Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katarina104
15. mar 2011

@katja23 nabudúce budeš múdrejšia...určite sa daj potom na PN,,,musíme dúfať, a veriť, iné nám neostáva,,, 😉 v ktorom si bola týždni?

katja23
15. mar 2011

@katarina104 no lekar ktory ma cistil povedal ze ak sa zacneme snazit mam sa sledovat a testovat aby sme to chytili hned na zaciatku a hned na lieky a na pnku , takze povedal v podstate v skratke ze dalsie mam rizikove . zacinala som 8tt

katarina104
15. mar 2011

@katja23 tak mohla tam byť aj vada plodu už máš výsledok z histológie? ja som mala zamlčaný potrat, ani nie 6 týždeň,,,zomrelo skôr

katja23
15. mar 2011

@katarina104 zatial nie , vravel ze o tyzden ale budem volat uz zajtra aby som sla aj s vysledkom na kontrolu k svojmu dokimu . neviem co mam cakat od toho , ale asi budem kludnejsia ked budem vediet aj dovod , teraz sa stale pytam preco co sa stalo , mozno to skor prekonam aj s dovodom ktory da vysledok .....po tom cisteni som zacala mat migreny ...neviem co robit , ale o chvilu mi zacina vychadzaka tak idem k lekarke lebo ta bolest hlavy je neznesitelna a zacina to byt aj somnou neznesitelne

natalusik
15. mar 2011

@katja23 aj mna mrzi, ze si to musela zazit aj ty...a o tom MDZ mi ani nehovor, u nas sme sa to tiez dozvedeli v ten den, uz v zivote nebudem ten sviatok oslavovat...
baby, dokedy ste po tom zakroku krvacali?

katja23
15. mar 2011

@natalusik no mna to tiez zaujima ako dlho sa krvaca po cisteny , resp sompocula ze je to ako keby som mala 6 nedelie a tak nabehne ciklus

katkarv
15. mar 2011

@natalusik po prvom missede a zaroven kyrete som sa cistila teda krvacala aj to len slabo 3dni a po druhom aj 8dni,je to velmi individualne.

nany100
15. mar 2011

ahojte dievčatá, tak aj u nás smutno...mám za sebou sobotu v nemocnici, v piatok v noci som začala špiniť, tak ma mm viezol ráno na pohotovosť a hneď ma prijali na oddelenie. Na sone sa bohužiaľ ukázalo, že obal je už prázdny, plodík odumrel už asi pre tromi týždňami, teda cca v 7tt ☹ 😢 ...aj tak je vraj zázrak, že som nedostala otravu krvi...takže som poobede podstúpila zákrok, vyčistili mi maternicu a v nedeľu ráno ma pustili domov s tým, že všetko prebehlo v poriadku a našťastie to nebol spontánny potrat, ale mi to pekne mohli sami odstrániť a šetrne vyčistiť... tak vraj o nejaké 4 mesiace môžeme znovu začať skúšať...je to strašne smutná skúsenosť, neviem, či som niečo také smutné už zažila 😢 párkrát som si dobre poplakala a v noci skoro nespala...ale doktorka bola skvelá, citlivá a na sále ma robil primár, takže aspoň z tohto hľadiska som spokojná, že nič nezanedbali a správali sa ľudsky....teraz ma drží pri živote naša malá a aj mm je skvelý...my sa na druhé kolo vrhneme hádam niekedy v lete, možno sa potom niektorá pridáte...ešte som chcela, dnes ráno ma dosť rozbolelo v podbrušku, dva dni v pohode, len slabé špinenie a teraz toto...nekrvácam už skoro vôbec...myslíte, že mám ísť do nemocnice, vôbec sa mi nechce to znova absolvovať, utešujem sa tým, že sa mi sťahuje maternica...máte s tým niektorá skúsenosť? možno pomôže alchemilka, teda dúfam

katarina104
15. mar 2011

@katja23 no niekedy sa to nedozvieme prečo? možno ti zistia, veď uvidíš, ja idem pre výsledok až v pondelok,,,býva to skôr pre nesprávny vývoj, alebo hormonálne problémy,,,tá hlava ťa bolí pre tie hormóny, ja som mala nízky tlak, tak si popíjam vínko,,,už je to dobré 😉

katarina104
15. mar 2011

@nany100 je nám to ľúto, sme tu s podobným osudom ☹ , alchemilku pi, dá ťa do poriadku,,,, krvácať budeš ešte trochu, ale aj to by malo prejsť,,,ak ťa bruško bude bolieť aj zajtra tak radšej choď aby tam nebola nejaká infekcia,,,

nany100
15. mar 2011

@katarina104 ďakujem, uvidíme zajtra...hádam si zatiaľ môžem vziať aspoň niečo od bolesti

katarina104
15. mar 2011

@nany100 to si zober,,, a uvidíš možno to prejde,,,ak nie určite choď,,

katja23
15. mar 2011

@katarina104 ja by som uz najradsej teraz volala ci nahodou uz niesu vysledky
po pravde ja po tom vsetkom som sa mala chut opit do nemoty a poriadne sa vyrevat ale ked som si predstavila ak mi urcite bude zle na dalsi den tak som si to rozmyslela , snad v piatok si dam pohar vinka a mojou polovickou

katja23
15. mar 2011

@nany100 je mi luto a presne viem co prezivas , ja som mala cistenie vo stvrtok a zatial nevieme co sa stalo .Mna tiez sem tam zaboli v podbrusku ale pripisujem to stahovaniu maternice .Mne lekar po zakroku povedal ze skusat mozme o pol roka ale ja by som uz chcela v lete skusit na dovolenke kde vypnem uplne od mesta a prace ale uvidime co este povie moj gynekolog

katarina104
15. mar 2011

@katja23 len si daj,,,, 🙂 ono to prebolí, a bude dobre 😉 papa

nany100
15. mar 2011

@katja23 aj ja som si dala včera pohárik vína s mm...nech sa trochu uvoľním, ani na malú to dobre nepôsobí, keď som smutná ☹ ...ja som čítala v októbrovkách min.týždeň tvoj príspevok a vôbec nikdy by ma nebolo napadlo, že o dva dni ťa budem nasledovať ☹ ...život je niekedy ozaj nevyspytateľný...mne lekárka povedala, ideálne je 6 mesiacov, ale keď bude všetko OK, pravidelný cyklus, tak po tom treťom by ste aj mohli začať...taže cca 4 mesiace...lebo vraj prvá ms by mala doraziť tak o mesiac
katarina104 volala som pre istotu do nemocnice a slúžiaci lekár mi povedal, že zatiaľ netreba chodiť, že ak nekrvácam a nemám teplotu, tak tomu mám nechať ešte čas...ak by sa bolesť stupňovala, zajtra mám prísť

katja23
15. mar 2011

@nany100 mne tiez vravel ze 6 mesiacov , no v oktobrovkach nas tam bolo viac co sme s takou spravou dosli viacere. no neostava nam nic ine len sa dat do kopy a snazilkovat sa .Mas ist este na nejake vysetrenia ? lebo mne kazal aby ma moj doki poslal

nany100
15. mar 2011

@katja23 zatiaľ nie, len na kontrolu do 2 týždňov k svojmu dr. a ten by mi mal dať už aj výsledky...brali mi vzorky na histológiu a zoo..neviemčo...či to náhodou nebolo spôsobené chorobou zo zvierat napr. toxoplazmóza 🤐 ...dúfam, že sa nič také nepotvrdí, lebo tá liečba potom trvá dlho...radšej nech mi povedia, že nevedia, čo to spôsobilo...a že som úplne zdravá

katja23
15. mar 2011

@nany100 no ja tiez dufam ze dalsie vysetrenia ukazu ze som v poriadku a nic nebrani otehotneniu , a len dufam ze nebudeme tak dlho cakat ako prvy krat

nany100
15. mar 2011

@katja23 držím nám palce, aby nám to obidvom dobre dopadlo...a možno sa o pár mesiacov stretneme v spoločnej termínovej téme...my sme mali malú na prvý šup a teraz sme čakali 8 mesiacov a keď sa podarilo, tak sa stalo toto...ale toto bolo od začiatku iné tehu a stále som mala také čudné pocity...intuícia ma neklamala ☹

katja23
15. mar 2011

@nany100 no aj ja dufam ze sa stretneme coskoro v spolocno teminovej teme a budeme si vymienat poznatky . Ja som praveze nemala ziadne problemi , jedine som chodila casto na wc a palila ma zaha cely cas . ale ked sa pozeram spatne vjeden den ma zrazu prestala palit zaha .... mohlo mi dojst ze sa asi nieco deje , ale uz to nezmenim , v dalsom tehu budeme aspon viac pod kontrolou a verim ze to dotiahneme do uspesneho konca

nany100
15. mar 2011

@katja23 určite...hlavne mi dr.povedal, nech nehľadám chybu v sebe ani nikde...že to bol asi od začiatku poškodený plod a príroda sa s tým takto vysporiadala

katja23
15. mar 2011

@nany100 len ak by ta priroda tak zariadila aby sme mi co to prezijeme a prideme o vytuzene dietatko netrpeli .....rozhodla som sa volat o vysledok uz zajtra , som netrpezliva a nepokkojna z toho ze neviem co a ak sa aj nepride na dovod budem vediet ze je to priroda

eviq
15. mar 2011

ahojte kočky, čítala som si vašu diskusiu a nechcem vám brať ilúzie, ale tie výsledky z histológie väčšinou neukážu nič, len tam bude skonštatované, že to bol potrat. Ja som si tiež po prvom myslela, že tam sa dozviem príčinu, ale dokopy nič tam nebolo. Ja som už po dvoch potratoch, ten prvý v apríli 2009 a druhý v decembri 2009. Zistili mi trombofíliu, ale až po tom druhom. Tak sme si dali dlhšiu pauzu a už by sme sa chceli zase začať snažiť, len sa to teraz skomplikovalo, lebo som dostala čierny kašeľ. Ale už som preliečená, tak snáď na dovolenke v apríli. Neviete náhodou, či na to môže mať nejaký negatívny vplyv bratie antibiotík? teraz už beriem tretie a skúšať by sme chceli tak o mesiac...nemáte s tým skúsenosť? Inak po psychickej stránke to nie je vôbec ľahké, podobne, ako vy aj ja to ťažko znášam, o to viac, že to bolo už dvakrát a nemám istotu, že sa to nezopakuje. Tak vám držím palce a ospravedlňujem sa, že som sa vám votrela do diskusie....🙂

jarra
15. mar 2011

Ahojte, pridávam sa k vám do tejto smutnej témy, žiaľ už tretí krát ☹ .. v piatok ma čaká kyret kvôli MA v 8tt 😢 Tak ako píše @eviq z histológie vám na 99% nezistia príčinu pokiaľ ide o tehotnosť do 12tt. Ja mám za sebou MA v 12tt v roku 2009 a príčinu nezistili. Teraz v decembri som mala spontánny potrat (pôrod) v 15tt a tam sa príčina zistila ale len kvôli tomu, že to bol už vyšší týždeň tehotenstva a príčinu som sa dozvedela skôr ako prišli výsledky.

katus193
15. mar 2011

@eviq ja som tiez brala antibiotika pred tehu a bolo mi povedane aby som mesiac pockala aby sa z tela uplne vyplavili,ale aj tak sa nam to podarilo az na druhy krat,hoci to tiez nedopadlo dobre.prajem ti aby to tento krat dopadlo dobre a mohla si sa tesit z babatka,vela stastia

natalusik
15. mar 2011

Ked citam, tak mi je este viac smutno...stale dalsie, ktore si tym prechadzate a ako vidim, stava sa to casto aj opakovane...tiez by sme sa chceli od leta snazit, ale uz teraz sa bojim, ze co ak zase...aj ked, vraj pozitivne myslenie robi zazraky, ale v praxi neviem ako to funguje. Tak snad sa stretneme v lete v krajsej teme, prajem vsetkym zo srdca...

katja23
15. mar 2011

@eviq vobec sa neospravedlnujem , je mi jasne ze mozno sa nic neziisti ale asi pre pokoj svojej duse to potrebujem mat cierne na bielom . NO ja sa tiez obavam ale dlho som to odkladala potom sme sa tomu nebranili a 3 roky to trvalo a skoncilo to takto :( mam samozrejme aj ja strach aby sa to nezopakovalo. s mm sa tesime na dovolenku ze si oddychneme a mozno sa podary to uz tam
POcuj a po druhom potrate ta neposielalo na vystrenia ? viem ze po druhom uz posielaju , mne kazal doki co ma cistil aby ma poslal moj doki

katja23
15. mar 2011

@jarra to mi je luto :(

katja23
15. mar 2011

@natalusik no nic naozaj neostav len pozitivne myslenie , to vie pomoct aj ked mne teraz nepomohlo :( ale verim , ze touz dopadne dobre . ja neviem ci sa nedam vysetrit este na endokrinologii , moja mamca aj sestra sa liecia na stitnu zlazu ale napr segra mala pohodove tehotenstvo a maly je zdravy uz skoro 11 mesacny sibal a sestra je o osem rokov mladsia

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre