Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

deny81
13. aug 2013

@janka23000 Ako sa mas? vyskusala si caj? my to ideme skusat od buduceho cyklu. tak zacnem pit caj (uz som asi mala) a pre istotu budem asi brat aj inofolic..... co ti povedal lekar? psychika je rovnako dolezita ako fyzicky stav. ono s tou psychikou je to ako na hojdacke. i ked si to clovek vo vnutri "poriesi", niekedy to opat tak vyskoci, ale snazim sa to brat tak, ze nie sme stroje a nik nie je na tom s dusou v "jednej lajne". drzkaj sa a prajem moc moc sil ♥

janka23000
13. aug 2013

@deny81 ahoj no psicha uz v poriadku beriem to tak ze radsej teras ako neskor vo vedsom stadiu potom by som to znasala asi velmi zle a caj pijem afrofitin a musim povedat ze krvacala som po kiretazy asi este 3 4 dni a odvtedy len sem tam ras za dva tri dni mi pride svetlo krvavi fliacik a citim sa teda dobre psichycky ale dalo nam to zabrat obom no a teda drzim palceky aby sa podarilo na prvi sup no a lekarovi som volala a on mi povedal ze staci prist o 6 tyzdnou ze mi urobi uz aj preventivnu a na dalsie vlozenie embria az niekedy koncom novembra alebo zaciatkom decembra a ze sa nemame teras tri mesiace snazit onic len asi zabudli preco sme isli na oplodnenie ze moj manzel ma velmi znizenu pohiblivost tak neviem ci su trubi alebo co pochybujem zeby teras sa nam nepodarilo ked za 5 rokou sa nam nepodarilo takze tak ale drzkam palceky daj vediet co nove

jahu348
10. sep 2013

Ahojte bola som na kyrete. Rano na 7 a 12,30 uz aj domov. Mate nejake skusenosti? Kolko ste špinili- bolelo vas brucho??Som 4 den po a boli ma brucho a stale spinim. Je to normalne??

ciaaa
10. sep 2013

@jahu348 ahoj.. ja som 2 dni po kyrete ani nespinila. Treti den som zacala krvacat a stvrty den som vela krvacala a mala som silnejsie bolesti ako pri menstriacii.. bolesti dalsi den presli.. ale este som riadne krvacala tak 5 dni.. potom som 5 dni spinila a na 38 den mi prisla menstruacia 🙂 pytala som sa lekara, ci je to ok, povedal, ze pocas 6 tyzdnov mozem kedykolvek krvacat, ci spinit 😉

jahu348
10. sep 2013

@ciaaa no mna tiez boli brucho akoby som mala dostat.....mne to robili tyzden pred menzesom - cistenie lebo mam nejake problemy s krvou atd. Ocakavam menzes 13,9 tak som zvedava...ale boli ma dost tak neviem ci je to ok alebo nie

ciaaa
10. sep 2013

@jahu348 ak ta boli moc.. tak si zbehni radsej na pohotovost.. aby si nemala nejaky zapal 😉

jahu348
10. sep 2013

@ciaaa myslis ze tam moze byt zapal?

ciaaa
10. sep 2013

@jahu348 neviem 😒 pri cisteni to moze byt hocico 😖

katka30129
12. sep 2013

ahoj zienky...prosim vas o radu...som uz 1,5 mesiaca po kyrete a stale mam v maternici 1,2cm velky zvysok po miminku...s tym,ze tam kde mi robili kyret ma odmietli vycistit este raz....mojmu gynekologovi sa nepaci ze tolko dni po zaktroku mi bral hcg a stale je 21,4....pricom ma doktrorka z nemocnice pri poslednej navsteve nechala v tom ze sa to po injekciach na stahy maternice vyplavilo...spinim uz vyse 2 tyzdnov...je to normalne toto? som z toho nanervy ze sa to tolko vlecie...myslite, ze by som mala podat staznost na doktorku ktora ma vysetrovala? citila som sa ako pingpongova lopta z nemocnice k mojmu DR....od mojho DR do nemocnice a este 2x takto...a este ked ma tam dr. poslal prvy krat tak ich postoj bol: a co teraz od nas chcete? alebo ja by som sa s takym niecim ani nezatazoval...toto ma byt pristup lekara?to snad nie je mozne....zajtra mam ist do druhej nemocnice a tam sa rozhodnu ci znova Kyret alebo injekcny kyret....prezila nieco take aj niektora z vas? a ako ste sa citili po kyrete?dakujem

monika2712
12. sep 2013

@katka30129 ahoj, viem ze su pripady kedy museli baby na kyret aj druhykrat, lebo prvykrat vsetko nevycistili..ono ide o to ze oni skrabu naslepo vlastne, a niekedy to tam moze byt tak nejak prirastene k maternici ze to proste nejde von alebo co.. vacsinou sa zvysky vyplavia po kyrete spinenim este.. mne tiez ostala daka tekutina este vnutri ked som bola po kyrete na kontrole u svojej gyndy, ta mi potom pichala este injekcie tyzden ci kolko, a potom sa uz vyplavilo uplne vsetko. ci sa mas stazovat neviem, ale myslim ze sa to proste stava lebo ako vravim oni skrabu naslepo..

katka30129
13. sep 2013

@monika2712 no ako mne by to nevadilo, ze by som musela ist este raz....len ma nazlostil ten pristup lekarov...a ze nakoniec mi povedali ze uz tam nic nie je a som s tym isla domov...teraz nastali komplikacie a musim ist znova lebo stale spinim....mna len zlosti to ze si mohli priznat chybu...a nie este na mna vybehli co ja teraz od nich chcem, a druhy povedal ze on by sa s tim vobec nezatazoval....najviac vsak mam zlost na dr. ktora ma poslala domov s tim ze je vsetko ciste a neverim ze to tam nevidela...ked sa to od vtedy nezvetcilo, a je to uplne hore v rohu a hovorili ze to sa tazko vyplavi samo :o{ ten pristup bol nanic, mrzi ma to lebo sme chceli snazilkovat cim skor a ono sa to taha uz 2 mesiace a nie a nie sa z toho dostat....

zuzi241
6. okt 2013

Ahojte,27.9.mi robili kyret po MA..od vtedy som len spinila,dnes som zacala krvácať,trochu ma boli podbrusko a kríze,aké skor ako pri MS a vôbec neviem,co si mam o tom myslieť..myslím,ze na MS je to este skoro.

alienka000
8. okt 2013

@zuzi241 to nie je MS, ja som tiez mala po kyrete po dvoch tyzdnoch krvacanie a doktorka povedala, ze vsetko do cca 4 tyzdnov je docistovanie 😉 A mne prva MS prisla presne po 4 tyzdnoch potom. Drzim palce nech je vsetko ako ma byt 😉

zuzi241
8. okt 2013

@alienka000 no,som z toho jeleň,lebo uz to prešlo.ja som ale zacala pit ten čaj z alchemilky a zda sa mi,ze ten mi to spôsobuje...aj iné veci...ale hádam uz bude vsetko ok a budúci rok bude šťastnejší 🙂

alienka000
9. okt 2013

@zuzi241 asi zalezi na kazdom, mne napriklad alchemilka pomohla. Naprvej kontrole po kyrete som mala nizku sliznicu,zacala som ju pit a po prvej MS na kontrole mi uz dorastla 🙂
Videla som, ze sa ti to uz stalo, bola si ajna nejakych testoch? Ja som bola na hematologii a cakam na vysledky 😉

zuzi241
9. okt 2013

@alienka000 nebola som zatial nikde,k mojej dr som objednana az na koniec októbra..výsledky z histologie uz mam,zajtra si idem pre ne,som zvedavá na výsledok.bude strasne toto cakanie a neskor dufanie,ze bude vsetko v poriadku...

alienka000
9. okt 2013

@zuzi241 ak t i nezistia nic na histologii odporucam chod si minimalne vypytat vymenny listok na hematologiu k vseobecnej dr. Ja som tak urobila, lebo gyneko ma nechcela nikam poslat. Z histologie vacsinou nic nezistia 😒

zuzi241
9. okt 2013

@alienka000 niekam sa budem pytat.nikdy som nemyslela,se otehotnieť a vydržať tehotná,môže byť take ťažké..

alienka000
9. okt 2013

@zuzi241 ani ja som to netusila, preto som sa na svoje prve babo neskutocne tesila. Aj ked v duchu som podla povier ratala, kedy pride stvrty mesiac. Ale doratala som bohuzial v 11tt. Boliet boli, ale clovek musi ist dalej ...

zuzi241
9. okt 2013

@alienka000 no vidím,ze sme na tom rovnako...dáš mi vediet ako dopadli výsledky z hematologie?

bernette
15. okt 2013

môžete mi prosím niekto napísať koľko trvá pobyt v nemocnici po kyretáži? ďakujem

maca215
15. okt 2013

@bernette ja som tam prišla rano, pobede mi robili kyretáž a na druhý deň rano ma pustili domov

ciaaa
15. okt 2013

@bernette ja som prisla rano a este v ten den doobedu som bola doma

hwiezdinka
19. okt 2013

@bernette mna prijimali rano, tesne pred obedom bol zakrok a o stvrtej poobede ma prepustali domov, kontrola o tyzden.

len22ka
7. nov 2013

Baby prosím vás aké ste mali po kyretáži ťažkosti, myslím fyzické..Bolí to na druhý deň? Čaká ma to v pondelok, diagnoza anembryomola..
@maca215
@ciaaa
@hwiezdinka

zuzana0612
7. nov 2013

@len22ka bolesti som nemala žiadne. iba sa mi trochu ešte točila hlava (asi z nakrozy) a trocha únava. prvé dni som mala zvýšenú teplotu 37,2-3.

nikoleta15
7. nov 2013

@len22ka
Nebolí po tom nič. Len sa dať psychicky dokopy. Drž sa

nikoleta15
7. nov 2013

@alienka000
Neboj. Mne sa stalo to isté pri 1. tehotenstve v 10 tt a presne o 3 mesiace od kyretáže som otehotnela znovu a Natálka má už skoro 6. Držím palčeky.

hwiezdinka
7. nov 2013

@len22ka Trosku som mala par dni bolesti v podbrusku, krvacanie, ale nic strasne, normalny sprievodny jav. Prve dva dni boli najhorsie, potom uz bolo lepsie. Unava takisto, ale postupne presla. Najhorsia je psychika, ako pise nikoleta, treba to zvladnut. Drz sa.

ciaaa
7. nov 2013

@len22ka ahoj.. ja som prve tri dni nemala ziadne bolesti ani som nekrvacala.. potom som mala jeden den silnejsie bolesti a spustilo sa mi krvacanie, ktore trvalo tyzden a cely dalsi tyzden som spinila.. vsetko sa to dalo zniest fyzicky 😉 horsie to bolo psychicky.. ale ked mas okolo seba dobrych ludi.. da sa to zvladnut 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre