Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

bettynka222
29. máj 2009

baby, mama taku otazku. kolko po kurete sa nesmieme kupat vo vani? a v bazene, alebo v mori? mne k tomu nikto nic nepovedal, ale radsej sa este sprchujem. ozaj a ked som po kyrete mala este aj potrat, tak to mam ratat do potratu, alebo do kyretu? diiiik

jarka4982
29. máj 2009

Bettinka,po kyrete,porode alebo potrete sa ma dodrzat sestonedelie,aby si "nezarobila" nejaku infekciu,tak co si mala posledne,to sa podla mna pocita...

bettynka222
29. máj 2009

aha, tak iba sestonedelie? ja som sa bala ze az tri mesiace...ved to by som potom na dovolenke nemohla ani do mora vkrocit 😨 dakujem za odpoved jari.
ozaj baby uz sa snazite? my mame este zakaz, ale nechce sa nam ho velmi dodrziavat 😖

twiti
30. máj 2009

Ahoj Jarii. Tak ja som tu uz straaaaaaasne dlho nebolaa 🙂
Ako sa masss? Uz ste sa zacali snazit?
My ano teraz v Maji sme mali prvy mesiac snazilkovania,uvidime ako to dopadne.
Som strasne zvedavaaa.
A ty?

lea79
14. jún 2009

robili Vám niektorej kyretáž z dôvodu..že zostali zvyšky placenty v maternici ???? Ako to prebiehalo? v celkovej anestézii ?

bettynka222
15. jún 2009

ahoj lea, viem ze sa kyretaz niekedy robi aj napriklad po porodoch, ked zostane placenta. tebe to robili po potrate ci po porode? mne robili kyretaz v celkovej anesteze po potrate. najprv som ju nechcela, ze mne stazi lokalna, ale dr. povedala, ze to velmi boli a ze treba celkovu...

lea79
15. jún 2009

☹ uff tak mňa to iba čaká, som sedem týždňov po pôrode, doktorka v pôrodnici síce kontrolovala ultrazvukom či tam niečo neostalo...a povedala že som čistá.....no po kontrole u mojej gynekologičky to tak už nebolo...lekarka mi povedala, že musím ísť na kyretáž...tak sa strašne bojím...a zároveň som strašne naštvaná na tú slepú doktorku.....to keby som mala zlú aj gynekologičku a ta placenta by zostala vo mne..to by som dostala otravu krvi?? alebo čo??

bettynka222
15. jún 2009

nieeee otravu krvi 😀 ale zapal maternice urcite 😝 no ved to bude v pohode. ta uspia taaaak. a ak to spravne chapem, tebe sa narodilo zdrave babatko, vsak? tak potom to budes urcite vnimat inak. my sme vsetky boli vystresovane...ale to skor preto, ze nam to robili po potratoch....a to je teda dost sila ist v takom stave na zakrok....

mmoni
15. jún 2009

ahojte babenky,tiez sa k vam pripajam.robili mi kyretaz 20marca.lekar mi zakazal 3mesiace otehotniet,preto som prekvapena ked tu pisete ze 6mesiacov.somnou na izbe lezalo dievca ktorej odumrel plod a tej nezakazal vobec sex ani otehotniet.je to sila ze kazdy lekar hovori nieco ine.chcem sa vas este spytat ci ste po kyrete nemali ziaden problem.

narciska77
15. jún 2009

🙂 Ahoj, ja nie ...Len stale cakam na MS, uz som aj 15 dni po vyvolavacke a nič! A 7 tyzden po kyrete! ☹ Nechapem prečo som ju nedostala!!!A zo sexom sme cakali asi 4 tyzdne.. 😉 Aj mne dr. povedala pokať 3 mesiace ,ak by som chcela otehotnieť... 😵

lubkabb
15. jún 2009

ahoj mmoni
tak mne lekár najskôr povedal, že sa môžme snažiť po druhej MS. Minulý týždeň som bola na kontrole po prvej MS a povedal, že je všetko ok a že počkať ešte 2 MS. V každom prípade sa v auguste chceme začať snažiť.

Ahoj narciska 🙂)

mmoni
15. jún 2009

ja som ju dostala po 5tyzdnoch ale taku silnu,ze som myslela ze vykrvacam.teraz mam uz tretiu po zakroku,ale tie prve tri dni strasne silne.neboj ona pride,ja som tu prvu po kyr.tiez tak ocakavala a strasne som sa bala ze nepride a dockala som sa.preco si musela ist na kyret?

mmoni
15. jún 2009

ahoj lubka.my sa chceme zacat snazit teraz po ms.konecne,trvalo to snad vecnost.my sme sa na babo velmi tesili a prisiel taky sok,ale dufame ze druhykrat nam to vyde,aj vam vsetkym tu 🙂

narciska77
15. jún 2009

mne nikdy nic nebolo vidno na ultr., len prázdny vačok. a zacala som krvácať :-

Ahoj Lubka 😉

lubkabb
15. jún 2009

máš pravdu bol to strašný šok...malo to byť naše prvé vytúžené bábo. Budem mať už 30 rokov a bojím sa, aby mi už hodiny neodtikali. Som si robila test na 1.4. a ešte sme sa smiali, že hádam to nie je prvoaprílový žart ☹

lubkabb
15. jún 2009

mmoni ...ja sa neviem dočkať, kedy budem zas tehotná, ale sa aj strašne bojím.

mmoni
15. jún 2009

mne tak isto,prvykrat mi tam nieco videl teda aspon tak hovoril a potom nic,stale nic diagnostikoval mi anenbryomolu,vobec som nekrvacala ani som sa zle necitila.v 10 tyzdni ma poslal na kyret a vysledky hystologie sa mi v nemocnici stratili,keby som nemala prepustaciu spravu z nemocnice ani by mi neverili ze som tam lezala.takze ja ani poriadne neviem co sa stalo.to mi je luto narciska ☹

lubkabb
15. jún 2009

moju fazuľku bolo vidno, nič ma nebolelo, len som začala krvácať...v nemocnici na sone nevedeli zistiť, či bije srdiečko, tak pre istotu čakali týždeň, kým ma poslali na kyret. V správe z histológie ale stálo, že nebol prítomní plod. Vraj som ho musela vykrvácať na začiatku. Neviem, čo si o tom mám myslieť.

lubkabb
15. jún 2009

v nemocnici som ležala 9 dní. Bolo to najhoršie obdobie môjho života...tá neistota a strach, či bude všetko v poriadku. 😔

lubkabb
15. jún 2009

mmoni...koľko máš rokov?

mmoni
15. jún 2009

lubkabb my sme sa snazila rok a pol.na manzelove narodky som si spravila test a bol pozitivny,taky sme boli stastny aj rodicia a zrazu toto.zabudla som napisat ze som este navstivila aj liecitelku.ked ma tam doktor poslal na chvilu sa mi vsetko zrutilo,isli sme si pizriet nase babko a on mi oznamil najhorsiu spravu.my sme boli s toho uplne hotovy.lubkabb aj sa strasne bojim,ale aj tesim.ked si predstavim ze by nam to vislo a mali by sme zdrave babko tak ta predstava ma uplne hreje pri srdci a strasne po tom tuzim,a ty urcite tiez ze 😉

mmoni
15. jún 2009

to mi je luto lubkabb 😢 uplne viem co si si prezila.ja mam 26rokov.chudiatko ze 9 dni.si sa tam musela natrapit.ja som prisla rano a o stvrtej som isla domov.mala som na izbe jednu pani a ta isla na kyret dobrovolne,ja som to nemohla prekusnut ze ja tam musim byt a ona tam byt chce.aka to je nespravodlivost ze?

lubkabb
15. jún 2009

mmoni...tak koľko máš tých rokov a čo ti povedala liečiteľka? Dala ti nejaké bylinky?

mmoni
15. jún 2009

mam 26rokov.licitelka mi dala prvykrat caj a dvakrat denne som musela pit vitamin e.bola som tam trikrat a otehotnela som,ale nic s toho

mmoni
15. jún 2009

lubkabb vy ste sa dlho snazili?

lubkabb
15. jún 2009

neboj, druhý krát nám to už určite vyjde. Kedy sa začínate snažiť opäť?

mmoni
15. jún 2009

my zaciname snazit teraz po ms,uvidime kolko nam to zase potrva,ale nevadi musime byt trpezlivy.v kolkatom si bola tyzdni ked sa vam to stalo?

lubkabb
15. jún 2009

v 9-tom...vlastne v 8-mom, keď odpočítam čas v nemocnici.

lubkabb
15. jún 2009

my sme sa snažili 2 mesiace...vcelku rýchlo sa nám podarilo, tak dúfam, že aj na druhý krát to tak rýchlo pôjde

tittika
27. jún 2009

ahojte, poradte prosim
kyret 29.4. neviem ci je normalne tolko spinit alebo je to menzes ci co ale tak casto??? 😲

http://www.fertilityfriend.com/home/1d6e16

12 a 13. maja to nebolo len spinenie ale asi slabulinky menzes a 7.Juna tiez cervene v grafe to mam vsetko zaznacene len hviezdickami nechcela som aby som mala tolko grafov takto to vidim aspon pokope 😅 od kyretu

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre