Čo si vziať a ako sa pripraviť na kyretáž?

anniqa
26. jan 2009

ahoj kočky, v stredu idem na kyret. Doktorka my to aja vysvetlila aj všetko, len som bola v takom stave, že som ju aninevnímala, poradte mi, čo si mám vziať so sebou, ako dlho to bude trvať a na čo si mám dať pozor? za všetky odp. dakujem

katusap
15. jún 2011

@allure08 Ahojky....no tie tvoje priznaky nasvedcuju tomu, ze sa deje asi nieco, mohol by to byt zapal maternice, tak radsej bez k dr. nech ta vysetri a vezme krv na zapalove faktory. Ja som pred kyretom dostala infuzku s ATB - akoze preventivne. Nemala som ziadny problem, ani bolesti som vobec nemala, ziadne lieky proti bolesti som nemusela uzit. Mne povedali v nemocke, ze nemam otehotniet 3 mesiace a potom mozeme ist na to. Este som zvedava, co mi povie moja dr. - idem k nej v piatok s vysledkami histologie. Drz sa.

katusap
15. jún 2011

@allure08 Este som zabudla napisat, ze dodrziavam to, co mi povedali: len sa sprchujem- ziadne kupanie, umyvam sa len cistou vodou a nesexujeme do prvej mrchy. 😉 a vraj dolezite je aj neprechladnut a nebyt v prievane - to mi povedali sestricky u mojej dr.

katkarv
15. jún 2011

@allure08 ja som bola po oboch MA na jednodnovej chirurgii,po prvom mi hned dali Sumamed a po druhom asi po 3dnoch tiez Sumamed lebo uz som mala bolesti takze zrejme zapal.

allure08
15. jún 2011

@katusap no len moj dr.mi nedal nic, nikto mi nic nepovedal, co mozem a co nie ...kolko budem asi spinit, kedy sa mozem snazit..vsetko som si musela nastudovat..a pri tolkych nazoroch som z toho debil..no aj ja si myslim ze nie som uplne ok..ale proste nezaujem..tak dnes som rano volala k dr. a povedala co a ako..a ze sa mi ozvu..potom volal lekar nech sa stavim..tak teda idem na krv, a som zvedava..
ja mam mat vysledky z histologie az o 3 tyzdne..tak cakam..ale ako si to tak premielam stale v hlave..tak sa to vsetko ani asi nemuselo stat..neviem, zvlastny pocit mam..

shania31
15. jún 2011

@noja2210
no u mna sa to tiez tak natahovalo cca 10 dni (furt krv a UTZ), kym verdikt bol, ze .... 🙄
ja snazim zmenit lekara, nakolko moc spokojna nie som, preto sa pytam 😝

allure08
15. jún 2011

@katkarv dakujem, no mne nedali nic, ani pred, ani po...a ma drbne ked daco zanedbali a nebudem mat moct dalsie dieta;(

allure08
15. jún 2011

@katusap dakujem za info..toto som sa bohuzial nedozvedela;(( ale samozrejme nesexujeme este, a sprchujem sa iba, tiez ziadny kupel...

odrik
15. jún 2011

@allure08
Ahoj slniecko! Nedostala som ziadne lieky, ale mna ani vobec nic nebolelo, a ani som nekrvacala! Moje telo sa spravalo velmi vzorne! Aspon to, lebo srdiecko nie je "vzorne" este ani teraz, 32 di po ☹! Ale su tu kocky, ktore Atb dostali. Mne pan doktor povedal, ze sexik vynechat tak na 2-3 tyzdne, potom pockat na prvu mrsku, prist na kontrolu, pokial bude vsetko OK, nie je dovod nesnazilkovat!!! No a keby nastali problemy, prist samozrejme hned. No tak cakam na prvu mrsku, ktora stale nechodi, ale som trpezliva! Mrzi ma, ze u Teba to nie je celkom OK, lebo viem, co mas v hlavke a aspon telo by Ti to nemuselo komplikovat. Opatruj sa!!!

shania31
15. jún 2011

@allure08
to je vsade tak, ja tiez pokial by som necitala, nesurfovala po nete- nic neviem a tahat to z nich jak z chlpatej deky clovek musi- co je normalne a co nie
ja som presne bola na tom tak, jak ty - Alenka v risi divu

katusap
15. jún 2011

@allure08 mne ATB nedala moja dr. .....dali mi infuzku s ATB par hodin pred kyretom a po kyrete som dostala s odstupom niekolkych hodin 2 injekcie na stiahnutie maternice , zobrali mi krv a isla som domov .... kolko budes spinit, to je velmi individualne....ja som po zakroku krvacala len par hodin, potom spinenie , na asi 5,den slabe krvacanie, potom spinenie - cize celkovo asi 12 dni , teraz uz nespinim ...a to, kedy sa zacat snazit je tiez individualne....zalezi od lekari, niektori dovolia po prvej mrche, iny po 3-6 mesiacoch ....vseobecne sa hovori, ze by si nemala otehotniet tak dlho, kolko si bola tehotna ....a z histologie ti nepovedia, preco sa to stalo, tam iba bude napisane, co sa tam nachadzalo

katkarv
15. jún 2011

@allure08 utekaj zajtra k dokimu nech ti nieco da.Ja mam dojem ze mi druhy kyret odflakli lebo po prvombolo vsetko inak cize v pohode.

digysa
15. jún 2011

@allure08 Ono to je asi ine pre kazdy pripad. Ja som nedostala tusim na hojenie nic, iba nieco na bolest, ale zato som musela brat vela zeleza, lebo som stratila neskutocne vela krvi.

Nerada pisem o mojej kyretazi, nerada sa k nej vraciam, preto prispievam do tejto temy prvy krat..
Ja uz som na zlu skusenost zabudla, kedze u mna bolo vsetko uplne opacne....pred kyretazou som skoro na smrt vykrvacala a po kyretazi som bola hned fit a za 3 mesiace som bola tehotna.
A taktiez som nebola v Slovenskej nemocnici...takze to mi tiez pomohlo aby som sa nedostala do depresie v nasom nemocnicnom prostredi 😒

K tomu obdobiu, kedy mozes zacat skusat otehotniet...to by ti mal povedat lekar. Moj mi povedal, ze jednoznacne ziadny sex 2 mesiace. Myslim, ze 2-3 mesiace su norma, aby sa opat nestalo to iste...

Zelam vela uspechov pri tvrdej praci 😉

allure08
15. jún 2011

@odrik
to ma mrzi zo srdieckom;((( dufam, ze to bude co najskor ok..
ja ani neviem, kedy ma dojst orva mrska..nikto mi nic nepovedal..docitala som sa ze asi mesiac po revizii..a uz sa citim ako blbec ked sa stale vypytujem a stazujem, ze mam krce..nerada niekoho obtazujem, ale proste ked sa tak citim..co mam robit;( normalne rozmyslam nad zmenou gynekologa..sestricky su super..ale zarazilo ma aj hned ze ma dal na prijem v nedelu s tym ze tam bude, a sestricky ze on mal sluzbu vcera..a nakoniec dosiel v pondelok..ale tiez mi nebolo oznamene co sa bude diat v nedelu..takze som tam bola den uplne zbytocne..som zmatena...a aj ked som prvykrat spinila, nedostala som ziadne lieky na udrzanie alebo daco, co tu vsetko citam, kazdemu predpisu aspon duphaston..takisto aj bratovej priatelke a krvacala ovela viac ako ja..a hned jej predpisali daco na posilnenie maternice..a v pondelok sa im narodil krasny syn..
aky paradox..ja som v pondelok rano definito o babo prisla a vecer zo mna uz bola teta..;)

noja2210
15. jún 2011

@shania31 tak ja mam teraz MUDr. Vaclavovu a som velmi spokojna a aj s predchadzajucou Mudr Mayerovou z racianskej som bola spokojna...

allure08
15. jún 2011

@shania31 no len ja nejake tie info by som cakala ked mu platim tolko euracov..preto vazne rozmyslam o zmene gynekologa..fakt si to vystihla..Alenka v risi divu..sa nestacim divit...fakt..
@digysa dakujem za odpoved..nechcem otvarat rany na srdiecku...mna po kyrete dali na izbu..dosiel neskor dr. ze mam srdieckovu maternicu a babo asi bolo zle uchytene..tot vse..ziadne upozornenia, co mozem a co nie..pritom maternicu v tvare srdiecka som si v zivote na sone nevidela..hmm...

allure08
15. jún 2011

@digysa a prosim kde mas gynekologa?

shania31
15. jún 2011

@allure08
prva mrska by ti mala prist tak za 4-6 tyzdnov od zakroku
ak by si mala silne krvacanie a krce- radsej zajdi k dokymu, nech sa pozrie- ci ta uplne vycistili
a po tomto zakroku je to nachylnejsie na zapaly, infekcie- ak su krce a teplota, naozaj radsej zajst

odrik
15. jún 2011

@allure08
No nemame to veru lahke!!! Neviem, preco sa toto vobec deje! A to ma fakt mrzi, ze si tam bola v nedelu uplne zbytocne. Ja som bola len na jednodnovke a som tomu velmi rada. O 11, 00 kyretaz a o 14,30 uz som sa odviezla svojim autickom domov. Sice po mna prisiel manzel, ale ja som povedala, ze svoje milovane auticko pred poliklinikou nenecham ani za nic!!! Tak som isla prva a on za mnou, keby nieco. A nic🙂! Pekne som si zaparkovala doma! Mne vazne nebolo nic, a dodnes mi nic nie je. Ja som zasa lekara upodozrievala, ze mi nic nerobil🙂! Ale asi by ma len tak neuspali, vsak? 🙂 Lieky na udrzanie babulka sa davaju len v pripade, ked babulko zije. Zena moze aj silno krvacat a babatko je OK. Je to smutne, ale mrtvy plod neudrzia ziadne lieky, to je samozrejme! Tak len vela oddychuj, nic namahave nerob, mysli na same krasne veci a na Vianoce s bruskom!!!

shania31
15. jún 2011

@allure08
a kam chodis ty v BA?

allure08
15. jún 2011

@odrik
ale babo zilo..bola som tam 2krat s krvacanim...v 7tt a v 9tt a zilo a hybalo sa, vsetko bolo ok..zevraj..a na konci 11tt.babo zevraj prestalo byt aktivne.tak neviem..aspon skusit sa daco mohlo..
neviem uz sa nedozviem co keby..
no ja som tam bola v nedelu uplne zbytocne..a v pondelok rano o 9tej ma brali..aj to som cakala v takom sklade, lebo dr, mal porod..tak nervy boli...a ta miestnost kde mi to robili to bola katastrofa..ani v najhorsom filme..fuj..ble
@shania31 chodim do gyncentra...mala som na to dobre recenzie, sama som jednu dala..ale toto vseetko ma tak sklamalo..

odrik
15. jún 2011

@allure08
No a videla si aj srdiecko ako bije? Ak ano, tak potom je aj mne cudne, ze Ti nedali ziadne lieky! Mne pan doktor vobec nezachytil akciu srdiecka a babulko bolo ovela mensie ako na dany tyzden. Aj Hcg bolo velmi nizke na dany tyzden. Kedze som nekrvacala, tak sme este tyzden pockali, ale ked aj o tyzden bol stav nezmeneny a Hcg este aj klesalo, nemalo zmysel cakat dalej. Ale preco Tebe, ked si krvacala a babatko bolo OK, nedali lieky, to neviem. Asi mali na to svoje dovody. Uz ani nema zmysel sa nad tym zamyslat. Teraz sa musis uzdravit a mysliet dopredu!!! Prajem Ti vela stastia!!!

ernuska296
15. jún 2011

@allure08 ahoj myslela som na teba ako ti to cele dopadlo:( no ja som tiez mala teplotu a dal mi antibiotika vraj sa mi tam zacinal tvorit zapal...ved vies to nase zdravotnictvo dohovie co sa deje na sale ked nas uspali fu radsej na to nemyslim...vyuzivala som to a pak na kontrole mi povedal ze mam nizku sliznicu ze sa tvori od znova a ze take 3 mesiace a pak sa mozeme pokusit....tak neviem je tu nosa bab co nevydrzi a bum risk je zisk ale neviem...bojim sa ze ked sa zadari aby to nedopadlo ako ted...a to bude uz stale ze strach bude silnejsi ako radsot..ked sme si to zazili:(((( no pi ten alchemilkovy cajik a skus si pozret aj kvapky gynex....ja som to tu vycitala a stavila som na babiky ktore maju bohuzel rovnaku skusenost ved doktori ti nepovedia nic...tak drzkaj sa a zase napis....snad to nebudes mat nic vazneho!!!!(

kacena85
15. jún 2011

ahojte, tiez sa pridavam k vam, ja som bola na kyretazi vo februari, v cca 7 tyzdni tehotenstva, videla som uz tiez ako srdiecko bije, zacala som mierne spinit, dali mi duphaston a ascorutin ale nepomohlo. ked som bola na zakrok v nemocnici boli tam babenky co boli kvoli tomu istemu problemu ako ja normal na pozorovanie v nemocnici a moj doktor mi este povie ze nic sa nedeje ze musime cakat. ach jaj.
od zakroku som este nedostala menstruaciu, doktor mi dal dve injekcie na vyvolanie a stale nic, minuly tyzden mi dal antikoncepciu na upravu hormonov na tri dlheeee mesiace ale dufam, ze aspon tak zaberie lebo uz sa normalne budem velmi velmi tesit ked tu men. aj konecne dostanem.
dufam, ze od septembra sa budeme moct snazit 🙂

noja2210
15. jún 2011

@odrik presne tak to bolo aj u nas...ziadna akcia, velmi malicke embryjko a nakoniec nekonecne hodiny cakania na zazrak co sa nestal...

ernuska296
15. jún 2011

@katusap jujjj moja co ti poviem??? ano vitaj v klube tehotnych ale so smutnym koncom a este ze to daju na tu histologiu a ta nam to definitivne potrvdiiiii 🤐 jujj vidim ze to aj teba nahnevalo bo mna teda statocne!!!
ach jooo ved uvidis co ti k tomu este povie doktorka-ale radsej necakaj zazraky..ako sa deju tieto skarede veci ...tak neviem momentalne na nieco pekne neviem myslet a uverit..je len jedna naplast...ze babiky? ved vieme aka to je ..🙂)))) zelam to kazdej coskoro z nas !!!!!!!
a ked ces byt ece pn tak jej to povedz..povedz ze fyzicky ok ale bohuzel psychyka zaostava ak je to zena tak snad to kapis lip ako pani gynekologovia.....
mna nejako dva dni bolia vajecniky alebo co tam...dufam ze to neni zase neco bad:(((( drzkaj sa

ernuska296
15. jún 2011

@noja2210 DETTO aj u mna....strasne tieto dni sa vliekli a ked nevies na com si ..fuuu je to psychooooooooooooooo

shania31
15. jún 2011

@kacena85
fuuuha , vo februari si mala zakrok a ani jedna mrcha? to je fakt dost dlha doba 😲

odrik
15. jún 2011

@noja2210
@ernuska296
No to bol naozaj kruty tyzden!!! Cakanie na ortiel!!! A este aj so zlym koncom☹! Ale ja uz som to raz zazila pri prvom curidielku a to malo stastny koniec. Pri nom zacalo byt srdiecko v 10tt, bol to zazrak! Teraz to nevyslo a je mi to luto, cakali sme tiez az do 10tt. Stale sme dufali, ze to bude ako pri prvom. Dufam, ze uz sme si vsetky vybrali svoj diel sklamania a bude uz len dobre!!! Drzim vsetkym palceky!!!

katusap
15. jún 2011

@ernuska296 no ja uz chcem ist do prace, uz je najvyssi cas si myslim, nema uz zmysel byt doma, aspon pridem na ine myslienky a budem robit nieco, co ma bavi, aj ked v lete je toho menej, ale nevadi....aspon pokecam s babulkami aj ked neviem ake to bude vratit sa tam 😕
veru, nastvali ma s tou histolkou, ale vsak nic ine som ani necakala, ved naco by sa robila genetika, ked sa nemusi, nie? kto nevie, nepyta sa na to
@noja2210 no mna natahovali takto cely mesiac....najskor, ze neni vidno gest. vak, tak kontrola o 10 dni, potom ho vidno bolo, kontola dalsia o 10 dni....tam prazdny gest vak, kt. sice porastol, ale babo nikde....tak cakat dalsich 10 dni a kyret...najhorsi mesiac v mojom zivote....ked to tak ratam, tak z toho, ze bola tehu som sa tesila "az" 5 dni....parada, co?
@kacena85 juuuuj, tak to je dost pruser, ze mrcha ti este nedosla.....dufam, ze take nezazijem, ze ma este aj to nebude stresovat....vlastne dufam, ze pride ako vzdy, na cca. 30 den, tak sa necham prekvapit, ale nerada by som zase presedlala na HAK, brala som ju 8 rokov a stacilo mi

noja2210
15. jún 2011

@katusap cisty blazninec....cakat mesiac...a nic...brrr....ale uz je to za nami...uz nas caka len chvilka strachu ked uz budeme zase cakat....a tentoraz to dopadne dobre!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre