Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lucianak
29. máj 2012

@monika2712 Niečo si písala chrustikovi, že by si už najradšej rodila, tak k tomu tá prvá veta... 😉
A fakt sa nesmie? Zatiaľ som sa k tomu letáčiku nedostala, ale veru si ma nepotešila... Asi to spomeniem dokine, keď pôjdem na poradňu. Uvidím ako na tom budem dovtedy.

monika2712
29. máj 2012

@lucianak Nepoužívajte Voltaren Emulgel ak ste tehotná, najmä počas posledných troch mesiacov
tehotenstva, pretože to môže poškodiť plod a spôsobiť ťažkosti pri pôrode.
Nepoužívajte Voltaren Emulgel ak dojčíte.
Predtým ako začnete používať akýkoľvek liek, poraďte sa s lekárom alebo lekárnikom

monika2712
29. máj 2012

@lucianak tak asi tolko.. radsej nie ako ano.. skus radsej tu konsku mast chladivu.

kacena85
29. máj 2012

@lucianak no nam sa tie mena pacia uz dlho tak uz su vybrate,no dr ma objednal o mesiac,myslela som,ze ma skor kvoli tomu,ze som potratila a su tam dve fazulky.joj dnes ma tak spodok boli ledva chodim,krize tiez strasne.vsetky gate ma tlacia,spodok podbruska mam taky nafuknuty.no budem ako slonica veru xi.
Ja uz tiez ked kycham sadnem si alebo skrcim nohy,vcera ma teda riadne dolu pichlo po kychnuti,strasne.stale mi je tazko od vsetkeho,vcera ma aj brucho bolelo,ledva idem na velku a potom ma crevo boli

monika2712
29. máj 2012

@kacena85 moja to pichanie pri kychani doverne poznam. tiez som to mala prve tyzdne.. vzdy ma to strasne vylakalo, neprijemne to je velmi.. treba sa vzdy skrcit, nebyt vystreta.. ja som inak prve tyzdne vkuse kychala. a teraz zas stale smrkam, ale to bude aj alergiou zrejme.

lucianak
29. máj 2012

@monika2712 Škoda, že pod profilom sa nedá kliknúť namiesto "páči sa mi to" na "nepáči sa mi to" 😀

monika2712
29. máj 2012

@lucianak no co ti poviem.. keby to bolo take lahke, ze natrem ibalginom, alebo voltarenom, tak uz mam mozno davno po bolestiach. ja som sa pytala aj na biolampu, a ani tu mi neodporucala. pritom na stranke medilight, to je lampa co mam doma sa pise, ze od 4teho mesiaca sa moze uz svietit aj na oblast brucha, dokonca aj na strie pouzivat.. ale bojim sa.. lebo dokina povedala, ze neni dostatok studii o tom ci to neskodi plodu, a ze akekolvek prehratie tej oblasti by mohlo uskodit.

lucianak
29. máj 2012

@kacena85 Aj ja som bola zo začiatku nafúknutá poriadne, až som myslela, či náhodou nebudú tiež dvojky 🙂 Ale to je normálne. Ja som bola prvýkrát na potvrdenie tehu a o 2týž na srdiečko. Mohol ťa objednať skôr, keďže si spomínala, je jedna fazuľka je menšia a zatiaľ u nej nebolo vidieť srdiečko. Som trocha nahnevaná na neho.

lucianak
29. máj 2012

@monika2712 No veď to, že radšej neriskujme. Toľko predsa vydržíme pre naše poklady. Teraz nás potrápia takto a keď sa narodia, tak sa zasa nevyspíme istý čas... čo už 🙂

monika2712
29. máj 2012

@lucianak no moja ale poviem ti ze ked uz mi az slzy idu od bolesti tych krizov, tak neviem jak zmaknem este 3.5 mesiaca. dnes je mi inak extra na houby, migrenu mam a som jak mechom uderena.. to to bio 3 ☹

kacena85
29. máj 2012

@lucianak ja som sa tiez cudovala,ale co ti poviem,aj ked som bola piatok kvoli spineniu mala som pocit,ze uz tam moc casto otravujem a uplne som nechapala,ze mi ani utz nespravil,no co narobin

lucianak
29. máj 2012

@kacena85 A ostávaš pri ňom? Neskúšala si toho, čo chodí k nemu tá moja kamoška?

lucianak
29. máj 2012

@monika2712 Ja som sa včera ešte zamyslela nad tým, že keby sa mi tie bolessti stupňovali, či vôbec budem vládať rodiť 😖

kacena85
29. máj 2012

@monika2712 no ja som prve tydzne neskutocne kychala, teraz si davam ten qwixx ako tak zabere je to lepsie, lebo ja som silny alergik a toto je najhorsie obdobie ale no od vcera ma tak boli cely spodok, ze ked si sadnem tak to citim normalne a este ked som si kychla no hrooza

kacena85
29. máj 2012

@lucianak chcela som to zatial nechat tak ze ked uz som k nemu presla a vie vsetko ze nech to dokopeme do konca ale piatok som nechapala kuk na mna jak na debila, ze on cez ten mikroskop nevidi spinenie a smial sa mi do ksichtu a co som si to vymyslela akoze:

lucianak
29. máj 2012

@kacena85 Nooo, mne by sa takýto prístup vôbec nepáčil. Ja som dokinu zmenila aj napriek tomu, že som s ňou bola spokojná, ale chýbal mi u nej utz. Stále ma musela possielať po nejakých pavilónoch zdravia a medicínskych centrách. Tak som ju zmenila a som nadmieru spokojná.
Neviem, či sa mi bude dať poslať mail, čo mi poslala kamoška z utz. Skús mi poslať do IP svoju mailovú adresu, ak chceš. Tam je aj ten doki, síce zozadu iba vidno jeho plešinku, ale celkom sa mi pozdáva 🙂

kacena85
29. máj 2012

@lucianak ok poslem mailovu adresu do IP, jaj akurat mi mama vola, ze moja babka co ledva chodi sa rano vybrala do mesta k dr a ze boli dohodnute na zajtra a teraz ako nikto nevie kde je a co dalej, no mam dost, horsie ako male deti, asi si dni pomylili, ze rano sla na bus a neni jej, ale neviem kde ju chcu najst jedine ze by cakala na stanici, drahy siel pozriet ci nie je doma uz a pocka na bus co pride teraz, no a v tomto teple ked je niekde sama jaj tiii stari ludia

lucianak
29. máj 2012

@kacena85 Oki, dúfam, že mi to pôjde poslať 🙂
My sme tiež mali s babčou také problémy... A ešte to, že nepoznala nikoho a všetko mu kecala o kadečom aj rodinnom. Ale teraz už ledva vie o svete 😒

monika2712
29. máj 2012

@lucianak no veru tiez neviem ako budem rodit ked ma to tak boli.. uvidime.. snad to dako zmakneme.

lucianak
29. máj 2012

@kacena85 Joooj, neviem to poslať, má to až 101MB a do prílohy mi hodí max 25MB ☹

tinasc
29. máj 2012

@lucianak no tak dúfa, že sa vám ukáže... my čakáme chlapčeka 🙂 už na minulom sone to bolo vidieť... tak teraz lovím v pamäti, čo som kedysi malej pokupovala a v kútiku duše dúfam, že nie všetko tam bude ružové aby to náš maličký mohol ponosiť... lebo by som nerada úplne všetko kupovala nanovo... samozrejme keď bude väčší, tak sa mu nakúpi, lebo sukničky by asi nenosil však? a ružové tričinká 😀 takže bude výbava, ale ako malé miminko by dupačky a bodynká mohol vynosiť aj po našej prvej 🙂 🙂 😉

lucianak
29. máj 2012

@tinasc Jooooj a ja som myslela, že budeme vedieť skôr ako vy 🙂 Taaaak sukničky pre chlapčeka asi nie 😀 Ale neverím, že všetko máte len v ružovej. My máme sľúbené veci aj od sestry po malej a tiež od švagriny po synovi. Tak hádam nejako to dáme dokopy.
Nechceme toho veľa kupovať, keď podľa sestry viem, že malá ani všetko nestihla vynosiť.

kacena85
29. máj 2012

@lucianak ty mas kde mail?to by malo ist,este mam gmail ked tak

tinasc
29. máj 2012

@lucianak no jasné, myslím si, že všetko sme nekúpili v ružovej... ale príbuzní a známi asi áno, však baba... neviem už čo tam máme, lebo 6 rokov to už leží v skrini, tak sa teším, až príde ten čas a budem sa v tom prehŕňať... nie sú všetky ružové, ale na prvý pohľad je vidieť, že sú dievčenské, takže... tiež mám sľúbené nejaké vecičky a som nesmierne vďačná... 🙂

lucianak
29. máj 2012

@kacena85 No ja mám tiež centrum, tak pustí 10mb a skúšala som aj z mm na gmaily a tam pustí tých 25. Kamoška mi to poslala na skype a tam to prišlo na prvý šup.

lucianak
29. máj 2012

@tinasc Tak jednoznačne to pomôže aspoň zo začiatku. Sestra postupne balila do mega krabíc od pampersiek a tuším takých krabíc na povale máme asi 3 alebo 4. Tiež sa do toho pustíme s mamou niekedy v lete 🙂

tinasc
29. máj 2012

@lucianak no ja mám v dvoch vstavaných skriniach v tých vakuových obaloch a potom tiež v takých veľkých krabiciach... ufff... no ale bude milé sa v tom zase prehrabávať 🙂

kacena85
29. máj 2012

@lucianak hmmm tak neviem,no babka sa nasla,v meste jej zle ostalo a nejake dve baby ju nalozili na taxi a je uz doma,no mama je hotova,skonci na psychiatrii

chrustik1
29. máj 2012

@monika2712 no ja ani bolesti nemám ale pri veľkosti môjho pupka by som tiež už najradšej rodila.. Ale nie samozrejme predčasne, ale taký október by u mňa už bodol 😀 Ale nechápem ako sa dá hmatom vylúčiť zápal? Či podľa toho kde máš bolesť lokalizovanú? Inak tehu je v každom smere záťaž pre ženský organizmus až dosť, okrem toho keď sa nedá ani nič ničím riadne liečiť či aspoň zistiť to je fakt des. A fakt ako budete aj s @lucianak rodiť pri takých problémoch? Možno vám navrhnú sekciu, či nie? Jáj, že v 18tt ste už vedeli kto ti to tam kopká v brušku, ja som v 20tt a nič ešte nevieme, síce v 15tt mi dr. povedala, že pipíka nenašla ale to je moooc skoro na nejaké závery, takže ono to môže byť fakt hocikto 🙂
@kacena85 no tiež súhlasím s @lucianak podľa mňa pri dvojičkách je maternica predsa len viac namáhaná ako pri jednom, okrem toho čo si tá tvoja za ten rok po potrate musela všetko prežiť ledva sa dala dohromady a bum dvojky takže také špinenia a boliestky je podľa mňa úplne normálne. Ale zvládne to, zvládla sama spustiť ms po roku bez hysteroskopie tak zvládne aj dvojičky, to mi ver!! 😵 😵 😵 A kde máš foto?
@lucianak tiež už chcem vedieť kto ma to tam kopká, je mi to jedno či to bude chlapček alebo dievčatko ale rada by som už dačo malinakaté kúpila len tak pre radosť a chcela by som vedieť komu to bude patriť. Niežeby som sa chcela zamerať na ružové či modré, mne sa veľmi páči v poslednej dobe zelená farba, ale proste len chcem vedieť komu to kupujem 🙂

lucianak
29. máj 2012

@tinasc Aj ja sa na to teším, na tie malinkaté vecičky... juuuj 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre