Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

tinasc
5. okt 2011

@kukucg no mňa sa našťastie nikto nepýta... s manželom o tom nehovoríme, ani s mamou, len okrajovo, zato ja si ešte často spomeniem... ale už to nie je také kruté ako keď to bolo čerstvé...

kukucg
5. okt 2011

@tinasc no mna sa pyta vela ludi lebo to uz bolo vidno... a ti co sa nepytaju si ma obzeraju ze kam mi zmizlo brusko.. a to je tusim este horsie.. 😒 s manzelom sa o tom este bavime, alebo si len tak poplacem v jeho objati.. lebo pre mna to este cerstve je a neviem sa este nejak tvarit ze nic... a cez vikend mame ist do prahy na velku rodinnu oslavu 😢 to bude hroza

tinasc
5. okt 2011

@kukucg aha už si nepamätám, ty si mala MA len teraz nedávno? tak potom áno je to čerstvé, ale prejde to... ja som mala MA v júli, takže je to dlhšie a už to je vo fáze, že keď si na to spomeniem tak už neplačem... predtým som nedokázala myslieť na to a neplakať... ale teším sa na budúcnosť 😉 a ja som taká plnšia, takže na mne to nebolo vidno...

tinasc
5. okt 2011

@kukucg až teraz som si spätne prečítala, lebo už sa mi to pletie... tak ty to máš naozaj veľmi čerstvé... áno to ešte veľmi bolí...

kukucg
5. okt 2011

@tinasc hej len minuly tyzden... dufam ze to prejde a bude to menej boliet aj ked viem ze na to mimi nezabudnem nikdy... a ani nechcem... ale tiez sa snazim mysliet na buducnost a dat sa cim skor do poriadku...
inak ja tiez nie som nejaka vychrtla, bola som ale po predchadzajucom tehu mi zostalo 12kil, no aj vtedy aj teraz to bolo vidno velmi skoro, aj som uz pribrala 3,5 kg a nezapnem ziadne nohavice zatial.... 😒

tinasc
5. okt 2011

@kukucg aj keď nikdy nezabudneme... ale prejde to a časom to nebude tak veľmi bolieť...

margetakuska
5. okt 2011

@alexandra_j22 ahoj ja som pila čaj od prvého dňa cyklu a teda od prvého dňa čo som dostala mrchu až do ovulácie (približnej) alchemilka môže zabraniť uhniezdeniu vajíčka, keďže čistí maternicu, takže sa odporúča piť ju do ovulácie a potom zas od prvého dňa mrchu po ovu 🙂 dúfam, že pomohlo

boobaa
5. okt 2011

@lucianak ahoj zajtra idem zasa na kontrolu, tak som zvedavá čo za ortieľ sa dozviem. Včera ma ale nemilo prekvapili zasa prsia, po týždni pokoja sa mi opäť začalo tvoriť mlieko :( 7 dní som jedla lieky + bandáže, 7 dní som mala pokoj a zasa :( Dufam že mi dá zajtra opäť lieky. Ja dufam že vianoce 2012 už budeme doma troja 🙂 Držím nám palčeky

hariet
5. okt 2011

no ja som sa prave vratila z power jogy, rozhodla som sa, ze opat zacnem cvicit - tak ako pred otehu - ale pomalicky. A idem si spravit alchemilkovy caj...aj ked mi nechuti a nikdy tu salku celu nedopijem..chcem sa prinutit.

kaculiatko88
5. okt 2011

@lucianak Určite sa potom podarí a bude všetko dobre a so šťastným koncom. treba myslieť pozitívne.

usacek79
5. okt 2011

ahojte baby, dnes som bola na gynde na kontrole po prvej MS po kyrete a doktor mi nasiel 3cm cystu na pravom vajecniku. Ze mi nepraskol folikul a teda ani neprebehla ovu, co som presne aj mala ten pocit, aj minuly mesiac, lebo sice isiel ovu slizik, ale vobec ziadna bolest vajecnikov, co bolo cely zivot u mna uplne pravidlom, ze som presne vedela podla bolesti vajecnika, ktory prave ide pocas ovu.
Lekar povedal, ze to zrejme samo praskne pri buducej MS, mate s tym niektora skusenost? ako rychlo zmizne takato hnusoba? to som v zivote nemala, sa mi to nepaci, sa tam stihla vytvorit za jediny mesiac! 😒

lucianak
5. okt 2011

@kaculiatko88 Samozrejme, netreba tlačiť na pílu. Všetko príde v pravý čas. Ja keď som bola na hematke, tak ráno okolo 8 mi brali krv, bola som trocha nachcípaná a na obed som dostala ms, takže tiež budú zrejme zaujímavé výsledky. Ale som zvedavá už veľmi a zároveň mám obavy ako to celé dopadne. Nádej zomiera posledná.

lucianak
5. okt 2011

@boobaa Tak teda, ty to máš ozaj "pestré"... Dúfam, že ortieľ bude pozitívny, ale pre teba... Myslím, že sú nejaké lieky na zastavenie laktácie, tak by ti mohli dať, aby sa to stoplo celé. A presne tak ako vravíš, nech sme na Vianoce trojko, teda ja budem za dvoch + môj milovaný mužíček. Bude to pre mňa najkrajší balíček radosti. Ako keď som dostala prvú ms po kyrete. určite to tak bude, verím tomu a hlavne sa teším na snažilkovanie a hlavne na ten výsledok.

natalia
5. okt 2011

ahojte baby,ako dlho vas to pobolievalo zo spodu po kyrete?mam týžden od zakroku a take špinenie ☹

poisonblu
5. okt 2011

@natalia ahoj, mna pobolievalo brusko-take krce ako na menzes-cca 3-4 dni, tlmila som algifenom...spinila som tiez asi tak....ja osobne sa citim dobre, zajtra idem k dr. tak som zvedava co mi povie...som po zakroku mesiac aj par dni

natalia
5. okt 2011

mna pobolieva kdesi v hlbke zospodu..predsa je len týžden od zakroku...po akom dlhom čase ti prišla mentšruacia?

@poisonblu

poisonblu
6. okt 2011

@natalia mne prisla menstruacia na 29. den po zakroku...ale trvala iba 2 dni...prave sa chystam k tomu dr. na 9:00...

monika2712
6. okt 2011

@usacek79 toto presne sa asi aj mne stalo, hoci to nemam potvrdene od doktorky, tiez som mala asi neprasknuty folikul, ale mne ani hlien neprisiel ovulkovy, podla toho som to tak nejak vydedukovala..ale uz mam po dalsej mrche, takze zrejem pri nej to prasklo.. teda ja som mala uplne opacne priznaky ako ty, ziaden hlien a naopak silna bolest vajecnikov v dobe kedy mala byt ovulka.. tak mozno to aj bolo dace ine.. uvidim teraz som len prvy den bez mrchy, takze cakam na vytuzenu ovulku aby sme mohli ist na vec...tak dufam ze dorazi.. ak nie tak pojdem k doktorke, lebo to by bol tym padom uz druhy mesiac bez ovulky a to sa mi uz nezda normalne.

usacek79
6. okt 2011

@monika2712 no je mozne, ze si to mala - prasknutie cysty totiz boli, ale ona praska zvacsa ku koncu cyklu, resp. pocas menstruacie. Ale teda taka starsia cysta moze prasknut barskedy.
No a ze to je normalne, lebo chudata hormony sa vysporaduvaju so sialenou situaciou a moze to trvyt aj niekolko cyklov, takze ak ti ani teraz nenabehne, tak to este nie je nenormalne 😒
potom sa to upravuje bud HAK alebo Duphaston atd, no ja rozhodne nechcem ani jedno ani druhe, spolieham sa na prirodu.
Nasla som taku sialenu babsku radu a teda viacero zien komentovalo, ze im to fakt zabralo - prilozit si na vajecnik list lopucha - niecim pripevnit a ist s tym spat. Vraj to vyvolava prasknutie cysty. Neviem vsak, kam teraz do bazin pojdem hladat lopuchy 😀
ja som si prave dala urobit kompletne krve vysetrenia, aj asi genetiku dam a idem si urobit test reproducknej imunologie, to je teraz uplna novinka v SR, doteraz sa za tym len do Ciech chodilo, tak som zvedava 🙂 ale nehradi to poistovna, stoji to okolo 50eur.

monika2712
6. okt 2011

@usacek79 a co to je za test? ten reprodukcnej imuno? co z toho zistia?
no ci to je ci nie je normalne.. to je tazko povedat, len viem, ze po prvej mrche som ovulku mala, lebo som akurat bola na sone.. tak mi pride divne, ze po prvej kedy by som prave cakala este rozhadzane hormony vsetko bolo OK, a po druhej uz nebolo..tak uvidim co sa udeje teraz.. ja uz chcem plodit!!! 😀

usacek79
6. okt 2011

@monika2712 ja jaaaa chcem plodit 😀 nuz neviem ako je to s tebou, ale moze byt, ze furt telo blbne, raz ide, raz nejde.. 😒
to je test ktorym sa zistuje, ci si telo matky nevytvara protilatky proti plodu, je to vraj jedna z pricin potratov..
citat: "Reprodukčná imunológia v patologickom zmysle slova je súbor imunitných reakcií organizmu namierených proti reprodukčným tkanivám, reprodukčným bunkám alebo ich štruktúram, prípadne proti iným tkanivám bunkám a ich štruktúram, ktoré sa podieľajú nepriamo na procesoch súvisiacich s plodnosťou (s procesom oplodnenia, donosenia a pôrodu živého a zdravého dieťaťa)."

monika2712
6. okt 2011

@usacek79 a mas na to nejake podozrenie ze to by mohla byt pricina? a genetiku ti spravia tiez na vyziadanie alebo len na podnet lekara? ja asi zatial nebudem nic riesit,ake keby sa mi zopakoval MA tak by som asi tiez isla do vsetkych moznych testov ktore su pristupne.. inak kde to robia ten test? predpokladam ze nejaka sukromna klinika?
ja som inak mala na sone prvykrat cystu v lavom prsniku, bolo to dva mesiace po kyrete, v zivote som tam ziadnu nemala, ale doktor povedal, ze to vraj nic nie je, ze to zrejme aj same zmizne.. no s mojou rodinnou anamnezou ma to vcelku vystrasilo, ale vraj to bude tiez len hormonami...

boobaa
6. okt 2011

@lucianak ahoj tak som zasa dopadla ☹ v pondelok idem na 2 kyretáž. Nález sa mi zväčšil, pravdepodobne mi ostal kúsoček placenty v maternici a tá ho začala obalovať, aj sa mi zvýšil HCG ☹ . Moje telo si myslí že je tehotné. Dufam že pondelok dopadne všetko dobre. Už nezvládam všetko to čo sa na mna sype, čoho sa dotkne to sa poserie :(

boobaa
6. okt 2011

dalšia kyretáž predo mnou ☹ 15 dní po potrate opäť pod nôž.

hariet
6. okt 2011

@boobaa to mi je velmi luto, ze tam musis ist zas...:( Este to nejako vydrz a uvidis, ze potom uz bude lepsie a lepsie... Budeme na teba mysliet!...

usacek79
6. okt 2011

@monika2712 nemam absolutne ziadne podozrenie, je to cisto moja osobna paranoja 😀
uprimne povedane, zacinam to trosku prehodnocovat, asi sa na to vykaslem... asi je naozaj najlepsie nechat to na prirodu a proste verit, ze to bude dobre 🙂 mam teraz take schizofrenicke stavy, bojujem sama so sebou, ci ano alebo nie.
v nasej rodine nikdy ziadne taketo problemy neboli, vsetky matky odrodili viac menej dobre. Ide len o to, ze sa uz citim byt stara na nejaky dalsi nevydareny pokus 😒
no podla mna na tieto testy staci obycajna odporucanka od gynekologa, resp. vseobecneho, prip. obycajneho imunuloga, ak nejakeho mas.
prsniky mi nikto nekontroluje, takze netusim, co tam mozem mat, ale hadam aj nic 😉 kto by v tych mojich vemenach hladal nejaku gulicku 😀 ale verim, ze to mas naozaj z tych hormonov, tie narobia paseku 😒

monika2712
6. okt 2011

@usacek79 no ak ti mozem uprimne poradit, treba vysetrovat aj prsniky... minimalne raz do roka na sone.. prave po takychto udalostiach ked sa hormony zblaznia mozu nastat vselijake zmeny nielen cysty tam dole ale aj v prsiach... myslim ze vela zien to dost zanedbava, ja som uz pod drobnohladom lekarov kvoli mame, kazdych 6 mesiacov na sone, a nechcem tu robit nejaku osvetu, ale fakt je, ze je to dolezite... keby sa moja mama o seba lepsie starala, tiez tu este mohla byt.. 😒
ja som zas chytila depku, prave som stretla byvalu kolegynu s asi s mesacnym babom na rukach, mala princeznicka.. ach jaj.. srdce mi drasa ked to vidim.. a aby som nemala malo, este sa mi aj zase spustilo krvacanie, a to som myslela ze som uz skoncila.. siesty den.. tak som zvedava ako dlho to bude pokracova ta ci vobec pride k nejakemu snazeniu sa tento mesiac ☹

monika2712
6. okt 2011

@boobaa mrzi ma velmi co prezivas a ze musis znova na kyret.. neviem ci to ani predstavit... drz sa, musis byt silna a verit ze bude zase dobre !

hariet
6. okt 2011

@usacek79 presne taketo myslienky mam aj ja.... Kedze to bol prvy missed ab. nikto mi nenavrhol ziadne vysetrenia.... tiez som zvazovala, ci si nieco nevyziadat... Ale momentalne nemam vobec chut po nieco patrat a myslim, ze sa nebudem domahat nicoho a verit, ze nabuduce to uz bude dobre....

par rokov dozadu mi Dr. pri sono prehliadke prs nasiel nejaku cystu, ale povedal, ze to je normalne a ze je to ok. Len treba castejsie sledovat..aj ked odvtedy som uz podobnu prehliadku neabsolvovala.

boobaa
6. okt 2011

@hariet dakujem, už som z toho unavená, ja sa bojím že sa mi tá metarnica už nedá dokopy, ked to moje telo chce byť stále tehotné :( 15 dní po pôrode sa mi zvýšilo HCG a mám zasa naliate prsia mliekom :(

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre