Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

marcela1992
20. júl 2011

@ernuska296 Co je MA? 🙂Nerobili mi ziadne testy,pretoze zijem v Irsku a tu tehotenstvo beru ako prirodzenu vec do ktorej netreba zasahovat.Povedali mi ze to sa stava...co uz no :(

helenka333
20. júl 2011

@marcela1992 BLAHOZELAM 😀 🙂 🙂 🙂 🙂 prvá, ktorá nám dodáva nádej a silu 🙂 držím silno palčeky, uvidíš, tentoraz to bude ok ....velmi sa s Tebou teším VELMI VELMI 🙂))

marcela1992
20. júl 2011

@helenka333 dakujem velmi pekne 🙂 🙂 🙂 len dnech sa to nepokazi...aj ja drzim palceky vsetkym snazilkam 🙂 nech sa nam narodia krasne a zdrave deticky

katus193
20. júl 2011

@helenka333 dakujem krasne,len dufam ze vsetko prebieha ako ma.Aj tebe drzim palceky aby ste teda v tom septembri boli uz traja,verim ze teraz sa to tu krasne rozbehne a tehulky budu uz len pribudat 😉

katusap
20. júl 2011

joj babule, to je paradicka ked uz testikujete.....aj ja chceeeeem 🙂 inak som si prave precitala tu na koniku, ze dalsia babulka co bola v snazilkach prisla o mimi, tiez zamlcany potrat a bola uz v 12 tt ☹ je to hrozneeee, mozno sa k nam casom prida
jaaaj a este to som chcela, ze podla fertilityfriend som mala ovulkku v nedelu a v sobotu bolo tutu mutu...no som zvedava....ale asi by som sa aj tesila keby to vyslo 😀

katusap
20. júl 2011

@katus193 hm....tak to je dost na prd, ze nemas tu moznost a ze je to aj take drahe...u nas je to za par drobnych ....skus testnut v piatok vsak HCG stupa kazde dva dni, takze v piatok by to uz malo byt lepsie 😉

myskahryzka333
20. júl 2011

@helenka333 ahoj zlato..tak to je super....ja čakám na druhú mrchu hádam tento víkend...Dúfam, že sa cyklus nerozhádzal a potom šup na to..už nechceme čakať.... 🙂 Takže moja držím palce..hádam sa stretneme čoskoro v novej a hlavne veselšej témičke....

myskahryzka333
20. júl 2011

Kočky ja sa takkkk mooooooc teším, že konečne po smutných týždňoch je aj v tejto témičke konečne veselšie a ešte len bude......prajem každej jednej a aj sebe aby sme čoskoro na testoch našli tie dlho očakávané , vytúžené // 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 a aby bolo všetko dotiahnuté do úspešného konca...a potom už len stretávky s kočíkmi 😀

katus193
20. júl 2011

@katusap skusim teda aj zajtra aj v paitok snad to bude uz lepsie 🙂

odrik
20. júl 2011

@myskahryzka333
Dakujeeeem! Ano, ideme presne 5.8. ako vy 🙂 ! Ale mne podla vsetkeho akurat pride druha mrska, takze snazilkovanie posunieme az po dovolenke, nevadi 🙂 !!! Drzim Ti palceky!!! Vela stastia!

renkaniki
20. júl 2011

@katus193 Ty tam zijes alebo si len na nejaky cas tam???Ze nemas doktora a tak..kolko si uz tam?

katus193
20. júl 2011

@renkaniki som tu od januara a a chodime casto domov takze vzdy idem domov k dr ak potrebujem ale je to preto lebo nemala som tu pracu a tedy ani poistenie ale mala som europsky preukaz takze ked nieco bolo isla som na kliniku a tam ma vysetriliv,tedy som to mala preplatene u nas.Od juna som zamestnana a mam aj poistenie a obvodneho mam len potrebujem zenskeho

renkaniki
20. júl 2011

@katus193 Len preto sa pytam,lebo si pisala,ze doma by si sla na kontrolu,ze tam je to drahe,ale si uz vlastne poistena ked ze pracujes....a domov chodite letecky alebo busom,autom?????Planujete tam aj zostat ???

katus193
20. júl 2011

@renkaniki domov chodime autom kedze mm strasne rad soferuje a ideme radi lebo nam chyba rodina,chystame sa zase v septembri,takze sa velmi tesim,hlavne ze pojdeme domov traja 🙂 Tu su lekari velmi drahy,chystam sa aj zuby si dat urobit,lebo tu by som sa nedoplatila a poistovna to nehradi,jeden zub tu vyjde okolo 80 az 90 eur.Chceme tu ostat nejaky cas,pretoze u nas nemame robotu a tu sme si nasli a kedze budeme mat aj mimi tak mam narok na matersku tu,lenze musime tu ostat aspon tri roky,kedze vsetky prehliadky s dietatom musim mat v Rakusku ale sme tu spokojní,len nam je obcas smutno.

renkaniki
20. júl 2011

@katus193 No,tak zostavate tam tie 3 roky,ale domov z Rakuska nemate tak daleko,neviem presne kde byvas,ani nemusis to tu napisat..ja len,ze nemate to daleko A aj preto som chcela vediet,lebo,ked si tehu,tak nesmies letiet,len preto.A to veru,to by si sa ani nedoplatila u zubara.Pokial si mozes dar robit zubky na Slovesnku,tak jasne....a rodinka pride aj k Vam,ci neda sa???Ale ked budete mat babo,tak bude uz veselo,len sa drz a davaj na seba pozor..










😉

katus193
20. júl 2011

@renkaniki my byvame pri Svajc.hraniciach a domov to mame 10hodin takze je to dost,ale da sa to ,naposledy sme isli tak ze sme pred Viednou ostali na noc v jednom hotely.Urcite by som nesla letecky,viem ze zena by nemala letiet,moja sefka tak potratila,isla letecky uz neviem presne kde ale bolo to nejak 20hodin a potom potratila.Prave pred tyzdnom sme tu mali svokrovcov takze sme sa velmi tesili,moja mamka pomaha surodencom lebo mame doma dvoje dvojcata,tak pomaha kde sa da,ale snad pride aj tu,ked budeme mat mimi.A ty dlho zijes v Nem?Si tam s mm?

steffany
20. júl 2011

ahojte kocky, tak som rada, ze sa to tu rozbieha s tehu 🙂 blahozelam - katus193- je to nadej pre nas, ktore sme cerstvo po kyretazi. Ja som dnes absolvovala druhe kolo K po MA. Verim, ze kontrolny ultr. bude v poriadku. Toto obdobie je mizerne ale dufam, ze coskoro prejde...drzim vam vsetkym palceky....

ernuska296
20. júl 2011

@steffany milaskuuu podobne chuda si si to pekne pov. odkakakala dva krat kvoli neschopnosti ineho ..drzkaj sa 🙂)) sme tu pre teba

ernuska296
20. júl 2011

@marcela1992 MA je missed abortion -zamlknuty potrat ..a je velmi " popularny " hlavne v poslednom obdobi...mimi to vzda alebo sa prestane vyvijat a neni ani srdiecko ani nic...a ked je to vzda:((

katus193
20. júl 2011

@steffany ahoj ,boze to ma mrzi ze si to musela podstupit este raz 😢 dufam ze sa cim skor das doporiadku a nadej je vzdy,ja som ju tiez po kyrete stratila,hovorila som si ci nam je to vobec sudene,cloveka vtedy napadaju rozne veci a nakoniec to prislo.Drzim ti palce,aby si to tazke obdobie zvladla a ponom mohlo prist druhe mimi

atiatko
20. júl 2011

Ahojte babulky, žiaľ aj ja sa "pridávam" do tejto smutnej témy - prešla som si tým túto nedeľu v 7tt. Telesná bolesť nie je takmer žiadna, zato dá duševná je neskutočná. Prosím aké sú vaše "recepty", rady ako dať svoje telo do poriadku? Ja si varím alchemilkový čajík na zahojenie maternice. Ako rýchlo vám doporučili lekári znovu pustiť sa do snažilkovania? U mňa vraj minimálne o 3 cykly .... potom už bude pripravené telo na nové tehotenstvo, a vraj to vyjde až dokonca 🙂 ĎAKUJEM za odpovede .... 🙂

renkaniki
20. júl 2011

@atiatko Nerada pisem ,ze Vitaj,ale my sa tu dievcence povzbudzujeme,drzime,davame si silu,tak pisem Vitaj u nas,spolocne sa podrzime a pomozeme si,ak nieco potrebujeme poradit ,utisit srdiecko..je mi to veeelmi luto,co sa stalo ☹ ,ale bud silna,aj ked to boli,a nezabudnes,ale musime byt silne na dalsie tehulkovanie.Ja nepijem ziadne take caje na maternicu.....beriem kyselinu listovu.Vnemocnici mi povedali,ze mozme zacat zasa o 6 mes...a moja gynek.mi povedala,ze kludne uz o 3 mes.Ja som mala Kyretaz 06.07...a teraz cakam na menzes,tak uvidim,ci dojde este tento tyzden...Drz sa zienka a posielam velke objatie...

marcela1992
20. júl 2011

@ernuska296 aha...tak som o nieco mudrejsia...mne v nemocnici nic nepovedali,tak neviem.ale dufam ze teraz nam to vyjde

ernuska296
20. júl 2011

@atiatko ahojky zlatko... bohuzial vitaj ....sme tu viacere ktore nas to postrehlo:((( to necekane nestastie teda ja som vobec netusila ze sa taketo veci deju..som myslela ked otehotneniem vse bude oki ale nebolo:( kazdopadne vsetkoo ce len cas ja som dva mesiace po kyrete uz by som bola v polke tehu ale ted som na bode minus sto :(( ale dobre si urobila alchemilku pi pi pi...ja si myslim ze mne pomohla hodne a mala som aj kvapky gynex dostala som menzes po mesiaci presne na datum kyretaz 26.5 a menzes 26.6. takze cakam druhy,,,vypytaj sa na vysetrenia mne zistili trombofilu a plus nejake potvroky takze ako ako keby sa malo stat dejaviiiii tlac na doktora ze ces apson hema a endo vysetrenia...drzkaj sa a ano odporucali aj mne 3 mesiace ale su tu koceny co bolir tehu hned je to tak individualne...a tebe povedali pricinu?? ci priroda zauradovala a uraduje stale dalej vvvvvvrr???

ernuska296
20. júl 2011

@marcela1992 mica ved uz vyslo🙂))

marcela1992
20. júl 2011

ved hej ale aby to vydrzalo az do konca

odrik
20. júl 2011

@atiatko
Vitaj moja v tejto smutnej teme, ale ako vidis, uz sa nam tu rozbieha nove kolo tehulkovania, tak snad bude veselsie! Mrzi ma, ze nas je tak vela, co sa to deje??? Strasne to boli, ja viem, ale postupne, casom, bude trosku lepsie, slubujem 🙂 ! Ja som potratila v maji, kyretaz v piatok trinasteho maja, fuha, nikdy som piatok trinasteho nepovazovala za zly den, no teraz uz ....... ☹ ! U mna bol trochu dost problem s navratom tela do povodnehomstavu, zahojila som sa rychlo, len 9 tyzdnov som si pockala na prvu mrsku. To je strasne zle na psychiku! Ale uz dorazila, teraz v sobotu 🙂 !!! Mne pan doktor povedal, ze nie je dovod nejako dlho cakat so snazilkovanim. Vraj hned po prvej mrske mame skusat. Uvidim, lebo ja mam aj trombofiliu. Tak Ti drzim palceky, nech sa telicko rychlo zahoji a srdiecko prestane cim skor boliet!!! A Tvoj maly anjelik v nebicku nech k vam onedlho posle zdravunke babuliatko !!! Vela stastia!

katusap
20. júl 2011

@atiatko joj, tak si dalsia na tom hroznom zozname? stale tu niekto pribuda, je to hrozne....veru,t elesna bolest nie je, dusicka boli, ale aj ta sa zahoji ....mne tiez povedali, ze mame cakat 3 mesiace a mozeme zacat znova....som 7 tyzdnov po kyrete, ale sexujeme naplno...ked to bude mat vyjst,tak to vyjde ....ale nejako cielene sa nesnazime

odrik
20. júl 2011

@marcela1992
Co to tu citam moja, ze dufas, ze teraz to vyjde??? Uz predsa vyslo 🙂 a vsetko je, a bude, v poriadku!!! Jasne pokladik 🙂 ?!

marcela1992
20. júl 2011

@odrik Ved aj ja si to hovorim ale mam obavy.Ale tesiiim sa strasne

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre