Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bambi2
23. máj 2012

@enima to mi je luto ☹ Stale pribudaju nove tvare... 😔 Vobec nepatraj po pricine, nema to zmysel. Pozeraj na buducnost co mozes urobit lepsie aby buduce tehu bolo uspesne.. Ja skusam teraz reflexnu terapiu chodidiel. Aj ked si myslim, ze vo mne problem nebude a neni! Skor v manzovi...

sabaka
23. máj 2012

@kikaneu ja ta trosku ukludnim - aj ja som krvacala po kyrete dlhsie, kym to preslo do spinenia a miestami sa vyplavovali kusky sliznice, je to len dobre ak to takto vychadza, to znamena ze sa maternica docistuje sama. mne kusocky vychadzali este aj pri prvej aj pri druhej mrche - maternica sa stale este regenerovala a docistovala. az pri tretej mrche po kyrete sa uz nevyplavovalo nic okrem krvi. k doktorovi musis vtedy, ak by si dostala velmi silne bolesti spojene so zvysenou teplotou (riziko zapalu). bude to ok, neboj...je to teraz mozno ako zly sen, ale aj ten raz prejde a zostane smutna spomienka... najtiaz vyckat prvu mrchu a telu aj dusi sa ulavi.

kikaneu
23. máj 2012

@chrustik1 ďakujem, dúfam aj ja, že to odíjde samo a všetko bude ok

kikaneu
23. máj 2012

@sabaka ďakujem, pomoholo mi to....aspoň už viem viac....človek sa má stále čo učiť.......je to fakt hrozné a nedokáže to pochopiť nikto, kto to nezažil, preto som vďačná, za toto fórum a všetky rady......ďakujem

sabaka
23. máj 2012

@enima ahoj, vitam ta u nas v tejto skupinke. mne osobne tu dievcata velmi pomohli, ked som po kyrete zufalo hladala ludi s podobnym osudom. u mna to bolo podobne, viac ako 2 roky snazenia, potom operacia krcka maternice a nutena polrocna prestavka a potom, po vyse roku sa mi podarilo prirodzene otehu. a tiez to zle dopadlo. nevesaj vsak hlavu, vies co mi vtedy povedal moj manzel? ze aspon vieme, ze to u nas 2 naozaj funguje! tesne po kyrete mi takym max. realistickym vyrokom velmi nepomohol ale cim dalej tym viac viem, ze mal a ma pravdu! 🙂 som 3 a pol mesiaca po zakroku a citim sa vyborne a uz skusame ostosest dalej. a je to naozaj tak: po potrate je sanca otehotniet omnoho vyssia, tak hlavu hore, este sme nedobojovali!

sabaka
23. máj 2012

@kikaneu to mas pravdu, nedokaze to pochopit nikto kto to nezazil. ja si niekedy normalne skoro poplacem, ked tu citam smutne osudy zien a stale pribudaju nove a nove tvare. inokedy som zase cela bez seba od radosti nad cerstvymi tehulkami a tych je tu v tejto teme neurekom! 😉 dodava to cloveku nadej!

enima
23. máj 2012

@bambi2 Budem sa snažiť na to nemyslieť, len je to čerstvé. Viem, že to prebolí, už som si čo to prežila a všetko časom prebolí. Príčinu som chcela vedieť len prreto, aby som vedela čo urobiť inak, ale ved sa uvidí čo povedia. A ty si po kyrete? Alebo sa vam len nedarí? Manzel nebol na vysetreniach?

enima
23. máj 2012

@kaculiatko88 No z toho vychádzame, že keď sa to už raz podarilo, tak aspoň vieme , že sa to dá. Budem myslieť pozitívne a snáď budem o par mesiacov zas tehu. ďakujem.

jaya47
23. máj 2012

@kikaneu A robili Ti po zakroku ultrazvuk? Ak nie, tak radsej zavolaj/objednaj sa k svojej lekarke, nech Ta kuknu. Mozno je to ok, ale ak by nahodou nie, je lepsie skontrolovat (nechapem, preco to neskontroluju automaticky, ja som musela druhykrat na kyret...)

monika2712
23. máj 2012

@chrustik1 moja ja som sa tiez citila na dievcatko, dokonca mi to niekolko ludi hovorilo.. a nakoniec pindur,tak daj potom vediet, uz bude urcite vidiet ak sa vam dobre otoci 😉

bambi2
23. máj 2012

@sabaka to som si aj ja myslela, ze po potrate je ovela vyssia sanca na uspesne tehu... Ale som skoro na rit padla ked mi povedal dr. ze sanca je tu iba nejakych 50-60% a to je podla mna velmi malo. Potvrdil mi to aj iny dr. v jednej poradni. Ked tu jeden potrat bol tak je tu velka sanca, ze bude mozno aj druhy... Akokeby naozaj raz nestacilo.. 😖 Ono sa to hovori ale ci je to naozaj tak, nechce sa mi verit 😕 Ale dufam pre kazdu jednu z nas, ze sa to opakovat nebude!!!!!!!!!!!!!!!

sabaka
23. máj 2012

@enima pricinu sa malokedy dozvies - ako ti napisala @kaculiatko88 väcsinou tam stoji len tolko, ze to bol missed abort a nic podstatne viac... u mna bola na 90 % pricina zapalu mocovych ciest na samom zaciatku tehu ..poskodil sa plod - aspon tak mi to vysvetlili lekari. aj ked som hned utekala do nemocnice a brala lieky, nepomohlo.. musim to akceptovat, ze je to jednoducho tak a nabuduce si davat este viac pozor.

bambi2
23. máj 2012

@enima ja som po spontannych dvoch... No nam by s aj darilo, ja mam endokr. a cukor, hp mam tiez za sebo, vsetko v naj poriadku. Este hematku ale ta bude tiez ok. Ja si myslim, ze problem bude v manzovi..

chrustik1
23. máj 2012

@monika2712 no vidíš, takže ono to vôbec nieje o pocitoch ale o tom čo sa vnútri skrýva 🙂 Ale ak ti mám pravdu povedať mne je to úúplne jedno, hlavne, že bábätko je a je zdravé. A úprimne myslím, že každá z tejto témy to isto tak cíti či bude cítiť ak otehotnie. Ja som si predtým to tehu želala to či ono, no ako prišiel ten potrat tak som si povedala, že som hlúpa, je to predsa úplne jedno, hlavne, že ďalšie tehu už bude ok a hlavne aby bolo. Ale som fakt zvedavá či sa drobček ukáže 🙂 Peťko ten s tým problém nemal, ten rozťahoval nožičky na požiadanie 😀

enima
23. máj 2012

@sabaka Dakujem. Ja to urcite nevzdám. Len to bolo pre mna take sokujuce. Vieš ja toho mam dost za sebou - V 25 mi nasli nador na vajecníku, bol zhubný,ostal mi jeden vajecnik, nasledovala chemoterapia. potom sme 2 roky museli cakat kym sa telo spamätá. Po dalsom roku a pol skusania sme isli do CARu, tam nas cakal výrok ze nikdy prirodzene neotehotniem a 4 neuspešné IVF. Tak sme sa pred Velkou nocou rozhodli pre adopciu. Este v pondelok u nas bola jedna známa, ktorá nam presne hovorila kam ist a co a ako. A vo štvrtok som zistila že som tehotná. Skoro sme sa od šťastia pomiatli. A preto aj ked som citala na konikovi vsetky tie zle veci, som si myslela že my sme si svoje vyčerpali a ani som na to nemyslela. Ale dúfam, že zas" vyjde slnko".

enima
23. máj 2012

@bambi2 Tak preco nejde on na vysetrenia ab yste mali istotu? treaba vsetko skusit. Ja mam stitnu zlazu ok, aj som bola na imuno, ale mam trombofilny stav. Aj ked som uzivala lieky aj injekcie tak nepomohlo.

monika2712
23. máj 2012

@chrustik1 no nam nas tiez furt len otrcal vajka do zaberu ale ked sme chceli zaber tvaricky v 3Dcku tak furt mal ruky pred tvarou a schovaval sa nam.. tak sa nam lekar smial, ze vajca nam otrca stale ale tvar ani raz 😀 😀 tak dufam, ze v 30tom uz uvidime aj tvaricku.. a jasne, je to jedno co to je, hlavne nech je to zdravucke, to je najdolezitejsie..

kikaneu
23. máj 2012

@sabaka aj ja verím, že nabudúce to už vyjde a dopadne na výbornú
@jaya47 nerobili.....ja som bola vtedy taká rada, že idem domov, že mi ani nenapadlo, dožadovať sa toho, len brucho prehmatali na vizite a že ok, môžete ísť domov......objednám sa k doktorke

sabaka
23. máj 2012

@bambi2 to vazne? tak mne poskytol moj gyndos uplne ine info... hm. ale idem verit radsej tej mojej verzii, druhy potrat nechcem zazit a ze sa to stalo tebe, to je fakt smola. ved prave ty si sa k tehu stavala so spravnym pristupom, odstavovala si ovocie a zeleninku, celkovo zdravy styl a aj tak neuspech... neviem, preco to priroda tak niekedy rozhodne....je mi to luto! ale rozhodne: do tretice vsetko dobre! 😉
a preco myslis, ze problem bude v manzovi? ved spermiogram ok ci nie? co ine by este mohlo byt?

jaya47
23. máj 2012

@kikaneu Hej hej, cloveku to vtedy nedojde, v hlave mame uplne ine veci a lekarom verime na 100%...

kikaneu
23. máj 2012

@jaya47 no už viem, že veriť sa im neoplatí 😠 😖

sabaka
23. máj 2012

@enima mate toho za sebou az-az... si silna zena a aj tuto zivotnu skusku zvladnes a vyjdes z nej posilnena! verim, ze sa nam to este podari!!

svintekova
23. máj 2012

@mata_ba Mati na to sme tu aby sme si pomahali a podporovali sa. Aj mne kocky veeelmi pomohli 😉

jaya47
23. máj 2012

@kikaneu Aaaale, zavisi od okolnosti. Ked som bola druhykrat na kyrete, mali problem, ze sa im nic nepodarilo vyskrabat, tak tam bola cela antolska a potom si ma uz zobral na starosti primar. Rano ma pekne skontroloval na uzv (zistil, ze to su zrazeniny, nie zle vyskrabane), potom o 2 tyzdne zase kontrola u nho, aj ultrazvuk, aj krv mi kontroloval. Proste vsetko co bolo treba.
A tiez mam skusenost s mojim lekarom, ze aj ked uz bolo jasne, ze to nedopadne dobre, tak ma este nechal cakat, aj povedal, ze pockame, ci sa telo same nezacne cistit, povodne ma neposielal hned na kyret. Ale ked nic z toho, tak ma tam uz poslal (a v nemocke samozrejme ze na co tak dlho cakal).
Tak nastastie to nie je tak, ze sa neoplati verit, len skoda, ze clovek nevie hned, ci sa tomu lekarovi oplati verit alebo nie..

bambi2
23. máj 2012

@sabaka hej ja som to hladala aj na nete, tiez som narazila na take clanky, fakt, ze uz tomu neverim, ze su tu lepsie sance. zena sice otehotnie rychlo ale otazka je, ako to dopadne... 😖

no vies, ja si myslim, ze spermie mozno nebudu ok... lebo, on je strasne vela ryb, obsahuju tazke kovy, neodporucaju sa v takom mnozstve ako on je. ale povedz mu, on si aj tak bude tvrdit svoje... on je strasne vela mäsa, slaniny (typicke anglicke ranajky, masne fuj), malo zeleniny, samozrejme fajci, stress co mal v robote, sice uz robi inde ale mohlo to vsetko zanechat nasledky. ja chcem aby siel na spermiogram ale jeho tam dostat to bude fakt zazrak ked ho tam dostanem... 😖 preto som objednala aj tu chlorellu, acai beeren, zeleny jacmen atd.. podla mna, on to bude mat aj na psychike... a samozrejme alkohol, pivo si da kazdy den vecer doma.. 😖 ach jaj na nervy.. a co sa mna tyka, podla mna ja som uplne ok. vysledky hp, endokr. a cukor super, lepsie to nemoze byt.. jedine on este.. ale na ten spermiogram ho poslem... a samozrejme aj vek hra rolu, on uz ma po 40tke a ten jeho zivotny styl by som sa veru necudovala... 🙄

bambi2
23. máj 2012

@kikaneu doveruj ale preveruj!!!! ja sa vzdy podla toho riadim 😉

enima
23. máj 2012

@sabaka Urcite to zvládnem a nabudúce sa to podarí, myslím že je mi to niekto dlžný. Držím ti palce a veľa šťastia.

sabaka
23. máj 2012

@bambi2 aha chapem... no tak ako pises, na zdravy zivotny styl to u neho velmi nevyzera. ale to nemusi s urcitostou znamenat, ze spermie nie su v poriadku. Jedina moznost, ako na to prist je urobit spermiogram. Ved to neboli a ma to za chvilu hotove. moj muz sa nastastie sam ponukol a este sme si z toho potom srandu doma robili, ze doktor aj sestricka boli vysledkom taki uveliceni, ze by mohol oplodnit polku Viedne 😀 😀 😀 ukludnilo ma to velmi! skus ho teda mierne bez natlaku "nakopnut" nech si da urobit spermiogram - ved aj ty si uz pochodila po doktoroch tak je teraz na rade on.

kikaneu
23. máj 2012

@jaya47 tak svojej gynekologičke verím, ale tí v nemocnici to berú tak, ja neviem, ako dobytok, pre nich sme len kusy....aspoň ja som z toho mala taký pocit, nevravím, že nie sú odborníci alebo tak, ale trochu ľudskosti a empatie by im nezaškodilo

bambi2
23. máj 2012

@sabakaja som si na 90% ista, ze tam bude problem. on moze mat sice rychle spermie ale otazka kolko je tych rychlych a dobrych co sa tyka kvality.. ktovie.. 😀 ja ho tam poslem, dnes sa budeme rozpravat... podla mna, detox mu urobi tiez dobre...a tie zihlavove semena mu prospeju na spermie. a k tomu masaz. viac sa neda asi robit a ja fakt uz neviem co... jedine reiki alebo co... 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre