Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
22. máj 2011

@katusap
Pokladik, teraz mysli hlavne na seba! Aj ja som sa strasne tesila na leto a tehulkovanie. Aj dnes som v skrini nasla jedno krasne siroke tricko, ktore som si kupila na leto, ze ked uz budem mat brusenko! Jaj, zasa sa mi tlacia slzy do oci! Ale silno a moooc verim, ze Ty si to brusenko uzijes a ja Ti potom strasne rada to moje tricko poslem pre stastie!!! Myslim!!!

lenkasop
22. máj 2011

katuskap....moja drž sa, všetko bude dobré 🙂 Budem na teba zajtra myslieť.
Odrik.... nepýtala som sa a ani po prvom kyrete mi nič nehovorili,ja som za včera narychlo okúpala ( fakt rýchly kúpel), tak neviem ☹

katusap
22. máj 2011

@odrik ja teraz na seba nechcem mysliet vobec...lebo ked zacnem rozmyslat, tak jedine mimi mi pride na um a hned placem....viem, ze este sa naplacem dost, ale nechcem....chcem sa k tomu postavit tak, ako to je, lebo doma ma nikto nechape....len ma lutuju, ale nemozu to nikdy pochopit, lebo to nezazili ...a navyse, moja mamka to uz oznamila niektorym clenom rodiny minuly vikend , ze som tehu a teraz na FB mi vypisuju, ako mi gratuluju k tej krasne novinke ....a to ma strasne boli ....a o tych tehu veciach mi ani nehovor ....ja mam doma 3 tricka a dvoje tehu teplakov, minule som si ich skusala, ze este dlho budem cakat, kym ich budem nosit....ale som netusila, ze az tak dlho.... ☹
@lenkasop dakujem moja....nech to uz dopadne akokolvek, dakujem za podporu

lenkasop
22. máj 2011

katuskap...viem aké to je,keď ti gratulujú, aj u nás to tak bolo pri prvom MA,teraz sme boli ticho a aj tak ..... Neboj sa, pri prvom MA, aj u mňa lekár nevidel reakciu srdiečka a tak povedal, že budeme čakať, ale v tedy som už začala krvácať ešte pred kontrolou. Takže ty nestrácaj hlavu a mysli pozitívne, pozri sa na odrik pri prvom tehu ako to dobre dopadlo 🙂 🙂

odrik
22. máj 2011

@katusap
Viem Ta strasne dobre pochopit a aj to ako Ti je strasne smutno! Ja som 9 dni po strate babulka a mam pocit, ze sa to moje bolave srdiecko ani moc nelieci! Ale tak si hovorim, mohli sme mat krasne Vianoce, no tak mozno budeme mat krasne buduce leto! Uvidime, snazim sa mysliet takto, lebo inak sa to ani neda, lebo by sme sa vsetky stretli v Pezinku alebo v Sokolovciach. Neboj, zajtra sa vyriesi, co sa ma vyriesit! Budes vediet co a ako. A to je pre nase hlavky velmi dolezite!!! Tak sa drzkaj, viem, co citis, mam to odzite! Boli to a bude boliet, ale ideme dalej!!! A Ty este zatial na taketo veci nemysli!!! Az zajtrajsok ukaze!!!

janie80
22. máj 2011

Juj, dievcata, strasne ma mrzi, ze pribuda kociek, ktore to maju za sebou... Ja som mala "krasne" Vianoce... Zacala som krvacat a potratila som... No a odvtedy sa nedari, aj ked doki dovolila... Asi este nie som psychicky pripravena... 😒 Drzim vsetkym palce, nech to cim rychlejsie preboli... Ale toto, co prezivame vylieci asi len dalsie tehu...

katusap
22. máj 2011

@lenkasop @odrik prave citam v jednej teme, ze jedna babulka bola na sono v 8tt a mala len prazdny vak a v 10 tt tam mala jednovajecne dvojcata ...to je take krasne ...prisla mi s tym stipka nadeje, ale nechcem si nic zbytocne namyslat...idem jej napisat, snad mi to popise podrobnejsie....a veru, zajtrajsia krv bude rozhodujuca a hned budem vediet, na com som....urcite sa hned ozvem ked budem vediet vysledok

myskahryzka333
22. máj 2011

Ahojte kočky...takže ja mám od štvrtka už po ☹ ...našťastie som aj v ten deň išla domov, síce nie preto, že by ma chceli pusťiť, ale ja som sa vypýtala...na izbe som bola so psychiatrickou pacientkou..takže nič príjemné...Bolo mi dosť zle z toho, čo sa stalo a ešte aj toto k tomu, tak som sa vypýtala dom..Inak sa cítm v celku dobre..nemám žiadne bolesti trošku špiním..ale inak je to ok. Zajtra idem do práce. Asi by som to sama doma nevydržala.... Včera sme sa vrátili od svokrovcov, kde máme 11 mesačné krsniatko...držala som sa statočne, ale keď sme sa vydali smer dom v aute som sa totálne zosypala.. Tak mi to stále všetko pripadá nespravodlivé....Stále to bolí, hlavne keď si predstavím, že bruško už mohlo byť o čosi väčšie..a zajtra som mala ísť na prvú poradňu a dostať tehu knižku...čo už ja len dúfam, že všetko sa dá čoskoro do poriadku a čochvíľa sa budem tešiť, teda každá z nás...
A mám ešte jednu otázočku, kedže by som chcela prísť trošku na iné myšlienky, kočky poraďte za aký čas sa možem pustiť do cvičenia??

odrik
22. máj 2011

@katusap
Ved som Ti pisala, ze mne sa to iste stalo pri prvom zlaticku. Najprv vobec nikde nic, ale tet pozit. a Hcg vysoky, tak ma hospitalizovali pre extrauterinku, o dva dni sono, v maternici sa sice objavil gest. vak, ale prazdny, bola som uz na smrt! O dalsie 4 dni sono a zrazu babulko aj s akciou srdiecka!!! Skoro sme vsetci onemeli! Lekar vtedy povedal: " Zazili sme, mili kolegovia a mila mamicka, zazrak!!!" tak vidis, ja som uz dalsi zazrak nemohla ocakavat! Ale Ty mozes!!! A ja Ti ho zo srdca prajem!!!

katusap
22. máj 2011

@odrik viem moja, co si pisala, ked ja si nechcem davat marne nadeje, lebo potom budem este viac sklamana....rano o 8 idem na krv, okolo 11 by som mala mat vysledky, takze uvidime podla toho....esteze mi tu krv vzala, lebo do 30. by som sa asi zblaznila nacisto, aj ked uz teraz som na tabletky
@myskahryzka333 to mi je luto moja co sa stalo....a v kt. tyzdni si bola....som tu nova, nepoznam tvoj pribeh

odrik
22. máj 2011

@myskahryzka333
No ahoj moja, mrzi ma, ze uz aj Ty k nam patris! Uprimne, velmi mi je to luto! Tak sa opatruj! Ja som tiez isla do prace hned po 3 dnoch, s cvicenim si este davam pauzu. Myslim, ze je optimalne tak 2-3 tyzdne pockat, ale dnes som si uz bola zahrat badminton, ale este som len tak opatrne pobezkavala za kosikom. No ja som uz 9 dni po. Tak sa este setri a drzkaj sa!!!

myskahryzka333
22. máj 2011

@katusap ahoj...mne to zistili v piatok trinásteho a bola som v 9tt. S najväčšou pravdepodobnosťou to spôsobila štítna žlaza. Z výsledkov krvi mi v 5t zistili zvýšený hormon štítnej žlazy....Išla som hneď k endokrinologičke a vraj super, že som prišla tak skoro..bo 7-9 týždeň sú kritické a často odchádza k potratom...a stalo sa..lieky som začala brať hneď, ale začínajú účinkovať až po 3-4 týždnoch....Proste sa stalo to, že štítna žlaza nevytvárala dostatočné množstvo hormonov pre rast dieťaťa...
Inak som sa to dozvdela náhodou... 13.5 som išla k svojej gynekologičke som si vymyslela, že mám krče aby mi konečne urobila sono. Robila mi ho 4t+4 to bolo skoro a najbližší termín mi dala rovno na prvu poradňu na 23.5..v 7t som ju prosila o utz, aby som vedela,že je všetko ok, či srdiečko bije a či je všetko na svjom mieste..a bolo mi povedané na čo..samozrejme, že som si to chcela zaplatiť..a vraj prečo by nemalo byť všetko ok..a bla bla bla...na základe toho aj mením svoju doktorku, ja už k nej chodiť nechcem....Tvoj príbeh šete nepoznám..nestihla som prečiťať to tu všetko..ale držíííím palčeky nech je u teba všetko ok....ešte napíšem keď prečítam...

katusap
22. máj 2011

@myskahryzka333 juj, tak to ma velmi mrzi, ze kvoli stitnej....ja som pred otehotnenim bola na krv na endokrinologii a vysledky vysli dobre a som objednana tento tyzden na vysetrenie, ale uz teda ani neviem, ci tam vobec pojdem ... ja som bola vo stvrtok na sono, mala som byt 7tt+0 a dr. videla len prazdny gest. vak , kt. zodpovedal 5tt+3 a surovo mi oznamila, ze z toho nic nebude ☹ nasledne mi zobrali krv na HCG - hodnota bola 5000 a zajtra idem znova na krv - hodnota by mala byt okolo 15 tis. ak ide o prospievajuce tehu a 30.5. mam ist na dalsie sono...takze asi tak

myskahryzka333
22. máj 2011

@odrik ahoj..ďakujem...bolí to strašne...stále pociťujem nespravodlivosť..ale čo už..hovorím si že radšej teraz ako v neskoršom termíne....No mňa ešte čaká kontrola u novej lekárky a som zvedavá..Asi minimálne 2 týždne počkám s tým cvičením..O 1,5 t cestujeme na pár dní do Londýna tak trošku oddýcheme a prídeme hádam na iné myšleinky...Inak v Londýne som mala plány, že si nakúpim zopár vecí pre drobca 😢 ☹ ......
Moja aj ty sa opatruj..ja dúfam, že čoskoro sa budeme tešiť z //.... 🙂

myskahryzka333
22. máj 2011

@katusap moja moc Ti držím palce......aby všetko bolo ok...No mňa nenapadlo ísť na vyšetrenie štítnej pred otehotnením..v podstate nám sa zadarilo na šupu takže neplánovali sme ani....ale naozaj ma nenapadlo, že štítna može niečo takéto spôsobiť a nenapadlo ma že práve ja by som mala takéto problémy, i keď vlasy mi padali, nedarilo sa mi schudnúť a endokrinologička povedala, že toto sú príznaky, že niečo nefunguje tak ako má..Ja len dúfam a pevne verím, že o 6 týždňov keď pôjdem na kontrolu mi povedia, že sa to polepšilo - štítna...a budeme sa môcť od augusta - septembra snažiť znova...pevne verím že na Vianoce by som mohla mať v brušku nejakého drobca...verím tomu a naozaj dúfam, ze to tak bude..to ma trošku drží nad vodou...a teda aj podpora môjho skvelého mužíčka....
Moja myslím a budem zajtra myslieť na TEba nech to v Tvojom prípade dopadne omnoho lepšie....

lenkasop
22. máj 2011

katuskap....no vidíš, len kľud 🙂 všetko dopadne dobre. Držím palčeky, budeme čakať dobré správy 🙂 🙂
myskahryzka333...je mi to ľúto ☹ , drž sa.

V utorok idem na hematológiu a snáď to týždňa budú výsledky 🙂

odrik
22. máj 2011

@myskahryzka333
To vies, ze sa budeme tesit!!! A budeme nakupovat babatkovske vecicky a mooooc! A kociky!!! Jejda, uz som mala vybraty!! Nech to vezme cert, musim si zahresit! Ale ideme dalej!!! Pockam na prvu mrsku a uvidime!!! Myslim na Teba!

odrik
22. máj 2011

@lenkasop
V utorok budem na Teba moooc mysliet, aj potom, aby vsetko dobre dopadlo!!! A hlavne sa vsetko vyriesilo!!!

katusap
23. máj 2011

tak babulky moje, mam po odbere, okolo obeda by vraj mali byt vysledky....ale nemam z toho nejaky dobry pocit

monulicka
23. máj 2011

@katusap Moc ti dnes drzim palceky, aby o 11hod prisla ta najsamsuper sprava!!! A co vies, mozno tvoja Dr.nema sono s uplne perfekt rozlisenim a babusko malicke sa tam mozno niekde skryvalo a ona ho nevidela... 😒 Mne moj Dr.ani krv nezobral..ale on to bral furt nejak v pohode akoze sa nic nedeje ze babo nezodpoveda 8 tt, ze som otehu neskor....MA nespomenul ani nahodou..a keby som si ja nevyziadala kontrolu toho 30.5.. tak on by ma nechal cakat az do 16.6.To by som uz koncila 12tt a by som bola velmi zvedava co by robil potom... 😠
@odrik Juj, to bolo krasne co ti Dr.vtedy povedal, az mi slzy vystupili do oci..

Babule a chcem sa opytat...nepodstupili ste niektora kyret v nemocke v Malackach? Ja teda stale dufam, ze sa tomu vyhnem a tiez u nas dojde k zazraku, ale treby byt v pripraveny na vsetko, ze ano.. 😒

monulicka
23. máj 2011

@katusap preco? tvarila sa Dr,nejak? 😕

katusap
23. máj 2011

@monulicka dr. som dnes ani nevidela, len k sestricke som behla, ta mi odobrala krv a isla som domov .... vies co, v kutiku duse dufam aj ja, ze bude vsetko v poriadku, ale uz som sa zmierila aj s moznostou, ze to tak nebude a tiez si zistujem, kde a ako s tym kyretom .... inak o tom sone trosku pochybujem aj ja, aj ked mi pripada, ze je nove, lebo ona mi robila sono cez brucho a nic nevidela, som nechapala, tak mi urobila vagin. sono a tam krasny, pekne velky gest. vak - monitor mi ukazala asi tak na 5 sekund, takze som si stacila vsimnut akurat tak bublinku, ale ona to hned zavrhla, ze to neni dobre .... ja viem, kedy som asi otehu, ale ani tomu sa nevyjadrila, nepovedala mi k neskorsej ovulacii ani slovo a to som ju mala az na 18 alebo 19 DC, mozno aj neskor, co ja viem ....ale namiesto toho, aby sa snazila trosku povzbudit, mi nedala ziadnu nadej na to, ze to bude dobre....co uz, musim pockat do obeda

katusap
23. máj 2011

ahojte....takze uz mam vysledky ....HCG stuplo takmer na 10 tis. ....takze musim cakat do 30.5. na to sono....och, mne asi preskoci dovtedy

lea1333
23. máj 2011

@slavka96 aj ja som bola v 11tt a isli sme na to hned! 🙂

tututu
23. máj 2011

@katusap ahojky, čítam to tu už dlhšie, držím ti palce, ja som si to vyskúšala 31.12 , tiež nám nezodpovedala veľkosť plodu týždňu, v ktorom sme mali byť- ani akcia srdiečka nebola.....
dokonca aj HCG som mala vysoké 15 000, ale na sone v nemocke- robili mi ho v utorok, potom štvrtok,a v piatok kyret.... tam už nebolo skoro nič vo vaku, bábo sa ,, rozpadlo,, a to som mala byť podľa PM 8+5, ale veľkosť zodpovedala 6+3:((((( takže, nech sa stane zázrak, držkám palce nech to dopadne dobre, prečo sa to stáva- je o hroznéééééééééééééééééééééééééé, stále to tu čítam a je mi z toho na plač:(((((((((

vierka0
23. máj 2011

je tu niekto kto mal dva potraty za sebou?

monulicka
23. máj 2011

@katusap Tak podla mna to je jasne!! 😀 juj, Kati, modlim sa aby to tak bolo!!!!! aby babusko uz bolo dobre zahniezdene, so srdieckom jak zvon 😉 a tej tvojej doktore by som asi facku vrazila 😠 ozaj a neda sa, aby ta zobrala skor na sono? napr.koncom tyzdna? ved to uz musi byt vidno, ci babo rastie alebo co...

katusap
23. máj 2011

@tututu je mi luto, cim si si presla, nechapem, preco sa deju taketo veci, som si myslela, ze je to nieco ojedinele, ale ked som nasla tuto temu prisla som na to, ze to tak nie je ....mne za posledne 3 dni stuplo takmer dvojnasobne HCG co naznacuje, ze je to dobre, ale aj napriek tomu vo stvrtok bol na sone len prazdny gest. vak ....zmierila som sa uz s tym najhorsim...takze mi nezostava nic ine, len cakat

katusap
23. máj 2011

@monulicka no ona je taka spuchlina, co neprejavuje ani kusok citu, nevezme ma skor....ved aj dnes mi mohla to sono urobit a neurobila, az toho 30., takze sme na tom zlaticko rovnako, budem sa modlit aj za tvoje babuliatko, nech je v poriadku, skoda, ze ti nevzali krv

katusap
23. máj 2011

@tututu nasla som taku tabulku....podla toho co pises, si mala HCG nizke na ten tyzden, v kt. si bola....tu je ta tabulka ...je to trosku poposuvane, ale sa sa v tom vysomarit....podla toho si mala hodnotu o 10 tis. nizsiu nez je norma....ja som podla tohto dnes 35 DPO a hodnotu mam vyssiu ako je najnizsia hranica

Doba od početí Doba od poslední menstruace mIU/ml
7 dní (1. týden) 21 dní (3 týdny) 0 - 5
14 dní 28 dní (4 týdny) 3 - 426
21 dní 35 dní (5 týdnů) 18 – 7 340
28 dní 42 dní (6 tt) 1080 – 56 500
35 - 42 dní 49 - 56 dní (7 - 8 tt) 7 650 – 229 000
43 - 64 dní 57 - 78 dní (8 – 11 tt) 25 700 – 288 000
57 - 78 dní 79 - 100 dní (11 – 15 tt) 13 300 – 253 000
17 - 24 týden Druhý trimestr 4 060 – 65 400
Od 25 týdne Třetí trimestr 3 640 – 117 000

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre