Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

monika2712
21. nov 2011

@chrustik1 hej chapem.. ved tiez som na chvilku myslela ze som tehu kym bola teplota hore. je pravda ze zatial neklesla extemne, ale mala by sa drzat hore a dnes uz bol pokles o 0.1 takze zalezi co bude zajtra,ale myslim si ze rano uz asi budem aj spinit..

silvia371
21. nov 2011

ahojte dievcata, ja som mala MA v januari a chcela by som sa vas opytat, ci sa vam nejako zmenil cyklus po kyrete.....ja mavam v strede cyklu spinenie a pred MS ho mavam tiez akosi divne, predtym som mavala jeden dva dni a teraz niekedy aj styri a prsia ma velmi bolievaju uz od ovulacie a skratila sa mi lutealna faza....zacinam mat obavy, ze sa nieco pokazilo, kedze uz to bude pomaly rok a nedari sa.... ☹

chrustik1
21. nov 2011

@monika2712 veď uvidíš, veľmi ti držím palce aby ti to vyšlo, zaslúžiš si to!! Vlastne ma napadá a baby čo majú mrchu aj keď sú tehu to majú ako s bazalkou?
Ja tiež teraz očakávam mrchu ale ja pravdupovediac netuším kedy. Dr. hovorila, že by mala prísť už normálne ako mávam cyklus, teda u mňa 31 dní, že maternica vyzerá úplne normálne. Brucho ma pobolieva, začali sa mi robiť vyrážky (čo napr. u mňa nieje jasný ukazateľ, že kedy príde) ale stále mám ten hustý výtok, už vyše týždňa, z toho som jeleň lebo ak by som mala aj normálny 31 dňový cyklus tak vlastne mrchu by som mala čakať už v sobotu, teda už o 5 dní čo si myslím, že výtok by už byť nemal. Ale zas ja čakám len druhú mrchu, tak aj keď je maternica z toho kyretu spamätaná tak ktovie či aj hormóny..

chrustik1
21. nov 2011

@silvia371 ahoj ja som takto mávala špinenie v strede cyklu a dozvedela som sa, že to môže byť silná ovulácia. Teda ak je to špinenie len pár dní (cca 2-3). Najskôr som si myslela, že je to hlúposť, že sa dr. zmýlila, neverila som tomu, no akurát keď sme mali pohlavný styk deň pred a po tak sa podarilo otehu. Síce to bolo neúspešné tehu, ale to s tým nesúviselo, teda s tým špinením isto nie

monika2712
21. nov 2011

@chrustik1 no teplota je proste stale hore aj pocas mrchy pocas tehu.. aj vtedy ostava hore vraj..
dakujem ti, uvidim ako to dopadne, ci sa nam podari este do vianoc otehotniet.. velmi by som chcela verit ze ano.

@silvia371 ako velmi sa ti skratila lutealna faza? skus brat gynex alebo femi kvapky alebo pi alchemilkovy cas, vraj to pomaha aj na upravu cyklu, aj tie kvapky, oboje su len prirodne..

silvia371
21. nov 2011

@monika2712 mavala som 12 dnovu a teraz tak 10,11 ale este pred tym par dni spinenie....dakujem gynex som si objednala, kazdym dnom ho ocakavam, ten som pila aj minuly rok na jesen a v decembri sa zadarilo, tak mozno to prinesie stastie...no kazdy dalsi neuspesny cyklus je cim dalej tym viac deprimujucejsi, uz som sa rozhodla, ze prestanem merat aj BT, myslim, ze ta psychika je velmi podstatna.

lucianak
22. nov 2011

@anuska30 Ahojky, ja som po MA dostala prvú ms po 6týždňoch, takže nemusíš stresovať 🙂 A je to celkom v norme, ak do tých 8 týž. príde. Neviem, či by som skúšala hneď semienka, asi by som tú prvú ms nechala na voľno. Ale semienka som kupovala v bylinkárni. V lekárni takéto asi nemajú. A pila som 1 šálku ráno a 1 večer. A na druhý deň tiež tak isto a na druhý deň večer v sprche čo to nevidím??? Hurá červená.... Tak skús sa aj s ostatnými babami poradiť. Ja by som aspoň prvú nesilila....

lucianak
22. nov 2011

@monika2712 Ešte pokiaľ ju nemáš, tak nič nie je stratené. Aj ke´d príznakyy pred ms to sú brutálne nápadné. No uvidíš, ale napriek tomu držíme palce. Ja už sa neviem dočkať, keď sa zasa budeme môcť snažiť o dva týždne. Tie lieky mám donekonečna asi.... a to už len tie dva týždne. Ako keby som ich nevedela minúť.

monika2712
22. nov 2011

@lucianak ahoj moja, no dnes teplota klesla na 36.9, takze ratam ze zajtra na 36.8 a vo stvrtok pride mrcha.. a este k tomu som sa zobudila s migrenou.. tak to je uz u mna jasny pripad mrchy.. bohuzial.. no nic, zase pockat dva tyzdne a ide sa znova na vec. 😉

lucianak
22. nov 2011

@kaculiatko88 Presne tak. Netreba tlačiť na pílu ako sa vraví, ono to príde. Skôr, či neskôr. Ja som nikdy nemala ms ako hodinky. Ak by som sa podľa nej riadila, tak všade meškám 😀 Uvidím, či tento týždeň dorazí ms u mňa (to bude 3 od kyretu) lebo už som aj dosť vyhádzaná, ešte aj 3 mini vyrážky mám na krku... Tak toto som nemala nikdy. Hmmm... 😖

lucianak
22. nov 2011

@tinasc Noooo, asi som také kilko pribrala, ale jem normálne, necítim žiadnu pažravosť. Dokonca by som povedala, že chuť mám o niečo menšiu ako pred braním toho svinstva. To asi fakt zadržiava vodu, no chodím pišať dosť často. Inak ani na tvári ani na postave žiadne extra zmeny. Možno aj o centi viac v páse. Ale mne to neuškodí, skôr som rada 😉

lucianak
22. nov 2011

@monika2712 Ja som mala BT cez tehu od 36,9 po 37,1... takže nezúfaj. Ale ty asi najlepšie vieš ako ti je a isto sa aj najlepšie poznáš, no ja by som ti už ms nedopriala minimálne rok 😀 Výkričník 🙂

monika2712
22. nov 2011

@lucianak no u mna je to skor 37.2, 36.9 uz je mrchovska teplota u mna, ja mam cely cyklus vyssiu.

lucianak
22. nov 2011

@monika2712 No to je tiež u každej individuálne. Moja sestra mala cez tehu alebo ovu max 36,8. Takže to fakt má každý ináč. No uvidíš, ak a kedy dorazí, ale berme si príklad z ušačeka a buďme aj my už tehuleeeeeeeee 🙂

monika2712
22. nov 2011

@lucianak no vies si asi predstavit jak velmi by som uz chcela, ako ked si predstavim ze by sme sa mali teraz rok snazit tak chytǎ depky, dufam ze to pride skor ...

lucianak
22. nov 2011

@monika2712 Tak to ani nehovor, musí sa čím skôr zadariť. Mne už kamoška, ktorá čaká 29.3. už pohrozila, že si máme pohnúť, lebo chce, aby naše deti spolu vyrastali 🙂 Ja sa budem snažiť jej vyhovieť. Oni čakajú chlapca, my budeme čakať dievča pol roka po nich a polročný rozdiel je asi tak akurát, tak ich možno dáme dokopy 😀 Ej keby mi to tak vyšlo, bola by som šťasatná...

monika2712
22. nov 2011

@lucianak nooo.. keby to tak vyslo.. ja uz mavam vselijake divne sny, ze budeme neplodni a tak.. zacinam mat asi fakt obavy ze si este niekedy otehotniem.. chapem ze sa snazime len kratko..ale predsa... do kelu.. 😖

marecek1
22. nov 2011

@lucianak tak to máte s kamoškou super plány 🙂 tiež mám super-kamošku, s ktorou sa tak narovnako snažilkujeme, tiež by sme chceli spolu kočíkovať, och joj, o dôvod viac prečo to musí vyjsť 🙂 🙂 🙂

marecek1
22. nov 2011

@monika2712 neboj... určite vám to vyjde, len zažeň od seba tie chmúrne myšlienky/sny, aj keď je to ťažké, vidím to sama na sebe, ale naozaj z vlastnej skúsenosti tiež viem, že pozitívny prístup, psychika zohrávajú obrovskú rolu.

monika2712
22. nov 2011

@marecek1 hm obcas je to tazke zahnat tie pochmurne myslienky.. uz by som tak moc chcela byt stastna, urobit manzela stastneho.. otca...
vcera to bolo 5 mesiacov od maminej smrti.. tak mi je dnes trocha smutno ☹

marecek1
22. nov 2011

@monika2712 priala by som ti, aby ťa čím skôr stretlo šťastie v podobe miminka, určite by sa ti lepšie znášal aj smútok zo straty mamy...

monika2712
22. nov 2011

@marecek1 to ano.. asi prave preto po tom tak velmi tuzim.. 😖

tinasc
22. nov 2011

@lucianak no ja som zase taká, že mne to asi uškodí 😀

marecek1
22. nov 2011

@monika2712 to ti verím.... viem, aká vie byť túžba silná, tiež som si musela prejsť dlhú cestu, kým sa nám narodil synček, zdravotné problémy, tiež aj psychika robila svoje, takže ťa chápem... teraz je to tiež nič moc, snažíme sa a snažíme a nič z toho, kebyže už nemám malého, asi by mi už "šiblo".

lea1333
22. nov 2011

@monika2712 ahoj no mozno tehotenstvo!!! 😉 a teraz mas aku teplotu?mne mrcha prisla uz dnes 😒

monika2712
22. nov 2011

@lea1333 ee moja.. to nebude ono. teplota klesla dnes na 36.9 a to je uz moja mrchovska 😒

lea1333
22. nov 2011

@monika2712 aha tak mozno sa ti dava cyklus do poriadku a beries aj nieco na upravu cyklu?

monika2712
22. nov 2011

@lea1333 nie neberiem, ale zacnem zas pit alchemylku ked pride mrcha, a mozno skocim do lekarne po nejake kvapky prirodne.. aj ked tie sa mi moc neosvedcili.. tak asi skusim len tu alchemylku, snad to zaberie.. ono v podstate asi budem mat zas 27-28 dnovy, co je fajn, len tie PMS su hrozne silne a tie migreny som zyvkla mavat kym som brala HAK a potom ked som mala stresy a po kyrete sa mi to znova vratilo 😢

lea1333
22. nov 2011

@monika2712 ak ti mozem odporucit skus gynex mne velmi pomohol!!!

monika2712
22. nov 2011

@lea1333 hej pocula som o nom a v com konkretne ti pomohol? ja by som potrebovala zmiernit PMS..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre