Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
26. máj 2011

@efiku
No chvala bohu, ze si uz doma! Ja viem, ze je to tazke pretazke, ale pride domov laska Tvoja a budete spolu, to je velmi dolezite!!! Velmi som na Teba myslela, nechapem to cele!!! Co je toto za zivotnu skusku?! Neviem. Ale verim, ze aj toto zle obdobie skonci, tak ako vsetko v zivote, a pride nove, krajsie obdobie, ktore nam prinesie vytuzene deticky!!! Len to nesmieme vzdat! A to pisem aj o sebe, lebo mam dni plne optimizmu, no a potom tie opacne, ked si poviem, ze uz dost!!! Ze uz sa na to nedam! Tak radsej ten optimizmus, to sa lepsie pise i pocuva! Drzkaj sa, oddychuj, venujte sa jeden druhemu a bude dobre!!! Myslim!!!

katusap
26. máj 2011

@nat28 takze v skratke....ked sa mi nedarilo otehu, tak som isla na krv na endokrin. , kedze v puberte som tam chodila, ale akonahle som mala 18 rokov, dr. mi vysadila lieky a povedala, ze som v poriadku a nemusim sa dalej liecit....takze som len chcela mat istotu, ze je vsetko v poriadku ....vysledky krvi som mala dobre, takze mi dali termin k dr. na vysetrenie az o takmer 2 mesiace...netusila som, ze medzitym otehotniem a nebrala som to nejako tragicky, kedze krv som mala v poriadku, ale ked sa deje co sa deje, tak som to vravela dr., hned mi urobila sono a tam vraj videla nejake male zmeny a pre istotu mi nasadila najslabsie lieky, ze aj ked toto tehu nevyjde, tak aby to druhe uz bolo ok a bola som kryta s tym, ze stitna bude pracovat tak ako ma za pomoci liekov....tiez ma tam nikto neposielal, ani moja gyndoska mi to nenavrhovala, bolo to moje rozhodnutie

katusap
26. máj 2011

@efiku tak to uz mas za sebou, verim, ze uz to bude len dobre ...po dnesnej navsteve endokrinologa si myslim, ze z mojho tehu tiez nic nebude a ked je teda moznost volby isla by som v tom najhorsom pripade tam, kde si bola aj ty na kyret....dufam, ze sa tam necaka nejako dlho na zakrok a ze su tam v pohode dr. a nie ako v statnych nemocniciach kde nikto neprejavi ani kusok citu 😒
je super, ze uz budes mat pri sebe muzicka, teraz musi stat pri tebe a spolu to prekonate, vela sil ti posielam, nech si coskoro fit a srdiecko sa coskoro zahoji,a by ste mohli zacat pracovat na drobcekovi

monulicka
26. máj 2011

@katusap to preco tak pises? ☹ a co potom to HCG? myslis ze stitka to mohla nejak ovplyvnit?

katusap
26. máj 2011

@monulicka dr. mi povedala, ze to mohla ovplyvnit, ze aj napriek tomu, ze pred tehu som to mala dobre, ked som otehu, tak stitnej strosku preskocilo z toho naporu hormonov ....takze ak to dobre nedopadne, bude to vdaka stitnej....zlatko, som definitivne zmierena s tym, co ma mozno caka...uz ani neplacem kvoli tomu...budem plakat az v pondelok,ale potom to preboli ...chcem verit, ze to bude dobre, ale stale je tu aj moznost, ze to nebude dobre

katusap
26. máj 2011

@monulicka a ja tato dr. mi potvrdila, ze hcg produkuju vsetky tie veci okolo mimi a nie mimi samotne

katusap
26. máj 2011

a este som zabudla ....ked som bola teraz vecer vonku s Nelinkou, preletel nado mnou nadherny bocian 🙂 dufam, ze je to dobre znamenie

odrik
26. máj 2011

@katusap
Jeeej, to je super!!! Ja som bociana uz daaaavno nevidela! Ale urcite To je dobre znamenie! Ved nevidis bociana kazdy den!!! Tak vela stastia!

katusap
26. máj 2011

@odrik no ja som bociana nevidela takto zblizka uz par rokov veru ....som si len tak isla a tak periferne, ze nieco velke sa blizi...a nadherny bol ...mohol mi zhodit v balicku nejake babatinko 🙂

odrik
26. máj 2011

@katusap
No ja verim, ze zhodil a teraz rastie v Tvojom brusku!!! Myslim na Teba!

lenkasop
26. máj 2011

efik....drž sa, čas je najlepší lekár. Do tretice nám to obom vyjde,dáme sa dokopy,podstúpime vyšetrenia a potom ..... 🙂

katuskap....bocian, jééj, naozaj to bude znamenie, všetko bude OK 😀

Dnes som dostala výsledky z hematológie - negatívne, všetko bolo Ok, ešte čakám na genetiku - presne trombofilný terén, výsledky cca 3týždne

katusap
26. máj 2011

@lenkasop tak super vysledocky...taketo spravy sa mi pacia.....a stitnu zlazu mas v poriadku?

helenka12
27. máj 2011

ahojte baby ja som po kyrete piaty tyzden a menzes nikde je to normalne ,kedy ste dostali vy a kedy vam robila gyn kontrolu .dik 🙂

lululka555
27. máj 2011

@helenka12 ahoj mna cistili dvakrat a dostala som az po 10 tyzdnoch...

katkarv
27. máj 2011

@helenka12 ja so dostala na 44den po kyrete

lenkasop
27. máj 2011

katuskap...dnes som sa bola objednaž na endokrinológii, hneď mi zobrali krv, zisťovali aj hladinu cukru.
28.7 mám prísť na vyšetrenie - kontrolu a budú už aj výsledky, dúfam, že to bude všetko OK 😒

lea1333
27. máj 2011

AHOJTE BABY dlho som tu nebola ako sa dari??? 😉

katusap
27. máj 2011

@lenkasop no "super" aj tebe dali termin az o dva mesiace, presne ako mne a tym padom som prepasla zaciatok tehu a nebola kryta liekmi....vrrrr ....ale dnes som citala, ze kym sa to zachyti do 10 tt nema to na mimi ziadny vplyv ...tak ti drzim palce, aby si to mala dobre, ja som zvedava, co mi vyjde z krvi i ked dr. povedala, ze v krvi sa to ani nemusi ukazat, ked su to male zmeny, ze velmi dolezite pri diagnostike je prave sono, vdaka kt. na to prisla ja mne

nany100
27. máj 2011

@helenka12 mne po 4 týždňoch len slabý trojdňový výtok, takej ružovej farby...a potom po 20 dňoch hrozne silná ms a teraz v nedeľu po 25 dňoch masaker...ale už je chvalabohu akurát koniec...takže vlastne prvá normálna prišla po 48 dňoch

katusap
27. máj 2011

@monulicka ahoj moja, ako sa dnes mas? mne je dnes nejako divne a po tom, co som niesla plny kos s pradlom a nejako pobolieva brusko ☹

monulicka
27. máj 2011

@katusap ja mam pokazene auto, tak som dnes sla na bicykli, ale myslim, ze ok...mna pobolieva cely cas, ale tak ako ked sa natahuje vazivo pri raste babatka, ale teda to moze byt hocico takze si to nejak nepripustam...uvidime o nejakych 72 hodin.. 😕 fu, ked to takto napisem zda sa to fest za chvilu..ale vikend bude aj tak dlhyy
Na kolku si objednana? Ja mam prist medzi 8-12h, ale pridem hned na 8h, no neviem ci ma hned vtedy zobere. A kedze to je hodka cesty + hodka naspat, tak info asi podam az okolo obeda...

katusap
27. máj 2011

@monulicka no ja neviem ako boli brucho pri natahovani vaziva, mne to pripada ako keby mrcha mala dojst, len take slabucke 😖 ja idem tiez na osmu a to mam prist s plnym mechurom, ale tak plnym, ze naposledy sa mozem vycikat v nedelu vecer....takze si neviem predstavit ako to vydrzim...hlavne sestricke poviem, nech ma hned zoberie, lebo sa tam pocikam 😀 ale strasne sa bojim, ani neviem napisat ako velmi aj ked ratam uz so vsetkym

monulicka
27. máj 2011

@katusap no ano, to je ono 😉 ako pri mrche..takze babusko sa hlasi 😀
ty kokso, tak to ja by som nevydrzala. Mne nepovedal nic o mechure...ja budem musiet ist predtym na zachod, to by som tu cestu nevydrzala...inak zdielam tvoje pocity..raz si myslim ze to bude ok, ked ma aj to brusko pobolieva, raz si zase som ista ze ziadny progres nenastal..je to brutal
Aj ja dufam, ze mne zobere hned po prichode bo ked ma necha cakat v cakarni, tak im asi steny obhryzem..ved, uz len teraz, ked si o tom piseme, mam v bruchu neprijemne motyle a tep 200 :/

katusap
27. máj 2011

@monulicka no ved mne minule vynadala dr. ☹ som si lahla, ze mi ide robit sono a ona , ze kedy som bola naposledy na wc...a ja, ze rano a potom som este pila a ona na mna spustila, ze to tak nemozem, ze to musi byt uplne plny mechur, ze som nemala ist rano na wc a poslala ma vycikat a potom mi urobila vagin., sono ☹ skratka otras ...najradsej by som od nej odisla, ale nemam ist ku komu
a presne, raz verim, ze je vsetko dobre, hladkam si brusko a dufam, ze ma krpcek pocuje, ale potom zase si uvedomim, ze tam mozno ani nikdy nebol a je mi smutno ...mam strasny strach aj ked som zmierena s najhorsim ...a ked mi to v pondelok zahlasi, tak sa urcite neovladnem a budem plakat, ach...preco musim tymto prechadzat? nechapem to

odrik
27. máj 2011

Ahojte cakatelky na pondelok!!! Myslim na vas obe stale a drzim mooooooc palceky!!! Len pekne pozitivne myslite! Vela oddychujte a ziadny bicykel!!! Budem sa v pondelok tesit na vase dobre spravy!!! Mysliiiiiiim!!!

monulicka
27. máj 2011

@katusap tak som kuk do "nasej" temy...a jedna holka tam prave potratila v 9tt a dalsia mala na 1.sone prazdny gestac.vak a v utorok si ide pre rozhodnutie 😔
To co sa deje toto?! 😕 a preco? mna uz asi do toho pondelka porazi... 😒

katusap
27. máj 2011

@monulicka no tak to je teda sila co sa deje....a uz kociky mali povyberane ....ja nechcem nic dopredu kupovat ani planovat....v tomto som poverciva, ale tak mi to nepomohlo sa zda....veru, uz aby bol pondelok, nech uz bude vysledok akykolvek, aspon uz budeme vediet na com sme a na co sa mame pripravit

katusap
27. máj 2011

@odrik juuuj, ved sa snazime mysliet len na to dobre, aj ked je to tazke

monulicka
27. máj 2011

@odrik diiikyyy!!! 😵
Ja som mala trosku vycitky ze som tu zacala prispievat pretoze pisem mozno od veci, a mozno tym niekoho oberam o cas v zmysle "toto je tema o kyrete a ona ho este ani nepodstupila a uz tu pise".
Ale do spolocneho terminu kde sa vsetky tesia z brusiek sa mi prispievat dajako nechce; len vy tu dokazete najlepsie pochopit, ako sa clovek citi, ked nevie, ci jeho babatko v brusku zije alebo nie 😔 Za posl.tyzden ste mi tu moc psychicky pomohli, co si obzvlast vazim, kedze vy same mate za sebou smutnu skusenost. Miesto pochopitelnej tvrdosti a mozno zatrpknutosti sa tu na mna vali mnozstvo pozitivnej energie a dobrej vole. Ak je moje babusko zive a zdrave, tak to bude aj vdaka vam!! 😵

katusap
27. máj 2011

@monulicka to si velmi pekne napisala a "prehovorila" si mi z duse ....ja neviem, ale keby nebola tato tema, asi by som bola uz psychicky totalne zosypana....takze dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre