Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

kaculiatko88
29. mar 2012

@kacena85 ahoj moja ... tak zatiaľ sa máme celkom dobre až na nevoľnosti na žalúdku. O týždeň máme kontrolu tak som zvedavá, či je všetko v poriadku. 🙂 🙂 🙂

tinasc
29. mar 2012

@lucianak čauky, aj mňa už prestávajú bolieť prsia a som hneď z toho mimo, či je všetko v poriadku 🙂 ale určite je... stále kašlem, takže sa zaoberám tým... a to že ťa naplo z hovienka, sa ti ani nečudujem, aj mňa by naplo, ja sa teraz nechcem hafana ani dotknúť, chudáčik 🙂 ja viem, je to pritiahnuté za vlasy...

tinasc
29. mar 2012

@monika2712 testy určite dopadnú na jednotku... uteká ti to, už 15tt 🙂 kiež by som aj ja už bola tak daleko 🙂 😉

monika2712
29. mar 2012

@tinasc dakujem, dufam ze ano a neboj dockas sa aj ty, ale aj mne sa to stale vlecie, najradsej by som uz rodila 😉

tinasc
29. mar 2012

@monika2712 veruže hej, aj ja by som najradšej už držala drobca v náručí, ale čo, musíme byť trpezlivé 🙂

kacena85
29. mar 2012

@henrietad ee chvalabohu, mala som cca dva dni taku miernu horucku, ale vsetko ok

kacena85
29. mar 2012

@kaculiatko88 juuuj tak to je super, chvalabohu, ja necakam utorok mrchu mrchavu taaaaaka som zvedava 😀

kaculiatko88
29. mar 2012

@kacena85 tak to ti držíme silno palčeky nech máš //.

kacena85
29. mar 2012

@monika2712
@tinasc ale babule ved tehulkovanie je takeee krasne len si to uzivajte 😉

kacena85
29. mar 2012

@kaculiatko88 v pondelok/utorok testnem ak mrcha nedorazi, zajtra idem k dr na kontrolu tej mojej sliznice aj to som zvedava ci sa sa zvyyysila

monika2712
29. mar 2012

@kacena85 no moja vies krasne je vtedy ked stale na nieco necakas.. a cele tehu na nieco cakas, na poradnu, na vysledky z krvi, ci bude babo zdrave, na pohlavie.. a poviem ti nie je ziadna sranda.. uz ked budu pohyby tak to bude asi lepsie ale zatial je to hrozne, to cakanie na poradnu mesiac.

kukucg
29. mar 2012

@henrietad Aj ja mavam taky problem, od kyretu, ms sa mi rozbieha spinenim, alebo takym slabym krvacanim cco trva aj tyzden, potom normalne ms, potom este par dni spinenie, takze cele aj vyde dvoch tyzdnov, tiez kratka lutealka, takze otehotnenie bez sance 😠 😠 Lieky mi na to nezabralli

kaculiatko88
29. mar 2012

@kacena85 budem na teba silno myslieť a veriť, že konečne sa aj na Vás usmialo šťastíčko. Zaslúžite si to

kacena85
29. mar 2012

@monika2712 hej to ti verim,to preziva kazda,ale ked sa uz zadarilo musis verit,viem ze budem aj ja stresovat ale sak 9 mesiacov sak sa zblaznime ;( musi to mat aj peknu stranku

monika2712
29. mar 2012

@kacena85 ale hej, rastuce brusko a ta chvilka na sone je pekna..a ked uz budu pohyby a nakupovat vecicky, aj to je pekna stranka.. len ked je tam toho tolko co ak.. ze to casto krat zatieni vsetky tie pekne veci.

kacena85
29. mar 2012

@monika2712 akurat mi segra vravela,ze jej na kazdej poradni nerobil utz a to sa nerobii ma zakazdym???som kuk ako puk ved ako vie,ze je babo ok???

monika2712
29. mar 2012

@kacena85 no mne zatial robili vzdy a neviem si predstavit zeby nespravila, sak by som sa zblaznila. 😀

kacena85
29. mar 2012

@monika2712 no ved toooo,a ona,ze to robia len pri rizikovom,ale mne sa to nezda,chodim tomu istemu a nepaci sa mi to,no inak odchadzam,este prezistim u viacerich

hela31
29. mar 2012

Ako tak citam, kazda kyretaz prebieha inak 🙂 ja som isla rano na osmu, dostala som injekciu po ktorej som za 5 sekund zaspala a potom som sa prebrala asi po hodke a pol a uz ma posielali domko a to mi velice hovorili, ze mam jeden z dlhsich zakrokov 🙂 inak ja som na citanie nemala ani cas ani chut, ake som mala bolesti 🙂 vysetrenia mi pekne probili den vopred ked ma objednavali,tusim som obisla lepsie 😉

henrietad
30. mar 2012

@kukucg ja to mam od ovu ale potom ked skonči ms tak nič..vobec to nekončí spinením...a ja som tento problem mala aj pred kyretom..začalo to po cca 1,5 roku brania hak...tak mi ju doktor vymenil za silnejsiu...stale to neprestalo tak som ju prestala uplne brat..ale trva mi to už cca1,5roka a až teraz mi je nasadeny duphaston aj keď z krvnych testov sa nezistilo kvoli comu to tak je..myslela som že kyretom sa to zmení...vo februári som to nemala, práve ten mesiac som si kupila a brala ascorutin a bola som aj tehotna...takže nevrav že neni šanca! je! 🙂

@kacena85 no vidis jak si tu chorobu porazila🙂 teraz len čakať na dobre spravy 😉

pre všetky: prva ms po kyrete je silna, ale neohlásilo mi ju brucho den vopred čo zvyklo a kedže mám nepravidelný cyklus mi to aj dosť vyhovovalo...ako vám zmenil kyret tieto "veci"?

kukucg
30. mar 2012

@henrietad Aha, tak to mas trochu inak, ja vlastne spinim pred ale aj po, dnes som asi 10DC a este stale mam slabulinke spinenie, ja som dostala lutenyl, je to to iste ako dufik, ale nezabral, vobec to neudrzal, spinit som zacala uz pri siestej tabletke, tak teraz chodim na HP ze co... inak asi pred tyzdnom som zacala aj ja brat ascorutin, ktovie ci aspon trochu pomoze 😵 😵 No a nemyslim to tak ze vobec nie je sanca, ale s takym spinenim asi nie, nejak sa ho budem musiet zbavit!! Ja som pred tym ako som potratila mala ukazkovy cyklus absolutne bez spinenia tak neviem, nieco sa posralo pri tom 😠

lucianak
30. mar 2012

@kacena85 Ja som si už pozerala pár stránok o hcg, ale ja vlastne ani neviem, koľko som mala teraz, lebo odbery mi robila len minulý týždeň.

lucianak
30. mar 2012

@poisonblu Stále to špinenie je? Ale ak ťa pozerali a bolo to ok, tak sa asi nie je čoho obávať. Veď si mala mať teraz asi aj ms, nie? Mňa už zvracanie aj prešlo. Bolo to asi 3x, ale občas ma ešte napne. Ja by som tak dlho asi nevedela spať, ale telo si pospí, koľko potrebuje 🙂 A také buchtičky... mňamky

lucianak
30. mar 2012

@tinasc Ešte stále ťa ten kašeľ neprešiel?? A nechceš zájsť radšej za dr. nech ti na to niečo dá?? Alebo sa hoci len spýtať v lekárni, že si tehu a potrebuješ niečo proti kašľu.
Mňa už nebaví to večné kontrolovanie a tiež verím, že je všetko vporiadku. Len sa tomu nesmieme poddať a všetko bude dobré. Inak viaceré baby písali, že to nemusí bolieť celý čas. Ale mne je to jedno, nech bolia až na prasknutie, vydržím to a stojí mi to za to 🙂

lucianak
30. mar 2012

@kacena85 A zatiaľ necítiš nič??? Žiadne náznaky tehu? Tfuj, tfuj, tfuj...

kacena85
30. mar 2012

@lucianak aoj moja,dnes poobede idem gyndosovi,nech ma kuk aj tu sliznicu.no tak dr ked som zvracala hned ci nie som tehu ale to asi tak rychlo nebolo z toho,tri dni dozadu bolest podbruska,ozaj ti si taky mliecny hlien nemala?citim mokro stale.dnes sice ani nie.Sem tam mi je tazko od zaludka.dnes som 11 dpo ale nechcem si robit nejake nadeje,ked nedojde ms pondelok testnem

tinasc
30. mar 2012

@lucianak ja som už u dr. bola aj som jedny atb vybrala, dokonca som skúšala homeopatiká, skorocelový sirup, pastilky na cmúľanie, no všetko čo sa dá v prvom trimestri, no bohužiaľ zlepšilo sa to len mierne, no ale už to nie je také ako predtým, už ma nedusí v kuse, takže pomaličky to musí prejsť 🙂

sabaka
30. mar 2012

@kacena85 no, no, no! 🙂 fuha, som zvedava na pondelok, ak to dovtedy vydrzis

kacena85
30. mar 2012

@sabaka jo jo vydrzim,chcela som az utorok ale pondelok testuje aj cristy tak som sa pridala ;))

sabaka
30. mar 2012

@kacena85 paci sa mi tvoj grafik veru. To cakanie je blbe, to som vzdy tazko znasala. sa to vlecie zo dna na den 🙂
ako pises hore vyssie clovek si nechce robit nejake velke nadeje ale zase je to pekne dufat a verit ze co ak naozaj prave teraz 🙂 velmi drzim palce

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre