Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

lea1333
28. mar 2011

@hagarka jasne ze dopredu akurat musim este zmenit neurologicku lebo asi aj vdaka nej som pravdepodobne potratila!!!take mam teraz nervy!!!!jaj krava ☹

hagarka
28. mar 2011

@lea1333 ....neurologičku?prečo?

lea1333
28. mar 2011

@hagarka preto ze sa liecim na epilepsiu a ona mi povedala ze tie to lieky co beriem tak mozem ich brat aj pocas tehu vyslovne som ju ziadala aby mi nastavila liecbu ze chcem byt tehotna tak mi to zmenila na lieky o ktorych som sa dozvedela prave teraz mi pisala jedna lekarka ze su nebezpecne pre plod a nie su vhodne na tehotenstvo!!!ako ze skoro som na rit padla!!! ☹

hagarka
28. mar 2011

@lea1333 ....tak vidíš a potom dôveruj lekárom 😲

susumusu
28. mar 2011

ahojte, som na tychto strankach prvy krat a potrebovala by som poradit. tento vikend som podstupila cistenie, .....vlastne cele to zacalo tak, ze som zaciatkom tyzdna dostala strasne bolesti s ktorymi ma hospitalizovali a na par dni stabilizovali, ale cez vikend som zacala silno krvacat a mala som velke bolesti.....a nasledne nasledovala kyretaz,....je to pre nas strasne....po 8rokoch snazilkovania sa nam to konecne podarilo a v zapeti sa stalo toto. pride mi to strasne nespravodlive....
celkovo sa teraz citim akosi zle, mam spuchnute uzliny na krku aj pri vajecnikoch,....celkovo sa citim tak, akoby potrat bol spustac nejakej skrytej virozy, ktora mi oslabovala imunitu.
mate s takymto prejavom skusenosti? su nejake pripravy na posilnenie imunity po potrate?
mam strach, ze sa nam to nikdy nepodari....ale uz neviem, co by som pre to urobila,.....uz sme skusali skoro vsetko, liecbu, a pod.
dakujem

hagarka
28. mar 2011

@susumusu ....skôr by to mohlo byť opačne, že viróza bola spúšťačom pre ten potrat

lea1333
28. mar 2011

@susumusu jej je mi to luto ale aspon si medzi babami ktore to tiez prezili hlavu hore bude dobre a co sa tyka tych tvojich prejavov tak to nepoznam ale asi sa tu najdu aj take babi! 😉

lea1333
28. mar 2011

@hagarka sakk to to ako ze katastrofa!!!som este viac na dne a to uz som bola v pohode!

slavka96
28. mar 2011

@susumusu Ja si tiez myslim, ze ta viroza sposobila potrat. Treba to len nejako prezit, tie prve dni a potom sa sustredit na novo. Treba verit a ono sa to podari. Aky som ja teraz hrdina. Ale tesne po tom, som len revala a revala, nic ma netesilo, nebavilo. V piatok mi robili kyret a v pondelok som uz s usmevom na tvari sedela v praci- strasna pretvarka, nikto o nicom netusil a doma len plac. Ale vydrzala som. MM ma strasne podrzal. Teraz cakame na mrchu a potom este jednu a ideme na to. Tak verim, ze sa vsetky uz o chvilu budeme bavit na tehu temu a TY S NAMI !!!!🙂

kajuska09
28. mar 2011

@susumusu je mi luto co sa ti stalo, viem ako sa citis, ja som potratila 2 krat..... Zistovala si u lekarov pocas tych 8 rokov ze preco sa Vam asi nedarilo otehotniet? Ako pises, je to vsetko strasne nespravodlive, pretoze zeny ktore babo chcu mat nan cakaju dlho a tie co nechcu tak sa im to podari ani nevedia ako. Drzim Ti palce aby si sa s tym vsetkym dokazala vysporiadat a verim, ze sa Vam babo coskoro podari 🙂

katja23
29. mar 2011

ahojte babenky , tak ja som si popracovala az den v praci a zasa som doma minimalne do konca tyzdna :( Myslela som si ze ja mam mrchu a nakoniec to nieje mrcha ale maternica sa mi zacala cistit , dostala som lieky a k tomu aj predpisal injekcie takze za 5 dni mi ich bude pichat suseda kedze je zdravotna sestra . Tak som bola v tom ze sa to uz vsetko skoncilo ale to sa este len zacina , dalsie krv na dalsie testy , ja si uz ani nestiham fixovat koli akym vsetkym testommi budu na gynde brat krv okrem tych na ktore som este poobjdenavana .Zacinam mat pocit zufalstva , cim dalej tym viac sa to za tak kratky cas kopí na mna .:(

susumusu
29. mar 2011

@hagarka ....asi mas pravdu. len skoda, ze som ju nedokazala nejak v predstihu zastavit, teda vyliecit

susumusu
29. mar 2011

@slavka96
to je super, ze si to tak dobre zvladla,....v podstate aj ja sa tvarim pred vsetkymi v pohode, ale ked som sama, tak mi stale tecu slzy .... :((((
no...nejako to musim prekonat.

susumusu
29. mar 2011

@kajuska09
ahoj kajuska, samozrejme ze sme zistovali, robili nam vsetky mozne vysetrenia, ktore v podstate boli vzdy s vysledkom, ze je vsetko OK, bola som aj na lapare - priefuky vajcovodov, aj tam zistili, ze zakrok bol zbytocny, ze aj tam je vsetko ok, ale nakoniec mi zistili asi pred 1 1/2 rokom, ze mam zvyseny prolaktin, tak som brala lieky, a nakoniec sa nam to podarilo, ale len ciastocne....
ale snazim sa to brat tak, ze aspon sme zistili, ze je to u nas mozne....a musime len pokracovat v dlhej ceste na ktoru sme sa dali a dufat, ze budeme coskoro na jej stastnom konci 🙂

susumusu
29. mar 2011

@katja23
ahoj katja....kedy si podstupila kyretaz? trosku nie som v obraze, som tu este len odvcera..... 🙂
ja som tiez na PN do konca tyzdna, ale boli ma stale brucho, take krce hlavne ked idem na velku (wc), ....neviem ci je to normalne, ale asi ano, ....dufam, ze nemam nejaky zapal, uz len to by mi fakt chybalo.

katja23
29. mar 2011

@susumusu ja som mala cistenie 10.3. spinila som cca 8 dni a tak uz bola pohoda , len som mala zapal tak mi predpisal gpolygynax ale v sobotu rano som spinila a pocas dna som sa rozkrvacala a uz 4 den krvacam , vcera som bola po PNke prvy krat v robote ale vecer som chytila taky zachvat bolesti ze som revala ako male dieta, rano som sla do roboty ale uz mi nezabrala ani tabletka od bolesti tak ma vysmikala veduca k dokimu a povedal ze to nieje mrcha ale maternica sa cisti , ze sa to niekedy stava aj s odstupom casu, takze predpisal tabletky a 5 dni mi budu pichat injekciu .Pozeral na mna ci niesom bleda anemicka ale kedze som mala make up tak nevidel nic 🙂 vraj tie injekcie su silne takze vdaka nim by som mala prestat krvacat do 3-4 dni .

hagarka
29. mar 2011

@susumusu ....to je ťažko......možno bol aj iný problém.......a príroda to takto vyriešila.....neboj ja som po už skoro 4 mesiace a ešte to na mňa príde a poplačem si tiež.....

nat28
29. mar 2011

Ahojte kocky, kedy ktora planujete zacat skusat po kyrete? Ja som ho mala 4. 2. a bol uz aj 1. menzes, ale velmi velmi slaby. Dr povedala ze aspon 1 silny musi byt pred snazenim. Tak teraz neviem ci mame zacat po dalsom ms alebo az po tom tretom. Asi sa rozhodnem podla toho ci bude silny alebo slaby. Ale trochu ma vystrasilo ze bol slaby. Inak mala som MA dvojicky zomreli v 11tt, takze vacsi zakrok ☹

slavka96
29. mar 2011

Kocky, aku ste mali prvu mrchu po kyrete? Lebo mna upozornoval doki, ze bude silnejsia a bolestivejsia. Tak uz sa neviem "dockat" 🙂 Uz to bude 4 tyzdne, tak cakam kazdu chvilu.

katkarv
29. mar 2011

@nat28 my sa snazime od zaciatku a este nic,to som mala kyret v decembri,takze mam uz tretiu mrchu za sebou.Mala by si pusluchnut lekarku trosku vyckat nech sa to fakt vycisti.Drzim palce

nat28
29. mar 2011

@katkarv no ved prave, dr mi povedala ze staci pockat este 1 ms a mozme zacat, ale ja sa bojim a chcem pockat este 2 ms, spolu teda 3. Ale viac urcite nie. V utorok idem na dalsiu kontrolu, tak uvidim co mi povie, ale naposledy hovorila ze vsetko zahojene a vajecniky mam vraj ukazkove 😉

nat28
29. mar 2011

@slavka96 ja som mala velmi slabu a kratku, aj to sa stava. Ale normalne mavam ms inu, to len tato 1. bola taka divna. Ale je pravda ze som po kyrete krvacala cely tyzden a to dost silno, tak mozno preto. Vacsinou mavaju ale zeny prave tu 1. dost silnu...

katkarv
29. mar 2011

@nat28 no uvidis ako sa budes citit,ja som po prvom potrate pockala 3mesiace a potom sa nedarilo az spolu o 8mesiacov a zase to dopadlo missed a teraz ako pisem skusame od zaciatku a este nic tak som z toho mimo je to asi velmi individualne.

silvia371
29. mar 2011

@nat28 ahoj, ja som mala tiez prvu ms velmi slabu, ale spinenie trvalo az do ovulacie....tak sme to radsej neriskovali, teraz mam druhu a uz je teda riadna, dost silna, a konecne ideme znova skusat....

nat28
30. mar 2011

@silvia371 ja tiez dost spinim a sa mi zda ze mi prave prebehla ovulacia, co by bolo skvele, lebo je to len 2 tyzdne od ms, co by znamenalo ze sa mi unormalnil cyklus, kedze pred otehotnenim som mala cykly 60 - 80 dni 😝 Ale trosku sa aj bojim ze preco bola ms taka slaba. To znamena ze mi nenarastla dostatocne sliznica. Tak snad uz to bude ok. Ty si v ktorom tt potratila?

nat28
30. mar 2011

@katkarv to ma velmi mrzi ze mas za sebou uz 2 potraty ☹ ale aspon mas 3 deticky co ta urcite drzia nad vodou 😉 vedia vobec lekari com sa stalo?

natalusik
30. mar 2011

Vysledky z histologie ma velmi sklamali...od pana doktora som si vypocula len suche konstatovanie, ze sa jednalo o zvysky plodoveho vajca...a to som mala pocit, ze ho svojou otazkou velmi obtazujem. Cakam vela od ludi???

solinkarka
30. mar 2011

@natalusik ahoj mne povedal to iste...neviem v kolkom tt si potratila ale ak v zaciatku tak pricinu ti nenajdu

tututu
30. mar 2011

@solinkarka ahoj, ako sa máš, už skúšate znova, či už sa budeš čochvíľa testovať?
Bože, ale to beží, už sme mohli mať poriadne brušká, však- je mi to stále tak ľúto, už by sme začínali 6- ty mesiac... ☹
Ako, vymenila si toho dokiho?

natalusik
30. mar 2011

@solinkarka v tom istom tyzdni co ty...ja som necakala odpoved preco sa to stalo, to je samozrejme, ale ani som necakala taku suchoparnu odpoved

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre