Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

chrustik1
11. jún 2012

@monika2712 ahoj moja, no vyzerá to tak, že dievčatko 😵 Min. týždeň sme boli na 3D a malinká ukázala výbavičku, takže dievčatko. Inak sa máme fakt super už teraz, akonáhle mi povedal dr. že je zdravá tak úplne tak si toto tehu konečne začínam užívať. Podľa toho dr. je malinká väčšia, nie som 22tt ale 23tt, tak neviem, uvidím čo povie dr. v stredu 🙂 a ty ako moja? Chrbát a vôbec bolesti?

lucianak
11. jún 2012

@chrustik1 Ahojkyyy, tak najprv gratulujem k dievčatkuuuuu 🙂 Mám sa fajnovo, ako som sľubovala už si tehu užívam. Tripple mi dopadli fantasticky 1:43000 🙂 Dneska som bola aj na poradni. V hlave pripravené otázky, či už niečo vidieť medzi nožičkami, koľko meria a tak, ale ak povedala, že vyzerá to pekne a všetko je vporiadku... viac mi asi počuť netrebalo 🙂 Vôbec nič som sa neopýtala, čo som chcela.
Aj som si spravila foto do mobil. myslela som, že bude celé bábo alebo aspoň hlavičku a časť telíčka, ale dokina zastavila obraz na hlavičke asi zvrchu, tak som si to cvakla aj tak 🙂 Pridám to aj do albumu, tak si pozri, ak chceš 🙂 A ty aké novinky máš okrem budúcej slečny kristínky? 😉

monika2712
11. jún 2012

@lucianak moja ahoj, takze ti ani nepovedali ci tam nieco vidi medzi nozickami? to uz mohla vidiet dokelu. kedy mas morfo?

lucianak
11. jún 2012

@monika2712 Ahojky, tak možno videla už, no ale ak mi povedala, že je všetko supiš pupiš, tak ja som sa nezmohla ani na jednu otázku, ktorú som mala pripravenú 😀
Na morfo idem presne o týždeň a ešte hodka a pol k tomu 🙂 Dnešok dopadol super, teda doobeda, tripple výsledok nad moje očakávania, bábo tiež vporiadku... A poobede pohreb babky ☹ Musela som sa fest držať, keď som videla mamču aj jej súrodencov ako plačú.
Ale radšej som myslela na bábo a bolo mi kúsok lepšie.
Ty už máš výsledok z tej sladkej vody? 🙂

lucinocka
11. jún 2012

@lucianak ty si uz 20 tt? 🙂 pekne tahas🙂

tony_tony
11. jún 2012

@lenn1101 ja som tiez bola po fyzickej stranke ok, ale dnes ma akosi zacalo pobolievat podbrusko ako pri MS a prvy krat som aj trochu krvacala 😒 v stredu idem na kontrolne sono, uvidim co mi povedia. Kedy sa planujete zacat opat snazit? Ja som sa inak tiez dlho pytala samej seba co som spravila zle, cim som to vsetko sposobila, ale uz na to prestavam takto mysliet, proste som si povedala ze to tak malo byt a druhe tehu musi vyjst 🙂

lucianak
11. jún 2012

@lucinocka Ďakujem, ale ty máš tiež čo hovoriť 😝 Pekne nám to pribúda, teším sa veľmi...

tony_tony
11. jún 2012

baby tie co ste boli na kyretazi - ako dlho ste potom spinili, krvacali? mali ste aj bolesti v podbrusku a krce? ja som 5 dni po zakroku, 4 dni som skoro nic necitia, nic ma nebolelo a len trosinku som spinila a dnes z nicoho nic krce a krv, volala som lekarovi povedal, ze ked to neprejde a budem krvacat ako pri MS nech pridem, nastastie to preslo, ale v podbrusku ma pobolieva cely den. Nemate niektora s tym skusenost? Je to normalne ci si mam zacat robit starosti?

lucinocka
11. jún 2012

@tony_tony ja som len par dni spinila, potom normalne ovulka na 14 den a mrcha na 28., nic ma nebolelo..ja som mala bolesti len noc pred kyretom, ked som lezala v nemocke..

lucinocka
11. jún 2012

@lucianak u nas udreli prave horucavy, nohy ma bolia uuuuuuuuf, gulam sa s tym svojim melonikom pred sebou, kopu roboty ..:D uz keby bol september jaaaj, sa nemozem dockat mojej malinkej potvorky, co mi okopava vnutornosti cely den:D

bambi2
11. jún 2012

@tony_tony no nechcem ta plasit ale aby to nebol nejaky zapal alebo infekcia. mozno ta aj zle vycistili ked mas bolesti.. krvacat by si nemala vraj po kyrete ale mozne je vsetko pri sk dr. ... 😖

lucianak
11. jún 2012

@lucinocka Tak my tu máme tak všelijako, raz lejaky a búrky, potom fajne teplo... Mne nohy zatiaľ neopúchajú, hádam sa k tomu ani nedopracujem. A bábo je riadne aktívne tiež, ale dneska celkom kľuďas, len občas a jemne o sebe dá vedieť 🙂 Inokedy až tak silno, že so mnou cukne, hehe
Budúci týždeň idem na morfo, tak hádam sa už dozvieme, či šuhajko alebo slečinka 🙂 Dneska som sa ani nepýtala na poradni. Keď povedala dokiina, že je všetko super, tak viac mi zrejme netrebalo vedieť 😉

janusa_
11. jún 2012

ahojte zienky, minule som sa pytala ze kedy cca dorazi prva mrcha po kyrete,, hmm u nas to vyzera tak ze nedorazi, nechapem neverim,, neuveretilne sa stalo skutocnostou, nas anjelik nam do mesiaca a do dna zoslal dalsie tehu,, pred dvoma tyzdna som mala este zostatkove hcg 28.. dnes 53,8.. http://www.fertilityfriend.com/home/janusaa/
strach neopisatelny, aj podla grafu vidiet ze ked ovu bola co asi bola 1-3juna,, v dnoch maximalne stresu,, ale teraz je vsetko ine a snad bude dobre ostava nam len dufat.

chrustik1
11. jún 2012

@lucianak ďakujem moja, no ja sa mám veru tiež fajnovo, čo ti budem písať, min. štvrtok ako sme boli na 3D keď som malinkú videla som sa skoro od šťastia rozplakala, teda hlavne vtedy keď nám dr. povedal, že je zdravučké krásne sa vyvíjajúce bábatinko. Strašne som bola rada a keď nám potom aj tváričku ukázala tak o to väčšia radosť 😵 Úplne je krásnučká, na tom 3D sa podobala na Peťka keď sme boli s ním na 3D, neviem či sú všetky detičky také rovnaké ale fakt sa mi zdali dosť podobní. Mne bolo úplne jedno čo to bude, chcela som to vedieť čo to bude, to je jasné.
Úprimnú sústrasť ti želám moja, je to hrozné keď v takejto chvíli musíš prežívať pohreb, ale dobre si spravila, že si myslela na bábatinko.
A veľká preveľká gratulka k tým tripple testom, dopadli fakt úžasne super, nech je už aspoň november pre teba, všakže? Lebo my sa už tiež nevieme dočkať októbra 🙂
@tony_tony ja som špinila presne 7 dní, tak ako nám povedali v nemocke, potom hneď ovulka a 25 dní po kyrete ms. Ale čo viem tak sestra aj trochu krvácala tuším týždeň a potom týždeň asi špinila. Ale či mala pri tom bolesti veru netuším, to by som sa musela spýtať. Ja som nemala žiadne.
@janusa_ no tak potichučku gratulujem, teda dúfam, že to teraz nezakríknem 😉

janusa_
11. jún 2012

@chrustik1 dakujem, verim tomu ze tento krat to uz nezakrikne nikto..

kacena85
11. jún 2012

@lucianak aoooj moja, no krasne cisielko uz mas a ake pekne spravy citam. Tak uz si len pekne uzivaj tehu a som zvedava co mas v brusku ;)

stojdulka
11. jún 2012

ahojte dievčatá, som trošku v dileme, pretože o chvíľu sa mi končí druhý cyklus po MA, mrchu čakám 16.6. a prakticky v dalšom cykle už by sme sa mohli posnažiť o otehotnenie, no neviem či to neni skoro, teda ja by som bola rada, ale aj sa bojím aby to tentoraz vyšlo na stopro

lenn1101
11. jún 2012

@tony_tony Ja som 3 dni po zákroku troška špinila, aj bruško ma pobolievalo...sem-tam ešte aj pobolieva, no trvá to pár sekúnd.
Ak budem po psychickej stránke ok, tak plánujeme po 3 mesiacoch....Akurát budem mať po štátniciach, takže už nebudú žiadne stresy...
Verím, že nám to výjde hneď..naďalej užívam kyselinu listovú aj vitamín E..pred 2 dňami som si kúpila alchemilku..
Držím pršteky...
Taktiež idem v stredu k dokymu...ale k inému (manželov známy)

lenn1101
11. jún 2012

@chrustik1 Ďakujem za povzbudivé slová...Pomaličky sa s tým zmierujem...aj keď mi stále vybehnú slzičky, keď si spomeniem na bábenko ☹ Som vďačná, že mám takého úžasného manžela a rodinu ktorá ma veľmi psychicky podporuje...
A samozrejme aj veľa báb tuna s podobným osudom...Ľahšie sa to znáša...Ďakujem baby 🙂

Prajem Vám veľa veľa zdravíčka, užívaj si to 😉

monika2712
11. jún 2012

@stojdulka nie je to skoro, pokial uz mas normalny cyklus nie ke na co cakat, ak sa to ma podarit tak to vyjde a zbytocne budes cakat dalsi mesiac, aj tak sa nie vzdy podari na prvy krat a cim viac to budes odkladat tym viac ta to bude potom stresovat, takze v klude do toho.

monika2712
11. jún 2012

@lucianak vysledky az v stredu budem mat, z glukozy su sice do troch dni ale robili mi opat kompletku, aj krvny obraz, moc, kultivaciu, takze musim pockat do stredy, snad to bude vsetko Ok. no som zvedava ze co teda cakate, aj tak divne se ti to sama nepovedala alebo sa nespytala ci nechces vediet, ja som vedela uz v 18tt. No na morfo sa uz dozvies urcite, tam to pekne vidiet vacsinou.

chrustik1
11. jún 2012

@lenn1101 možno ti tých slzičiek ešte veľa vybehne, ale to je normálne. Ja som si po mesiaci myslela, že už je ok ale to bolo akurát v čase keď boli dušičky, chodilo sa po cintorínoch a všetko to na mňa znova doľahlo.. Hlavné je, že je s tebou tvoj manžel, rodina, to je super ak máš niekoho kto s tebou cíti tvoj žiaľ a mm určite, bolo to predsa aj jeho bábatinko. Ja som v tomto mala nevýhodu, mám doma takmer trojročného syna, pred ním som moc plakať nechcela, takže len v tichosti keď som bola sama.. Ale ako vravím, snažiť sa začnite keď sama budeš cítiť, že si psychicky pripravená 🙂

janusa_
11. jún 2012

@stojdulka podla to nie je skoro,, vela zien vravi ze zena otehotnie vtedy ak je telo pripravene.. nam sa podarilo otehu hned v prvom mesiaci po kyrete ..

lucia99
12. jún 2012

ahojte, dnes mi bohuzial potvrdili MA v 11tt. 😔 😔 vcera som zacala trocha spinit, krvacanie zatial nenastalo. dali mi vymenne papieriky ze sa mam objednat na interne predoperacne vysetrenie a tam maju volny termin az o tyzden v stredu. chcem sa spytat ci ste aj vy tak dlho cakali na vysetrenia a ci to je vlastne normalne. som myslela ze ked nieco taketo nastane tak ma vycistia co najrychlejsie! a kolko ste boli v nemocnici? dakujem za odpoved...

lenn1101
12. jún 2012

@lucia99 ahoj...je mi to ľúto...ja som si tým prešla pred týždňom ☹ Od svojho lekára som šla do nemocnice, tam mi spravili ešte jeden ultrazvuk, a potvrdilo sa MA. Lekár mi hneď vypísal papierik na interné a vzali ma okamžite, keďže som im povedala, že nasledujúce ráno idem na zákrok. V stredu ráno som prišla do nemocnice, poobede som bola na zákroku a vo štvrtok ráno ma pustili domov.

Oni by ťa mali čo najskôr zobrať na zákrok, aby sa plodík nezačal rozkladať...môže hroziť aj otrava krvi. Na tvojom mieste by som ešte raz šla na to interné
Držím pršteky...je to ťažké obdobie... :/

tony_tony
12. jún 2012

@lucia99 ahoj ja som to zazila pred tyzdnom.je to hrozny zazitok a je mi luto ze to musela zazit dalsia zena ☹ ja chodim do sukromnej nemocnice, prisla som tam vecer okolo 22.00 s tym ze slabo spinim, diagnoza bola MA, bola som v 9tt babo bolo velke len 7tt + 3 😢 ihned ma hospitalizovali s tym, ze je nebezpecne aby som sla domov, nakolko mozem do rana zacat silno krvacat a moze to ohrozit moj zivot, v tom pripade by bol nutny urgentny zakrok. cez noc som bola v nemocnici, rano kontrolne sono, potom hned predoperacne vysetrenia a kyretaz. Po zakroku som bola v nemocnici par hodin (domov ma pustili asi o 14.00). U mna to prebehlo takto ale, co som si tu na mk pisala s nejakymi babami tak tie vacsinou poslali domov a na kyretaz sli az o tyzden. Este raz je mi to hrozne luto drzim palce...

lucia99
12. jún 2012

@lenn1101 @tony_tony dakujem vam, aj mne je luto ze ste si tym museli prejst aj vy a viem ze nas je takych strasne vela. len kazda dufame ze nam sa to stat nemoze!
ja som v 11+5 a babo zodpoveda 8+1tt takze srdiecko uz nebilo dlhsie 😢
som volala este aj do nemocnice na interne a tam ze ma mozu zobrat v piatok, tak snad po vikende nastupim do nemocnice.

chrustik1
12. jún 2012

@lucia99 ahoj, je mi ľúto, že tu v poslednom čase pribúda veľmi veľa žien. Moja skúsenosť (mne robili kyret min. rok v októbri). Mne dr. cca v 8tt povedala, že tehu sa nevyvíja ok, mala som plodový obal, bábätko žiadne (zaniklo skôr ako ho mohol zachytiť UTZ), týždeň nato tam už nebol ani ten vak, teda moja dr. ho svojím UTZ nezachytila, v nemocke hej ale už len malinké časti. Poslali ma hneď na interné vyšetrenie s tým, že na druhý deň ma vyčistia. Keďže mám doma už synčeka ten akurát v tom čase chytil dáky vírus alebo čo to bolo a ja hneď od neho. Tak internistka radila, že keďže nešpiním ani nič tak mám počkať kým sa nevyliečim a objednali ma o týždeň s tým, že ak začnem silno krvácať môže dôjsť k obrovskej strate krvi a mám letieť do nemocky a vyčistia ma hneď. Ešte v ten deň som začala slabučko špiniť, postupne sa to rozbiehalo a tri dni nato prišli večer veľké bolesti, ktoré sa opakovali - nastal potrat. Do dvoch hodín to ustalo a už som len krvácala ešte niekoľko dní. Prišla som teda na kontrolu do nemocky, ešte som nebola zdravotne fit, tak povedali, že keďže už potrat prebehol odložíme to znova o týždeň, pozrú ma či je nutné dočistiť alebo to vyšlo samo. Dovtedy som aj prestala krvácať, pozreli ma, vraj tam ešte dačo zostalo tak ma musia dočistiť lebo by sa to vraj mohlo zapáliť pri najbližšej ms a aj to ešte v ten deň urobili. Ale sú tu kočky čo potratili spontánne a nedočisťovali ich, oni počkali na prvú ms a tou vyšli aj tie zvyšky. Tak sa skús popýtať @bambi a @usacek79 oni by ti o tých strašeniach dr. popísali isto viac

stojdulka
12. jún 2012

@monika2712
@janusa_ baby viem že máte pravdu, no ked si pomyslím že by som znovu mala...vlastne ani nejdem rozpisovať, isto chápete čo chcem povedať 😉
@janusa_ tak to ti prajem, aj ked ja by som riadne stresovala že tak skoro

janusa_
12. jún 2012

@stojdulka ja tiez stresujem a velmi,, ale aj samotna gyn. mi povedala ze ak to tak malo byt tak to uz nezmenime, uz len cakat a dúfat ze bude dobre..
ono vsetko ma svoj spravny cas..

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre