Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

odrik
28. jún 2011

@martinka13
Dakujem moja, zajtra dam vediet, ci sa ta mrska zlakne a konecne sa rozbehne! Aj ja Tebe drzim palceky, aby si tuto kapitolu zivota mala cim skor za sebou so zdravym telickom aj dusickou!!! A onedlho v krajsej teme 🙂 !

katusap
29. jún 2011

ahojte....tak ja som dala vcera horuci kupel, ale ta mrska ma aj tak obchadza 😠
@odrik myslim na teba a cakam na dobre spravicky 😉

helenka333
29. jún 2011

@katusap juj tak nie si sama, včera mi mm nalial pohár vínka, ale ani som nedopila, lebo mi tiež nechutí 🙂, len polku a stačilo...ale dnes si dám dalšiu polku, nejak to dopijem, len aby už mrska došla 🙂

helenka333
29. jún 2011

@noja2210 hrozná tvoja kolegyňa. keby vedela, čo sme mi všetky prežili a vytrpeli, čistá pravda, že to nikto nechápe, kto tým neprešiel

helenka333
29. jún 2011

@katusap no fakt nie si jediná, ja síce môžem nosiť svoje obľúbené nohavice, ale predtým s opaskom, teraz bez nej 🙂 🙂 🙂 a cítim to hlavne vtedy, keď sa najem a pozriem sa do zrkladla, vyzerám byť v 5 mesiaci ☹....vážiť som sa nevážila odvtedy ale zase som zmenila svoju stravu a to úplne, predtým som jedávala len ráno jogurt a potom nič celý deň a keď som prišla z roboty okolo 16,30 som začala jesť a neprestala kým som nešla spať, a preto som aj mávala občas hnačky a tak....ale teraz sa to zmenilo, raňajky poriadne a nosím si aj obed, keďže doma stále varím, a už doma ked prídem ani nie som hladná, dám si ovocie 🙂 a preto sa cítim ovela lepšie ako predtým, nikdy nie som nafúknutá a
kočky....................dobrá správa, predvčerom mi mm priviezol šteniatko...KRASNE malilinké, prítulné, zlatunké 🙂 a teraz už len do rodinky bábo a budem najhappy na svete 🙂!!!!!
Kočky prajem Vám krásny deň a tie čo mrsku ešte nemajú, nech ju čím skôr dostaneme, aby sme ešte bociany stihli 🙂!!!

katusap
29. jún 2011

@helenka333 jeeeej a akeho havinka mas?

katkarv
29. jún 2011

@helenka333 havko nech ti robi radost.My mame 5 malych maciciek,nastastie uz maju zabezpeceny domov,len jedno si nechame.
Baby mne od kyretu ovuloval konecne pravy vajecnik,z lavym sa nejako nedarilo.Tak si teraz robim nadeje ze by to mohlo vyjst,drzte palce nech som uz konecne v inej teme,ved od decembra si to uz zasluzim 🙂

martinka13
29. jún 2011

Baby PROSIM poradte mi Som 2 tyzdne po kyrete v 21tt Po desiatich dnoch som prestala brat medocriyptin /myslim ze tak sa to pise/ 5 dni to bolo v pohode a dnes do rana sa mi dost naliali prsia Dala som si zas ten liek len mi je z neho zle Nemozem to jest Prosim Vas ako najrychlejsie zastavit laktaciu???? PROSIM PORADTE!!!!

odrik
29. jún 2011

@katusap
@helenka333
Ahojte babulky, bola som dnes rano u pana doktora. Vysetril ma a povedal, ze vsetko je na pohlad v poriadku. Vytvorili sa mi v maternici dve malinke cysty. Lekar tvrdi, ze nepodstatne. Folikuly vsak nie su prasknute, takze neprebehla ovulka, takze preto mrska nechodi. Tehulka nie som, i ked to sa ma opytal ako prve: "Nebudeme tehulkovat, ked je to uz 48 dni?" no a teraz sme sa dohodli, ze este pockame chvilu na prirodu, a ked do 10-14 dni nic, tak pridem na injekciu. Tak uvidim, radsej by som tu mrsku privitala prirodzenou cestou. Takze tak je to so mnou!!! Drzkajte sa. Dajte o sebe vediet!!!

odrik
29. jún 2011

@helenka333
A steniatko si uzivaj!!! Neboj aj babatko skoro priiiide!!!! Krasny dnik!!!

nany100
29. jún 2011

@martinka13 laktáciu zastavuje šalviový a mätový čaj príp. homeopatiká...ale sú aj nejaké lieky, takže sa ešte poraď v lekárni...je mi ľúto , čo sa ti stalo...v 21tt je to už naozaj dosť vysoké tehu...ja som bola v 10tt, je to už tri mesiace ☹

odrik
29. jún 2011

@martinka13
Moje zlato, s tymto nemam skusenost, ale myslim, ze v lekarni Ti budu vediet poradit a nahradit Tvoj sucasny liek nejakym inym, menej agresivnym na zaludok. Drzkaj sa!!!

nikolaaa777
29. jún 2011

Baby dakujem vam za vase odpovede lebo ja som stoho uz fakt zufala ...Dneska mi dali v nemocnici infuziu na stiahnutie maternice ze ci sa mi to este nahodou nevyplavy do zajtra ale ja zatial vobec nekrvacam takze zajtra ma caka zas to cistenie.... Drzte palce dufam ze to uz konecne dobre dopadne pootm dam vedet ako som dopadla..Pa 😉

katusap
29. jún 2011

@odrik ahojky....takze ziadna ovulka, ziadna mrcha 😠 moja mrcha tiez nikde....ale ja ju potrebujeeeeem, nechcem ju mat o mesiac na dovolenke ☹

noja2210
29. jún 2011

@odrik no hlavne ze to vyzera v poriadku...tak hadam ta potvora pride ked ma cas este 10 dni bez pomoci...drz saaa...

katusap
29. jún 2011

ozaj babule, dnes som sa dozvedela, ze jedna babulka z mojej rodiny v pondelok prisla o babo v 7. tyzdni tusim ....je to hrozne....tiez to malo byt jej prve mimi ☹

odrik
29. jún 2011

@katusap
@noja2210
Babulky, dakujem, tiez sa bojim, aby nebola zrovna na dovolenke, ale co narobim, ideme 5.8., tak snad sa to dovtedy nejako vyriesi!!! Drzkajte sa, prajem skoru mrsku a rychle snazilkovanie!!!!!

ankajocka
30. jún 2011

ahojte, ak mozem medzi vas..tiez som bola na kyretaze presne pred 15dnami po MA vo 8tt 😔 bolo to nase prve sice necakane tehu..ale tak snad sa coskoro dockame dalsieho..

katkarv
30. jún 2011

@ankajocka inak co si sa pytala nma ms po kyrete tak po prvom som ho dostala normalne na 29den a po druhom na 44den takze je to individualne,aj lekary vravia 4 az 6 tyzdnou.

ankajocka
30. jún 2011

@katkarv cize je mozne mat potom nepravidelny cyklus??..tak s tym "vyhram" vela 😒 dlhe roky trvalo kym sa moj cyklus nejak ustalil co by neslo bez pomoci lekarov.. a ked nahodou budem mat teraz nepravidelny cyklus tak sa mozem na dlhe obdobie rozlucit s myslienkami o tehotenstve 😔

katkarv
30. jún 2011

@ankajocka nie,nie ja ho mam pravidelny,len ten po druhom kyrete zahaproval,ale to mam dojem ze ma zle vycistili tak preto tak meskal.

odrik
30. jún 2011

@ankajocka
Vitaj u nas!!! Mrzi ma to, ze aj Ty si prisla o babulko, ale neboj, vsetko bude dobre a onedlho sa dockas krasneho a zdraveho chrustika. S prvou mrskou je to naozaj individualne, ja ju nemam uz 48 dni! Tak uvidis, ako zareaguje Tvoje telo. Drzim palceky, aby bolo vsetko v poriadku v tele i v srdiecku!!!

leleh
30. jún 2011

ahojte kocky 🙂 @odrik, @katkarv aj vy meriate BT? Vyzera to tak ze ja mam tento cyklus anovulacny 😠 lebo zatial mi neukazalo ovulaciu na FF a uz som 25DC (mavam ovulku 21 alebo aj 23DC) ktovie ci to nesposobuje ta cysta. A tak usilovne sme sa snazili 😝
@ankajocka je mi luto ze aj ty si prisla o babatko, ale vitaj medzi nami...mne prisla 1. mrcha po kyrete uz na 34. den, normalne mi cyklus trva 31 dni

katusap
30. jún 2011

tak poslusne hlasim, ze mrcha nikde 😠

odrik
30. jún 2011

@katusap
Ahoooj moja, ja rovnako hlasim bezmrsie!!! 48 dni!!!!!!!!!!

odrik
30. jún 2011

@leleh
Ahoj, nezatazuj sa tym! Ovulka mozno aj bola. Niekedy aj na to meranie nie je dokonale, nemusis mat rovnake a podmienky, horsie sa vyspinkas a uz to nie je ono! Ale moze to sposobovat aj cysta. Mne vcera lekar nasiel dve malinke v maternici, bola som na vysetreni, ved som uz 48 dni po kyrete nedostala mrsku! A nasiel cysty a neprasknute folikuly, takze nebola ovulka a mozno prave pre tie cysty! Ktovie??? Neboj, ved ona pride a mozno aj bola, pekne ste snazilkovali a teraz treba vakatbna urodu 🙂 !

katusap
30. jún 2011

@odrik ze bezmrsie ..... 😀 😀 😀 to je aky paradny vyraz 😀 no ja si dnes asi uvarim aspon liter alchemilky a snad o par dni ta krasavica dorazi ....sa fakt obavam, ze na dovolenke ju budem mat a to by som nerada 😠

katkarv
30. jún 2011

@leleh ja meriam,mne to stale ukaze ovu,ale cudne je ze dostanem ovu bolesti na 14den a teplota stupne niekedy az o dva dni.
joj baby ta vas ta mrska nechce,nezavidim ani kus take dlhe cakanie 🙂

noja2210
30. jún 2011

@odrik tak ten novotvar bezmrsie ma pobaviiil....aj ja hlasim bezmrsie...ale tak...ja len 16 dni po...este som v limite...tajne dufam, ze ta potvora vie kedy mame dovolenku (ze presne 30 dni po), tak ako naschval dorazi...aby som nemohla bazenovat a saunovat a tak....

noja2210
30. jún 2011

@ankajocka vitaj...tak to sme na tom skoro rovnako...ja som 16 dni po kyrete...dufam, ze prvom a poslednom v zivote...a neboj...za par tyzdnov/mesiacov sa budeme vsetky tesit, ze tentoraz je uz vsetko OK

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre