneho dna "osprostel" 😀 a prestal chapat svoje deti..
Ono aj tak pride den, ze pre deti budes "mimozemstan" 😀
a zase ty sa budes len chytat za hlavu, co vyvadzaju... 😉
ale to by sa stalo, aj keby bol medzi vami 15 rocny rozdiel.. 🙂

monika2712
21. sep 2011

@usacek79 hm asi mas pravdu.. tak uz si len udrzat mladu mysel, sledovat vsetky novinky v technologii, aby som vedela co to vlastne chcu ked budu daco pytat na vianoce 😀

syslica
21. sep 2011

Ahojte, tak sa vám zas votriem do témy 😉 - som rada, že tak pozitívne zmýšľate.. a s tým generačným rozdielom je to presne ako píše usacek: ak žena ustrnie v polohe puťka domáca, má problémy s deťmi naprogramované, väčšinou je to však tak, že aj rodičia pri svojich deťoch "omladnú" a možno s výnimkou pubertálnych turbulencií je spolužitie v pohode. Teda ja patrím ku starším mamám a moji synovia 3 a 6 r. aktuálne riešia možný pád amerického satelitu... akou rýchlosťou dopadnú úlomky ... koľko z neho približne zhorí po ceste a či zostať doma bude ako ochrana stačiť... starší o tom diskutoval aj v škole, hoci som ho upozornila, že šírenie poplašnej správy je trestné 😉 ... a dostal za úlohu zistiť, koľko asi váži také terénne Volvo, lebo tvrdil, že satelit je asi 2x taký ťažký... 😀 takže to máme doma pestré... to len, aby st vedeli, čo vás možno čaká...

usacek79
21. sep 2011

@syslica presne 🙂 su matky, ktore si nikdy nevytvoria kamaratsky vztah s detmi a lipnu na tradicnej rodinnej hierarchii a nedotknutelnej mudrosti starsich.. to je tragedia pre ne aj pre deti, ale veru takych matiek nie je malo 😒 v podstate vacsina mojich kamaratok mala taky suchy, nijaky vztah s matkou, proste "je to moja mama, nebudem jej hovorit moje intimne veci.." To u nas bolo vzdy naopak, totalne vsetko som ako prvej hovorila mame, nie vzdy bola nadsena z mojich vycinov 😀 , ale vzdy reagovala s nadhladom a tak vytvorila totalne otvoreny vztah, v ktorom jej nemusim nic tajit a jej nazor ma vzdy zaujima 🙂
tiez si kupila mininotebook a telku vobec nepozera uz roky, vsetko, co ju zaujima si najde na nete, je zanieteny browser a furt ma zasobuje roznymi konspiracnymi teoriami a p. informaciami 😀 a ma 57 rokov, co je podla mna este hotova mladica, a teda aj pre moju o 7r. mladsiu sestru 🙂
ale uz sa tesim, ako budem s detmi riesit satelity a vsetky mozne konce sveta a ine teorie, je to velmi zabavne, si ma rozosmiala 😵

jania023
21. sep 2011

hlasim ze konecne dosla mrcha dnes 21 dni po kyrete-huraaaa

lucianak
21. sep 2011

@monika2712 No áno, vtedy to bolo iné. Teraz sa to už takto nemôže brať, je iná doba... Veď mne tiež bolo divné, že moje spolužiačky mali mamky,ktoré mali 29 a moja pomaly 40r. Tiež mi bolo blbo, ale dnes je to fakt iné. No ak si v takejto situácii, tak dúfam, že sa ti podarí čím skôr. Kedy sa vlastne začnete snažiť?

lucianak
21. sep 2011

@jania023 No to snáď nieeeeeeeeeeee... 🙂 Aj ja už chceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem... Ale viem, že ona príde v ten pravý čas 🙂

tinasc
21. sep 2011

@lucianak ešte ti neprišla ani prvá mrška? mne včera dorazila druhá 😉

jania023
21. sep 2011

@lucianak som bola stastna ako blcha rano 😀 ty nezajdes ku dokimu nech ti pichne nieco 😒

lucianak
21. sep 2011

@tinasc Neprišla, ale netrpezlivo čakám ďalej. Už sa jej neviem dočkať, to by si neverila, dnes je to už hmmmmmmmmmmm... 42 dní... presne 6 týždňov od kyretu. ☹

lucianak
21. sep 2011

@jania023 Tak to teda verím, ve´d ja asi z kože vyskočím 😀 Dokina mi zatiaľ nechcela pichať nič, nechcela to siliť, vraj ak nedôjde do 29.9., mám ísť na pik pik... Ale to je ďalší týždeň... a ak dôjde, tak len cinknuť, že je tu. Tak snáď len zavolám, že netreba pik pik 🙂

jania023
21. sep 2011

@lucianak kolko si po kyrete??

tinasc
21. sep 2011

@lucianak fíha, tak by už mohla prísť... ja som dostala 5 týždňov po... na chlp presne... a bola som veľmi zvedavá, aké budem mať potom cykly.... no telo ma nesklamalo, nabehlo na tie moje 24 dňové cykly... 😉

monika2712
21. sep 2011

@lucianak no jeden pokus taky skor neplanovany sme uz dali, az na to ze mi asi vynechala ovulka tento mesiac.. mam nejake zblbnute hormony, citim to, vidim to na pleti, vlasoch, ze nie co nie je ako ma.. tak snad uz buduci mesiac bude normalny a ideme na to.. 😉

lucianak
22. sep 2011

@jania023 Včera to bolo presne 6 týždňov, nechápem... ale asi preto, čo povedala dr, dosť ma "vyškrabali" (hrúbka 2mm po týž. po kyrete) a ešte sa maternica nedala poriadne dokopy. Takže zatiaľ ešte asi nemá z čoho byť alebo ako si to mám vysvetliť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre