Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
19. máj 2011

@lea1333
Dakujem za radu a prajem prijemne stahovanie, ak to vobec moze byt prijemne! A zeby do noveho aj nove babuliatko?! To by bolo veeeeeelmi pekne!!! Pa

lea1333
19. máj 2011

@odrik kiez by si mala pravdu ale ja v zivote nemozem mat take stastie tak s tym moc neratam!!!ale keby sa podarilo tak by som skakala od radosti!!!aj tebe....

odrik
19. máj 2011

@lea1333
No ja si osobne myslim, ze teraz by uz to stastie malo byt pri nas! Ja ho nikomu nechcem zobrat! Len z neho odobrat aj pre Teba!!! Tak vela stastia!

lea1333
19. máj 2011

jej to bolo krasne!!!aj ja tebe to prajem! 😉

lea1333
19. máj 2011
odrik
19. máj 2011

@lea1333
🙂 🙂 🙂

nat28
19. máj 2011

Ahojte kocky, ako sa dnes mate vsetky? Ja neviem preco, ale od rana mi chodi po rozume len a len tehotenstvo, ked som vencila mojho psika som si predstavovala ako sa prechadzam s uz velkym bruchom. Dnes som vobec nejaka nedockava. Asi preto, lebo toto bol 1. cyklus co sme sa snazili no a nevyslo to. Sice som necakala ze to pojde hned, ale aj tak som trochu sklamana...hnusny pocit kukat na negativny test, hlavne ked uz viem ake to je najst //

odrik
19. máj 2011

@nat28
Ahoj moja! Mam sa celkom OK. Ja viem, ze Ta mrzi, ze to hned nevyslo, neboj, buduci mesiac uz to aj bude. Ja som tiez dnes vencila havina a suseda ma poprosila, ci jej malinkeho v kociku chvilu nepovozim, ze by si len odniesla domov nakup! Joj, no co to so mnou robilo! Ale vdacne som povozila a vyskusala Inglesinu kocik. No co, ja este musim pockat na 1. mrsku. Potom kontrola, mozno hematologia vysetrenia a az potooooooom! Neboj, onedlho budu // 🙂

nat28
19. máj 2011

@odrik no teda, kluobuk dole ze si zvladla tak skoro kocikovat babatko. Ja som sa 2 mesiace na ziadne nevedela ani len pozriet. Si silna a to je dobre 🙂 Inak, bolo by super stretnut sa potom v trnavskej porodnici 😉 Ozaj, uz chodis do prace, ci si este PN?

odrik
19. máj 2011

@nat28
No, ani nie som taka silna, ako som jej nemohla povedat, ze malinkeho nepostrazim! Ale zvladla som to! Stale som si hovorila, ze za moj osud nikto nemoze! Do prace uz chodim, sice len tak potroske na 4 hodinky. Zatial staci. Noa neviem, ci Ta dobehnem v snazilkovani a tehulkovani, ale bolo by to mile, stretnut sa v porodnici. Musime si potom, ak by to vysli 🙂, urcit poznavacie znamenie! Tak sa maj krasne, snazilkuj pekne dalej! Pekny den!!!

lenkasop
19. máj 2011

odrik.... ďakujem, musím prelistovať net a stiahnuť nejaké to navrhovanie kuchyne 🙂 a pôjdeme na to. Ja sa zas neviem dočkať utorka a potom budem ako na tŕňoch čakať na výsledky. Neznášam čakanie ☹

odrik
19. máj 2011

@lenkasop
Neboj, ubehne to rychlo! Zarial si stihnes navrhnut kuchynu v 3D formate, a potom sa uz budes moct venovat este krajsim veciam! Ja som dnes tiez volala na hematologiu, boli tam ochotni, potrebuju kratku spravu od lekara, a potom sa mozem objednat! Tak zacnem to pomaly riesit. Neviem v com tie vysetrenia spocivaju, ale dufam, ze predideme dalsej smutnej udalosti!!! Tak hlavku hore! Bude dobre!!!

slavka96
19. máj 2011

@lea1333 My sme cakali dve mrchy, lebo ja som bola uz v 11.tyzdni, tak uz bol plod dost velky. Takze teraz sme zacali. Uvidime ako to dopadne 🙂

lenkasop
19. máj 2011

odrik...aj ja som zvedavá aké budú tie vyšetrenia a na čo sa budú zameriavať - teda viem, že na krv, ale.....????
Dúfam, že na niečo prídu, aby som vedela čo ďalej. 😒

azalka22
19. máj 2011

ahojte, chcela by som od vas nazor- fotky zo sona. co s nimi. mam si ich odlozit ? mam dilemu, co s nimi.

odrik
19. máj 2011

@lenkasop
Budem na Teba mysliet, viem ze to cakanie je najhorsie, uzila som si svoje, ked sme vyse tyzdna cakali, ci sa nahodou nestane zazrak a nase babatko v brusku bude v poriadku. No zazrak sa u nas nestal, ale to uz vies. A presne ako si mi pisala, ked som po tom tyzdni isla k lekarovi, triasla som sa ako havino. Myslela som si, ze ma nohy neudrzia! Ale snad nam tie vysetrenia nieco napovedia! Pekny vecer!

katusap
19. máj 2011

Ahojte....nikdy by som si nebola pomyslela, ze raz budem pisat do takejto temy, tak ale co uz. Dnes som bola na sono....mala by som byt 7tt+0, ale na sone bolo vidno len gestacny vak, kt. zodpovedal 5tt+3. Dr. mi povedala, ze uz by malo byt davno vidiet babo aj akciu srdiecka. Ze proste asi nikdy tam ani babo nebolo, ze to bude asi anembryomola. Zobrali mi krv, hcg mam na urovni 5000, co je vraj dost. V pondelok mam ist znova na krv a ze podla toho budu vidiet, co bude dalej. Pytala som sa, ak je sanca, ze to bude dobre. Povedala mi, ze velmi mala. Vyplakala som uz asi vsetky slzy co som mala, srdiecko ma boli, je mi z toho strasne smutno. Je to nase prve babo, moc sme po nom tuzili a ked sa nam konecne zadarilo, tak toto. Nechapem to, co som urobila zle, ze je to takto. ☹ Je mi strasne, strasne smutno a neverim, ze to este bude dobre. Zatial ma ani nic neboli, ani nekrvacam ani nespinim. Bojim sa kyretu.

katusap
19. máj 2011

a este som zabudla....o 10 dni mam ist zase na sono...neviem si predstavit, ako tie dni prezijem ☹ ☹

kvetinqa
19. máj 2011

@katusap V prvom rade mi je to luto. Poznam to a viem ako to boli. Ja som sice nezazila anembryomolu, ale mimomaternicove tehotenstvo. Ja som mala vtedy hcg 2800 a dr. mi tvrdila, ze uz by bolo nieco vidiet, takze tvoje hcg uz asi nasvedcuje o tom, ze to dobre nebude. Aj u nas to bolo prve babo, aj my sme sa na neho tesili a po kyrete som vyplakavala o dusu. Mna hned prijali do nemocnice, kde som lezala dalsi tyzden, lebo som nemala ziadne priznaky mimomaternicoveho, ale ani plod nikde nebol. stale mi vsak niekto daval nadej a to bolo to najhorsie. keby mi na zaciatku povedali na com som, snazila by som sa s tym zmierit, ale takto som tyzden cakala v neistote.. Po kyrete som hned nastupila do prace, aby mi nezacalo sibat a presne dva mesiace po kyrete som bola znova tehotna. Mne to paradoxne pomohlo, pretoze sa mi upravil hormonalny profil a otehotnela som ani som nevedela ako. Neboj, bude to dobre, len to chce cas. Po kyrete si daj chvilku pauzu a potom sa zacnite snazit a urcite sa vam postasti. velmi ti drzim palce!

katusap
19. máj 2011

@kvetinqa na nete som sa docitala, ze taketo nieco moze byt sposobene oneskorenou ovulaciou, kt. som ja mala....ale ked dr. povedala to, co povedala, ani to nebrala do uvahy...ona vie asi najlepsie....som zvedava na vysledky krvicky co budu brat v pondelok....ja som sa tiez bala, ze ci nemam mimomaternicove, lebo som bola na sone pred 2 tyzdnami an ebolo tam nic vidno , takze dnesne sono zodpoveda rastom tomu 2-tyzdnovemu rozdielu, ale ked sa dr. vyjadrila tak, ako sa vyjadrila, nedavam si ziadne falosne nadeje, nechcem byt viac sklamana ako som teraz a pochybujem, ze sa stane zazrak a o 10 dni tam bude mimi s bijucim srdieckom ☹

odrik
19. máj 2011

@katusap
No tak Ta tu vitam, i ked nerada! Ja som 6 dni po kyretazi pre anembryomolu. Ale my sme s panom doktorom cakali az do 9 tyzdna, pretoze mi povedal, ze mal pripad, kedy uz zienka bola pripravena na kyretaz a uplne neuveritelne sa stalo to, ze ju este predsa len isiel este pozriet a babatko tam bolo a malo aj akciu. Nechcem Ta zbytocne utesovat davat nadej, pretoze mne to nevyslo, ale myslim, ze je to este skoro vzdavat a negativne mysliet!!! Ja som si tiez skoro vyplakala dusu, ale uvedomila som si, ze asi to takto priroda zariadila, aby sa nestalo este horsie. Mne v piatok 13.5. robili kyretaz a uz v pondelok som isla do prace. Nic mi zdravotne nie je. No a dusicke to este strasne dlho potrva! Len sa prosim neobvinuj!!! Nikto za to nemoze!!! A uz vobec nie Ty!!! Pozri, kolko nas je tu ubolenych a sklamanych zienok, ale vsetky verime, ze uz bude dobre!!! Prosim, len to nevzdavaj, aj ked to teraz mozno nebude dobre, urcite raz ano!!! My sme na 1. synceka cakali 5 rokov. Teraz po 10 rokoch sme mohli mat konecne vytuzene 2. dietatko a vidis ako to dopadlo. Hlavku hore, pokojne si poplac, ale aj musis verit, ze to predsa len moze byt dobre!!! Vela stastia a vela sily!!!

kvetinqa
19. máj 2011

@katusap podla mna pri hcg 5000 plod musi byt vidiet, ale je fakt, ze nie som odbornik.Podla seba vsak viem, ze falosne nadeje nie su dobre. Radsej bud pripravena na to zle a mozno budes prekvapena. Neboj, vsetko to preboli a zvladnes to.
@odrik Kocky drzim vam palce. Ja som to zazivala pred rokom a pol a vtedy som si myslela, ze to nezvladnem a najma, ze dalsie tehotenstvo urcite nebude v poriadku atd. Mam zdraveho krasneho chlapca, takze to trapenie stalo za to. Drzte sa.

katusap
19. máj 2011

@odrik ja viem, ze zazrak sa asi nestane, len ked to tak strasne boli....a o to viac,ze je to moje prve tehotenstvo ...vzdy ked si na to spomeniem zacnem plakat, ja tomu nerozumiem, preco sa toto deje....tak ciganke z osady sa to nestane, ale zenam, kt. by vedeli dat svojmu babatku vsetko na svete
citala som si tvoj pribeh...a je mi to tiez velmi luto, ze sa ti to stalo

odrik
19. máj 2011

@katusap
Dakujem. Ale vies co mi vrta v hlavke? To Tvoje HCG! je velmi vysoke! Vazne! Ja som mala uz len nad 1000 a to este pan doktor nechcel nic ukoncovat, i ked to bolo na ten tyzden nizke. Pozerala som tabulky a si naozaj este vysoko!!! A neplac. Svet nebol a nebude nikdy spravodlivy!!! Prajem Ti vela stastia, budem na Teba velmi mysliet, aby to predsa len bolo dobre!!!! Vela stastia a vela sily na pozitivne myslenie!!!

odrik
19. máj 2011

@kvetinqa
Dakujem a velmi sa z Teba tesim!!! 🙂 Aj ja uz vdakabohu jedneho chrustika (11 rocneho) mam! A bude aj druhy, ja to viem! A ked motyka vystreli, tak mozno aj coskoro, len musime pockat na prvu mrsku!!! Krasny vecer a vela radosti!!!

kvetinqa
19. máj 2011

@katusap ked som porodila, maly mal vodu v plucach, takze isiel do inkubatora. na pooperacnom som lezala s cigankou, ktora smrdela tak, ze som prosila kazdu chvilu sestricku, nech ma odvlecu niekam inam. Smrkala do ruky a potom sople hadzala na dlazku. Cely cas bola hola a odokryta na posteli, lebo jej bolo strasne teplo. Stale kaslala, pretoze ved cigarety robia svoje a v noci chrapala tak, ze som plakala od zufalstva. Tejto zene hodinu po porode priniesli zdraveho velkeho chlapca, ktoreho im po 5 minutach vratila, ze uz stacilo. Ja som cakala 5 dni kym som svoje dieta videla prvykrat a ver mi, ze tych 5 dni bolo najhorsich v mojom zivote. Nikto mi nepovedal co je s mojim dietatom. Tiez som sa stale pytala, preco "henta" ma zdrave dieta, ked ho ma pravdepodobne iba preto, ze chce pridavky na dieta a ja ani neviem, co je s mojim dietatom.. Odpoved nenajdes. Stale by si sa mohla pytat preco tie, co fajcia a o deti sa nestaraju maju zdrave deti a zeny, ktore cely zivot ziju zdravo deti mat nemozu alebo maju chore deti.... Aj moje dieta bolo zdrave, len mi nikto neprisiel povedat, ze voda v organoch byva bezna pri cisarskom a najma ak sa dietatko narodi trosku skor... "hentej" povedali pomaly aj to, kedy maly kakal a ako to vyzeralo...

kvetinqa
19. máj 2011

@odrik tvoje zmyslanie sa mi paci. Takych by tu malo byt viac, aby tym smutnejsim pridali trosku energie. Vsetci sme si niecim presli, ale urcite to preboli.. Prajem skoru prvu mrchu a aj uspech pri nej 🙂 pa

katusap
19. máj 2011

@odrik ved ani mne to nejde do hlavy, preco je teda take vysoke, ked mimi podla dr. neexistuje ....v pondelok by vraj malo byt dvojnasobne ak je vsetko ok, ale podla tabuliek som v rozmedzi normalneho tehotenstva, takze je to cele zvlastne....tebe to zistili v ktorom tyzdni? to cakanie bude najhorsie, este neuplynulo ani 24 hod. a uz som z toho na nervy

chovancova27
19. máj 2011

@katusap Ahoj, nebuď z toho nešťastná... mne anembryolu zistili v 10 tt, takze pomaly 3 mesiace som bola v tom, že som tehotná... bolo to naše prvé vytúžené tehotenstvo...kyretáž vôbec nebolí, len srdiečko bolí, ja viem a poznám to:((( počkali sme 4 mesiace a znova som otehotnela a máme krásneho zdravého trojmesačného chlapčeka🙂) Takže hlavu hore, rýchlo nech to máš za sebou, trošku sa dať dokopy, prečistiť telo a nebáť sa znova otehotnieť... držím palce🙂

katusap
19. máj 2011

Dakujem baby, zlate ste vsetky, je to moc cerstve ale verim tomu, ze ked uz budem po kyrete, tak to bude lepsie, takto je to o to tazsie, ze musim cakat co bude. Ci sa stane zazrak, alebo nie. ale asi nestane...ja som stastie nikdy nemala

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre