Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

slavka96
5. máj 2011

@lussinkaaa Aj ja som mala kyret 4.3, ale zacat chceme uz po dvoch, cize za chvilu🙂 V ktorom si bola tt? Ja v 9. :(

lussinkaaa
6. máj 2011

@slavka96 Ahoj, ja som bola v 6 tt, ale pre istotu chceme zacat az po tretej mrske 🙂 Drzim palce, aby nam to vsetkym vyslo tak, ako si zelame 🙂 Potom daj vediet 🙂

solinkarka
6. máj 2011

@lussinkaaa preco chces snazit az po tretej? ja som mala kyret v 10tt v januari a isli sme na to hned po prvej..keby som cakala 3 mesiace ako ty, nebola by som teraz znova tehu 😉 ale clovek nevedel ze to pojde tak rychlo

lussinkaaa
6. máj 2011

@solinkarka Ver mi, tiez by som do toho najradsej sla hned, ale teraz ma cakaju vysetrenia na hematologii, potom genetika a k tomu priatel momentalne dobera antibiotika, preto chceme pre istotu pockat este jednu mrsku a potom ideme konecne do toho 🙂 . A vam sa podarilo hned po prvej? Tak to potom blahozelam a drzim palce, aby bolo vsetko v poriadku a aby si mala pohodove tehulkovanie 🙂

solinkarka
6. máj 2011

@lussinkaaa no my sme sa zacali snazit po prvej takze az na treti cyklus ale podarilo sa 🙂 no tak to mas fajn tie vysetrenia, mne nerobili ani jedno 😒 tak som zmenila gyndosa tak som hadam uz v dobrych rukach...neboj ubehne to ako voda a budes znova tehu 😉

lussinkaaa
6. máj 2011

@solinkarka Dakujem, ach jaj, keby si tak mala pravdu 🙂 Ale aj ja v to verim, treba verit, urcite to vyjde, musiiii !!! 🙂 Som rada, ze mam super DR. a ze ma na tieto vysetrenia posiela, z histologie sa na nic neprislo :( A v ktorom si teraz tyzdni?

solinkarka
6. máj 2011

@lussinkaaa jj treba verit, aj ja som verila a hovorila som si ze urcite sa to znova podari ked sa uz raz podarilo 😉 je to len otazka casu kedy bude telo pripravene... ja som este len v 5tt o 10dni idem na prve sono tak sa aj bojim 😒

slavka96
6. máj 2011

@lussinkaaa Asi je to individualne, ako sa kto rozhodne. Ja mam pocit, ze uz cakam hadam rok. A pevne verim, ze ved ked telo nebude pripravene tak sa nic nepodari :( Ale pevne dufam, ze sa to podari. Vsetkym 🙂
Strach tam bude stale, ale s tym nic nenarobime. Tak sa drzme !!!

lussinkaaa
6. máj 2011

@slavka96 Suhlasim s tebou, po skusenostiach, ktore mame, je ten strach opodstatneny. Mne osobne moja DR po kontrole povedala, ze som v uplnom poriadku po gyn.stranke, aj onkocytologia bola v poriadku, a ze snazit sa mozme kludne hned po prvej mrche, ak sa na to citime. Aj napriek tomu sme sa rozhodli, ze to skusime po 3 mrche. Kym absolvujem este ostatne potrebne vysetrenia ubehne nejaky cas. Dovtedy sa snazim dat sa dokopy hlavne po tej druhej stranke. Srdiecko stale boli, no najlepsim liekom na bolest je cas 🙂 Drzime si teda palce!!! 🙂

lea1333
6. máj 2011

caute babizn!!!! 😀 ako ?sama tehhulka to tu zacina byt tak sa mi to paci za chvylu sme tam dufam vsetky ie baby?a usmev netrapte sa 😉

lea1333
6. máj 2011

@solinkarka nemysli na zle veci!!!!napisem ti jedno prislovie!!!!

Očakávanie je mocná príťažlivá sila. Očakávajte to, čo chcete, a neočakávajte to, čo nechcete.

lea1333
7. máj 2011

ahojte babule ako?ja som dnes zistila ze mam hneddy vytok a nechapem preco?lebo mrcha nema prist len dufam ze nie som tehu a zase by tak to zacinali problemy! ☹ zajtra idem kupit test a dam vam vediet! 😉

nany100
7. máj 2011

@lea1333 a kedy si mala ms? Ja som dostala presne mesiac po kyrete úplne slabučkú asi tri dni len ružový výtok...a potom po 19 dňoch totálny masaker...takže možno dostaneš ms...

lea1333
7. máj 2011

@nany100 ja som dostala na 37den a dost silnu tak ze mrcha to nebude....

odrik
7. máj 2011

Vsetkym snazilkam moooc drzim vsetky palce. Baby ja to prezivam s Vami, kedze prave prezivam ten nestastny zamlknuty potrat.

monicka6101
7. máj 2011

Ahojte...ja som do tejto temi len nakukla a akosi som sa zacitala.
Tiez som si prezila to nestastie.
Nerada spominam na to obdobie lebo ma to dost psichicky vzalo-Ale chcem vam len napisat ze nevzdavajte to.Nam sa sice po dlhsom case ale predsa podarilo splodit nasu malu bublinku.Kazdu s vas to caka.
Neviem preco to tak musi bit,preco si tymto musime prejst.Uz sa mi tisnu slzi do oci,lebo stale ked si na to spomeniem tak premyslam ci by to bol chlapcek alebo dievcatko.Ake by malo meno a ako by asi vizeralo ☹
Drzim vam palce aby ste sa cim skor dockali.

odrik
7. máj 2011

Monicka, dakujeme. Aj mne je teraz strasne, v pondelok idem na kyretaz. Co narobime. Aj taku tvar ma niekedy zivot. Mrzi ma, ze to preziva aj moj 11 rocny syn a trapi ho to az prekvapivo moooc! A netrap sa, ci to bolo dievcatko alebo chlapcek! Teraz mas malu bublinku a to je dolezite! Poplaceme si, ale v rodinke si to spolocne pretrpime a prebolime.

flowerfairy
8. máj 2011

@odrik Velmi ti drzim palce, aby to bolo rychlo za tebou a uz si na to nemusela mysliet a mohla sa sustredit na nove tehotenstvo. Drz sa a nech to rychlo preboli!

odrik
8. máj 2011

@flowerfairy dakujem zo srdca, psychika je strasna vec! Celu noc som nespala. Ale viem, ze to prejde ako vsetko zle v zivote a zasa bude dobre. A som rada, ze ste so mnou aj vy, aj ked len takto listovo!

efiku
8. máj 2011

@odrik Neboj bude všetko dobre ...ja som po dlhom snažení o babenko sa aj napokon dočkala a 24.12.2011 sme zistili že čakame babenko ale skončilo to tak že v januári som absolvovala kyret....aj ked som už neverila že to príde tak to prišlo po velkej noci sme zistili že čakame babo,bola som na krvi hcg je 1922 a za 2týždne idem na ultrazvuk a pevne verím a dúfam že to bude všetko v poriadku tak neboj zvládneš to ..držkám palčeky moc

odrik
8. máj 2011

@efiku strasne dakujem za podoru! Zvlast, ze si to uz prezila. To ma moc mrzi. Ako len viem, Ti drzim palce, aby to tentoraz vyslo!!! A vyjde! Myslim na Teba! Posielam energie kolko viem! A dakujem!

efiku
8. máj 2011

@odrik Dakujem a držkám palčeky ....tmusíme myslieť pozitívne držkaj 🙂

odrik
8. máj 2011

@efiku jasne!!! Prajem vsetko dobre a krasny den! Zvladneme.

efiku
8. máj 2011

@odrik kym som ostala tehulka sme si prešli dva procesy umeleho oplodnenia a úspech nikde,potom ma manžel opustil po tom všetkom som stretla novu lasku a tam nam vlastne prišlo babenko úplne prirodzene aj ked to skončilo kyretom a verím že teraz to bude ok ved aj ako povedala lekarka aj vek mi kolpe na dvere 🙂

odrik
8. máj 2011

@efiku jejdanecky, preco to niektore z nas maju take strasne tazke! Az mi je z toho celeho zima! Uz to musi vyjst! A hotovo! No, ja to s tym vekom tiez mam taktak, mam 38 a jedenastrocneho syna. Tak uz vela pokusov nebude. Ked sa nam konecne po tolkych rokoch podari, tak takto dopadnem. Asi to priroda riadi, ako ona sama uzna! Drzim vsetky palce, co mam!

efiku
8. máj 2011

@odrik moja ja mam 36 a detičky ešte nemam tak pevne verim že toto už bude v poriadku. Hej príroda si to nejak riadi a organizuje ale ja verím že všetko čo sa deje sa pre niečo deje a asi to tak ma byť. 🙂
želám ešte peknu nedeľu idem laske pripraviť obedik a potom troška von na vzduch tak sa drž a ozvy sa myslím na TEba a bude to v poriadku neboj pááá

odrik
8. máj 2011

@efiku uzite si peknu nedelu, budeme sa seba mysliet a ozveme sa si! Pa

moncici
8. máj 2011

ahoj neviete mi poradiť čo si treba vybyviť budúci týžden idem na kyret ☹ povedla nam že babenko nema odozvu v 7 týždni aj ked ja nemam pravidelný cyklus a že ak sa nič neudeje tak idem do nemocnice dakujem za radu

odrik
8. máj 2011

@moncici no moja, tak Ti drzim palce. Nemyslim si, ze je to na srdiecko este neskoro, pri 1.synovi bilo srdiecko az v 8.tyzdni. Ja som teraz prisla o druhe dietatko, ktore vobec nerastlo a v 8.tyzni je len maly hrbolcek, to sa vola zamlknuty potrat. V pondelok mi spravia predoperacne vysetrenia a v utorok kyretaz. Robi sa v celkovej, ale len injekcno-inhalacnej anestezii. Trva to vraj 15-20 minut. Po dvoch, troch hodinkach mozes ist domov. Telo bude vyriesene. Dusa? Aaale Ty na to vobec nemysli, mysli pozitivne, podporuj vsemozne babatko v Tvojom brusku!!! Myslim na Teba a drzim Ti vsetky prsty, co mam!!!

shania31
8. máj 2011

@moncici
Ahoj, musia ti urobit predoperacne. V nemocnici to zvyknu robit tak, ze prides nalacno na prijem a vybavia tie predoperacne este v ten den a na druhy mozes mat zakrok/pripadne este v ten den poobede. Ak ti to robia v spitali, je tam clovek dlhsie cca 2 dni. Centra, ktore robia tzv. jednodnovu chirurgiu - povedzme cca o 13h budes mat zakrok a okolo 16-17 ta pustia domov.
Zalezi, kde chces podstupit zakrok.
Presne jak pise odrik ide pravdepodobne o missed abort - zamlknuty potrat. Plod sa prestane vyvijat, zistia to tak ze nezodpoveda dlzke tehu a plus oni cca kazde 2-3 dni pri merani HCG vidia co a ako.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre